Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość użytkownik100

Konwerter dCSS został przygotowany specjalnie dla CP, kupiony na wolnym rynku nie będzie współpracował.

 

WIELKIE dzięki !!!

Dobrze, że napisałeś bo bym tylko wtopił kasę i stracił czas na próbę podłączenia. Pozostaje więc jeszcze czekać niestety..

 Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Infolinia CP ma dokładne dane na jakich kanałach należy weryfikować jakość sygnału dla dekodera EVOBOX.

Wskazania parametrów sygnału odczytane tylko dla kanału 24 nie dają pełnej informacji o stanie instalacji antenowej.

Osoba, która udzieliła takiej informacji wymaga dodatkowego szkolenia.

Jeśli chodzi o Twój sygnał, parametry są wystarczające do stabilnego odbioru.

A mógłbyś powiedzieć jaki kanał by dokładniej dostroic antenę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z HBO GO. Internet (10 Mb radiowy dosyć stabilny) jest na dekoderze przez WiFi, poziom sygnału 60%, wchodzę do serwisu HBO go, wyświetla płynnie zawartość ale przy próbie odtworzenia jakiegokolwiek filmu pojawia się szary ekran i nic się nie dzieje. Na infolini poinformowano mnie że to wina uprawnień więc był wznawiany sygnał i nic to nie pomogło. Jest to pewnie wina internetu bo gdy później próbowałem uruchomić korzystając z internetu z komórki (ustawionej jako router WiFi) HGO go poszło. Nie bardzo mogę sprawdzić przez kabel (nie mam takiego długiego przewodu do routera) ale czy jeżeli jest np za spłaty sygnał czy nie powinien być już problem przy wchodzeniu do serwisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość użytkownik100

Skoro nic nie wskazuje na wejście nowego konwertera i zmuszony jestem wiercić 4 dziury w ponad 60cm ścianie, to może ktoś wie jakim cudem w filmiku promocyjnym evobox przełączanie kanałów jest tak szybkie?? Z moich obserwacji wynika, że na załączonym sprzęcie to niemożliwe. Będę wdzięczny za odp. bym mógł ewentualnie coś dokupić lub udoskonalić zanim zacznę "odwierty".

Edytowane przez użytkownik100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość użytkownik100

Też się nad tym zastanawiam. Chociaż ze względu na to że to nowy budynek jeszcze przed otynkowaniem, to skoro i tak nie mogę rozdzielić sygnału i do evobox + 3x MR muszę mieć 2 anteny, planuję  rozciągnąć instalację na zewnątrz i wwiercić się już konkretnie tam gdzie stoją telewizory. Zakładam, że za parę lat pojawi się ulepszony konwerter i nawet jeśli instalacja padnie to będę mógł wtedy pociągnąć wewnątrz nową.

Edytowane przez użytkownik100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy to zbyt wysoki poziom sygnału SCR z multiswitch SCR, który przesterowuje wejście front end Evobox. Ponadto Evobox korzysta z wszystkich 4 częstotliwości SCR jednocześnie a dekodery NC+ tylko z jednej. Tu może być problem.

Generalnie urządzenie wygląda na nieodpracowane, a sprzedawca ma 0 zaintersowania wsparciem kupujących.

Sprawa się wyjaśni jak kolejne osoby kupią urządzenie i wrócą do sprzedawcy.

EN50494 wystarcza do obsługi 4 częstotliwośći SCR to standard, który wspierają konwertery SCR.

No dobra, a czy w takim razie jest na rynku jakis multiswitch SCR, ktory macie potwierdzony, ze dziala z Evobox'em. Nie bardzo mam mozliwosc wymiany calej obecnej instalacji multiswitchowej, a chcialbym moc wykorzystac w pelni mozliwosci, ktore daje podlaczenie evobox'a do sygnalu SCR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nic nie wskazuje na wejście nowego konwertera i zmuszony jestem wiercić 4 dziury w ponad 60cm ścianie, to może ktoś wie jakim cudem w filmiku promocyjnym evobox przełączanie kanałów jest tak szybkie?? Z moich obserwacji wynika, że na załączonym sprzęcie to niemożliwe.

Filmik prezentuje szybkość przełączania kanałów z wykorzystaniem konwertera Unicable dCSS.

Masz to w opisie. https://www.youtube.com/watch?v=GX-LgAhSg8s

 

Na Unicable Inverto jest troszkę wolniej, ale szybciej niż na Uniersalnym Twin.

No dobra, a czy w takim razie jest na rynku jakis multiswitch SCR, ktory macie potwierdzony, ze dziala z Evobox'em. Nie bardzo mam mozliwosc wymiany calej obecnej instalacji multiswitchowej, a chcialbym moc wykorzystac w pelni mozliwosci, ktore daje podlaczenie evobox'a do sygnalu SCR.

 

Zrób jescze jedną próbę. Podłącz ten multiswitch tylko do konwertera a dekoder bezpośrednio do wejścia SCR, zmień typ konwertera w dekoderze. Tradycyjny multiswitch odłącz.

Jeśli zadziała, to znaczy, że trzeba wstawić pomiędzy dekoder a wejście SCR separator napięcia stałego.

W karcie katalogowej jest coś takiego jak Power Inserter. Zapytaj sprzedawcę o co chodzi z zasilaniem.

Po zmianie typu konwertera na Unicable, odczyt parametrów sygnału może pojawić się z pewnym opóźnieniem.

 

Jeśli test będzie negatywny, to wymień na coś takiego http://satsklep.pl/pl/p/Multiswitch-Unicable-80491S-Emme-Esse%2C-4-Receivers/6348

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób jescze jedną próbę. Podłącz ten multiswitch tylko do konwertera a dekoder bezpośrednio do wejścia SCR, zmień typ konwertera w dekoderze. Tradycyjny multiswitch odłącz.

Jeśli zadziała, to znaczy, że trzeba wstawić pomiędzy dekoder a wejście SCR separator napięcia stałego.

W karcie katalogowej jest coś takiego jak Power Inserter. Zapytaj sprzedawcę o co chodzi z zasilaniem.

Po zmianie typu konwertera na Unicable, odczyt parametrów sygnału może pojawić się z pewnym opóźnieniem.

 

Jeśli test będzie negatywny, to wymień na coś takiego http://satsklep.pl/pl/p/Multiswitch-Unicable-80491S-Emme-Esse%2C-4-Receivers/6348

 

To byl pierwszy test, ktory zrobilem na strychu (sam konwerter i multiswitch SCR) i tez nieudany...

Opoznienie odczytu sygnalu po zmianie konwertera na Unicable to kilka sekund czy minut? Co prawda czekalem okolo 5 minut, wiec mysle, ze to tez nie to.

 

Dobra, w takim razie sprobuje wymienic multiswitcha na ten z linka. Zobaczymy czy zadziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do usera support458

 

Kanały instalowane ręcznie, które się zapisują na EvoBoxie od pozycji 1001... będzie możliwość ich edycji? tj. zmiana kolejności i kasowanie niepotrzebnych? byłaby namiatka własnego dekodera.

Pierwszy przykład z brzegu... chciałem tylko ZDF HD z Astry, a w gratisie mam ZDF Kultur i reszte z tego tp. To samo z VOX Music i Power. Można tak wymieniać bez końca. Chce 10-20 kanałów, a dostaje 100, z czego nie da się ich ani usunąć ani przesunąć na koniec listy. Od razu mówie, że nie chce się "bawić" w dodawanie ich do ulubionych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aplikacji HBO GO jest test łącza. Wykonaj test łącza aby potwierdzić jakość połączenia.

W teście pokazuje wszytko ok (przepustowość ponad 8 Mbps) sybskrypcja HBO potwierdzona. Płynnie przechodzi pomiędzy poszczególnymi filmami czy serialami ale przy próbie odtworzenia wyszarzony ekran :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teście pokazuje wszytko ok (przepustowość ponad 8 Mbps) sybskrypcja HBO potwierdzona. Płynnie przechodzi pomiędzy poszczególnymi filmami czy serialami ale przy próbie odtworzenia wyszarzony ekran :(

Jak długo czekasz po naciśnięciu OK, to może chwilę potrwać.

do usera support458

 

Kanały instalowane ręcznie, które się zapisują na EvoBoxie od pozycji 1001... będzie możliwość ich edycji? tj. zmiana kolejności i kasowanie niepotrzebnych? byłaby namiatka własnego dekodera.

Pierwszy przykład z brzegu... chciałem tylko ZDF HD z Astry, a w gratisie mam ZDF Kultur i reszte z tego tp. To samo z VOX Music i Power. Można tak wymieniać bez końca. Chce 10-20 kanałów, a dostaje 100, z czego nie da się ich ani usunąć ani przesunąć na koniec listy. Od razu mówie, że nie chce się "bawić" w dodawanie ich do ulubionych

 

U mnie działa usuwanie bez problemu. Właśnie doskanowałem kanały z 11.508 i usuwałem TEST1.

Coś robisz nie tak.

  1. Wybierz menu Kanały TV
  2. Nastepnie OK.
  3. Czekasz chwilę aż pojawi się menu po lewej/
  4. Wybierasz AKCJE, następnie USUŃ.
  5. Zaznaczasz wybrane kanały przez OK.
  6. Ponownie czeksz chwilę, aż pojawi sie menu po lewej.
  7. Wybiersz POTWIERDŹ

To wszystko.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...