Skocz do zawartości

Rezygnacja z Polsat Box


jupi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przy umowach na czas oznaczony ( określony ) obowiązuje miesięczny termin wypowiedzenia ( np. umowa do 19 marca wypowiedzenie należy złożyć najpóźniej do 19 lutego). przy umowach na czas nieokreślony termin złożenia skutecznego wypowiedzenia wynosi 3 miesiące. Przepisy te wynikają z Kodeksu Cywilnego. Wszelki regulaminy muszą być zgodne z aktem prawnym wyższego rzędu w tym przypadku KC.

Jak już się tu rejestrujesz, żeby się pochwalić znajomością KC to zapoznaj się z nim dokładnie... :read: i nie opuszczaj żadnych fragmentów. W CP jest trzymiesięczny okres wypowiedzenia dla umów na czas oznaczony i nieoznaczony i jest to jak najbardziej zgodne z KC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy umowach na czas oznaczony ( określony ) obowiązuje miesięczny termin wypowiedzenia ( np. umowa do 19 marca wypowiedzenie należy złożyć najpóźniej do 19 lutego). przy umowach na czas nieokreślony termin złożenia skutecznego wypowiedzenia wynosi 3 miesiące. Przepisy te wynikają z Kodeksu Cywilnego. Wszelki regulaminy muszą być zgodne z aktem prawnym wyższego rzędu w tym przypadku KC.

 

 

Nie siej zamętu.Czy umowa jest na czas określony czy na czas nieokreślony to masz 3miesiące okres wypowiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca precyzyjnie się zrozumieliśmy. jeżeli umowę zawartą na czas określony chcesz rozwiązać przed upływem terminu na jaki została zawarta masz rację okres wypowiedzenia wynosi 3 miesiące. Lecz jeżeli nie chcesz przedłużyć umowy zawartej na czas określony musisz złożyć stosowne wypowiedzenie miesiąc przed upływem terminu na jaki umowa została zawarta. w wypadku twojej bezczynności umowa z mocy prawa przekształca się w umowę zawartą na czas nieokreślony. A tak za marginesie przypominam ci że trzymiesięczny okres wypowiedzenia według KC wynosi wyłącznie dla umów zawartych na okres dłuższy niż 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to słabo rozumiesz chyba przepisy i tyle. W CP każde wypowiedzenie jest trzymiesięczne, najstarsze umowy są miesięczne, ale takie praktycznie się już nie trafiają, a jeśli mówisz o miesięcznym to tylko rezygnacja z umowy na czas okreslony, aby się Tobie nie zrolowała i przejście na czas nieokreślony, choć potem i tak obowiązuje Cię trzymiesięczny okres wypowiedzenia więc to i tak nie jest mądre posunięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i tak . Chciałbym jednak dodać , że umowa zawarta na czas określony zasadniczo może przejść w umowę na czas nieokreślony tylko w przypadku jeżeli na miesiąc przed nie postanowisz inaczej. i rozumienie tego nie ma nic do rzeczy.Sam w praktyce dwukrotnie przerabiałem to z CP. miesiąc przed terminem oznaczonym umowy wysyłałem informację, że w rezygnuje dalszego świadczenia usług telewizyjnych w związku z upływem terminu na jaki została ona zawarta. i Szanowni Państwo nigdy nie miałem problemów z zakończeniem współpracy z CP. Proste nic tu nie trzeba ROZUMIEĆ.Podkreślam zupełnie inaczej wygląda sytuacja z wcześniejszym rozwiązaniem umowy. W tym przypadku macie rację. w omawianym przypadku mówimy o zakończeniu obowiązywania zawartej mowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Podziele się z wami moją historią. Okres podstawowy umowy trwa do 3.02.2013. Wypowiedzenie wysłałem 10 grudnia aby uwzględnić 3 miesięczny okres wypowiedzenia. Umowa rozwiąże się z dniem 3.04.2013. Na infolinii Pani poinformowała mnie ze z uwagi na to że nie dotrzymałem okresu wypowiedzenia to moja umowas zostanie przedluzona o rok( ?? wtf) a nastepnie wypowiedziana po dwoch miesiacach i z tego tytulu zostanie naliczona kara. Pytanie moje brzmi czy umowa nie powinna przejsc w umowe na czas nieokreslony? I nikt na infolinii nie potrafil mi wyjasnic jaka kare bede musial zaplacic. Spotkał się ktoś z was z taką sytuacją. Jestem takze abonentem cyfryplus od 9 lat i nigdy nie mialem problemow z wypowiedzeniami, jednak to jest moj pierwszy kontakt z cyfrowym polsatem i moze po prostu nie rozumiem regul postepowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że niektórzy mylą pojęcia.

Rollowanie-automatyczne przedłużenie umowy po zakończeniu okresu podstawowego zgodnie z nowym regulaminem na następne 12miesięcy z zachowaniem takiego samego abonamentu jak w trakcie okresu podstawowego.Tutaj obowiązuje miesięczny okres,ale tylko wypowiedzenia rollowania,ale nie jest to jednoznaczne z wypowiedzeniem umowy.Jedynie umowa przejdzie na czas nieokreślony,ale dalej będzie 3miesiące wypowiedzenia.Jeśli takie pismo nie wplynie do CP przed końcem okresu podstawowego to umowa się przedłuża i będzie naliczona kara umowa z tytulu przyznanej ulgi.

Okres wypowiedzenia umowy-3miesięczny bez względu czy umowa jest na czas nieokreślony czy określony.

Jedynie w trakcie umowy na czas nieokreślony nie ma kary umownej za zerwanie umowy,ale za to opłaty abonamentowe są wyższe.

Przy rollowaniu opłaty comiesięczne są bez zmian, jak w trakcie okresu podstawowego,ale za to zerwanie umowy będzie związane z karą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mój przedmówca, który udzielił " wyczerpującej " informacji na temat wypowiedzenia i " rolowania" umów jak twierdzi siedzi w branży to powinien wiedzieć, że na stronie tvpolsat info. w dziele pytania i odpowiedzi jest oto taka informacje o umowach na czas określony. umowa na czas oznaczony jest przekształcona w umowę na czas nieoznaczony jeżeli abonent nie złoży wcześniej oświadczenia, iż nie jest zainteresowany dalszą współpracą. KONIEC KROPKA. Wszystkim słusznie czytającym i rozumiejącym pragnę przypomnieć, iż nie ma tam mowy o żadnym wypowiedzenie o czym pisałem wcześniej.I jeszcze jedno nie sugerujcie się tym co wam mówią na infolinii Polsatu. Złóżcie pismo ( choćby z tym oświadczeniem) i czekajcie na pisemną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj regulamin CP, a nie stronę tvpolsat.info.[/quota

Aktualnie nie jestem abonentem CP. Ale jak pisałem wcześniej byłem . Dwukrotnie kończyłem umowy na czas oznaczony wysyłając miesiąc przed oświadczenie o zaprzestaniu współpracy z CP w związku z upływem terminu na jaki umowa została zawarta. Zero problemów. Ale masz rację regulaminy świadczenia usług i umowy trzeba czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezgodne z prawem byłoby, gdyby operator nie pozwalał (w okresie dodatkowym) złożyć wypowiedzenia. Za to swego czasu właśnie karę nałożoną przez UOKIK otrzymała Cyfra+. W Cyfrowym Polsacie w każdej chwili można złożyć wypowiedzenie i zostanie ono przyjęte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pozostaje pytanie z jakim okresem wypowiedzenia(po skończonym pierwszym okresie na czas określony)?

Wcześniejsze pytanie bazowałem właśnie na sytuacji z przed paru lat z Cyfrą,która narzucała klientowi kolejną umowę na taki sam czas jak pierwsza promocyjna umowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, którzy tu się wypowiadają mają chyba problemy z głową. Masz umowę na 29 miesięcy, jeśli min. 3 miesiące wcześniej nie wyślesz wypowiedzenia umowa się roluje na kolejne 12 miesięcy z tą samą kwotą, ale nie przechodzi na czas nieokreślony. Jeśli min. miesiąc wcześniej wyślesz prośbę o przekształcenie umowy na czas nieokreślony to tak się stanie. Będziesz bez umowy tak jakby, bo w każdej chwili możesz ją rozwiązać z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia, ale cena abonamentu wzrasta o kilka zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się czepiamy szczegółów to umowa na czas nieokreślony nie jest tożsama brakowi umowy ;)

 

Cyfra dostała karę za to, ze po "zrolowaniu" umowy nie można było wypowiedzieć umowy ani jej przekształcić w umowę na czas nieokreślony. Cyfrowy Polsat dopuszcza wypowiedzenie umowy również w trakcie okresu dodatkowego (po zrolowaniu umowy jak to nazywacie za konsultantami TCOK;)) jak również wspomniane już tutaj wyrażenie woli przekształcenia umowy na czas nieokreślony z końcem okresu podstawowego lub dodatkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy robi jak mu wygodnie. Ja z uporem maniaka powtarzam. Trzymiesięczny okres wypowiedzenia dotyczy tylko sytuacji wcześniejszego zakończenia umowy zawartej na czas oznaczony. W przypadku umowy na czas oznaczony ( określony) umowę można jak to niektórzy określają " zrolować" ale tylko wówczas gdy brak jest oświadczenia woli abonenta o nie wyrażeniu zgody na takę czynność. Zwyczajowo oświadczenie woli które abonent może złożyć winno dotrzeć do CP na 30 dni przed terminem oznaczonym.UOKiK wskazuję,że niedozwolone będą postanowienia umowne, które automatycznie przedłużają umowę lecz nie przewidują złożenia przez konsumenta możliwości złożenia woli o nieprzedłużaniu umowy. Co do terminu złożenia oświadczenia woli warto się zapoznać z art. 61&1 kc także art. 385 pkt 18 kc. Brak informacji w umowach i w regulaminie na omawiany temat jest tylko główną przesłanką mającą wpływ na późniejsze postępowanie arbitrażowe lub sądowe.Co do reszty każdy zrobi jak uważa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma mowy o braku informacji. W umowie jest wyraźna informacja na ten temat wraz z przysługujacym prawem złożenia oświadczenia o przekształceniu umowy na czas nieokreślony najpóźniej na jeden miesiąc przed zakończeniem okresu podstawowego/dodatkowego lub wypowiedzieć umowę z zacowaniem 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nareszcie po kilku dniach dyskusji doszliśmy do uzgodnienia jednolitego ( opartego na przepisach prawa ) stanowiska. Wcześniejsze rozwiązanie umowy zawartej na czas oznaczony trzymiesięczny okres wypowiedzenia. Przekształcenie umowy z umowy na czas określony w umowę na czas nieokreślony ( także tzw: rolowanie umowy) miesięczny termin złożenia oświadczenia o nieprzedłużaniu umowy. I pomyśleć, że we wcześniejszy postach jeden z biegłych psychiatrów orzeł, że potrafimy czytać akty prawne i akty wykonawcze to mamy coś z głową.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z tym 3-mięsięcznym okresem wypowiedzenia?Może sobie nadawca/właściciel taki długi ustanowić?

Bo jeśli tak to równie dobrze przy podpisaniu umowy np.na 36 miesięcy,mógłby ustalić sobie np.okres wypowiedzenia na 12 miesięcy wcześniej-i żadko kto pamiętał by o tym,żeby złożyć wypowiedzenie rok przed końcem umowy...

Bo chyba tylko w CP jest taki długi okres wypowiedzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...