Skocz do zawartości

Platforma satelitarna TVP - nowości


felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przewodniczący Rady Nadzorczej TVP poinformował, że jutro (19.09.) o godzinie 11 zbierze się Rada Nadzorcza Telewizji Polskiej. Bogusław Szwedo zdecydował o przyspieszonym zwołaniu Rady w związku z ostatnimi wydarzeniami w TVP.

 

Swą decyzję motywuje między innymi przypadkiem nie wpuszczenia na teren Telewizji członków Rady, opiniami związków zawodowych, które ostrzegają przed złą sytuacja w spółce, czy też procesem likwidacji programów misyjnych. Szwedo opiera swą decyzje również na opinii przewodniczącej Rady Programowej TVP, Janiny Jankowskiej, która ostrzega przed ignorowaniem ze strony zarządu i Piotra Farfała nowej strategii programowej Telewizji.

 

Podczas pierwszego posiedzenia w środę 16 września Radzie nie udało się odwołać Farfała, bo obradowała w niepełnym składzie. W posiedzeniu nie uczestniczyła reprezentant ministra skarbu prof. Ewa Nowińska - jak tłumaczyła - ze względu na "wątpliwości prawne" .

 

Ośmiu członków Rady nie zdecydowało się wówczas na to, by w niepełnym składzie zmienić ustalony wcześniej porządek posiedzenia i poszerzyć go o punkt dotyczący odwołania p.o. prezesa Piotra Farfała.

 

Posiedzenie Rady odbędzie się w siedzibie KRRiT.

 

 

http://www.polskieradio.pl/iar/wiadomos ... 13767.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądając Wiadomości byłem w szoku, jak to TVP pomieszało swoją platformę z NTC. Stwierdzili, że ich platforma testuje już od jakiegoś czasu, posiada 8 najpopularniejszych kanałów i startuje od 30 września. Następnie na mapce Polski pokazali, jak będzie się zwiększał zasięg platformy TVP o kolejne miasta(etapy naziemnej cyfryzacji podpięli pod swoją platformę). Według mnie z takimi bzdurami to już przesadzili. Jestem zwolennikiem platformy TVP, ale nie mogą tak mieszać ludziom w głowach. Farfał powinien iść to spowiedzi, odpokutować i poinformować ludzi o swojej platformie tak, jak powinien, a nie robić ludziom mętlik w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21 września 2009 r. (poniedziałek) od godz. 9:00 zmienią się następujące parametry emisji na transpoderze 59: FEC z 5/6 na 8/9 oraz pilot z "on" na "off". Pozostałe parametry pozostaną bez zmian

Ciekawe czy dekodery PVR HD i HD Cyfry+ nie będą miały problemów z odbiorem kanałów TVP z Astry po zmianie FEC.

Któż to ma wiedzieć?

Tuner raczej tutaj odegra małą rolę, oczywiście czułość głowicy czy brak błędów w sofcie ma znaczenie ale zmiana FEC dotknie głównie instalacji antenowej. Ci wszyscy, którzy mają teraz "mizerny" sygnał po zmianie FEC mogą go stracić, trzeba będzie od nowa kombinować aby poprawić siłę sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spotkałem się z ciekawą sytuacją...dwoch starszych gosci (mało tego starzy doświadczeni elektronicy serwisowi) zaczelo sie kłócic o to jak można odbierac ta platforme tvp i mpeg4..jeden był święcie przekonany że jak kupi telewizor z mpeg-4 to ten telewizor odkoduje mu sygnal dvb-s2 na jego zwyklym tunerze dvb-s (czyli podepnie stary tuner i bedzie ogladal)..no bo przecież, wszyscy w TV reklamują , że te nowe telewizory mają już dekoder mpeg czwarty :D :D co chciec wiecej ..i kłotnia była..drugi twierdzi że ta platforma bedzie u nas dopiero w 2012 jak postawią u nas nadajnik mpeg-4.. głupoty z tej ich rozmowy wynikały..wg mnie to są efekty tych durnych programów informacyjnych na TVP, w których wrzuca się do jednego worka TVP z satelity i dvb-t naziemne. Mysle, że takim błednym informowaniem w TVP o cyfryzacji kraju powinien zająć się UOKiK. Takie błędne informowanie szkodzi tylko obywatelom. Ktoś powinien pomyśleć o tym, żeby skontrolować te błędne informacje jakimi karmi TVP społeczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł platformy zdecydowanie na plus, ale niestety niektórzy powinni sprzedać swoje telewizory i więcej ich nie oglądać, bo to im szkodzi (szczególnie ci, którzy tak boją się neofaszyzmu Farfała). :D

 

Farfał-tak naprawdę pierwszy prezes z jajami który odważył się w końcu ruszyć platformę TVP i zna się przy tym na rzeczy.A jego poglądy polityczne tak naprawdę mnie nie obchodzą.Pomysł słuszny,technologia zapronowanana również.Wiadomo że ci co mają odbiorniki z mpeg2 nic nie obejrzą ale jest to jakiś pomysł na ruszenie cyfryzacji w Polsce.Pewno że odbiornik stanowi koszt.Ale dołożenie diseqca i konwertera to już nie są takie wielkie koszty.Brawo Prezesie!

 

 

Farfal zna sie na rzeczy?Podobnych bzdur to ja dawno nie czytalem.Jesli uruchamiajac te niby "platforme" ma sie na celu jej powszechnosc i ogolnodostepnosc to nie nadaje sie sygnalu w MPEG 4.To jest tak naprawde PIENIACTWO prezesa i wpychanie biednych ludzi w niemale koszty.Jak mozna pisac ze:Wiadomo że ci co mają odbiorniki z mpeg2 nic nie obejrzą ale jest to jakiś pomysł na ruszenie cyfryzacji w Polsce.

Jesli to jest pomysl to jest on co najwyzej glupi.Pomyslem na cyfryzacje jest DVB-T a nie jakas tam niby "platforma"skladajaca sie paru kanalow ktore i tak kazdy ma w swoim domu.DVB-T to przyszlosc ale pan Farfal czujac ze i tak poleci ze stolka(w koncu) chcial pokazac ludzio jaki to on jest fajny.Wiec wmawia sie ludziom ze dzieki temu krokowi otrzymaja nagle w swoich domach CYFROWA telewizje.A potem co?NIC.Ludzie chodza jeden od drugiego i pytaja jak mozna te kanaly odebrac.Jak slysza ze cena tunera zaczyna sie od 500 zl+konwenter+zez(a czasem konieczna nastepna antena)+montaz(bo nie kazdy sam potrafi) to nie potrafia zrozumiec dlaczego tak jest.Bo przeciez PAN w telewizji mowil ze darmowa...A przeciez sa to ceny tunerow FTA i CI a co bedzie kiedy pojawia sie te "dedykowane" do tej "platformy" obslugujace NDS?

Panie Farfal,gdyby mial chociaz pan troche rozumu to wprowadzajac ten wynalazek powinien pan zadbac o to zeby spoleczenstwo(a nie tylko grupa ludzi znajacych sie na rzeczy i technice) zostalo dobrze poinformowane.I tutaj od razu widac jak bardzo sie pan prezes spieszyl z ogloszeniem startu "platformy" przed zebraniem Rady Nadzorczej.Gdyby tak jak sie twierdzi,mialaby byc to droga do masowej cyfryzacji kraju to wczesniej nalezaloby ludziom wytlumaczyc co i jak.A tak...czytam na forach jak ludzie w Niemczech i Francji nazekaja ze nic nie odbieraja na swoich talerzach.Bo nie moga za nic zrozumiec ze to nie jest platforma cyfrowa taka sama jak CP,N i reszta.

Pan prezes postawil zaslone dymna dla swoich(i nie tylko swoich) niepowodzen we wprowadzaniu DVB-T w Polsce.Moze lepiej pieniadze jakie zaplacono za wynajem transponderow na Astrze i wydane na inne cele zwiazane ze startem "platformy" mozna bylo przeznaczyc na uruchamianie sieci DVB-T???Dlaczego skazuje sie Kowalskiego na to zeby szpecil swoj balkon lub elewacje antena satelitarna i wydawal grube pieniadze na tunery po to zeby miec kanaly za ktore i tak placi miesieczny "characz".Cyfryzacja kraju to nie moze byc egzotyczna "platforma" ktora zainteresuja sie znawcy i fani techniki TV SAT w Polsce.To musi byc rzecz prosta,tania i latwodostepna.

 

Obserwuje z daleka poczynania TVP zmierzajace do cyfryzaci Polski i widze ze widz w kraju ma wciaz pod "gorke" a kazda tego typu operacja staje sie okazja do ubicia swoich prywatnych interesow panow politykow.To smutne ze nie ma w tym kraju opcjii ponad podzialami ktora dalaby widzowi to za co przeciez placi w cyfrowej jakosci.

Pozdrowienia z Finlandii-kraju ktory jako pierwszy w Europie zakonczyl nadawanie analogowego sygnalu TV-1 pazdziernika 2007 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypisujesz p i e r d o ł y jakich mało. To co, może naziemną też w mpeg-2 bo są tańsze odbiorniki? A że mniej kanałów i większe koszty nadawania to nie szkodzi? Zdecydowano się na nowoczesny system nadawania i bardzo dobrze. W najbliższych miesiącach odbiorniki mpeg-4 stanieją, a za rok będą w cenie mpeg-2. I myślę że za rok byś stękał że dlaczego nie mpeg-4.

Farfał przełamał układy w telewizji i dzięki niemu uregulowano od lat nie załatwione sprawy pomiędzy platformami. Wydaje się być pierwszym prezesem który zrobił coś dla abonentów, a nie dla kolesiów z cyfry czy "n".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się być pierwszym prezesem który zrobił coś dla abonentów, a nie dla kolesiów z cyfry czy "n".

 

On to nie robi dla ludzi tylko dla TVP i dla siebie. Bo co by było gdyby wszyscy nadawcy oprócz TVP mieli swoje platformy i nagle w Polsce rusza dvb-t? TVP byłaby zmarginalizowana. Wszyscy nadawcy do tej pory czerpią kasę z pay TV oprócz TVP. Te kilka darmowych programów to tylko przynęta na to, żeby zainsteresować sie payTV od TVP. Farfał wyczuł, że to ostatni dzownek do tego, żeby wbić się na rynek z platformą. Bo po starcie dvb-t nikomu nie byłyby już potrzebne te bezpłatne programy z Astry bo te same będą naziemnie (albo przynajmniej miały być).

Gdyby porównać koszty na dzień dzisiejszy przy uruchomionym dvb-t i uruchomionej platformie TVP to :

tuner dvb-t , któy mógłby odbierać kanały z tych 3 naziemnych muxów = 350 zł

tuner satelitarny z czytnikiem NDS i kartą = pewnie jakieś 750 zł

pewnie to i to z czasem będzie taniało, za rok pewnie tuner dvb-t z 200 zł , a satelitarny dvb-s2 z nds pewnie z 400-500

 

Gdyby Farfał robił to dla ludzi to uruchomił by na szybko niekodowany przekaz kanałów TVP z Astry w mpeg-2 nadając je w spot-beamie..ale własnie ...mpeg-2 ..i każdy Polak by je odbierał. A mpeg-4 wprowadzać w późniejszym czasie gdy tunery staną sie powszechne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też oglądałem wczorajsze "Wiadomości" i reportaż o cyfrowej tv. Już nie wiem czy śmiać się, czy płakać...

 

Sam byłem świadkiem rozmowy dwóch starszych panów. Jeden mówi, że ma nowy tv z dekoderem cyfrowym, podłączył do niego antenę satelitarną i za choinkę nie mógł znaleźć platformy TVP, więc będzie wzywał fachowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adrian74 nie pisz głupot, siedzisz tam sobie w Finlandii i nic nie wiesz co tu się dzieje.

Pomyslem na cyfryzacje jest DVB-T a nie jakas tam niby "platforma"skladajaca sie paru kanalow ktore i tak kazdy ma w swoim domu

1.TV naziemna od samego początku ma błędy prawne, wrzucenie do jednego Mux'a telewizji komercyjnych i publicznej to głupota, która skutkuje opóźnieniami. Komercyjni mogą wybrać operatora według własnego widzimisię a publiczny musi robić przetarg, a co jak jedni i drudzy wybiorą innych operatorów, jak się dogadają. Sejm do dziś nie zajął się odpowiednimi ustawami.

2. Płace abonament i nie mam technicznych możliwości odbioru TV naziemnej więc dla mnie jedynym sposobem na oglądanie TV publicznej jest satelita, a z dwojga złego wolę własny dekoder niż płacić haracz platformą komercyjnym za to co jest FREE.

A tak...czytam na forach jak ludzie w Niemczech i Francji nazekaja ze nic nie odbieraja na swoich talerzach.Bo nie moga za nic zrozumiec ze to nie jest platforma cyfrowa taka sama jak CP,N i reszta.

To dziwne, potrafią wejść na fora a nie umieją poszukać informacji w necie, czyżby google bolało 8) No i najważniejsze niech najpierw płaca w Polsce abonament a potem narzekają, że nie mogą odbierać.

Dlaczego skazuje sie Kowalskiego na to zeby szpecil swoj balkon lub elewacje antena satelitarna

Nie będę się wdawał w dyskusję czy antena naziemna jest ładniejsza od satelitarnej, bo to kwestia gustu.

 

Platforma TVP do krok w dobrym kierunku i wcale nie koliduje z cyfryzacja naziemną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia z Finlandii-kraju ktory jako pierwszy w Europie zakonczyl nadawanie analogowego sygnalu TV-1 pazdziernika 2007 roku.

Piszesz Pan bzdury od początku do końca.

Nadawanie analogowe rok wcześniej zakończył (całkowiecie) Luksemburg i Holandia.

Poza tym najeżdżasz na Farfała wszelkimi możliwymi sposobami jakbyś miał w tym jakiś interes.

Możliwość odbioru TVP w Polsce wygląda tak jak wygląda - żadna rewelacja, ale i tak jest lepiej jak było. W końcu coś się ruszyło do przodu. Szkoda tylko, że ci dziennikaże [ort. celowy] partacze wprowadzają zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ploomba jak robisz porównanie to bądź bardziej rzetelny. Porównałeś odbiornik FTA z CI,a wiadomo, że cena tych drugich jest większa.

tuner dvb-t , któy mógłby odbierać kanały z tych 3 naziemnych muxów = 350 zł
tuner satelitarny z czytnikiem NDS i kartą = pewnie jakieś 750 zł

]

Do odbioru FTA może z powodzeniem służyć tuner od CP SAMSUNG DSB-H370G za około 250 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ploomba jak robisz porównanie to bądź bardziej rzetelny. Porównałeś odbiornik FTA z CI,a wiadomo, że cena tych drugich jest większa.

tuner dvb-t , któy mógłby odbierać kanały z tych 3 naziemnych muxów = 350 zł
tuner satelitarny z czytnikiem NDS i kartą = pewnie jakieś 750 zł

]

Do odbioru FTA może z powodzeniem służyć tuner od CP SAMSUNG DSB-H370G za około 250 zł

 

no tak, zgadzam się z Tobą, ale zauważ, że do odbiory Polsatu i TVNu z platformy TVP trzeba bedzie mieć tuner z modułem NDS, natomiast w dvb-t kanały te będa FTA. Dlatego też porównałem odbiorniki, jakie "trzeba będzie mieć" aby móc oglądać ofertę dvb-t i TVP-digi (FTA i FTV). Gdyby nie było oferty FTV z Astry (a zamiast tego wszystkie kanały jako FTA) wystarczyłoby mieć tuner FTA. Uważam, że TVP powinna otwarcie poinformować, że nie należy w obecnej chwili kupować tunerów FTA bo za 3 miesiace nie obejrzymy kanałów nadawców komercyjnych.

 

A tu masz wypowiedź "Naczelnego" o tych polsatowkich Samsungach za 250 zł

viewtopic.php?f=29&t=11481&start=30#p261161

 

Tzn wtedy kiedy wszyscy już kupią tunery mpeg-2?

 

Już i tak wszyscy mają te tunery u siebie w domach (albo mogą je mieć prawie za darmo). Rynek jest już przesycony tym sprzętem mpeg-2. Mało tego niektórzy wywalają tunery mpeg-2 FTA na strych lub do szafy bo kupili np. Cyfrowy Polsat.

 

Ogólnie też jestem za nowościami technologicznymi i cieszę się jak coś nowego się rozwija, ale powiedzcie sami, jaki % społeczeństwa będzie stać na to, żeby kupić sprzęt mpeg-4 do oferty TVP-digi

Cała strategia uruchomienia tej platformy jest źle pomyślana..na gwałt..Najpierw TVP powinna w jakiś sposób zbadać rynek (podpisąc stosowne umowy z producentami sprzętu lub po prostu rozeznać się w aktualnych kosztach produkcji takiego sprzętu) a nie szumnie reklamować jakaś platformę do której odbioru nie ma odpowiedniego sprzętu. Albo inaczej..zrobić tak jak jest w obecnej chwili ale nie mówić, że to co jest teraz z Astry to Platforma Cyfrowa, tylko po prostu odkodowane kanały , które w przyszłości wejdą w skład platformy, do odbioru której będzie potrzebny specjalny sprzęt z modułem NDS i kartą kodową. Wg mnie to co w obecnej chwili TVP wyczynia to jawne oszustwo (celowe niedoinformowanie potencjalnych klientów).

Mało tego..wmawianie, że bez cyfrowej platformy TVP nie będzie możliwości odbiory telewizji za kilka lat to WIELKIE OSZUSTWO, któym powinny się zając odpowiednie instytucje. Przecież telewizję (te same kanały co teraz) będzie można oglądać za kilka lat w formie dvb-t) A tak, to teraz babcie z dziadkami wystraszone będa kupować margaryne zamiast masła, bo w telewizji powiedziano, że trzeba kupić tuner do platformy cyfrowej..bo telewizja im zgaśnie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiam się nad przestawieniem anteny/montażem zeza na astrę w celu odbioru platformy TVP. W związku z tym mam kilka pytań - jaka jest jakość programów w porównaniu np. z cyfrą+/tnk oraz n (teoretycznie ta sama technologia przesyłu)? Czy na wszystkich kanałach obraz jest ostry i wyraźny? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na wszystkich kanałach obraz jest dobry, poza TVP Sport - który ma obraz jak dla mnie bardzo dobry no i TVP HD - tutaj można zobaczyć typowe HD, jak dla mnie bardzo dobrej jakości, nawet "Janosik" jako tako wygląda :lol2: . Dźwięk jest bardzo dobrej jakości na wszystkich kanałach, poza tym skoro jeszcze nie masz zeza na Astrę to po jego instalacji ujrzysz takie kanały jakich w cyfrze+ z satelity HotBird nie ma, między innymi TVP Historia, TVP HD i Trwam.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już i tak wszyscy mają te tunery u siebie w domach (albo mogą je mieć prawie za darmo). Rynek jest już przesycony tym sprzętem mpeg-2. Mało tego niektórzy wywalają tunery mpeg-2 FTA na strych lub do szafy bo kupili np. Cyfrowy Polsat.

.

Powinieneś wiedzieć że tunery mpeg-2 obecne na rynku umożliwiłyby oglądanie tylko części oferty TVP. Do oglądania pełnej i tak potrzebny byłby tuner z NDS, a póki co takich oficjalnie nie ma na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem mailowo pytanie TVP odnośnie tego, czy opublikowana zostanie mapa z zasięgiem tp. 59.

W odpowiedzi otrzymałem:

"Wiązka obejmuje Polskę, możliwy jest odbiór antenami 75-90cm."

 

Tutaj zwraca uwagę średnica anten: 75-90cm.

 

Bardzo dobra odpowiedź. Należy pamiętać, że transponder jest "wymagający". Nie chodzi tutaj o wiązkę punktową, a system DVB-S2 oraz planowane zmiany FEC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...