Skocz do zawartości

Gdzie miejsce dla Orange Ekstraklasy od sezonu 2008/2009?


Bartek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko się zgadza, abonenci innych platform i sieci kablowych mogą sobie dokupić C+ Multi. Nigdzie nie jest powiedziane, że pakiet ten będzie dostępny przy pomocy dekoderów CP czy nki.

 

Ale przecież ten zapis miałby sens, gdyby tego multipakietu nie było - a przecież jest już na rynku jakiś okres - i zapis ten jest bardzo dziwny, bo jak piszesz: "abonenci innych platform i sieci kablowych mogą sobie dokupić C+ Multi." - a przecież każdy może sobie kupić ten pakiet - nie tylko ci Co mają już platformę cyfrową czy kablówkę - a zatem ten zapis wskazuje, że będzie można dokupić i oglądać na swoim sprzęcie z innej platformy czy kablówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co tyle dyskusji przecież wszystko już jasne od godz.14.00 Canal+wszystko po staremu3 mecze live każdej kolejki reszta retransmisja ,TP SA 5 meczy live na wideostradzie w każdej kolejce . Kablówki niektóre mają Canal+ to nie ma problemu te które nie mają muszą się postarać.A abonenci CP i N-ki jak chcą to muszą sobie indywidualnie dokupić Multi pakiet Canal+ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź taki pewny - Sojka ma przecież przedstawiciela w Ekstraklasie :)

 

"Dlatego i my czujemy się zwycięzcami. Z moich informacji wynika, że Canal Plus zobowiązał umożliwić odbiór swoich programów także poprzez inne platformy cyfrowe. I my jesteśmy tym zainteresowani. Jeśli ten warunek nie zostanie spełniony, będziemy w punkcie wyjścia, czyli wszelkie negocjacje będą musiały się rozpocząć od początku" - powiedział Maciej Sojka, dodając że na razie żadna umowa między klubami a Canal Plus nie została podpisana.

 

Informacjom Sojki zaprzeczył szef sportu w Canal Plus Jacek Okieńczyc. "Nie mamy żadnych zobowiązań wobec innych platform cyfrowych. Co więcej, mogę zapewnić, że nasz produkt będzie ekskluzywną ofertą dla abonentów Cyfry Plus i sieci dystrybucyjnej TP S.A. Nigdzie indziej się nie pojawi" - powiedział Okieńczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchać zawsze warto, może tylko rozumieć między wierszami. Cała ta sytuacja pokazuje, że prawdopodobnie do czasu złożenia ostatnich podpisów nic nie będzie do końca dopowiedziane. Jestem ciekaw jak to odebrały kluby - czy one rzeczywiście myślą, że liga pojawi się na wszystkich platformach? Jeśli tak to może być problem, bo przecież ostateczne umowy nie zostały podpisane. I co jeśli jakiś klub się wyłamie? Zostanie wyrzucony z Ekstraklasy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek z tego zamieszania jest prosty - dzisiaj przetarg się nie skończył :roll: Obawiam się, że teraz zacznie się najgorsze, czyli szukanie haczyków, dziur, jakieś renegocjacje itp.

A jeszcze tego brakuje, by Legia (i powiedzmy ktoś jeszcze) wycofały się ze wspólnej oferty i by nastąpił podział praw ligowych... Jest w ogóle takie coś możliwe? Powiedzmy, że ITI weźmie sobie Legię i da np. jeszcze Lechowi 10mln na sezon by pokazywać ich mecze ligowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek z tego zamieszania jest prosty - dzisiaj przetarg się nie skończył :roll: Obawiam się, że teraz zacznie się najgorsze, czyli szukanie haczyków, dziur, jakieś renegocjacje itp.

No i masz rację, w nSporcie był wyiad z przedstawicielem jakiegoś klubu (nie wiem jakiego bo nie oglądałem całego programu) i stwierdził, że jeśli Canal+ nie udostępni OE innym platformą w ramach kanału ETV, to nie ma mowy o podpisaniu umowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszło mi do głowy ciekawe rozwiązanie. A co gdyby można było kupić w Canal+ tak jakby "bilet" na obejrzenie 1 meczu? To znaczy załóżmy że ktoś chciałby obejrzeć jakiś 1 mecz w sezonie bez wykupowania abonamentu, załóżmy ligowy klasyk Legia - Wisła. Wszedłby na stronę c+ na pare dni przed transmisją i kupiłby tam prawo do obejrzenia tego jednego meczu. Mogłoby to działać np na zasadzie że wpłacałoby im się pieniądze na konto przelewem załóżmy, oni po otrzymaniu twoich danych i pieniędzy odkodowywali by ci C+ Sport na czas tego jednego meczu, a po jego zakończeniu zakodowywali z powrotem. I płaciłoby się powiedzmy 20-30 zł za obejrzenie takiego meczu (tyle mniej więcej co bilet na stadionie). Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nie opłacalne. Chyba, że mecz będzie kosztował 30-40 zł ale wtedy nikt go nie kupi. Kij ma dwa końce dla kibica jest to dobre ale nadawca nie robi tego za darmo ale żeby zarobić.

 

Edycja ten koleś od marketingu co nazwiska nie pamiętam jasno mówi sporcie na TVN24 o Multipakcie C+ w którym są 4 kanały dwa filmowe i dwa sportowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki. Gdyby multipakiet był dodany do listy kanałów N i PC zamiast osobnej karty, to kto na tym by zyskał a kto stracił? Z jednej strony np N miałaby najbogatszą ofertę, bo ma na razie najlepszy VOD, Polsat w sumie też bo ma BBC co rekompensuje brak NG, a z drugiej Canal+ robiłby wewnętrzną konkurencję ich dotychczasowym produktom w tym VOD i wprowadzonem niedawno HBO. Cena 39 PLN i tak jest atrakcyjna, bo często w Cyfrze trzeba sobie doliczyć jeszcze opłatę za dzierżawę dekodera. Z drugiej strony Cyfra moze tracić na zyskach z platformy, tylko czy aby na pewno? Być może na tym pakiecie za 40PLN zarabia więcej niż na abo za 80PLN.

 

PS

Ja już kiedyś napisałem, że moim zdaniem ten multipakiet to może być przygotowanie do szerszej dostępności Ekstraklasy i okazało się że zachowali się jak zawodowy pokerzysta, wyprzedzili ruch Polsatu i N. Jakkolwiek sprawa się nie skończy, to teraz do końca będą w grze. Czy będą musieli go udostępnić innym platformom, czy zostanie jako oddzielny produkt i tak bedą mieli coś do powiedzenia w tej sprawie.

 

update: Aldek z ust mi to wyjąłeś, tj. chciałem napisać, że z klawiatury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kim jest pan Andrzej Rusko? przewodniczącym Rady Nadzorczej Ekstraklasy SA. Czym jest ESA? Podmiotem zrzeszającym wszystkie kluby pierwszoligowe na zasadach spółki. więc jeśli przewodniczący ESA mówi kto wygrał przetarg i na jakich prawach, to znaczy, że akcjonariusze poparli ten projekt (z tego co pamiętam 11 głosów ZA, reszta się wstrzymała). no to gdzie tu włożyć utyskiwania i narzekania pana Miklasa, że nie podpisze umowy? przecież PRAWNIE decyzja została już podjęta i zaprezentowana - wygrał projekt C+/TP SA, bo ich oferta była najlepsza pod względem finansowym... ESA to zaakceptowała, ogłosiła i teraz czas na parafowanie umowy. nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie teraz tego negował, ani kwestionował, bo to by była kolejna kompromitacja ludzi spod znaku ESA. nawet nie wiem czy to by było w jakikolwiek sposób możliwe, biorąc pod uwagę, że C+/TP SA, gdyby była taka potrzeba, może spokojnie sprawę oddać do sądu i ją wygrać z zamkniętymi oczami.

 

nastepnym razem (za 3 lata) proponuje nie robić przetargu tylko ponownie przedłużyć umowę z C+ - wielką kasę dadzą, transmisje zrobią świetnie i nie będzie tego dwumiesięcznego [beep]u fundowanego przez pana Rusko i jego kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abonenci innych platform będą mogli oglądać OE.

Co wynika z tego zdania? Gra słów, tam nie ma nic o tym, że C+ zakoduje w COnaxie i Nagrze i dodane paczkę do listy N co może co poniektórym wydawać.

Tutaj jest tylko kwestia interpretacji słów a jak jest tak ogólne stwierdzenie to wiadomo kto ma pole do popisu.

 

Tego typu zagrywkami charakteryzował się Sojka na konferencjach ale widzę, teraz C+ to wykorzystał przeciwko nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu kazdy zainteresowany bedzie mogl wykupic u dystrybutora cyfra+ multipakiet canal+ -gdzie dodatkowo bedzie dolozony tzw. ekstraklasa tv- wiec lige bedzie mozna miec juz za 39zl na miesiac+ cos napewno za ten ekstraklasa tv- jak bedzie sie okaze od nowego sezonu. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...