Skocz do zawartości

Rezygnacja z Polsat Box


jupi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie. Umowa kończyła mi się 22.04.2013 ( w związku z wysłanym wcześniej 3 miesięcznym wypowiedzeniem). Wczoraj zadzwoniłem do konsultanta by coś ponegocjowac. Nowa umowa będzie obowiązywała od 22.05.2013 ( tak powiedział konsultant, pytałem o możliwośc włączenia od jutra ale powiedział, że nie ma takiej możliwości) a kazał dodatkowo opłacic tak jak dotychczas płaciłem ten 1 miesiąc (od 22.04 - 22.05). Wczoraj jednak wieczorem dekoder został zablokowany, nie mogę odbierac telewizji a dodatkowo w ICOKu pokazuje mi, że do 22.05.2013 mam do zapłaty około 115,00 zł. Jak traktowac taką rozmowę z konsultantem tzn. czy mam ewentualnie te 10 dni na rozwiązanie umowy?

 

Aha zapomniałem dodac, że zapłaciłem za ten 1 miesiąc wczoraj. W tej nowej umowie zamówiłem też MR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem już teraz wysłać informację że po 15 miesiącach nie chcę aby umowa przeszła na kolejny rok, napisałem takie pismo:

 

Niniejszym informuję, iż nie zamierzam kontynuować umowy zawartej w dniu 01.04.2013 roku pomiędzy mną a Cyfrowym Polsatem S.A. z siedzibą w Warszawie, ul. Łubinowa 4a 03-878 Warszawa i wnoszę o jej rozwiązanie z ostatnim dniem Okresu Podstawowego na który została zawarta z zachowaniem 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia.

 

Po takiej informacji zarejestrują wypowiedzenie i po 15 miesiącach nie przedłużą umowy? Nie chcę aby źle zrozumieli i zakończyli umowę wcześniej naliczając karę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grudniu 2010 zawarłam umowę na 18 mscy. Póżniej została ona przedłużona na rok. W styczniu wysłałam rezygnację, rozmawiałam z konsultantem i powiedział, że po upływie 3 mscy należy zwrócić dekoder i koniec. Licząc od stycznia 3 msce= koniec kwietnia. Myślałam, że CP mam już z głowy, po czym w dniu dzisiejszym dostaję smsa o uregulowanie należności za miesiąc maj. Dzownie, a konsultantka mi mówi, że musze zapłacic za maj, bo niby do tego msca miałam przedłużoną umowe. Jak to możliwe?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 maja kończy mi się umowa z Cyfrowym Polsatem. nie chciałem jej rozwiązywać, lecz przedłużyć i zmienić ofertę na tańszą.sądziłem, że Cyfrowy Polsat zadzwoni do mnie z jakąś ofertą. Do dnia dzisiejszego nikt nie zadzwonił, wiec zadzwoniłem do nich na infolinię. Okazało się że Cyfrowy Polsat nie przygotował dla mnie żadnej oferty, ponadto Pani konsultant poinformowała mnie 1 maja umowa została przedłużona i będę musiał płacić 90 zł miesięcznie a nie jak dotychczas 60 zł. Zapytałem się jakim cudem umowa przedłużyła się przed czasem zakończenia starej i zostałem poinformowany, że umowa jest w trakcie rolowania i że będzie ono trwało do 5 maja, a 6 maja będą przygotowane dla mnie oferty i mam się z nimi skontaktować 6 albo 7 maja. Mam w związku z tym pytanie do was: czy jest możliwe to że 5 maja zostanie automatycznie przedłużona umowa na okres 12 miesięcy ( bo do tego czasu jest stara umowa) a ja 6 maja będę mógł zmienić ofertę w tej umowie, bo wg konsultantki tak, a mnie się wydaje to niemożliwe. I jakim cudem Cyfrowy Polsat nie przygotował mi oferty i chce mi wcisnąć pakiet większy od wcześniejszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sprawę. Ojcu zakończyła się już jakieś 2,3 lata temu umowa z CP na czas określony i przeszedł na czas nieokreślony i chciałby zrezygnować. Jak to wygląda z wypowiedzeniem. Wydaje mi się, że wypowiedzenie umowy na czas nieokreślony to 1 miesiąc, a konsultantka powiedziała mu, że okres ten wynosi 3 miesiące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w związku z tym pytanie do was: czy jest możliwe to że 5 maja zostanie automatycznie przedłużona umowa na okres 12 miesięcy ( bo do tego czasu jest stara umowa) a ja 6 maja będę mógł zmienić ofertę w tej umowie, bo wg konsultantki tak, a mnie się wydaje to niemożliwe. I jakim cudem Cyfrowy Polsat nie przygotował mi oferty i chce mi wcisnąć pakiet większy od wcześniejszego?

 

W umowie jest zapisane że umowa automatycznie przedłuża się na 12 miesięcy ale w tym okresie nie będziesz płacił więcej bo przedłużenie takie jest na tych samych zasadach na jakich podpisałeś umowę pierwotną. Dziwi mnie tylko fakt ze konsultant nie zaproponował Ci nic bo umowę można przedłużyć nawet na 2-3 miesiące przed końcem umowy. Sądzę że powinieneś zadzwonić jeszcze raz. Często nie dzwonią z infolinii z przedłużeniem gdyż klient nie wyraził zgody na przetwarzanie danych, oraz na kontakt na odległość (czyt. dzwonienie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W umowie jest zapisane że umowa automatycznie przedłuża się na 12 miesięcy ale w tym okresie nie będziesz płacił więcej bo przedłużenie takie jest na tych samych zasadach na jakich podpisałeś umowę pierwotną.

 

Niekoniecznie. Ja miałem inny zapis (oferta z telefonem za 1zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wiem , że powielam pytanko, ale mam już mętlik w głowie, do 190 strony nie doszłam.... Mąż podpisał umowę, a teraz na mojej głowie wszystkie problemy ehhh

Przygotowałam wstępnie pismo o rezygnacji zgodnie z Waszymi podpowiedziami, mimo wszystko proszę o pomoc.

Umowa podpisana 30.12.2010 , wnoszenie miesięcznych opłat począwszy od 30/01/2011. Pakiet podstawowy 29 miesięcy. Pakiet Familijny HD.

Termin wypowiedzenia 3 miesiące. Umowa Abonencka zawarta na Okres Podstawowy ulega przedłużeniu na kolejne 12 miesięcy , zwanej - Okresami Dodatkowymi.

 

Pismo chcę wysłać w dniu jutrzejszym , czy datę rozwiązania umowy wpisuję 30.05.2013 ? I wówczas płacę jeszcze do 30 lipca czy 30 sierpnia ?

 

z góry bardzo dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec umowy to ostatni okres za który musisz zaplacic. Możesz po prostu wpisać aby umowa skończyła się razem z ostatnim okresem rozliczeniowym okresu dodatkowego trwania umowy.

 

@sonik inaczej wygląda sprawa jeżeli masz multioferte. Odjęta jest złotowka z abo TV i wpisana na fakturze jako tel. O ile jeszcze o czymś innym mówisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...