Skocz do zawartości

Polskie kluby w europejskich pucharach


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Peter Parker
Losowania IV rund kwalifikacyjnych powinny być już w Eurosporcie i Polsacie Sport.

Nic dziwnego, bo IV runda jest już pod pełną egidą UEFA, z całą otoczką itp, runda ta jest także w pakiecie praw LM (czyli transmitować ją na pewno będzie nSport i Polsat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostałe pary trzeciej rundy:

 

Sheriff Tiraspol/Dinamo Tirana - Dynamo Zagrzeb/Kope

 

Litex/Rudar - Birkirkara/Żilina

 

AIK/Jeunesse Esch - Linfield/Rosenborg

 

Partizan/Pjunik - Ekranas/HJK

 

BATE/FH - FC Kopenhaga

 

Bohemian/TNS - Anderlecht

 

Omonia/Renova - Salzburg/HB

 

Ajax Amsterdam - PAOK Saloniki

 

Dynamo Kijów - Gent

 

Young Boys - Fenerbahce

 

Braga - Celtic Glasgow

 

Unirea Urziceni - Zenit

 

źródło sport.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruch Chorzów/FC Valetta - Austria Wiedeń/Siroki Brijeg :)

Austriacy pierwszy mecz zremisowali 2:2, więc to, że z nimi zagrają nie jest do końca pewne.Oby Bośniacy sprawili niespodzianke :P

 

Wisła Kraków/Sialiai - Portadawn/Karabach

Lepiej być nie mogło.

 

Jagiellonia Białystok - Aris Saloniki

Nie jest źle :)

 

Trochę kiepsko, że pierwsze mecze nasze zespoły zagrają u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łudźcie się, i tak do kolejnej rundy awansuje co najwyżej Wisła. Skoro Ruch nie daje rady pokonać zespołu z Malty (mino że na wyjeździe) to nie myślcie że pokona Austrię. W Jagiellonię osobiście też wątpię, Frankowski i Grosicki sami przecież nic nie zrobią. Jeśli klubowi zależało by na pucharach zrobili by wszystko aby przynajmniej nie osłabić drużyny, ale jak widać pieniądze są ważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lech jeżeli zagra ze Spartą Praga to ma duże szanse na awans, najtrudniejszego rywala ma Jagiellonia i jest raczej mało prawdopopdobne aby pokonała Aris i awansowała do następnej rundy, Ruch po tym co zaprezentował na Malcie też nie ma większych szans na awans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagiellonia ma niby najtrudniej (chociaż Ruch też nie ma łatwo), ale i tak moim zdaniem trafili na najłatwiejszego przeciwnika, na jakiego mogli trafić. Podobnie Wisła.

Oby Wisła nie sprawiła po raz kolejny niespodzianki i oby Ruchowi, Lechowi i Jagielonii się poszczęściło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie też jestem mocno zadowolony z losowania jedyny minus to to ze wszystkie mecze zaczynamy w polsce w LE. Wisła moim zdaniem musi awansowac. Mam nadzieje ze jaga pokaże ciekawy futbol i awansuje co by było duża niespodzianka w europie. A ruch najpierw awansuje do tej 3rundy a jesli awansuje to boje sie ze pożegna sie z tymi rozgrywkami na tym etapie.

Ciekaw jestem lecha poznan dobrze by była aby pokonali czechów bo mielibysmy pewna juz faze grupową w LE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że przeceniacie mimo wszystko Aris. Co jakiś czas mamy jakieś miłe niespodzianki za sprawą naszych klubów. Wisła w sezonie co przeszła Szchalke czy Parmę, potem Groclin MC i Herthe ,dalej Lech Austrię czy Feyenoord. A Aris to mniejsza półka od tych klubów. A czy Lech przed sezonem 08/09 nie był na pierwszy rzut oka na tym samym poziomie co teraz Jaga ;-). Już pisałem ,że Jaga może być wg mnie czarnym polskim koniem, o ile nie osłabi się jeszcze bardziej niż teraz po stracie Bruno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lech i Sparta bezie ciekawym pojedynkiem oba zespoły są na równym poziomie

Jagielonia jak powalczy jest w stanie osiagnąć dobry wynik

Ruch jak awansuje to nie daje mu większych szans z Austria Wiedeń

Wisła jest 100% faworytem ale ostaie wpadki w pucharach na nich ciąza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaga grała dzisiaj sparing z Schalke.Przegrała 1:0 z v-ce mistrzami Niemiec, którzy grali w niemal swoim podstawowym składzie.Do tego z relacji z meczu wynika, że grali jak równy z równym i nie odstawali sportowo od Niemców, a nawet mieli kilka okazji do strzelenia bramki.

Jaga naprawde nie jest bez szans w meczu z Arisem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaga zaskakująco dobrze gra w sparingach. Remis z mistrzem Turcji, minimalna porażka z vice-mistrzem Niemiec. Jak na polskie warunki to jest więcej niż coś. Jest duża szansa na 4 rundę kw. Aris nie jest straszny, przypomina się Wisła z Iraklisem :) Szkoda, że nie będzie Ruchu w tv, bo według mnie to ostatni wygrany mecz w pucharach europejskich przez nich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lech nie ma źle, choć wiadomo, że Sparta to mocna drużyna i z awansem może być ciężko. Teoretycznie lepiej, że wylosowaliśmy Spartę niż FC Basel czy FC Kopenhaga.

Ruch jeżeli awansuje z Valettą (nie wyobrażam sobie odpadnięcia z Maltą) będzie miał ciężkie zadanie, chociaż jest taka możliwość, że Austria Wiedeń odpadnie z bośniackim Siroki Brijeg.

Wisła ma najłatwiej z wszystkich polskich drużyn, chociaż już nie takie niespodzianki Wiślacy powinni sprawić. Moim zdaniem, spokojny awans do IV rundy.

Jagiellonia też ma średniaka z Grecji, myślę, że powinni ich pokonać, patrząc na dyspozycję w sparingach.

Ogólnie jedno z najlepszych losowa dla Polski w ostatnich latach. Musimy mieć przynajmniej 1 drużynę w LE (a może nawet Lecha w LM? :wink:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z naszymi druzynami nigdy nic nie wiadomo. Oczywiscie teoria i serce podpowiada, ze bedzie lepiej i nawet los nam sprzyjal w tych losowaniach, ale wiadomo jak to bylo w poprzednich latach, wiec nie jestem az tak pewny awansu wszystkich druzyn. Wisla i Ruch musi byc awans, zwlaszcza Wisla co do reszty druzyn, Lechowi daje 50% szans a Jagielonia bedzie miala ciezko i nawet nie wymagam od nich dobrego wyniku, jednak zawsze to liga grecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagiellonia ma dyży problem z dostosowaniem swojego stadionu do wymogów UEFa, niedawno był wizytator z UEFA i nakazał naprawić usterki uniemożliwiające dopuszczenie stadionu do rozgrywanie meczów w pucharach, więc działacze Jagielloni mają niewiele czasu na usunięcie usterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...