Skocz do zawartości

Platforma satelitarna TVP - nowości


felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uważam, że Platforma TVP będzie i tak niewypałem. Myślę, że z 80% telewidzów nie wie nawet co to takiego ta Astra, a z 90% co to jest MPEG-4.

Teraz nikt nie wie ale jeśli powstanie platforma TVP to jej reklamy i filmiki promocyjno-informacyjne będą pojawiały się w każdym bloku reklamowym na każdym kanale TVP. W M jak Miłość czy jakimś Ranczu kupią sobie tę platformę a za nimi pół Polski :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również nie podoba się, ale.... lokalizacja platformy.

TVP nie nauczyła się jeszcze oszczędzać.

Ta Astra 19E to najdroższe możliwe rozwiązanie koszt transpondera, serwis itp., zwłaszcza, że można wynająć miejsce na równie silnym satelicie 10 razy taniej.

Ale co to dla nich? Jak prezio zarabia rocznie bańkę to po prostu nawet nie wypada.

Nie rozumiem Ciebie, bo dla mnie to tylko Astra 1 (19,2E) jest najlepszą lokalizacją z powodu kilku rzeczy:

- Nie zapchany badziewiem, takie kanały jak: typu erotyka, arabskie itp.

- Lepsza jakość świadczonych kanałów jest na Astrze

- Lepszy odbiór już antena 60, dobrze odbierze Ci sygnał DVB-S2/MPEG-4

I po drugie na Astrze są najsilniejsze platformy w Europie, a dlaczego hiszpański Digital+ lub francuski CanalSat zostali na Astrze, przede wszystkim dlatego że szansa, perspektywa rozwoju platformy i dobra cena.

Właśnie nie rozumiem takich ludzi jak Wanderer , bo niby platforma ma oszczędzać na jakości w odbiorze, TVP na HB by oszczędziła, ale my byśmy mieli najgorszą jakość w Europie.

Digital TVP miała być rewolucyjna, dlatego Cyfrowy Polsat i Telewizja na kartę już się bali, i pewnie dlatego już nasłali swoich ludzi do rady nadzorczej i KRRiT aby ten projekt zablokować. Musieli by spuścić z ceny, ponieważ na Digital TVP było by za darmo, a abonenci by wybrali za to co jest atrakcyjniejsze i lepszej jakości. A jeżeli chodzi o system kodowania, wybrali najlepiej jak można by było, najlepszy system kodowania, nie mają problemów z piractwem itp.

Tylko co z tego jak nie wiadomo czy wystartuje :(

Pamiętajmy nie cofajmy się do tyłu, idźmy do przodu, teraz jedna pozycja satelitarna to nic, bo na innych pozycjach jest wiele do obejrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Coś cienko z tą naszą platfomą

http://www.dziennik.pl/polityka/article ... zesa_.html

Tekst powyżej ukazuje wierzchołek góry lodowej w jakim kraju żyjemy.

Farfała utrącą, zaraz zaczną się piętrzyć biurokratyczne problemy, przepychanki, może nie tak, może inaczej, może z innym podmiotem (ciekawe jakim Walterem czy Solorzem :lol2: ) i w końcu wyjdzie coś mocno spóźnionego i nie takiego jakie miało być w założeniu. W trosce o widza oczywiście.

A cóż lepszego może dla widza zrobić telewizja publiczna jak nie udostępnić swoje i naziemne kanały za darmo poprzez satelitę wszystkim zainteresowanym?

 

Nawet jak Farfał zdąży podjąć wiążące decyzje to potem będą woleli je zerwać i zapłacić srogie kary (przecież nie ze swoich pieniędzy) niż wdrożyć projekt.

Obym był złym prorokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że o TVP. Farfał zapowiada start w ciągu "tygodnia, może dwóch" :shock: . Kanały TVP mają być w "znakomitej jakości, o wiele lepszej niż u konkurencji". Oczywiście "pociśnięto" TVN HD za programy w 4:3 ;)

 

DVB-T jest uznawane w dobie TVP Digital za "zbędny dodatek, próba powiększenia zasięgu komercyjnych stacji". Jakiś ekspert mówi coś w rodzaju "nie ma pewności co do pozycji satelitarnej, sposobu transmisji" :shock: . Kanały TVP mogą być za kilka lat wycofane z konkurencyjnych platform cyfrowych.

 

Ogólnie super konkretów ta rozmowa nie przyniosła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem, że się przesłyszałem z tymi dwoma tygodniami. Ale czy to realne...

Skąd oni tych ekspertów wzięli. Same ogólne [beep]oły, jakby nie mieli pojęcia o czym mówią. Np. koszty: gość mówi że antena będzie kosztować z 200zł. Z choinki się urwał ? Dlaczego nie wspomniał nic o cenie dekodera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproszono dwóch gości, którzy mają nikłe pojęcie o technice, szkoda czasu i pieniędzy (z abonamentu) na taki program. Na naszym forum można bez trudu znaleźć znacznie więcej kompetentnych osób, które mogły by się w tej kwestii wypowiedzieć. :)

Jeden gada, że nadajniki naziemne niepotrzebne, a drugi niczego nie czytał, nie zna już znanych faktów odnośnie emisji (satelita, itp.).

Żenada!

 

Uruchomić mogą i w 24 godziny, kwestia tego czy ktoś będzie miał dostęp. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam nie znają się. Jak pan Sommer powiedział że koszt urządzenia potrzebnego do odbioru platformy TVP wyniesie 200 zł a przy dużym popycie 100-150 zł to chyba wie co mówi :lol: Ale z panem Telukiem się zgadzam. Zresztą już rok temu pisałem na forum że DVB-T nie zawojuje Polski. I teraz już wiem że TVP mocno się do tego przyczyni.

No to panowie w przyszłym tygodniu start 4(5) platformy w Polsce.Tylko skąd oni wytrzasną wiązkę kierowaną na Astrze? :D

 

Gdyby ktoś chciał, audio z tej rozmowy

http://rapidshare.com/files/276933291/T ... AY_0ms.mp4

 

Video

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ceny, którymi rzucali to się chyba tylko do anteny i konwertera odnosiły ;) To padło z ust tego samego człowieka co to mówił, że nie znane są techniczne szczegóły nadawania, więc co? Nie zna technicznych wymagań, a wie ile będzie kosztował cały "zestaw"? :o

 

Wiązka kierowana? Transpondery TVP są na pokładzie 1KR, a "backup" dla tych transponderów znajduje się na 1M i może te "backup-owe" transpondery mają rozszerzone możliwości. ;) Ale to tylko teoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przy okazji dyskusji nt. wiązek kierunkowych TVP z Astry, wszyscy piszą, że nie ma to sensu, bo i tak można będzie to odbierać za granicą - tak jak w przypadku kanałów BBC. A Brytyjczyków dodatkowo dzieli przecież jeszcze trochę wody! :wink: To prawda - tylko kogo to interesuje? Ważne, że dzięki oficjalnemu nadawaniu w tzw. "spot beamie" można uniknąć wysokich opłat za emisję drogich treści na resztę Europy. I o to wyłącznie chodzi! Nikt nie będzie sprawdzał, czy jest to możliwe do odebrania poza granicami Polski i na jakich antenach! Przecież treści serwowane przez BBC nie są supertajne i przeznaczone tylko dla mieszkańców Wielkiej Brytanii. To, że ktoś w Polsce odbierze je sobie na 3-metrowej antenie, nikogo nie obchodzi. :) Ważne, żeby dzięki takiemu zabiegowi, można było trochę ominąć prawo.

 

P.S. Czy tej rozmowy z "Minęła dwudziesta" nie ma na stronie TVP w jakimś archiwum? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będzie to mogę później wrzucić nagranie.

 

Myślę że tak się właśnie to odbędzie. TVP zażąda od Astry potwierdzenia że sygnał jej kanałów będzie docierał tylko na terytorium Polski. Astra to potwierdzi na piśmie że tak będzie i wszyscy będą zadowoleni. Czy ja już pisałem że chyba wiem kim będzie następny szef Astry w Polsce? Mam dziwne przeczucie że może mieć na imię Piotr :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zastanawialiscie sie juz moze jakie to beda kanaly ktore bedzie mozna wykupic pojedynczo ?? Czy to bedzie canal+ czy Eurosport 2 HD albo inne HD macie jakies opcje ja to bym sobie skombinowal pakiet sportowy i filmowy z canal+ HBO i Eurosportami obydwoma na czele.I ciekawe jak sie beda ksztaltowac te ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam więcej pytań . Poziom dyskusji kompletnych idiotów (z czym oni przyszli na rozmowę?). Jedyna (mroczna) szansa tej platformy to zabranie TVP innym nadawcom (czy możliwa prawnie???). Ceny z sufitu, pojęcie o mentalności widza żadne (rozmawiałem z kilkoma osobami o "darmowej" tv z TnK lub DigitTV - WSZYSCY wzruszyli ramionami, mają pakiet CP,tuner na własność i dlatego nic nie szukają bo co zrobią z tym co mają). Teza , że abonent dostanie konkurencyjny , dobrej jakości kontent ZA DARMO - niewiarygodne. W ogóle tezy pomieszane jak w piaskownicy: z jednej strony mówi się , że tv prywatne znajdą się na platformie (bo takie prawo) a z drugiej , że TVP nie będzie na platformach komercyjnych (bo można wykorzystać prawo).

Pomijam kilka wątków , gdzie mówiono ewidentną nieprawdę ( np. darmowy dostęp do 8 kanałów TVP)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi idiotami to bym się tak nie spieszył. No bo niby co ci nieidioci dotąd zrobili ? Dbają o własne stołki a jak ktoś wyskoczy z inicjatywą to się robi z niego idiotę, faszystę lub [beep]a. To że parę szczegołow się nie zgadza to nieważne, ważna jest WOLA działania, resztę się dopracuje, po to są eksperci, nie każdy musi się znać na technice.

@geroj0, zamiast mysleć jakie kanały bedą płatne módl się aby platforma w ogole wystartowała. W każdym razie o Canal+ zapomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że dopiero ma wejść taki przepis:

"Strategia cyfryzacji nadawania sygnału telewizyjnego"

Strategia zakłada obowiązek udostępniania za darmo nadawcom; platformom telewizji satelitarnej, operatorom telewizji kablowej oraz firmom telekomunikacyjnym, sygnału siedmiu nadawanych naziemnie kanałów telewizyjnych - TVP1, TVP2, TVP Info, TV Puls, TVN, Polsat i TV4.

 

ale czy wejdzie, to już inna historia...

 

Jeszcze jeden szczegół:

Jeśli TVP wycofała by swoje kanały z innych platform, to tak samo TVN i Polsat wycofałby swoje kanały z platformy TVP !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Prawo obliguje nadawcę publicznego do udostępnienia wszystkim platformom ...

 

TVP wycofa swoje kanały z innych platform, ale przecież będą FTA z Astry! Oczywiście każdy kto będzie chciał je oglądać, będzie musiał zainwestować w sprzęt( zez, tuner).

 

Swoją drogą nieźle to wykombinowali, i coraz bardziej wydaje mi się prawdopodobne że kto będzie chciał oglądać ich programy to będzie musiał kupić tuner od TVP! A jeszcze niedawno Farfał mówił że TVP nie będzie sprzedawała dekoderów! Ale z ostatnich wywiadów z nim i z innymi związanymi z TVP, można łatwo wywnioskować że TVP będzie jednak sprzedawać tunery, dekodery i karty. Wtedy zapowiedzi cen sprzętu, jakie padły wczoraj w TVPINFO, mogą się sprawdzić. Jeżeli TVP dojdzie do porozumienia z jakimś producentem lub importerem, cena 100-150 PLN za tuner FTA i 200-250 za dekoder VideoGuard jest możliwa.

 

A co się dotyczy innych platform cyfrowych, to o co by mogli oskarżyć TVP? O to że TVP nie będzie chciała im udostępnić sygnału programów które będą FTA? Czy to nie brzmi śmiesznie? Przecież by się ośmieszyli!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...