Skocz do zawartości

jakość kanałów SD w porównaniu do C+


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jakość kanałów SD na zwykłym TV 4:3 100Hz dostępnych na platformie n jest gorsza niż oferuje c+ ?

Interesuje mnie to, bo zastanawiam się czy pozostać przy C+, czy wziac n z nbox recorderem - nie ze względu na kanały HD, ale ze względu na niższe ceny pakietów w porównaniu do C+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz dosyć subiektywna jeśli chodzi o kwestię jakości. Natomiast dla mnie złą jakość z pakietów N ma tylko Jetix Play, bo to widać nawet na moim CRT - co do reszty przy CRT nie mam zastrzeżeń - wszystko wygląda dla mnie OK.

 

PS. Jak odbierales EPG na C+ przy kanalach obcojezycznych, bo ja nie mam takiej możliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy to wiedzą, ale zrozum to, że oni stosują DVB-S2 i MPEG-4 to nie znaczy, że jak nawalą full kanałów na ich TP to będzie ok, bo za uruchomieniem każdego następnego kanału, jakość innych się pogorszy. Zobaczysz uruchomią nowe kanały i jakość będzie coraz gorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nikt nie zauważa, że N-ka jako jedyna platforma nadaje także SD w MPEG-4 ?

I to widac. Lepsza korekcja błędów i inne plausy wynoikające z nowoczesnieszego sposobu kompresji.

SD na n-ce jest lepsze jakkosciowo niż u konkurencji.

 

Ktore kanaly? Chyba tylko wlasne. Bo zaden inny nadawca nie bedzie specjalnie dla n-ki nadawac mpeg4. Co najwyzej "n" moze dokonac rekompresji z mpeg2 na mpeg4, wiec w tym przypadku jakosc nie bedzie lepsza a gorsza. Za to wiecej wejdzie na transponder (mniejszy bitrate w porownaniu do mpeg2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...