Jump to content
mpotasznik

Odbiorniki Cyfrowego Polsatu - pytania, problemy, komentarze

Recommended Posts

Najpierw sprawdź poziom sygnału na TVP1, TVN, Polsat, CI Polsat, HBO i BBC Brit. Możesz to sprawdzić w MENU Diagnostyka. Powinno być w większości przypadków przynajmniej 66% jakości.

Następnym, potencjalnym źródłem zawieszania się dekodera może być zasilacz. Przy każdej wymianie dekodera należy wymienić zasilacz.

Winy można też szukać w uszkodzonym przewodzie HDMI. Może to też być uszkodzony przewód USB wykorzystywany do podłączenia dysku twardego.

Mam problem z dekoderem hd6000, który zawiesza się kilka razy na dzień. Na jaki dekoder najlepiej wymienić?

W jakich okolicznościach się zawiesza?

Co ma słaby sygnał do zawieszającego się dekodera?

Na paskach dekodera będzie to widoczne jako za słaby sygnał, ale najczęściej jest to zbyt silny sygnał (skaczące mocno paski siły i jakości), potrafi być źródłem problemu.

Wymień dekoder z zasilaczem. jeśli problem nie ustąpi, to:

Najpierw sprawdź poziom sygnału na TVP1, TVN, Polsat, CI Polsat, HBO i BBC Brit. Możesz to sprawdzić w MENU Diagnostyka. Powinno być w większości przypadków przynajmniej 66% jakości.
Następnym, potencjalnym źródłem zawieszania się dekodera może być zasilacz. Przy każdej wymianie dekodera należy wymienić zasilacz.
Winy można też szukać w uszkodzonym przewodzie HDMI. Może to też być uszkodzony przewód USB wykorzystywany do podłączenia dysku twardego.

Na pewno współpracuje aplikacja Peel Universal Smart TV Remote Control. Mój brat czasami używa ją ze swoim dekoderem HD3000.

Na inny. Dziś zostalem zmuszony do wymiany dekodera HD550s, distalem HD6000 bo innego nie mieli (rzekomo)

Czy punkt (mówimy o punkcie CP, nie plusa) może odmówić wymiany dekodera, że względu na brak zgody abonenta na pozostawienie dekodera w punkcie celem przeprowadzenia diagnostyki pod kątem zgłoszonej usterki? Czemu punkt plusa nie robi żadnych problemów i wymienia dekoder od ręki ?

Może, bo przed wymianą ma zweryfikować występowanie usterki. Dotyczy to punktów CP i Plusa.

Ciebie to nie musi interesować, ale punkty są rozliczane z bezzasadnych wymian.

Edited by swojadroga

Mam pytanie dlaczego na głownej liście epg na niektórych kanałach nie wyświetla się bierząca audycja tylko dopiero jak wejdzie się na dany kanał to ładuje się epg ? Przykład Golf channel i tvp 3. To kwestia odbiornika  czy nadawcy programu ? No bo raczej nie softu bo na pomarańczowym sofcie też to było ale zawsze mnie to ciekawiło

Sąsiad kupił nowy tv i pomogłem Mu go dostroić do odbioru tv kablowej.

Na Polsat Sport plansza jeszcze z pomarańczowym menu i komunikat: TEGO KANAŁU NIE MA W TWOIM ABONAMENCIE.

Podejrzewam że powodem może być to że dekoder pracuje non-stop, przez to nie pobrał aktualizacji i teraz traci uprawnienia.

Piszę tutaj, ponieważ dotyczy to dekodera CP, mimo że pracuje na stacji czołowej kablówki. Możecie potwierdzić czy dobrze myślę ?

Dekodery przeznaczone dla stacji czołowych tv kablowych mają oprogramowanie inne niż dekodery konsumenckie, dlatego komunikat jest na pomarańczowym tle. Komunikat pochodzi z dekodera Cyfrowego Polsatu ale podłączonego w stacji czołowej w sieci kablowej. Administrator sieci powinienem coś z tym zrobić. Zgłoś problem do kablówki.

Edited by support458

Zgłoszone do kablówki tyle że zaskoczył mnie stary interfejs.

Odpowiedź wydaje się być oczywista, ale wolę się upewnić na 100%.

Czy po zerwaniu umowy z CP, na czas nieokreślony i mając dekoder na własność ma on jakiekolwiek zastosowanie? Np filmy nagrane na dysk, czy zostaną bezpowrotnie utracone?

Dodam jeszcze, że nie mam tutaj na myśli hakerskich sztuczek i zgrywaniem na inny dysk, bo szybciej wszystko znajdę gdzie indziej.

Edited by swojadroga
Przeniosłem do odpowiedniego tematu.

Dekoder po zerwaniu umowy będzie odbierał kanały niekodowane tzw FTA, czyli np Tele 5, TVP Info HD, TVP Polonia itd.

Nagrania się nie skasują i możesz je obejrzeć w każdej chwili. Możesz też nagrywać kanały FTA.

Z kanałów kodowanych będzie odbierać tylko kanał "Dla Abonentów" Będą też odbierać kodowane stacje radiowe np RMF FM.