Skocz do zawartości

28.2°E - Astra 2A/2B/2C/2D & 28.5°E - EuroBird 1


vlodek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten transponder i tak jest słabiutki to, że jest do odbioru to zasługa tego FEC.

Odbierałem już podobne programy z siłą sygnału na poziomie 0.1dB.

Zauważyłem to przy okazji sprawdzania tp. z wiązki nigeryjskiej Astry 2B (12552/V... w sumie cztery w tej polaryzacji), jak widać wyraźnie silniejszej a jednak po za zasięgiem. :smile:

Czerwony słupek to ten tp. o którym piszę.

 

Astra_12724_V.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie łapię albo mam jakość sygnału na poziomie paru procent kilka tp z polaryzacją pionową z Eurobird zaczynających się na 12.. (np. 12523V).Czy to wina kiepskiej pogody i zeza ? Zawsze miałem odbiór na poziomie 40-60% a tu taki spadek.NO chyba nie przez te ciągłe zachmurzenie

EDIT 07.05. Poprawiłem moje wygibasy,musiały się poodkształcać i sygnał uciekał.Teraz znów mam 50-70%

Odnośnie poprzedniego postu-przekaz z tp z TeleMadrid został wyłaczony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

a propos 12.523 H - interesuje mnie jak u innych użytkowników wygląda odbiór z teoretycznie słabszych transponderów tj. 12 523 H (np. movies4men +1) i 12.560 V (np. travel channel). otóż zauważyłem niedawno, ze tylko na tych 2-óch częstotliwościach występuje "pływanie" jakości sygnału. w zwykłe dni i te słoneczne i pochmurne (bez opadów) jakość pływa sobie bez efektów ubocznych od 50 do 70%. poziom zawsze ok. 83 %. problemy się zaczynają jak jest średni i większy opad albo ciężkie zachmurzenie. wtedy jakość pływa od 25 do 50 %. poziom bez zmian ok. 80 % - niestety tnie obraz, czasem mocno. reszta jakichkolwiek transponderów jest bardzo mocna jak na zeza i waha się: poziom 80 -90 %, jakość 70 - 80%. na żadnych innych pozycjach (28.2 + 19.2 + 13) nie występuje tak dynamiczne pływanie jakości nawet przy złej pogodzie. antena 90 cm ustawiona na 19.2, okolice Łodzi. próbowałem kręcić zezem i kombinować i zawsze te 2 transponderki pływają. w przeciwieństwie do kolegi PawelU1981 z Wrocławia 12.523 V śmiga bez względu na pogodę na poziomie 82 - 73 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zezuję z 19,2E na 28,5E tyle tylko, że na antenie 115 cm. Odbiór bez żadnych zaników. Mimo, że antena jest większa niż Twoja to mieszkam we wschodniej Polsce a im dalej na wschód tym warunki odbioru są gorsze. Jeśli lepiej się wyregulować nie da to może wymiana konwertera na "wyselekcjonowany" pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam hotbird + Astra1 + astra 2 na 80cm i siła na Astrze 2 to 50-70%. Gdy wyciągnąłem konwerter od Astry1 to od razu 10% bonusu na Astrze 2:P

Na wspomnianych przez Ciebie częstotliwościach mam ok.50%, więc obraz na granicy raz jest raz nie ma. Oprócz pogody w Polsce pewnie wpływ ma też pogoda w miejscu nadawania.

Ale ciekawą rzecz też zauważyłem ostatnio: siła sygnału latem jest gorsza niż wiosną i jesienią na Astrze 2. Nie wiem dlaczego tak jest ale różnica to 5% u mnie:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie konwerter teoretycznie powinien być "wyselekcjonowany"... chociaż [beep]a go tam wie, co prawda jest nowy (opticum) i napisane ma 0.1 db ale to twin i kosztował tylko 55 zł ... więc nie wiadomo. no ale w sumie poza tymi dwiema pozycjami cała astra 2 z zeza odbiera wzorowo i stabilnie. czy obracanie konwertera w uchwycie cokolwiek pomaga tak naprawdę ? no i w którą stronę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obracanie konwertera pomaga i wręcz trzeba je robić gdy ustawia się antenę. Jeśli konwerter jest 0,1 dB to pewnie dobry nie jest bo takiego parametru nie da się uzyskać. Możesz zamienić wyjście w konwerterze. Na konwerterach wielowyjściowych z różnych wyjść bywa, że wychodzi różna siła sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam pytanie:

 

posiadam Antenę Triax 88 [98 cm] i dwa konwertery jeden na HotBirda 13 (antena wycelowana w HotBird) i zez na Astrę 19.2 i chcę założyć trzeci na Eurobirda 28.5

Antena odbiera satelity odległe na orbicie o maks. 15 stopni. Mieszkam w Szczecinie i czy jest szansa że ustawiając antenę prosto na Astrę 19.2 i po boku zez wycelowany na HotBirda z drugiej strony zez na EuroBird będzie dobrze chodziło bez większej utraty sygnału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, ja tu nowy :-)

 

Niemniej chciałem pochwalić się, że udało mi się odebrać dziś na antenie 90cm i konwerterze no-name transpondery BBC i ITV platformy Freesat z astry 2D! Mieszkam w okolicach Kościerzyny. Sygnał mam na poziomie 40%, w sumie nawet się nie haczy, postaram się kilka screenów zrobić :-) Pozdrawiam sat maniaków :)

 

EDIT:

Precyzując chodzi o transpondery o polaryzacji H, tylko pytanie, czy to nie czasem kwestia Tropo? chociaż prognozy zdają się mówić, że nie... BTW, czy tropo w ogóle dotyczy sygnału sat? Poza tym sygnał jest bardzo dobry gdzieś między 14 - 18, w nocy zanik, rano szatkuje obraz. Pogoda też nie ma znaczenia.

 

Chyba muszę przymierzyć się do zakupu większego talerza i jakiegoś konwertera o współczynniku szumów mniejszym od 1,3db lub 0,9 bo takie posiadam w swej "flocie" :P, wszak moje pierwsze przymiarki do grzebania w kosmosie są zachęcające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś tu na forum zna się na tyle dobrze na odbiorze sygnału z tych pozycji (i ogólnie fizyce, sile sygnału), że będzie potrafił wytłumaczyć mi taką sprawę: ??

Dlaczego z 28.2/28.5 zimą mam lepszy sygnał niż latem?? Od jakiegoś czasu działa mi np. Travel Chanel, którego latem nie nigdy nie mam (brak sygnału).

Dodam jeszcze że mam 3 konwertery HB, Astra1, no i Astra2/Eurobird. Na HB mam sygnał ok.85% więc różnicy zimą nie widzę, na Astrze 1 zimą sygnał mam gorszy (np. Eurosport DE teraz 50-53% a latem ok. 58%). To jeszcze rozumiem, ale dlaczego sygnał z UK się polepsza zimą ?? Da się to jakoś logicznie wyjaśnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...