Skocz do zawartości

GENIALNE POMYSŁY SMUTNYCH panów i pań Z 4 RP


RAPIOTR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z PORTALU GAZETA.PL::

Zamiast tv cyfrowej będzie rozrywkowa TV Puls?

 

Czy obejrzymy Euro 2012 z lepszym obrazem i dźwiękiem? Prawdopodobnie nie. Wszystko wskazuje na to, że rząd opóźni start telewizji cyfrowej w Polsce, by pomóc TV Puls.

 

We wtorek premier Jarosław Kaczyński spotkał się na kolacji z Rupertem Murdochem, 76-letnim magnatem medialnym kontrolującym koncern News Corp. W Polsce należy do niego telewizja TV Puls. - Obie strony zabiegały o to spotkanie. Przebiegało w świetnej atmosferze, rozmawiano o sytuacji międzynarodowej. Temat inwestycji w Polsce był poruszany, ale marginalnie - tak relacjonuje przebieg trwającej przez ponad dwie godziny rozmowy Jan Dziedziczak, rzecznik rządu. O spotkaniu szefa rządu z jednym z najbardziej wpływowych ludzi w światowym biznesie poinformowały "Dziennik" oraz branżowy miesięcznik "Press" (w swoim serwisie elektronicznym).

 

Tego samego dnia rynek medialny obiegła sensacyjna informacja: TV Puls, której głównym kłopotem jest mały zasięg (teraz dociera do 16 proc. polskich domów), będzie mogła ubiegać się o nowe częstotliwości. Pozwolą jej skuteczniej rywalizować z takimi gigantami jak Polsat czy TVN. Jak to możliwe, skoro Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji od lat powtarza, że nie ma już wolnych częstotliwości? Okazuje się, że są.

 

Za kilka lat Polska - jak i cała Unia - ma przejść na cyfrowy system nadawania (teraz mamy analogowy). Dzięki tej zmianie dostaniemy dużo lepszą jakość odbioru i masę dodatkowych usług (np. zakupy za pomocą pilota). Na potrzeby budowy tego systemu zarezerwowano pakiet częstotliwości. I od kilku lat są zablokowane.

 

Teraz Elżbieta Kruk, przewodnicząca KRRiT, oraz Anna Streżyńska, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, ogłosiły, że chcą część z nich uwolnić, gdyż system cyfrowy będziemy wprowadzać dopiero za kilka lat. Na częstotliwości można więc ogłosić konkurs i oddać je komuś na kilka lat. Miałby je zwolnić w momencie uruchomienia nadajników cyfrowych. - Żadne decyzje w tej sprawie nie zostały jeszcze podjęte - podkreśla Streżyńska. - Wykonaliśmy analizy i przekazaliśmy je Krajowej Radzie. Jeśli zaproponowane przez nas rozwiązania będą jej pasowały, to nadawcy będą mogli ubiegać się o nowe częstotliwości w drodze otwartego konkursu.

Nadawcy komercyjni krytykują ten pomysł. - Istnieje poważne zagrożenie, że rozdanie nowych pasm będzie kolidować z planami uruchomienia telewizji cyfrowej. Część z nich może wywoływać zakłócenia - mówi Andrzej Zarębski, szef rady nadzorczej Polskiego Operatora Telewizyjnego (spółki powołanej przez Polsat oraz TVN do cyfrowego nadawania programów telewizyjnych). Zwraca on uwagę także na inny problem - przy uruchomieniu telewizji cyfrowej mogą pojawić się kłopoty ze zwolnieniem tych częstotliwości. - Widownia się do nich przyzwyczai, a nadawca będzie czerpał z nich przychody. Zwolnienie częstotliwości za kilka lat bez awantury będzie bardzo trudne, dlatego wydaje mi się, że poprzednia polityka polegająca na bardzo ostrożnym przyznawaniu naziemnych pasm była słuszna - mówi.

 

Jednak szefowe KRRiT i UKE są przekonane, że ze zwolnieniem częstotliwości przy starcie telewizji cyfrowej nie będzie problemu. - To kwestia jasnego zapisu w koncesji. Wystarczy jasno nakreślić termin i warunki, w których nadawca ma to zrobić. Spory wokół tych częstotliwości nie zablokują cyfryzacji, bo nadawcy dostaną tylko część zarezerwowanych pasm - przekonuje Streżyńska.

 

A czas nagli. Komisja Europejska postuluje całkowite wyłączenie nadajników analogowych do końca 2012 r. - Tymczasem obowiązująca od maja 2005 r. strategia cyfrowa przyjęta przez ówczesną Radę Ministrów miała zostać znowelizowana, ale prace ugrzęzły. Ostatnie posiedzenie zespołu międzyresortowego zaplanowane na początek kwietnia tego roku zostało bezterminowo odwołane. I nie wiadomo, co dalej - mówi Zarębski.

 

Według naszych nieoficjalnych informacji TV Puls już 11 kwietnia złożyła do Krajowej Rady wniosek o rozszerzenie swojej sieci nadajników o kilkadziesiąt nowych lokalizacji. - Ten cały pomysł to jest szukanie miejsca w eterze dla Ruperta Murdocha. KRRiT pytała UKE o możliwość pozyskania częstotliwości głównie w tych miejscowościach, gdzie swoich nadajników nie ma tylko TV Puls - twierdzi nasze źródło zbliżone do UKE.

 

Józef Birka z radu nadzorczej Polsatu nie ma wątpliwości: KRRiT preferuje TV Puls. - Rada zgodziła się na zmianę profilu tej stacji z religijnego na bardziej uniwersalny. Gdy my byliśmy udziałowcem Pulsu, nie było o tym mowy. Niedawno nagle ogłoszono konkurs na pięć częstotliwości, a na koniec premier spotkał się Murdochem - wymienia Birka.

 

Elżbieta Kruk, przewodnicząca KRRiT: - Mieliśmy te częstotliwości trzymać w szufladzie? W ubiegłych latach NIK już zarzucał Krajowej Radzie, że chomikuje pasma. W całej tej sprawie musimy dbać nie tylko o interes nadawców, ale również o interes odbiorców, którzy nie mają dostępu do wielu stacji w niektórych rejonach - zaznacza Kruk.

 

- Czy to przypadek, że zmianę strategii ogłoszono w dniu, gdy z premierem spotkał się Rupert Murdoch? - pytam szefową KRRiT.

 

- Wystąpiłam do UKE z wnioskiem w tej sprawie w marcu albo kwietniu. Wizyta Murdocha nie ma tu żadnego znaczenia - ucina Kruk.

--------------------------------------------------------------------------------------

Czy to jest normalne aby w 21 wieku uruchamiać telewizję analogową? Jeśli te smutasy to przeforsują to będzie skandal i śmiechawa na całą Europę .W Niemieckich gazetach znowu napisza o dziwnych śmiesznych polaczkach ,którzy uroki analogu odkrywaja i będą mieli rację . Jak najszybciej trzeba tych smutasów od władzy odsunąć i rozwiązać krajową radę . Tą całą Kruk to się powinno z powrotem do garów wysłać i niech mamuśce premiera gotuje obiadki.. Dziwi mnie tylko dlaczego Pani Anna Streżyńska która z tej całej bandy jeszcze najmądrzejsza wydawała się być , zgadza się na robienie takiego bałaganu.Przecież to zamknie na lata możliwość uruchomienia DVB-T. Czy ta czarna banda nie rozumie że na jednej częstotliwości będą mogli władować 6 programów lub więcej zamiast jednego?

Za głowę się łapię myśląc jacy ludzie rządzą tym krajem. A z drugiej strony nie żal mi tego narodu ,który popada w skrajności głosujac a to na komuszków a to na ortodoksyjnych prawicowych socjalistów. Nic tylko wynieśc się z tego łez padołu.

 

pozdrawiam forumowiczów w młodości i rozumie nadzieja.

 

Edycja RafiX: Trochę tutaj grzebałem. Za ostro było :P:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RAPIOTR, tylko się nie denerwuj :lol::roll:

 

Superstacja też chce nadawać naziemnie. Szkoda tylko że brak jest konkretów czy w analogowej czy w cyfrowej telewizji naziemnej. Szczególy znajdziesz tutaj: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=453&start=465

 

Dla mnie też jest dziwne to, że znalazły się wolne częstotliwości właśnie po wizycie Murdocha w Polsce. KRRiTV zawsze podawała do wiadomości że już ich nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no napewno nie w analogowej, bo tutaj już napewno jest brak częstotliwości, czyli zostaje cyfrowa, ale ona ruszy dopiero za jakiś czas, dłuuuugiiii czas znając Polskę- ludzie, którzy mają władzę, bo to oni jak zwykle muszą coś opuźniać. No ja nie wiem czy zdążymy do 2012 roku sokro mamy takich sorry, ale idiotów w tych instytucjach. Myślę, że uruchomienie DVB-T to nie jest takak ciężka sprawa, bo co tutaj jest dużo robity? Zainstalować nadajniki cyfrowe, sprzedać częstotliwość, wyposarzyć sklepy w odbiorniki, podać ludzią do wiadomości, że wchodzi coś takiego jak DVB-T,. Zapewne o czymś zapomniałem, ale wkurzyłem się... no i wyłączyć nadajniki analogowe i nie wiem co jeszcze-zdenerwowanie... Słuchajcie jak przyjechał ktoś mocniejszy w klocki od nich to szybko się poduczyli i znaleźli wolne częst. zawstydzili się ludzie tym co mają w głowach i poszli lekko na przód i zrobili sobie wiochę...hahaha jak za ostro to sorry, ale chyba nei jest ostro.

 

james_b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafix nie grzeb więcej w moich tekstach .Jeśli napisałem dosadnie to znaczy że miało tak być .

Jeśli ci nie pasuje to podaj mnie do prokuratury lub wywal z forum. Cenzura nie jest dobrym sposobem na kreowanie ludzkich zachowań wierz mi .

 

Do wszystkich:

Jestem tak zdenerwowany jak słucham tych z pisu ,samoobrony i lpr. że po prostu klne w niebogłosy .Żygać się chce jak na nich patrzę .

Pomimo że jestem po studiach i staram się zachować równowagę psychiczną ,to ogladając i słuchając tych ludzi długo potem nie mogę dojść do siebie. Nigdy nie lubiłem komuszków i twierdziłem że zaprzepaszczają szansę Polski na szybki rozwój,lecz teraz widząc te powikłane pseudo prawicowe łby i to co oni wyprawiaja , chętnie bym wrócił do prezydenta Kwaśniewskiego i premiera Belki . Zgodził bym się nawet zapłacić characz jakimś Arabom by wzieli tego premierka i prezydenta tysiąclecia do siebie.

Jeśli chodzi o superstacje to nie mam nic przeciwko by umieścić jej sygnał w DVB-T pod jednym wszak warunkiem .-- radykalnie powinna poprawić się jakość (to co widać z hot birda to [beep] do kwadratu wieczna pikseloza i kiepski bitrate) Dziwię się że własciciel stacji nie dba o jakość .Jeśli bitrate będzie taki jak tvn i polsatu to zgoda ,wtedy kanał będzie zasługiwał na umieszczenie w multipleksie.Wybaczcie nie oceniam waloru merytorycznego lecz jakość .

Wołam do ludzi w nie całkiem czasami cywilizowany sposób bo trzeba coś zrobić

Trzeba tym z rządu wytłumaczyć że nie chcemy politycznych [beep]ek typu tvp, tv trwam ,puls. Nie mam nic przeciwko tym stacjom lecz mój sprzeciw budzi to że politycy maczają w tym ciągle łapy.

Nawet w TVP HISTORIA widać tych pseudo prawicowych ideologów starających się na każdym kroku rewidować historię ostatnich 18 lat .Wmawiają nam np: że rząd nieudaczników Olszewskiego to pierwszy niekomunistyczny po przełomie 1989r. Zgroza co te dzieci w szkołach będą się uczyć . Ksenofobia, brak tolerancji , zadufanie w sobie, dziewietnasto wieczny sposób myślenia przesłania oczy tym pasikonikom. Swiat idzie naprzód a tu analog i to jeszcze nasączony polityką chcą nadawać . Nie dajcie sie zwieżć że tv puls będzie kanałem rozrywkowym. To będzie zwykla pisowska [beep]ka. Dlaczego zacofańcom zależy na analogu? Zależy im na nim dlatego żeby nie dopuścić by Polska była pokryta sygnałem cyfrowym. Zeby mieszkancy wsi nie mogli oglądać tvn polsaT i inne komercyjne stacje w tym radiowe (typu TOK-FM,PIN) za darmo. By mogli tak jak do tej pory przez swój wpływ na telewizję państwową manipulować większą ilością stacji np (telewizja familijna puls) To jest aż tragiczne jak ta strategia cyfryzacji kraju zamienia się w pył.

I nie przyjmuję do wiadomości argumentu że w Polsce kogoś nie stać żeby sobie kupić za 300 zł tuner dvb-t . Mieszkam koło Poznania i mówię to z przekonaniem bo znam wielu bambrów rolników z którymi łowię karpie .Niektórzy mieli już tel lcd wiele lat temu .Jeżdża coraz lepszymi furkami, a nie stać by ich było 300 zł wydać ??.Głupota twierdze nawet że bezrobotnego na taki wydatek stać bo chęc posiadania większej ilości programów zmobilizuje go do pracy by na tunerek zarobić .Tym bardziej że to jest jednorazowy wydatek (brak abonamentu z komercyjne kanały) .,W ostatnich latach tak się małorolnym polepszyło że kolega który pracuje w sklepie nie dla idiotów mówił mi że najwięcej LCD I PLAZM kupują bambry. Tak więc niech nie trują bzdur tylko realizują strategię i wdrażają DVB-T. Nawiasem mowiąc to ta cała krajowa rada powinna z roboty wylecieć za nie realizowanie strategi. Modernizacja i wprowadzanie nowych technologii to jest Polską racja Stanu,a nie grzebanie się w aktach minionych pokoleń..

Byśmy nie stali się zupełnym zaściankiem Europy. Należy głośno krzyczeć. I życzę wszystkim zainteresowanym byśmy na swoich LCD-KACH nie musieli oglądać analogowej telewizji przez następne 10 lat.

 

(Wszystkim przestraszonym i obrażonym mówię tak trzeba)

pozdrawiam.

RAPIOTR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post porządkowy.

 

@RAPIOTR, ponownie dobrałem się do Twojego posta. Tym razem pozwoliłem sobie napisać o tym w swoim poście i zacytować częśc wyrażeń jakich użyłeś, chociażby: "idiotów", "durni" czy "głupolom".

Bez przesady, rozumiem że każdemu mogą puścić nerwy na to co dzieje się w kraju, ale to nie jest forum o polityce. A tutaj dużo jest odnośników politycznych, nawet do poszczególnych partii co w ogóle mi sie nie podoba. Temat jeszcze wyjątkowo zostawiam ale obiecuję, jak powtórzy się znowu taka sytuacja to cały wątek wrzucę do kosza.

 

Też pozdrowię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafixiku przeoczyłeś jeszcze trochę brzydkich słów w moim tekście np sklep < nie dle idiotów>

i inne równie poważne obelgi.

 

Tak na marginesie musze ci powiedzieć że nie podoba mi się twoja ingerencja w teksty i kategorycznie powtarzam wszystkie epitety których użyłem opisując tą sytuację .Może i tak musisz czynić bo wszak chodzi o interesy i pieniadze. No cóż mogę cię tylko uspokoić że nie mam zamiaru wdawać się z tobą w dalsze polemiki, wkońcu to twój CYRK.

Jeśli natomiast stwierdzę że jeszcze raz zaingerujesz w moje teksty ,to przestanę tu pisać .Ani tobie ani mi napewno nie będzie smutno z tego powodu. I dobrze .

 

kamieniuj mnie dalej już bezemnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest forum polityczne. Nie chcę tu widzieć zalów na polityczne tematy. Jest pełno miejsca w sieci, gdzie można wyrazić swoją flustrację. Następnym razem zaingeruję ja i dolepię 1 pkt. ostrzeżenia.

 

Swoje nerwy trzeba umieć trzymać na wodzy.

 

Proszę wrócić do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MR ORBITA. Zgadzam się że to nie jest forum polityczne i przyznajęrację że takie teksty może nie powinny znajdować się wsród innych poważnych spraw poruszanych tutaj. Jednak ta sprawa telewizji cyfrowej dotyczy tylko i wyłącznie polityki i polityków TRZYMAJĄCYCH WŁADZĘ . Ich nieudolności i arogancji. Uważam że jeśli to forum jaki i SAT KURIER chcą mieć jakiś wpływ na otaczajacą nas rzeczywistość to nie powinno się ograniczać do komentowania już zaistniałych sytuacji ,lecz powinno głośno i wyrażnie akcentować potrzeby odbiorców . Inaczej od pażdziernika będziemy mieli TV PULS w analogu. I na 10 lat zapomnimy o DVB-T

 

przyznaję że pojechałem ze słownictwem.ale nie mogę patrzeć na ignorancję władzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz dzieje sie dokladnie tak jak przewidzialem i powiedzialem tu na forum przed miesiacem, za co Mr. Orbita zamknal miesiac temu watek (o wylaczeniu DVB-T we Wroclawiu) w ktorym stwierdzilem ze Puls zagrozi niedlugo innym nadawcom. Zapraszam do przeczytania jeszcze raz tego zamknietego watku i przemyslenia go raz jeszcze. Moze wowczas do niektorych dotrze jak wielkie pieniadze wspolnie z polityka manewruja opinia publiczna (takze dziennikarzami) i kreca tym cyrkiem. Dobro widzow i spoleczenstwa to frazesy, ktore chetnie wypowiadaja i jedni i drudzy tak naprawde obluda az kipi i jesli ktos jest odpowiednio inteligentny zobaczy jak jest naprawde. Puls powinien natychmiast wejsc do multipleksu naziemnego i moglby miec zasieg ogolnopolski, problem w tym ze Murdoch jest na to zbyt inteligentny zeby dac sie wpakowac w MPEG4 o ktorym bredza polscy politycy bo wie ze wowczas osiagnalby ogladalnosc rzedu 1mln najwczesniej za kilka lat a to go nie urzadza. Wymyslil wiec ten cyrk z analogiem a polscy politycy to kupili. Tak wiec o Euro2012 w DVB-T z dzwiekiem dookolnym nie mowiac o HDTV czy DVB-H zapomnijmy, wiekszosc ludzi ogladnie go w PALu bedziemy ciekawym skansenem Europy dla przybywajacych tutaj na mistrzostwa. Oczywiscie tylko my bo Ukraina za ten czas sie calkowicie zcyfryzuje i bedzie na poziomie Europy zachodniej. Na drugi raz przed wyborami niech wiec kazdy dobrze sie zastanowi na kogo glosuje albo czym skutkuje jego nie pojscie na wybory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamknąłem nie za przewidywania, a za bezzasadną dyskusję o MPEG-4 (a i tak przewidywania są science fiction, bo choćby Murdoch na głowie stanął i wykopał cały DVB-T zamieniając wszystkie nadajniki na swój analog, nie doścignie zasięgiem Polsatu, a i udziałem w rynku też nie, bo żeby z Pulsu zrobić cokolwiek sensownego trzeba kupę czasu - nie rok, nie dwa. Zresztą jest przykład z Turcji jak to Murdoch się sadził, a Fox teraz radzi sobie kiepściunio)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bezzasadnosci tamtej dyskusji o MPEG4 proponuje zapoznac sie z dokumentem POT ktory wrzucilem na http://rapidshare.com/files/40183032/DRTV-13-06_-_uwagi_do_dokumentu_12-06.pdf.html a w ktorego istnienie watpiles. Podalbym ten dokument miesiac temu gdyby watek nie zostal zamkniety. Czasem warto sie wsluchac w glosy innych a nie uwazac sie bezpodstawnie za najlepiej zorientowanego do ktorego musi nalezec ostatnie slowo, czyz nie...?

Jesli chodzi o "kupe czasu" to Murdochowi moze zajac to znacznie krocej niz Ci sie wydaje, jest w stanie np. sciagnac najlepszych dziennikarzy przeplacajac TVN czy TVP to tylko kwestia pieniedzy a on je ma. Zacznie sie to juz jesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by o tej sytuacji nie mówić i w jaki sposób mówić ,to musicie przyznać że sprawa jest niewyobrażalna.Ci ludzie robią z nas zascianek Europy , a my możemy się tylko przyglądać co jaśnie państwo postanowią .Przyznaję racje viperowi ,jeszcze niedawno spieraliśmy się jaki mpeg zastosować. Czy mpeg2 czy może 4 ,kiedy radio cyfrowe i jak wprowadzac .A tu z nienacka Dvb-t Wrocławskie w perzyne obracają . Ludzie kupili odbiorniki i co mają se je do kosza wyrzucić ? To jest właśnie arogancja władzy. W najgorszych snach 30 dni temu nie pomyślał bym że Krajowa Rada taki pasztet nam szykuje analog w 21 wieku!!! FACHOWCY od siedmiu boleści.

 

I co panie mr orbita , może nie wolno nam o tym mówić ? Właśnie wy cała społecznośc łącznie z Sat kurierem powinniscie najgłośniej krzyczeć .Czego się boicie?. Ta cała władza moze wam skoczyć najwyżej .

Tego oczekuję od poważnego pisma branżowego. jednoznacznego silnego głosu w tej sprawie

Mr orbita napisałeś że choćby Murdoch na głowie stanoł i przejoł wszystkie kanały DVB-T to i tak nie odniesie sukcesu na rynku.

Jest mi to obojętne czy on będzie miał widownie czy nie ,nie podoba mi się tylko że robi się to kosztem pasm DVB_T. Dlatego głos środowiska musi być GŁOŚNY i DOSADNY. Puls tv tak ale najwyżej w multipleksie razem z innymi.

Mr orbita jeśli musisz to dawaj mi punktów karnych tyle ile chcesz .lub wywal mnie z forum.Wogóle sie tym nie przejmuję i nie muszę tu pisać .A o moje nerwy bądż spokojny nie twój interes czy z nimi jest coś nie tak .Jeśli uwazasz że cię zabolał ten temat od początku i ci nie leży to go wywal do kosza.Na pewno każdy z forumowiczów ma swoje wyrobione zdanie w tym temacie i oceni to indywidualnie.

Przyznaję to Twój cyrk i ty tu rządzisz ,ale co by znaczyło forum bez forumowiczów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolno, ale w sposób kulturalny, a o tym zapominają co niektórzy. Nie będę tolerować inwektyw na forum i ten temat skończy tak samo. A twierdzenie, że MPEG-2 jest lepsze od MPEG-4, co następowało w tamtym temacie było po prostu (nie wiem - brak słów, aby określić coś takiego). Trzeba chyba nie zdawać sobie sprawy z różnic między tymi metodami kompresji i oszczędności w przyszłości, żeby tak twierdzić

 

PS: We Włoszech jakoś mogli subsydiować odbiorniki - dopiero co o tym pisaliśmy - w poprzednim temacie zaprzeczano, że ktokolwiek będzie się tym interesować - a jednak są państwa co się interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisać wolno ale nie wolno stosować przy tym dodatkowej agresji i ostrej wymiany słów. Jest to zapisane w Regulaminie Forum (punkt 2) i należy tego przestrzegać. @RAPIOTR, i tak "delikatnie" ocenzurowałem Twoje posty więc nie nadużywaj mojej cierpliwości.

 

PS: @Mr. Orbita był szybszy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadzam się najlepiej było by nie stosować agresji ,nawet słownej.ale teraz to już tylko grom z białego nieba może nam pomuc lub gniew Boży.

 

Co do kompresji i oszczędności to Mr. będziesz miał oszczędność teraz w postaci analogu. A jak będzie ci kiedyś dane i już zobaczysz na własne oczęta jak wygląda mpeg 4 z ziemi lub z Nki ,to ci się może trochę otworzą .Ja już widziałem i dziękuję bardzo za taką przyszłość .Obraz w mpeg 4 jest jak z komputera ,brak przestrzeni barw ,brak kontrastu,pikseloza,nienaturalny ruch .To są obserwacje a nie dywagacje. A we włoszech to sobie mogli powkładać te badziewne kanały z hot birda , i moze im to nie przeszkadza. Mnie by to denerwowało oglądając taki obraz. Radzę decydentom pujśc tak jak Niemcy za głosem rozsądku i włączyć mpeg 2, a wtedy po wyłączeniu szybkim analogu znajdzie się miejsce na 5 multipleksów w całej Polszy.No a wtedy to się zmieści wszystko i nawet programy dla inteligentnych inaczej :typu polonia 1 i tele 5 będziesz mógł sobie pooglądać w dvb-t. Po tym co się stało w ostatnich dniach stwierdzam że w Polsce nie ma szans na naziemną telewizję HDTV przez najbliższe 10 lat ,dla której tak naprawdę tylko mpeg 4 byłby odpowiedni. A jeśli nie ma szans bo przyjemniaczki analog popierają to po co nam mpeg 4. Wysoka rozdzielczość niech spokojnie się rozwija na satelitach

ps> Nawiasem mówiąc te polskie hdtv w ence to straszna przewała pikseloza i brak kontrastu .na pewno tego kitu nigdy nie kupię .W stanach to jest dopiero wysoka rozdzielczość. ale to dopiero przed nami za 10 lat.

 

pozdrawiam tele maniaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej Tobie nie było dane zobaczenie MPEG-4 w porównaniu z MPEG-2 na tym samym TV podłączonym na ten sam sposób - ja widzę to codziennie (Cyfra & Polsat vs. n) i różnice na korzyść n są zauważalne natychmiast.

 

To, że na częstotliwości DVB-T są rozpisywane procesy koncesyjne na analog jest oczywiście głupotą, ale nie mniej głupie byłoby uruchomienie DVB-T/MPEG-2, gdy na około nawet biedniejsze państwa od nas jakoś nie obawiają się kosztów przejścia na MPEG-4

 

Temat przeradza się w przepychankę co jest lepsze, czy MPEG-2, czy MPEG-4, więc standardowo zamykam i lepiej żebym go widział ostatni raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...