Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma tam czasem dopisku małymi literami że taka możliwość zostanie udostępniona w przyszłości ?

 

Co ciekawe w papierowej instrukcji dołączonej do dekodera i sygnowanej przez POLSAT jest punkt "odtwarzanie multimediów" a w wersji internetowej już tego punktu nie ma .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego trzeba jeszcze dodać, że mało osób ma upload do internetu na tyle szybki aby przesyłać dane do chmury w czasie rzeczywistym i jakości źródła. Jeden odcinek serialu w HD to około 3 GB.

W miastach dostęp do Internetu jest realizowany zazwyczaj kablem. Na tzw. prowincji nie jest tak różowo, często jest to lokalny operator i WiFi z upload do 1Mb/s.

 

Dokładnie! Ja od grudnia ub.r. mam Neostradę typu VDSL (czyli opcja "do 80 Mbit/s", upload do 8 Mbit/s), realnie jednak "wyciąga" mi maks. 60 Mbit/s download i 7,5 Mbit/s upload. Czyli jeszcze w miarę znośnie.

Poprzednio miałem Neostradę w opcji "do 10 Mbit/s", gdzie upload jest do 1 Mbit/s, jednak u mnie wyciągało pełne 10 Mbit/s download i maks. 0,75 Mbit/s upload. Więc tutaj była wręcz tragedia.

Mieszkam na wsi i Neostrada jest dla mnie praktycznie jedyną sensowną możliwością uzyskania dostępu do Internetu. Miejscowość, w której mieszkam, położona jest kilkanaście kilometrów od Opola, więc nie dociera tu nawet sygnał popularnych "radiówek' albo są tutaj już na granicy zasięgu, gdyż swoje nadajniki mają zlokalizowane właśnie w Opolu.

 

Tak więc, jeśli chodzi o zgrywanie nagrania z EvoBoksa bezpośrednio do "chmury" to uważam to za pomysł bezsensowny. Przynajmniej na chwilę obecną, przy obecnym stanie łączy internetowych w Polsce, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach właśnie.

Edytowane przez Barti
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt sie nie pokusil o podlaczenie dysku evo pod kompa z nagraniami?
Jakie on tam ma rozszerzenia plikow majac je zakodowane?

Jesli nie to jutro zrobie sam ten "unboxing" ;)

Edytowane przez Mr. Orbita
Wycięty offtopic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc, jeśli chodzi o zgrywanie nagrania z EvoBoksa bezpośrednio do "chmury" to uważam to za pomysł bezsensowny. Przynajmniej na chwilę obecną, przy obecnym stanie łączy internetowych w Polsce, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach właśnie.

Tak się zastanawiam jak u niektorych z was jest z umiejetnością czytania. Zaproponowalem opcje zapisu ustawień evoboksa do pendriva lub chmury. Tweed77 zakpił, że może jeszcze chciałbym nagrania wysyłać do chmury. A Wy rozpoczynacie dyskusję o czymś czego nie było. Mnie chodzi o coś na wzór konta Google na androidzie. Zmieniasz telefon i masz swoje kontakty na nowym urządzeniu. Pliki ustawień to tylko tkilka kilobajtów i upload internetu na wsiach i miastach nie ma tu nic do rzeczy. Czytajcie ze zrozumieniem a potem dyskutujcie. 

Nikt sie nie pokusil o podlaczenie dysku evo pod kompa z nagraniami?

Jakie on tam ma rozszerzenia plikow majac je zakodowane?

 

Jesli nie to jutro zrobie sam ten "unboxing" ;)

Oszczędzę Ci starań - pecet nie zobaczy tego dysku.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,dysk zobaczy ale nie da się nawet zainicjować.Po wymianie dekodera na evo został mi dysk po sagemcomie i walczę z nim już dwa tygodnie i nic.Dysk jest zabezpieczony. Oczywiście w sieci można znaleść wszystko, także sposób na te dyski [chodzi o podmianę softu] ale ja trafiłem na model hitachi który jest jak narazie chyba nie doruszenia. Trochę mnie dziwi sytuacja gdzie Polsat udostępniał dekodery z dyskami na własność których nie można później urzyć.   


Linux tez nie?
To jakie on ma partycje ;|

linux też nie. jest filmik na you tube, ale nie wiem czy mogę tu podać link nie łamiąc prawa.

Edytowane przez kryniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy bedzie mozliwosc edycji/usuniecia oryginalnie umieszczonych kategori pod przyciskiem ulubione? Jak film, sport etc? Fajnie by bylo gdyby mozna bylo je edytowac, dodawac, usowac programy i usowac niepotrzebne kat, wtedy ulubione byly by funkcjonalne, narazie niestety tragiczna podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe w papierowej instrukcji dołączonej do dekodera i sygnowanej przez POLSAT jest punkt "odtwarzanie multimediów" a w wersji internetowej już tego punktu nie ma .

 

W papierowej instrukcji jest też informacja, że najnowsza wersja instrukcji jest dostępna na stronie www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Przekornie napiszę żeby nie było złośliwości z mojej strony.

Do tego to trzeba sztab ludzi zatrudnić - programistów i do obsługi chmury a to kosztuje a polsat nie jest skory do wydawania bez sensu pieniędzy ;)

W przyszłości nie można wykluczyć, że takowe rozwiązanie zostanie wdrożone, zgodnie z komunikatem Cyfrowego Polsatu z września ub.r.:

 

W ramach tej współpracy ADB i Cyfrowy Polsat połączą swoje technologie i wieloletnie doświadczenie, by dostarczać rozwiązania zbudowane w oparciu o nowo uruchomioną platformę w chmurze ConnectedOS firmy ADB i dekodery produkowane przez Cyfrowy Polsat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość użytkownik100

Nikt nie odpisał jak wygląda u niego kwestia trudności z jaką wychodzi karta, wiec rozkręciłem  dekoder i sam naprawiłem usterkę. Działa teraz idealnie:) Wczoraj był na forum ciekawy  filmik ale widzę że Admin czuwa i go usunął ;)

Tak na marginesie to Evobox choćby porównując do 5500s lub 7000 ma niedorobione oprogramowanie. W chwili obecnej wspomniane dekodery mają  więcej możliwości (np. możliwość zmiany listy ulubionych lub bezproblemowe korzystanie z Hbo go i Ipla). Dochodzę do wniosku, że najlepiej jest korzystać z MR a główny niech sobie czeka na dodatkowe poprawki. 

Edytowane przez użytkownik100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać jak wygląda kwestia działania na Evoboxie Wifi. Mam zamiar wymienic dekoder na Evoboxa i z usługą HBO GO. Mam jednak internet z Plusa non stop zasięg LTE.

Czy ten zestaw Evo + internet Lte będzie dobrze współdzialał i czy umożliwi w miare dobre korzystanie z HBO GO. Pomijając wspominane powyzej problemy z jakością zawartości dawanej przez HBO.

Tak wiem, ze każdy mi napisze, ze lepiej po kablu. Ale miałbym pewne problemy z takim umieszczeniem kabla by go nie było zbytnio widać i by się nie pałętał pod nogami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech jaj se nie robia.

Ludziemaja pakiety a tu tego nie ma.

Maja ewidenty bug ipli na tym dekoderze.

 

Tez musicie sie co chwila logowactna ipli?

Praktycznie kazdorazowo po wlaczeniu dekodera z czuwania.

Jest to gorzej jak meczace.

Musza dodac taka opcje jak ma np hd7000 user sparowany z karta i nrem klienta polsatu.

Bez zadnego logowania.

Pelna bajunia.

Ale to chyba nie realne.

Edytowane przez WSZtm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość użytkownik100

Niech jaj se nie robia.

Ludziemaja pakiety a tu tego nie ma.

Maja ewidenty bug ipli na tym dekoderze.

 

Tez musicie sie co chwila logowactna ipli?

Praktycznie kazdorazowo po wlaczeniu dekodera z czuwania.

Jest to gorzej jak meczace.

Musza dodac taka opcje jak ma np hd7000 user sparowany z karta i nrem klienta polsatu.

Bez zadnego logowania.

Pelna bajunia.

Ale to chyba nie realne.

Złożyłem reklamację i dostałem dwa kolejne miesiące Ipla gratis. Radzę wam zrobić to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...