Skocz do zawartości

Ferguson FX 6600 i FX 7600


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z FX7600 tzn. tuner nie zapamietuje ustawień formatu 16:9.Po każdym wyłaczeniu tunera z pilota pojawia sie rozciagniety obraz i trzeba recznie ustawiac.Tuner mam połączony z tv kablem euro.Na tv tez próbowałem róznych ustawień : auto . 16:9 i kapa.Jak na tv dam 16:9 i nałozy sie na to 16:9 z Fergusona to mam dwa ciemne paski i strasznie zwezony obraz.Ktoś miał taki problem?Jak temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tak dobrze wlozylem karte ,po wlozeniu pojawia sie komunikat wlozono karte conax lecz nic sie nie pojawia i moze po 10 sek. pojawia juz sie nowy komunikat bledny karty. a gdy sprawdzam przez menu czy widzi karte to tam jest napis reserved.wszystkie kanaly FTA odbieram ,zasieg mam super,nie mam juz pojecia co moze byc tego przyczyna ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wersje z 2 czytnikami ,w jednym i drugim jest to samo albo chwile widzi conax albo odrazu wyskakuje reserved. kanaly juz wrzucalem i nic nie pomoglo .teraz nawet nowy soft ale dalej to samo . dadam tez ze mam nie aktywna karte cyfra + i jak wloze to czyta elegancko wiec moze jest cos z moja karta tnk ?? ale byla kupiona nowa ,nie byla uzywana i nie jest wylamana . na stronie tnk aktywowalem i dzwonilem do nich w celu upewnienia sie czy karta jest juz aktywna powiedzieli ze tak . NIe mam pojecia czemu tak jest .. co moge jeszcze zrobic ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner jest akurat podłączony do anteny ustawionej tylko na hot birda.Robiłem już ustawienia fabryczne ale nic to nie pomogło.Lista też jest ręcznie robiona.Wpisuje przykładowo 11508v 27500 i jest napisane że kanały wyszukano ale mimo tego ich nigdzie niema...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Fergusona FX 6600 i pewien problem a mianowicie sygnał skacze mi o 20% raz jest 85% raz 65% i obraz się zacina na innych dekoderach na tym ustawieniu anteny wszystko jest ok czy to może być uszkodzona głowica jeśli tak to jaki koszt naprawy i czy się wogole to opłaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner jest akurat podłączony do anteny ustawionej tylko na hot birda.Robiłem już ustawienia fabryczne ale nic to nie pomogło.Lista też jest ręcznie robiona.Wpisuje przykładowo 11508v 27500 i jest napisane że kanały wyszukano ale mimo tego ich nigdzie niema...

 

Miałem taki sam problem z kanałem tv seriale 11508v , mimo dobrego sygnału nie mogłem go zaprogramować. Usunąłem wszystkie kanały już zaprogramowane z 11508 i później ten transponder przeszukałem na nowo i kanał tv seriale z innymi był zaprogramowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam expertów ;)

Jako, że ja do końca nie znam się na tunerach cyfrowych proszę Was o rade, dotyczącą modelu FX 7600. Obecnie posiadam Multipakiet C+, lecz planuję do niego dokupić TnK. I tutaj moje pytanie, czy ktoś ma podobną kombinacje na owym tunerze i jeśli tak to jak to się sprawuję?Czy dwie karty na jednym sprzęcie się "nie gryzą"?Czy należy wgrać jakieś dodatkowe rzeczy by wszystko działało aż miło?Czy wystarczy soft o którym jest mowa w tym temacie czyli v.2.03?Czy właśnie ten soft jest w nowych Fergusonach, które są dostępne w sprzedaży?

Wiem, że pytań sporo ale zadaje je laik w tej kwestii.

Z Góry dzięki za odpowiedź na moje wątpliwości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@oli38 - Jak podaje ferguson w sofcie 2.03 poprawiono współpracę c+ z tnk. Ja w tunerze miałem soft 2.01 lub 2.02 i karty się gryzły (jedna blokowała drugą lub tuner restartował w pętli w zależności od kolejności kart w czytnikach). Wgrałem starszy soft 1.85 i nie ma problemów. Nowego 2.03 nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem sobie Fergusona FX7600 UCI 2CI 2CR. Teraz się zastanawiam czy to był dobry pomysł. Posiadam Cyfrę+ którą dotychczas oglądałem na Pioneerze 1330. Wolny, OSD słabe myślę zmienię.

Kupiłem Fergusona i włożyłem kartę. Działa, myślę super. Klikam, przeglądam kanały, niestety raz mam 30%/0% a raz 97%/70%. Gdy mam te 30% to poczekam i się załączy lub zmienię kanał, wrócę i jest. Na Mediasacie Pionieera nie było takich problemów, fakt rwało momentami obraz ale zawsze działał. Nie wiem co teraz począć. Czy zmienić oprogramowanie na 2.03 bo aktualnie mam 2.02 czy może ustawiać lepiej antenę? Ale skoro zawsze działało to o co chodzi teraz? Może ktoś przetestował już firmware v2.03? Na stronie Fergusona piszą co poprawili ale jak jest na prawdę? A może tuner jest wadliwy, ale w jaki sposób skoro raz działa raz nie (częściej działa). Proszę o jakieś podpowiedzi bo strasznie jest to denerwujące a tak czekałem na ten tuner (używany z allegro ale jeszcze z gwarancją).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw ustaw antenę ( bo jak piszesz że na pionku też rwało ) a potem możesz zmienić oprogramowanie , które jest stare na stronie fergusona ) ...

 

 

Tuner jest akurat podłączony do anteny ustawionej tylko na hot birda.Robiłem już ustawienia fabryczne ale nic to nie pomogło.Lista też jest ręcznie robiona.Wpisuje przykładowo 11508v 27500 i jest napisane że kanały wyszukano ale mimo tego ich nigdzie niema...
Może stary post ale FX kanały upycha sobie jak chce raz na początku , raz w środku a raz na końcu ( należy wtedy dobrze sprawdzić listę ) co do częstotliwości to zawyż o 2 lub zaniż np 11506 ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie. Ten Octagon na prawdę jest OK? Mógłby ktoś zapodać najnowszą wersję tego softu pod FX7600? No i czy po tym jak wrzucę Octagona będę mógł wrócić na oryginalny bo mam na tunerek jeszcze gwarancję. Spróbuję pokombinować i jakby co zgłoszę się znowu. :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam Fergusona FX 7600 uci i taki problem:

otóż nie działa mi dźwięk AC3 na kanałach CANAL+ i CANAL+ FILM, natomiast na kanale TVN tego problemu nie ma. Czym może to być spowodowane i co można z tym zrobić? Dodam że mam wgrany soft oryginalny 2.03, sprawdzałem na 1.85 jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...