Skocz do zawartości
  • 0

Proszę o dobór sprzętu satelitarnego.


karmel
 Udostępnij

Pytanie

Nigdy nie posiadałem sprzętu satelitarnego.Kupiłem nowe mieszkanie i postanowiłem kupić zestaw satelitarny,ale nie mam zielonego pojęcia co mam kupić.Wiem tylko że chciałbym oglądać kanały z Hodbirda i Astry no i wykupić pakiet canal+w przyszłości chciałbym wykupić dodatkowe karty dostępu do kodowanych kanałów.Mam pytanie jaki tuner,antenę,konwekter i nie wiem co tam jeszcze by było potrzebne żeby taki zestaw złożyć by wszystko dobrze współpracowało ze sobą .Czy jest możliwość oglądania na dwóch telewizorach niezależnie innych kanałów ,a jak jest taka możliwość to jak to zrobić.Jestem zupełnie zielony w tym temacie.Proszę o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ad. 2 Zawsze należy przyjmować wersję ostateczną, bo później gotową instalację łatwo przerobić nie jest ;) Tak więc zistajemy na 5. Brakuje nadal informacji, czy planujesz tunery z dyskami twardymi (jeśli tak - w ilu pokojach). Takie tunery często potrzebują doprowadzania dwóch niezależnych przewodów i ilość kabli (a tym samym zasileń sygnału) idzie w górę.

 

Ad. 5 To zależy z kolei od tego, czy ma to być tuner z nagrywaniem, czy bez, czy HD ma być we wszystkich pokojach, czy w jednym, jaka platforma cyfrowa wchodzi w grę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mówisz od 3-ech do 5-u odbiorników, to napisz w ilu pomieszczeniach chcesz mieć sygnał, chyba w trzech?

Jeśli to będą trzy pomieszczenia to do każdego z nich dostarczymy po dwa sygnały, jeśli pięć do dodatkowo do tych dwóch następnych - po jednym sygnale.

 

Co do zestawu obrotowego - najlepiej będzie do "głównego" pomieszczenia pociągnąć trzeci kabel i użyć osobnej anteny. Pewnie będziesz chciał użyć tunera od platformy cyfrowej - to nie nadaje się do "latania po orbicie", wskazany będzie inny tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To się robi naprawdę interesujące 8)

Sytuacja wygląda tak:

w jednym pomieszczeniu duży telewizor z sygnałem HD

w jednym pomieszczeniu mały telewizor odbierający głownie kanały informacyjne, polsko i anglo-języczne

w jednym pomieszczeniu replika tego, co na dużym telewizorze-tyle, ze bez HD

w jednym pomieszczeniu możliwość "skakania po orbicie"

 

Da się to rozprowadzić bezprzewodowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rozwiązań na tą instalację jest dużo, przedstawię wariant "minimalny", w pewnym stopniu ograniczający późniejszą rozbudowę.

 

Na początek przykładowa lista zakupów:

Antena 90cm.

Uchwyt zezujący

Przełacznik DiSEqC

Konwerter Single - do wyboru

Konwerter Quad - do wyboru

Tunery z czytnikami kart

Splittery

Kabel koncentryczny

 

Antena wycelowana w satelitę Hot Bird, a konwerter zezujący na Astrę 19E.

Od konwertera Quad ciągniesz dwa kable do pierwszego pomieszczenia (z HD). Drugi kabel z tego konwertera ciągniesz do pomieszczenia gdzie ma być "replika bez HD". Ostatni, czwarty kabel, łączysz przełącznikiem DiSEqC i ciągniesz do pomieszczenia gdzie mają być programy informacyjne (Dodatkowa porcja anglojęzycznych z Astry).

W "pomieszczeniu HD" jak pisałeś tuner od Cyfry, a w dwóch pozostałych pomieszczeniach jakieś tunery z czytnikami kart. W pierwszym pomieszczeniu także splitter dzielący uprawnienia na te pozostałe pomieszczenia.

 

Przejdźmy do ostatniego pomieszczenia, gdzie chcesz mieć możliwość "skakania po orbicie", tutaj także przykładowa lista zakupów:

Antena z obrotnicą

Karty DVB do komputera

Tunery FTA

Konwerter Single - do wyboru

Jeśli masz tam komputer, to można pomyśleć o karcie DVB do komputera, jeśli nie, to jakiś tuner FTA z możliwością obsługi obrotnicy (z protokołem DiSEqC 1.2). Tuner (komputer) łączymy osobnym kablem do osobnej anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli chcesz mieć w każdym pokoju niezależny zestaw sat. to niestety do każdego pokoju trzeba doprowadzić kabel od talerza albo od centralki z multiswitchem. Skoro i tak się to robi to można od razu położyć 2 kable albo 1 podwójny co pozwoli w pełni skorzystać z możliwości odbiornika pvr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Drodzy Forumowicze!

 

Przymierzam się do zakupu zestawu tv sat. Dokonałem wstępnego wyboru sprzętu, którzy zamierzam zakupić i w związku z tym proszę o radę. Czy wymienione niżej pozycje będą ze sobą współpracować, czy może powinienem zastanowić się nad wymianą którejś z nich? Dodam, iż mieszkam w północno-wschodniej części kraju.

 

- Odbiornik Ferguson AF-3100 CK

- Antena Corab 900

- Konwerter Monoblock GI-205 Platinum X

- Przełącznik DiSEqC1.0 Supermini

- Stojak ścienny 60cm

 

Dziękuję za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Konwertery Monoblock nie wymagają dodatkowych przełączników (ma już wbudowany wewnątrz), także jedna pozycja do wykreślenia.

Sugeruję wybrać inny stojak ścienny, coś montowane na trzech "nóżkach", np. taki. Ten który podałeś można zastosować do mniejszych anten, ale przy 90 cm. może to nie zachowywać się stabilnie (może ale nie musi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pomóżcie w konfiguracji. Planuję zakup CP i Cyfry. Sprzętu SAT nie mam w ogóle. Cyfra ma działać na 2 TV. PC dodatkowo na jednym z nich. Po analizie forum mam taki pomysł:

1 Antena

1 Konwerter Twin

1 spliter przewodowy - z kartą matką Cyfry

1 Tuner ferguson FX 7600 przy TV 'flagowym 29'CRT". Włożę do niego kartę córkę Cyfry oraz moduł CP.

1 Tuner ferguson FX 6600 przy TV "dzidziusiowym 21'CRT" z kartą córką Cyfry.

Czy to jest optymalne rozwiązanie dla Cyfry na 2 TV i CP na jednym ? Czy mógłbym jeszcze kombinować z połączeniem CP pomiędzy telewizorami (bez dzielenia sygnału)?

Mam jeszcze takie wątpliwości:

Tuner 7600 będzie podłączony do: Nagrywarki Panasonic EH55 porzez EURO , do TV porzez EURO i do amplitunera optical (audio). Czy będzie możliwe nagrywanie na DVR np programu z Cyfry podczas oglądania PC i odwrotnie?

Pzdr. Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sądzę, że sprzęt jest dobrze dobrany.

Sygnału CP nie rozdzielisz, możesz jednak z tunera, w którym będzie karta wyprowadzić przewód z modulatora i kablem koncentrykiem doprowadzić do drugiego TV (kabel do TV, a nie tunera). Na tym drugim TV będzie podgląda na to co obecnie oglądasz na tunerze przy pierwszym TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z nagrywaniem to nie wiem :P

 

Pikczers z FX-7600UCI

4060.jpg

Drugi "rządek" wejść od lewej (takie jak antenowy w TV). Jeden służy do podłączenia anteny naziemnej (ANT IN), a drugi do wyprowadzenia sygnału z naziemnej z sumowanym sygnałem z tunera (TV OUT). Sygnał z tunera będzie widoczny jako "jeden z kanałów TV naziemnej". W tunerze, w menu, ustawiasz na którym kanale ma "nadawać" tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Konwertery Monoblock nie wymagają dodatkowych przełączników (ma już wbudowany wewnątrz), także jedna pozycja do wykreślenia.

OK. Jeszcze jedne pytanie. W specyfikacji wybranego przeze mnie tunera podana jest obsługa DiSEqC 1.0 i 1.2, konwerter monoblock ma natomiast podane przełączanie przez DiSEqC2.0. Czy oznacza to, że monoblock z tunerem współpracować nie będzie, czy też przez owe 2.0 z monoblocka rozumieć mam, iż obsługa 1.0 i 1.2 jest już w nim "zawarta"?

Może zatem lepszym wyborem będzie 2xkonwerter + przełącznik DiSEqC1.0 Supermini?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ten monoblock będzie współpracował prawidłowo z Twoim tunerem.

 

Oczywiście lepiej jest użyć dwa pojedyncze konwertery + zewnętrzny DiSEqC (tak jak wyżej pokazałeś), do zakupów jeszcze dochodzi uchwyt na zez, kabel, wtyczki "F". Rozwiązanie droższe, ale tańsza będzie naprawa jak się coś zepsuje.

 

Decydując się na monoblock, praktycznie przekreślasz sobie szansę na późniejszą rozbudowę instalacji o kolejne konwertery. Ustawianie monoblocka jest łatwiejsze, niż zeza w postaci dwóch LNB Single. Taki podwójny konwerter polecałbym szczególnie laikom, których technika satelitarna nie interesuje, również odbiór z wielu innych pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co mam:

Philips PVR od Cyfry.

Dekoder od Polsatu.

Antena 60cm.

Konwerter twin.

Co potrzebuję:

Dekoder polsatu bez zmian, do cyfry potrzebuje podciągnąć drugi kabel i chciałbym móc oglądać kanały z Astry (jeśli to możliwe na tym dekoderze C+).

Pytania:

Co powinienem zakupić?

Jak to podłączyć?

I czy ktoś z Warszawy to zrobi i za ile (domyślam się, że ludzie zajmujący się instalacją też tu bywają)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W sumie potrzebujesz tylko dodatkowego konwertera (single), przełacznika DiSEqC oraz jakiegoś uchwytu do tego dodatkowego konwertera. Ale... antena trochę mała :)

W sumie udało by się założyć dodatkowy konwerter ale polecam wymianę na coś większego. Ewentualnie dodatkowa (druga) antena, może być tez 60 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

CHyba nie do końca tak, bo twin już jest wykorzystany w całości (dekoder Polsatu i cyfry). Wydaje mi się, że potrzebuje poczwórny konwerter (jedno wyjście zostanie wolne) i do zeza pojedynczy (jakiś mam, ale nie wiem czy się nadaje). Druga antena nie wchodzi w grę bo nie mam jej gdzie zawiesić, więc potrzebuję większej. Poza tym Cyfra zaleca conajmniej 80cm.

Jakie są koszty instalacji czegoś takiego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sorka, przeoczyłem to, że chcesz dodatkowy sygnał do Cyfry. Zgadza się, potrzebny konwerter Quad. Jako ten zezujący możesz użyć obecnego Twin-a i do tunera Cyfry, do dwóch wejść podać sygnał z obu satelitów (HB + Astra). Będzie potrzebny drugi przełacznik DiSEqC.

Antena 80 cm. będzie odpowiednia.

Co do cen - zerknij na Hollex.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ile weźmie instalator - to zależy od instalatora ;) Różne bywają ceny, sam musisz się zorientować u kogo zamówić montaż.

Sam tez możesz spróbować to uruchomić. Wymień antenę, zamontuj ten konwerter co obecnie i ustaw antenę (obserwując paski sygnału). Po ustawieniu podmień konwerter i zamontuj całą resztę.

Na Forum masz trochę tematów poruszających montowanie dodatkowych konwerterów, podłączenia tego, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...