Skocz do zawartości

Który tuner HD jest dla Was lepszy?


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Który tuner HD jest dla Was lepszy?  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który tuner HD jest dla Was lepszy?

    • Humax HDCI 2000
      4
    • Topfield HSCI 7700
      4
    • Ferguson HD 8800
      12


Rekomendowane odpowiedzi

Gość PawelU1981

Podawajcie tu argumenty, który z 3 tunerów HD jest waszym zdaniem najlepszy. Topfield 7700 HSCI, Humax HDCI 2000 czy może Ferguson 8800HD. Nie ukrywam, że posiadam Topfielda, ale działa on tak sobie z kanałami HD i zastanawiam się co was urzekło w tych sprzętach lub co was zraziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do czynienia z każdym z tych trzech tunerków i tak:

1. Humax po ostatniej aktualizacji jest już o niebo lepszy niż był ale wg. mnie ma za mało satelitów w pamięci (łącznie z wpisaniem użytkownika 34) co przy obrotnicy ma duże znaczenie i drugi mankament to fakt niewyszukiwania wszystkich serwisów z pakietu Premiere. Podobno po ostatniej aktualizacji pogorszyła się współpraca z niektórymi modułami uniwersalnymi kosztem współpracy z CI HD Cyfry+.

2. Z kolei Topfield ma problemy z niektórymi kanałami HD i przełączaniem się pomiędzy nimi pomiędzy Astrą i HB - wszyscy wiedzą o co chodzi którzy mają ten sprzęt. Druga kwestia to niedziałająca przelotka LNB.

Fajne w Topfieldzie jest to że dobrze współpracuje z modułem Aston2,17 i modułem CP. I możliwość upgrade przez USB (choć tego ostatniego nie próbowałem).

3. Ferguson jest najszybszy z tych trzech modeli ale przy zapełnionej liście kanałów powyżej 3500 zaczyna się mulić.

Wadą jest też brak złącza usb i problemy ze współpracą z NBoxem (tu nie wiadomo do końca czyja to jest wina).

Dobrze pracuje za to z kartą C+HD i modułem Cyfrowego Polsatu. Jest tylko mankament jak w poprzednich Ferdkach że kanały które mamy opłacone tylko na C+ a są w simulcrypcie nie będą odbierać gdy jest włożony moduł CP - oczywiście jak na CP ten kanał jest opłacony to działa wszystko OK.

Rozwiązaniem jest wyjęcie modułu CP.

No i jeszcze dla niektórych osób ma to znaczenie do Fergusona chyba najczęściej się pojawiają softy w tym edukacja.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...