Skocz do zawartości

VIVA Polska


Gość Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pisze tego posta właściwie tylko z sentymentu do owej marki ... Dzisiaj ostatni dzień ery "Nie ostrej" Vivy w Polsce .

Dzięki Vivie Polska w Polsce muzyczne stacje nadają w formacie FTA (tak aby konkurować nie gdyż gigantem muzycznym). To jak się na przestrzeni zmienia odbiorca a właściwie otaczający nas cały świat własnie widać po owych zmianach . Dzisiaj króluje internet gdzie 10 lat temu Viva była "Muzycznym oknem na świat" . Gdzieś te wszystkie stacje muzyczne pogubiły się - za bardzo poszły w "łatwą komercję". Takie marki jak Viva czy MTV z założenia się nie starzeją z wiekiem - zawsze powinny trafiać do danego targetu .Kiedyś nie było internetu - muzyka i klipy były w TV . Teraz "Telewzornia" dla młodego widza ( w tym i dla mnie) nie musiała by istnieć ...

 

Tak sentymentalnie i prywatnie postanowiłem podsumować . Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne to podsumowanie... xD

A tak serio to masz w 100% rację. Dodam jeszcze od siebie, że owszem króluje teraz internet ale to dzięki radiu czy telewizji odkrywamy nowych wykonawców i dzięki nim zdobywają oni rozgłos i sławę...

Owszem, Internet to ważne medium we współczesnym świecie, ale telewizja nadal jest ważna i jeszcze nie została wyparta.

 

Co do dnia dzisiejszego, żeby podtrzymać ten poważny ton podsumowań :mrgreen: ... Dziś kończy się pewien rozdział (żeby nie użyć słowa epoka) w światku polskich telewizji muzycznych. Lider zmienia strategię i powoli będzie stawał się innym kanałem niż dotychczas. Dlaczego to takie ważne? Po pierwsze z sentymentu dla lat świetności kanału, po drugie dlatego, że nie wierzę, iż nie odbije to się echem na konkurencji. Czy inni też poczują trend "szołów" i innych gniotów? Czy chociażby Eska lub 4fun zawsze będą tylko muzyczne? :P

 

Czarno to widzę :P

 

Tymczasem to już ostatnie godziny przed wielką zmianą. Kto rano wcześniej wstaje :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to zawsze uszczęśliwiało gdy zobaczyło sie jakiś stary klip o którym się zapominało a zwłaszcza tytuły. Napewno ja wstanę, chociaż nie mam pewności czy to nie nastąpi już w po 0:00 dlatego obudzę się na chwilę i zobaczę przed północą. A co do konkurencji może i wyprzedzą Vivę ale napewno nie będą aż tak wielkimi kanałami jaka była Viva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wstaję po 5-tej. Jestem na 99% pewny, że zmiana będzie o 6 rano - teraz to taka uniwersalna pora.

. A co do konkurencji może i wyprzedzą Vivę ale napewno nie będą aż tak wielkimi kanałami jaka była Viva.
Również tak sądze. VIVA to marka i jest już trochę na rynku i co najważniejsze w tym zna ją dużo ludzi, którzy oglądali ją w latach 90. Znam wielu ludzi, którzy są po 30-tce i jeśli chodzi o kanały muzyczne z nowościami to wymieniają Vivę i niektórzy jeszcze MTV (nie śledzą ramówek), a nie mają pojęcia co to 4fun czy Eska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać że drugi trójkąt wyróżniał się od samego początku od pozostałych, a teraz wszystkie będą wyglądać tak samo.

I było dobrze. W końcu "I" to nie "A" :P .

 

Teraz gdy wszystkie trójkąty będą takie same wyjdzie z tego bardziej VAVA niż VIVA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy jak duży będzie spam po 6 rano, haha. A tak w ogóle mam pytanie do widzów VIVY, którzy oglądają listę Mega Top 10 czasami więcej niż 1 raz na dzień. Czy w tej liście są jakieś większe zmiany ?

Spisałem sobie dzisiejsze notowanie, które było po 18 i chodzi mi o to czy teraz o 23 będzie zupełnie inne, takie samo czy trochę się tylko zmieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę wam powiedzieć, że nie tylko my tutaj "opłakujemy" starą muzyczną VIVE Polską. Na Youtube spotkałem ostatnio kilkanaście komentarzy od rosyjskich użytkowników, którzy również ubolewają na fakt przemiany VIVA PL wzorem VIVA DE (komentarze pod nagraniami teledysków z naszej VIVY). Żeby tego było mało natknąłem się na ukraińskie kanały Youtube, gdzie userzy wrzucili nagrane teledyski z naszej VIVY kilka dni wcześniej, czyli już po ogłoszeniu zmian, tak jakby na pamiątkę chyba :P Wychodzi na to że MIELIŚMY widzów także na wschodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viva PL była znana w tych krajach gdzie odbiera się satelitę Hotbird,także oni będą tego pewnie żałować że już nie będą mieli dostępu do vivy ,ciekawi mnie czy nadal będą gry sms a jak będą to czy oprawią je w nową grafikę ,no szkoda mi tej oprawy trochę :( (belek i loga)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w takiej sytuacji myślę tak jak autor jednego z blogowych wpisów w pewnym portalu (związanym tematycznie z Polsatem) że w przypadku Vivy Polska kodowanie nie powinno być całkowite tylko częściowe w czasie gdy nadają polskie niekodowane programy oraz muzykę. Tylko co z tego jak Viva Polska zlewa widzów (i to nie tylko mnie) którzy mają na nich swój pomysł ?

Co do grafiki to dobrze że żegnamy stare belki ponieważ nijak miały się one do polskich znaków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...