Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 Przy routerze jest 300Mbit, natomiast przy telewizorze 120-150Mbit. Sama przepustowość Internetu od operatora to do 100Mbit (TV trzyma stabilnie połączenie z wifi - filmy z YouTube w HD lecą bez przycinki). Jeżeli oczekiwana przez nas nowa wersja softu nie poprawi sprawy wifi, pokombinuję z przeniesieniem routera w inne miejsce, bądź zakupię adapter do routera i puszczę net po sieci energetycznej. Na razie to tylko pomysł ;)

 

Podsumowując, jestem z dekodera bardzo zadowolony!

 

Generalnie z wi-fi jest taki problem, że te 100 czy 300 Mbit to masz na całą sieć,  łącznie z sąsiadami. Ja mieszkam w bloku i apka na telefon, wifi Analyzer wykrywa mi w pokoju 7 sieci. Efekt jest taki, że ze 100 Mbit internetu mam po wifi max 15-20 na teście www.speedtest.net. Nie mówię już o zrywaniu połączenia z dekoderem. Skończyło się tak, że zakasałem rękawy i położyłem sobie w całym mieszkaniu skrętkę i po 2 gniazdka rj 45 w każmy pokoju. Ta testach mam do 98 Mbit a prędkość po Lanie z serwerem NAS mam ponad 100 MB/s  (czyli ponad 800 Mbit) 

5670924503.png

 

Mam jeszcze pytanie czy to, że po każdej wymianie karty do MR muszę wyłączać dekoder lub wkładać kartę po kilkanaście razy to norma w tym dekoderze i czy będzie to poprawione w nowym sofcie? Czy mam reklamować dekoder. Komunikat o błędzie 02 karty?

Edytowane przez mariuszpk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie czy to, że po każdej wymianie karty do MR muszę wyłączać dekoder lub wkładać kartę po kilkanaście razy to norma w tym dekoderze i czy będzie to poprawione w nowym sofcie? Czy mam reklamować dekoder. Komunikat o błędzie 02 karty?

Raczej normą to nie jest bo ja z tym problemów nie mam (po za pierwszym razem-byłem nazbyt czuły ;) wobec nowego sprzętu) teraz robię to tak jak z poprzednimi (ESI-88 czy PVR 7000) kartę wkładam dość energicznie,takim jednym pchnięciem i zaskakuje od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@teddy58

Wczoraj wieczorem puściłem aktualizację na TV UE46F6400, na nowo dokonałem konfiguracji pilota Smart Control - w 7 próbie synchronizacji zaskoczył!

 

@mariuszpk

"Generalnie z wi-fi jest taki problem, że te 100 czy 300 Mbit to masz na całą sieć, łącznie z sąsiadami."

 

Dobrze sobie z tego zdaję sprawę, że wartość przepustowości łącza jest podzielna na wszystkie urządzenia, które są podłączone do sieci. Mając w sieci lokalnej 300Mbit, prędkość pobieranych danych z sieci Internet to "do" 100Mbit. Oczywiście inne sieci mogą zakłócać dany kanał, na którym działa dana sieć. Moja konfiguracja sieci pozwala, a raczej provider Internetu, na pobieranie danych ~80Mbit, w porywach nawet wskakuje 92Mbit na speedteście po wifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie:czy wybierając z pilota numer kanału np.:1123 wybiera 1121?Dzieje się tak też na sąsiednich kanałach(powyżej

1000).To  przypadłość tylko mojego evoboxa,czy generalnie.Nadmieniam,że zaczęło się to po ME,po tym jak zaczął Polsat mieszać w kamałach utrudniając odbiór SAT 1,oraz DSF.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko techniczne : jak wchodzę do nagrań i do folderu z odcinkami, to żeby obejrzeć najstarszy to muszę przesuwać w prawo aż do końca, czy nie da się ustawić tak, że najstarszy będzie z przodu, albo czy da się szybciej dostać na koniec - może jest jakiś myk?

Ponadto mam sugestię do poprawek firmware - aby jakoś odróżnić katalog z kilkoma pozycjami od pojedynczego nagrania - jest to mało czytelne, co prawda pisze u góry ilość odcinków ale czcionka jest za mała i trzeba się wpatrywać, żeby to dostrzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...