Skocz do zawartości

Gdzie miejsce dla Orange Ekstraklasy od sezonu 2008/2009?


Bartek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jedno ale w tym wypadku to stronniczości jest ale po stronie ITI ( Miklas wiceprezes ESA i prezes Legii Warszawa) i Ruska (prezes ESA i były akcjonariusz Polsatu i przyjaciel Solorza) więc nie wyskakuj mi z tymi śmiesznymi tekstami.

 

Jakoś na Węgrzech i Słowacji maja prawa ogólnodostępne kanały i jaka jest tam widownia? Jak grają tamte kluby? Jak grają tamte kadry?

Pozostawię to bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie .Mam CP i nie bede placil 45 zl za c+ nigdy za duzo a pozatym mam HBO . A powaznie jestem tez przecic ITI na Legii . Nie lubie Legii wole Wisełke Kraków i chce jej mecze ogladac mieszkam kolo wroclawia i wybacz niebede jezdil 250 km na mecz co 2 tyg niestac mnie na to chce w tv obejzec .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie płać ponad 87 zł za CP a kup sobie C+.

Gdyby kluby miały same sprzedawać prawa do transmisji swoich meczów to ile zarobiłby Groclin???

Chyba nie za wiele, bo w Grodzisku nie ma zbyt wielu kibiców (mieszkańców).

Po to sprzedaje się prawa razem aby mniej medialne kluby jednak coś zarobiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli tak jest to czemu kluby niechca przetargu??Niecha bo niewiele dostaja a nie bo dostaja duzo. C+ juz dawno dal lapowke spolce extraklasa i to powod ze nikt po za c+ nie ma szans. Kluby niechca przetargu wiec niech nie robia przetargu tylko pojedyncze mecze niech kupuja stacje tv ktora da wiecej za dany mecz. Wtedy wszyscy zarobia a nie tylko spolka extraklasa i PZPN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetargu nie chcą dobre, medialne kluby, ale i tak porozumiały się z ESA w tej sprawie. Jedynie problemy robił Boniek bo chciano pominąć jego (ma tam jakieś interesy) firmę pośredniczącą w przetargu.

Słabe kluby chcą przetargu ponieważ tak jak pisałem wcześniej same nie zarobią tyle co z całości praw.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli tak jest to czemu kluby niechca przetargu??Niecha bo niewiele dostaja a nie bo dostaja duzo. C+ juz dawno dal lapowke spolce extraklasa i to powod ze nikt po za c+ nie ma szans. Kluby niechca przetargu wiec niech nie robia przetargu tylko pojedyncze mecze niech kupuja stacje tv ktora da wiecej za dany mecz. Wtedy wszyscy zarobia a nie tylko spolka extraklasa i PZPN.

Ty nierozumiesz jednej rzeczy, że ESA to przedstawiciele klubów, więc nie pitol, że kluby chcą ETV, a Ekstraklasa S.A. nie chce.

 

 

To co mówi Sojka o dostępności OE (konsorcjum-5mln ; Cyfra-1mln) to jest bzdura!

C+ jest dostępny w Cyfrze (1 mln), Aster (ok 700 tys), UPC (ok 1.3 mln) Vectra, Multimedia, Toya i mniejsze lokalne kablówki. To również daje ok 5 mln potencjalnych klientów. ETV byłaby dodatkowo płatna czyli w pakietach cyfrowych, a jak wiadomo, żeby mieć dostęp do cyfrówki, operator pobiera za to kase (np w Aster 10 PLN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, bzdura nie bzdura - tu można mieć wątpliwości, bo zależy kto weźmie kanał. Jeśli weźmie go Cyfra+ to liga zdobędzie na starcie możliwość dotarcia do 3,5 mln gniazdek. Do tego np. UPC, Multimedia i Aster i nagle mamy już 6,1 mln. Chociaż coś mi się wydaje, że ta oferta niekoniecznie trafi do wszystkich i "jakoś tak dziwnie pasuje", że oferenci spodziewają się, że nie trafi do Cyfry+

 

W każdym razie ja kibicuje projektowi, jest tak jak mówiłem - jeśli kanał Ekstraklasa Tv to tylko tak, że kupuje go firma medialna i ona ryzykuje, produkuje i emituje. Myślę też, że obawy, że będzie to kiepski kanał są trochę na wyrost, myślę, że samo to, że jeden z oferentów ma interes w tym, by ten biznes się kręcił będzie dobrą ochroną tego kanału. Mam tylko nadzieję, że nie zamieni się to w LegiaTV. I mam nadzieję, że będzie to kanał HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że p. Walter,który olał przetarg wspólnie z p.Solorzem,który nie miał czasu aby swoją ofertę złożyć w terminie nagle obudzili się z ręką w nocniku naprędce robią konsorcjum w celu nadawania Ekstraliga TV i w tym celu chcą władować w to przedsięwzięcie 100 mln.za sezon.To bym radził p.Walterowi aby lepiej pilnował przetargu na LM bo nie ma worka bez dna a jego nsport bez LM to może pokazać chyba tylko gadające głowy.W tej sytuacji to Walter dla ratowania prestiżu i twarzy będzie zmuszony walczyć wtedy do upadłego bo inaczej czym przyciągnie ludzi do nsportu a tak jak mu się uda kupić to grubo przepłaci a co za tym idzie licho będzie z nowymi zakupami.Nie dość że brakuje mu ok.250 tys.abonentów aby przynajmniej do platformy nie dokładać,tu się nagle się przebudził i chce ładować kupę forsy w niepewny interes bo nawet jak C+ straci OE to ma jeszcze w zanadrzu 4 najlepsze ligi więc świat się nie zawali.A w tej sytuacji C+ pozostanie trochę kasork i dlaczego by nie miała w ramach straty OE w to miejsce zakupić LM. Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, jacy wy jestescie naiwni mysliscie ze C+ da wam taniej niz 16zl? nawet ceny z HBO nie zmniejszyli a za EA maja zmniejszyc?

Pozatym watpie ze N odda lige mistrzow ;/. Bardziej bym sie bal ze jak C+ wygra OE to straci jakas wartosciowa lige - bo francuzi nie sa sklonni ladowac w polska cyfre kase , tylko doja :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, starta OE = obniżenie ceny za Canal+ i spore zmniejszenie liczby abonentów, przeceniacie rolę Premiership i innych dodatków, sam znam 3 osoby, które trzymają Canal+ tylko dla OE, a reszta jest im zupełnie obojętna.

Gdyby mogli kupić LM, już by to dawno zrobili nawet kosztem innych praw, bo zapewne przyciąga więcej kibiców niż l. francuska, NBA czy Euroliga.

 

Kupno przez C+ OE za 120 mln = podniesienie abonentu lub oddanie jakiś praw, bo to jest ponad 2 razy więcej niż płacą obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupnem LM dotad oni w ogole sie nie interesowali,wiec nie wiadomo jak by to wygladalo,gdyby brali udzial w przetargu.LM owszem jest wiekszym magnesem niz liga francuska,NBA,czy Euroliga,ale problemem jest to,ze przyciaga niemal tych samych widzow co maja juz C+ dla ligi angielskiej i hiszpanskiej.Stad zapewne nie bylo ich zainteresowania.Teraz gdyby jednak stracili OE,mogliby z budzetu wyciagnac kase(raczej mniejsza),aby zapelnic srodek tygodnia.To idealnie zapelnilo by im ramowke pilkarska na caly tydzien.To jest jedyne sluszne rozwiazanie i nalezy odpuscic juz sobie mafijna OE.Mozna jedynie podbijac cene,by konkurencja za darmo(jak zwykle) jej nie dostala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak

 

Fachowcy z ITI i Polsatu policzyli wszystko tak ze: jak wygraja to na tym nie straca i bedzie ich stac na walke w przetargach - to jest pewne

 

Polsat i ITI kupia lige za 50mln na leb to jest 13mln euro. Czyli za tyle ile teraz ma C+

 

Warto tez zauwazyc ze Polsat zaoferowal 80-90mln [22-25mln euro] czyli ogolnie rzecz biorac 14mln zostaje w kieszeni...

 

Do tego jak narazie tylko Cyfrze koncza sie prawa.

 

 

Pozatym po stracie OE C+ straci ok 15% abonentow co malo nie jest :/

 

 

Daltego sa dwa wyjscia:

Ale C+ da te ~150mln i ma liga ale podwyzyszy abo albo odda lige angielska albo hiszpanska

Odpusci i tez bedzie musiala podniesc abo za C+

 

Jednym slowem ITI i Polsat pokazalo ogromne cwaniactwo i wyrachowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagle wśród sporej części widzów Canal+ pojawia się opinia jak to świetna jest Liga Mistrzów, a jak mafijna i kiepska jest Orange Ekstraklasa. Haha, dla mnie to trochę hipokryzja z Waszej strony. Kupujecie produkt, za który płacicie i nie odpowiada wam on w części, na którą łożycie największą część abonamentu C+...

 

M.in. dlatego uważam, że pomysł Ekstraklasy TV jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Chcesz oglądać - oglądaj. Nie chcesz- kup sobie coś innego. Ilu z Was domaga się systemu "płacę za każdy kanał oddzielnie"? Ot właśnie 2 operatorów stwierdziło, że są w stanie to zrobić. Cena 16zł jest dosyć wysoka, ale z drugiej strony biznes to biznes. Jak się nie będzie sprzedawało to będą promocje i obniżki, aż do czasu, gdy krzywa popytu i podaży się spotkają. Przecież to najzwyklejsza prawda i nie ma co się oburzać.

 

W tym roku Canal+ ma jeszcze kilka innych przetargów (Liga francuska, NBA, WNBA, Euroliga) i jak sądzę w razie przegranej będzie walczył o te prawa właśnie. Także i pełnej obniżki nie należy się spodziewać, jeśli także na tych polach konkurencja walczyłaby chociaż na podbicie ceny.

 

@Marek, widzę, że nie widzisz tego, co się dzieje. Mi się to nie podoba, ale Polsat i N już dawno musiały się porozumieć lub przynajmniej skonsultować. Uważasz, że taką ofertę - biznesplan na 6 lat, wyliczenia za ile, ile dadzą - pisze się w 15 dni? (19 grudnia - 3 stycznia) Nie wiem, może w ITI czy Polsacie są tacy co w takim czasie są w stanie zrobić badania i wszystkie wyliczenia, ale gdyby tak było to wielkie fortuny nie tworzyłyby się latami, a tygodniami. Szczególnie po ITI widać, że na taki pomysł byli zdecydowani już dawno i prowadzili lobbing co najmniej od listopada. Co innego, że popieram pomysł takiej stacji, szkoda tylko, że to musi się odbywać w taki sposób. Wiadomo też, czemu ITI + Polsat nie wystartowali za pierwszym razem. Otóż nie można było składać ofert łączonych. A może to też nie był przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek wszystko ładnie pięknie ale fakty są takie p.Walter w pierwszym podejściu olał przetarg,Solorz spóźnił się ze złożeniem/a co biedaczkowi zabrakło tych 20 min. przecież przetarg był ogłoszony dużo wcześniej/ i na placu boju została praktycznie sama C+ i skąd oni mieli pewność że oferta C+ nie przejdzie i ich cała jak to mówisz wcześniejsza praca nie pójdzie do kosza chyba że widzieli że i tak będzie odrzucona jaka by nie było i tu na horyzoncie mamy np. p.Rusko A./postać dwuznaczna ale nie chcę tu snuć spiskową teorię dziejów/to po pierwsze.Po drugie to złożenie oferty /choć nie był ogłoszony nowy przetarg/tak na ostatnią chwile bo wiadomo w poniedziałek ma być zebranie i być może podjęte zostaną ostateczne decyzję może świadczyć że pracowano w tej sprawie gorączkowo do ostatniej możliwej chwili i tym zrobić wrażenie "wejścia smoka"A co do LM to rzuciłem taką myśl co bym zrobił na miejscu C+/w przypadku wyrolowania go z praw do OE/mając kasiorkę uderzyłbym w konkurencję to jest za wszelką cenę pozbył n-ke sport jego czołowego programu LM a przynajmniej zmusić ją do znacznego przepłacenia za ten program bo faktycznie w tym przypadku nsport głównie pokazywałby gadające głowy. Odnośnie poziomu to odrzućmy ten patriotyzm i przyznajmy że dzieli ich przepaść.A co do oglądalności to dlaczego zniknęły relacje wówczas Pierwszej ligi z TVP z uwagi na znikomą oglądalność a co myślisz że teraz jak by była ETV to cały naród rzucił się na wykup przynajmniej 16 zł za ten jeden kanał.W teorii komunizm też pięknie wygląda/bez kozery mówi się że pierwszym prawdziwym komunistą był Jezus/ a zobacz co wyszło w praktyce.To by na tyle i ogólnie w tej sprawie.Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrwać LM Nce będzie bardzo ciężko, bo pewnie mają prawa pierwokupu, albo inne specjalne względy.

Tak jak PS płacąc więcej za Premiership nie wyrwał jej C+, tak C+ płacąc więcej za LM nie musi jej zdobyć. Dowodem na to niech będzie kwota jaką zapłaciła N za LM - ponad 2x więcej niż ostatnio PS (PS kupił za 6mln Euro, a nsport za 13mln Euro). Na pewno ITI nie płaciło tyle dla własnego Widzimisie, ani tylko po to, by być pewnym wygranej...

Tego nikt z nas nie wie, ale podejrzewam, że w takich kontraktach na pewno są zapisane warunki na przedłużenie umowy, które można zerwać np. tylko wtedy, gdy przeciwna stacja da o wiele wyższą kwotę. Śmiem nawet twierdzić, że Nsport kupi teraz LM taniej, bo nie będzie musiał "przełamać" umowy PS. Po prostu tak zauważyłem, że te zagraniczne kontrakty żądzą się zupełnie innymi prawami niż te krajowe. I dobrze, bo nie mamy "latania" praw od platformy do platformy.

Dlatego też uważam, że Premiership w C+ jest rzeczą nienaruszalną (no chyba, że taki NASN kupi ligę na całą Europę).

 

Ale jest jeszcze coś na co chciałbym zwrócić uwagę:

Ilu z Was domaga się systemu "płacę za każdy kanał oddzielnie"? Ot właśnie 2 operatorów stwierdziło, że są w stanie to zrobić.

@Bartek - trafiłeś w 11 :!:

Gdzie jest te 57% które wybrało w ankiecie na forum opcję: "Samodzielny wybór pojedynczych kanałów (system a la carte)"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie się dyskutuje, ale zapominamy o meritum.

 

oferta n/CP wpłynęła po czasie i jest badana jej legalność, więc wszelka dyskusja na razie ma charakter teoretyzowania. w związku z tym zadaje proste pytanie - jak to konsorcjum chce zorganizować rozgrywki pokazując WSZYSTKIE mecze live na jednym kanale? kolejka będzie trwać od piątku do poniedziałku przy czym w sobote i niedziele mecze od rana do nocy, tak? heh... śmiech na sali. no chyba, że ktoś kłamał w składanej ofercie.

 

druga sprawa - jak to konsorcjum chce działać, skoro żeby nadawać jakiś program trzeba mieć KONCESJĘ, a tego nie załatwia się w tydzień. a czas jest do lipca jak sądze (wtedy powinny ruszyć rozgrywki nowego sezonu). już pomijam wszelkie sprawy techniczne, bo pewnie i nad tym panowie usiedli i pomyśleli heh... jak dla mnie tematu nie ma do momentu, gdy ESA nie podejmie jakiejś wiążącej decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...