Skocz do zawartości

Polskie kluby w europejskich pucharach


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nasz największy krytyk polskiej piłki powiedział jak dobrze kojarze po MŚ 2002 i wyborze Bońka na selekcjonera "Cieszmy sie z tego że graliśmy na Mś bo za kilka lat bedziemy przegrywać z zespołami klasy San Marino " Prawda jest taka że poziom naszej piłki spada jeszcze pare lat wstecz potrafiliśmy ograć zespoły z Kazachstanu czy Azerbejdzanu ( a teraz boimy sie jechac do nich na rewanż bo np mają straszne upały lub podróż za dużo kosztuje ) dzielnie walczyliśmy ze średnimi zespołami a teraz naszym piłkarzą nie chcę sie grać nie ma szkolenia młodzieży czy trenerów tylko kasa się liczy imprezy fura i dobry kontrakt za granicą i grzanie ławy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tym sezonie nie będzie żadnego polskiego zespołu w fazie grupowej Ligi Europejskiej, a podobno jeden miał duże szansę, żeby się w niej znaleźć... Tak, mam na myśli Legię Warszawa, która nie wiedzieć czemu przegrała z Rosenborgiem BK 1:2... O Śląsku Wrocław to już nawet nie ma co wspominać, bo przegrał z Hannoverem 96 aż 1:5, wynik dwumeczu to 4:10... Cóż, poziom polskiej piłki jest żałosny, nawet Azerbejdżan będzie miał swój klub w Lidze Europejskiej, a my nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nic się nie zmieni w przepisach UEFA to w sezonie 2013/14 w Lidze Europy:

 

zdobywca Pucharu Polski - II runda eliminacyjna

wicemistrz Polski - II runda eliminacyjna

3. drużyna Polski - II runda eliminacyjna

 

A w sezonie 2014/15 w Lidze Europy, jeżeli Polska nie spadnie z 18.miejsca w rankingu:

 

zdobywca Pucharu Polski - III runda eliminacyjna

wicemistrz Polski - II runda eliminacyjna

3. drużyna Polski - II runda eliminacyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nawet Azerbejdżan będzie miał drużynę w fazie grupowej...Po raz pierwszy w historii.Norwegowie i Szwedzi po dwa kluby.Nawet Słoweńcom i Węgrom udało się dostać.

 

Ten sezon będzie ciągnął się przez najbliższe 5 lat, więc przez ten okres raczej możemy zapomnieć o szansach na dwa kluby w LM.A gdybyśmy w tym sezonie wprowadzili chociaż jedną drużynę do fazy grupowej, to naprawdę wiele by nie brakowało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padaka straszna. Trzeba zrobić porządek z polską piłką klubową i we wszystkich klubach Ekstraklasy obciąć pensje o połowę. Piłkarze to najbardziej przepłacani ludzie w Polsce. A Śląsk chyba naprawdę jest najsłabszym mistrzem Polski w historii. Na 6 meczów w pucharach przegrał 5. Trzeba jednak przyznać, że sędzia wypaczył wczoraj ten mecz. Jodłowcowi nie należała się czerwona kartka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co dyskutować o czerwonej kartce. Śląsk czy w 11, czy w 10 i tak by ten mecz przegrał, co najwyżej mniejszą różnicą bramek. Co to za różnica zresztą. Ile to się nasłuchałem jaki ten poziom polskiej piłki jest wysoki, z roku na rok podobno jest coraz lepiej. W europejskich pucharach wszyscy widzimy jak jest. Nawet Azerbejdżan ma drużynę w LE. Patrząc jakie zarobki są w polskiej ekstraklasie to spokojnie tą drużynę w LE powinniśmy mieć. Nawet nie jedną. No ale może zamiast wydawać kokosy na pseudo gwiazdy lepiej dać szansę młodym, zdolnym Polakom? Gorzej i tak już być nie może więc czemu nie zaryzykować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym sezonie przeżyliśmy trochę miłych chwil, to teraz kubeł zimnej wody na głowę :) To co los dał rok temu w Moskwie(bramka Gola), odebrał w Trondheim(setka Żyry w 95 minucie).Ogólnie w minionym roku szczęścia nasza piłka klubowa miała aż za dużo, bo chyba każdy pamięta w jakich okolicznościach Wisła awansowała do 1/16 LE :)

 

Czekamy rok.Może będzie lepiej i w końcu w Polsce zagości Liga Mistrzów(jaki ja naiwny) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej i tak już być nie może więc czemu nie zaryzykować?
Będzie na pewno gorzej z piłką w Polsce, gdzie są szkółki piłkarskie, w-f w szkołach jest skracany itp. Gdzie mamy profesjonalnych trenerów i tak by można wymieniać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o porównanie do innych lig, bo teraz w ogóle wokół piłki krążą chore pieniądze. Choć z tego co wiem Ekstraklasa jest dość wysoko jeśli chodzi o pensje. Wiadomo że jest przepaść jeśli chodzi o te kilka najsilniejszych lig i resztę. No i my jesteśmy chyba w czołówce tej reszty. Chodzi mi o to że polscy piłkarze są przepłacani w stosunku do zarobków reszty społeczeństwa, jednocześnie prezentując żenujące umiejętności i mając najczęściej elementarne braki w wykształceniu. Są też przepłacani w porównaniu do sportowców innych dyscyplin, w których w odróżnieniu od piłki nożnej odnosimy jakieś sukcesy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Już jutro losowanie pierwszych dwóch rund eliminacyjnych Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej. Wszystkie polskie drużyny rozpoczną zmagania w europejskich pucharach od drugiej rundy. Potencjalni rywale poskich zespołów w linku:

http://www.90minut.pl/news/214/news2142 ... harow.html

 

Najbardziej ciekawi mnie na kogo trafi Piast, który będzie nierozstawiony i już może trafić na drużyny typu Rubin Kazań, czy Sparta Praga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sens występowania w pucharach jest wtedy, gdy zespół ma motywację i chcę grać i wygrywać niezależnie czy gra się z Real Madryt czy zespołem z 4.ligi armeńskiej

 

Niestety w większości przypadków ważniejsza jest kasa niż motywacja do gry

 

Mecze Legii powinny być pokazywane w TVN/TVN 7 (i tak w razie przejścia do dalszej fazy rozgrywek mecze będa pokazywane w nsport i c+sport)

Mecze Lecha pewnie pokaże WTK

Mecze Śląska pewnie TVP (choć z Polsatem są bardziej związani)

Mecze Piasta powinien pokazać TVS , jesli jeszcze jest kanałem regionalnym o Śląsku, bo zmienia format non stop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli legia praktycznie jest już w 3 rundzie, ciekawi mnie na kogo trafią kluby w lidzie europejskiej. Liczę na piasta że się jakoś wypromuje, że nasza liga będzie marketem dla wielu europejskich klubów. Lech i Śląsk będą miały praktycznie łatwiej, gdyż są trochę lepszymi drużynami od piasta i jak się orientuje to będą rozstawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem Śląsk jest najsłabszą z ekip która nas będzie reprezentować...póki co jak dla mnie co najwyżej porównywalni z Piastem,grając w Europie mają tylko 1 zwycięstwo póki co a to żadne osiągnięcie...albo remisują z piłkarskimi kopciuszkami albo przegrywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...