Skocz do zawartości

Platforma satelitarna TVP - nowości


felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kartę Skystar HD2 i mam podobny problem jak kolega, przy skanowaniu nie widzi mi kanałów na tym tp. Sytuacja zaczęła się wczoraj popołudniu. Wcześniej wszystko śmigało. Dodam, że kanały HD z Astry działają, z Cyfry+ też.

SkyStar HD2 to klon TwinHana AD-SP 400, którego mam i mi działa, więc szukaj przyczyny u siebie w instalacji lub konfiguracji oprogramowania.

 

Mała uwaga techniczna: prosiłbym, aby rozgraniczyć dyskusję techniczną od ogólnej i posty techniczne o tunerach itp. wrzucać tu: viewtopic.php?f=29&t=11481

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś odbiera tą platformę w okolicach WARSZAWY .Posiadam tuner OPTIBOX HD 2CICX PVR Ready i nie mam śladu tego transpordera.Może ktoś odbiera na tym tunerze ten transporder i podpowie jak to zrobił.Dodam że sygnał z Astry mam bardzo dobry -antena 120 cm.Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł platformy zdecydowanie na plus, ale niestety niektórzy powinni sprzedać swoje telewizory i więcej ich nie oglądać, bo to im szkodzi (szczególnie ci, którzy tak boją się neofaszyzmu Farfała). :D

 

Farfał-tak naprawdę pierwszy prezes z jajami który odważył się w końcu ruszyć platformę TVP i zna się przy tym na rzeczy.A jego poglądy polityczne tak naprawdę mnie nie obchodzą.Pomysł słuszny,technologia zapronowanana również.Wiadomo że ci co mają odbiorniki z mpeg2 nic nie obejrzą ale jest to jakiś pomysł na ruszenie cyfryzacji w Polsce.Pewno że odbiornik stanowi koszt.Ale dołożenie diseqca i konwertera to już nie są takie wielkie koszty.Brawo Prezesie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Piątek :) godzina 9.00. Obiornik Humax HDCI2000. Na transponderze 10862 nie mam nic. Parametry wszystkie ustawione zgodnie z opisem z satkuriera. Sygnał z Astry super...

Mam do kitu odbiornik (?!???!) czy TVP już się wyłączyła??

 

Tomek

 

Swanlike: Pamiętam moją frustrację związaną z tym że nie mogłem ustawić kanału Eurosport 2 HD - . W ustawieniach dekodera Humax 2000 ten transponder był w DVB S i oczywiście nie widział transpondera. Analogicznie może być ta przyczyna. Ale sprawdził bym najpierw: Czy masz inne kanały z tej ćwiartki satelity astra np Eins Extra z 10744 H. Wejdz w opcję wyszukiwania kanałów i tp użytkownika (czyli generujesz nowy tp) z poprawnymi danymi: a: czestotliwość - 10862 , polaryzacja pozioma (H horizontal), 22000, FEC 5/6 i co wazne 8PSK. I dopiero po chwili (kilka sekund) sprawdz czy masz pokazany poziom sygnału. W przypadku poprawnej instalacji powinno Ci się to udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swanlike: Wygląda na to że możesz mieć problem z konwenterem. Wejdz na stronę http://www.lyngsat.com i tam znajdz wykaz transponderów z Astry 19.2. Sprawedz jakie kanały odbierasz a jakie nie. Lub postaraj się znależć kogoś kto ma instalację na Astrę i u nie go sprawdzisz. Kanały np Eins Extra z tego tp są nadawane w DVB-s więc powinieneś je miec tak czy inaczej. Czasami humax 2000 potrafi zawiesić się na kilka lub kilkanaście sekund zanim pokaże jakiś kanał w DVB-S2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Zmiana parametrów transpondera

 

W dniu 21 września 2009 r. (poniedziałek) od godz. 9:00 zmienią się następujące parametry emisji na transpoderze 59: FEC z 5/6 na 8/9 oraz pilot z "on" na "off". Pozostałe parametry pozostaną bez zmian.

http://www.tvp.pl/o-tvp/platforma-cyfro ... anspondera

 

Bitrate kanałów TVP z Astry

69c0f4682b14beb6m.jpg

 

Bitrate kanałów w DVB-T

9a06472fc2400974m.jpg

 

http://www.tvp.pl/o-tvp/platforma-cyfro ... e-programy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no i działa.

 

Był PanSpec - wygląda, że żeby paczka ruszyła astra musi być ustawiona SUPERDOKLADNIE.

 

U mnie skonczyło sie tym, że ASTRE mam centralnie a Hotbirda na zezie.

TVP działa super, a Cyfra... na razie też działa :D

 

Fajnie bo zdążę meczyki obejrzeć w HD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jakiej zmianie parametrów? Zmiana FEC nastąpi 21 września, niestety na dużo mniej korzystny... Taka zmiana na pewno spowoduje zmniejszenie dostępności kanałów TVP poza granicami naszego kraju.

 

@mausery, to zależy. Jak sygnału TVP z "zeza" nie da się uzyskać, wtedy kierunek centralny należy ustawić na Astrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj podłączyłem OPTICUM 9500 HD i wykryło mi za drugim podejściem kanały TVP. Jednak nie można ich oglądać. Rwie obraz i dźwięk. Sygnał mam 58 % a jakość skacze pomiędzy 95-99. Co może być przyczyną? Kanały testowe HD ZDF, ARD i wszelkie inne dostępne z Astry odbieram bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21 września 2009 r. (poniedziałek) od godz. 9:00 zmienią się następujące parametry emisji na transpoderze 59: FEC z 5/6 na 8/9 oraz pilot z "on" na "off". Pozostałe parametry pozostaną bez zmian

 

Ciekawe czy dekodery PVR HD i HD Cyfry+ nie będą miały problemów z odbiorem kanałów TVP z Astry po zmianie FEC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...