Skocz do zawartości

Polskie kluby w europejskich pucharach


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Brawo dla Lecha za zwycięstwo z FK Sarajewo na terenie rywala 0-2.Szkoda jedynie kontuzji Linettego i Kownackiego.Tutaj trochę więcej informacji:http://www.poznan.sport.pl/sport-poznan/1,124479,18360335,fk-sarajevo-lech-poznan-maciej-skorza-o-kontuzjach-karola.html.

 

Fajnie,że jak na razie polskie kluby w europejskich pucharach mają bardzo dobrą passę 5 zwycięstw z rzędu(1,125-taki współczynnik jak na razie w tym sezonie).Oby była ona dalej kontynowana :wink:

 

Czwartkowy mecz Slask - IFK Göteborg pokaze ViaPlay (sweden) / HD i Viasat Sport (swe) / HD. Na razie brak info o transmisji domowego meczu Jagiellonii. Wyjazd Jagi na Cytavision Sports 1

Domowy mecz Jagi pokaże TVP Sport :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FK Sarajevo czy słabe, czy nie - wypadło trochę blado. Najważniejsze, że nie było blamażu, czego się do końca obawiałem przed meczem. :) Jeden plus reformy Ekstraklasy widać - potwierdził go Superpuchar Polski i wczorajszy mecz Lecha - w eliminacjach LM mamy drużynę obecnie najmocniejszą - będącą w najwyższej formie spośród polskich klubów. Czekam z niecierpliwością na jutrzejsze mecze naszych drużyn i piątkowe losowanie - od niego bardzo dużo będzie zależało jeśli chodzi o Lecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjalni rywale Lecha w trzeciej rundzie el. Ligi Mistrzów:

FC Basel (Szwajcaria) - losowanie chyba najgorsze z możliwych

FC Salzburg (Austria) - rywal w zasięgu, ale na pewno nie będzie wymarzony

Viktoria Pilzno (Czechy) - Lech na pewno nie będzie faworytem

Steaua Bukareszt (Rumunia) / FK Trenczyn (Słowacja) (2:0) - jeden z mocniejszych rywali z stawce

Celtic FC (Szkocja) / Stjarnan (Islandia) (2:0) - na pewno nie będą tak słabi jak w dwumeczu z Legią, więc nie chciałbym ich wylosować

APOEL (Cypr) / FK Vardar (Macedonia) (0:0) - Apoel nie potrafił wygrać u siebie, czeka ich trudna batalia w Skopje, niewykluczone, że awansuje Vardar

BATE Borysów (Białoruś) / Dundalk FC (Irlandia) (2:1) - Mistrz Białorusi myślę, że jest zdecydowanie do ogrania

Łudogorec Razgrad (Bułgaria) / Milsami Orhei (Mołdawia) (0:1) - duże prawdopodobieństwo, że awansuje mistrz Mołdawii

Dinamo Zagrzeb (Chorwacja) - CS Fola Esch (Luksemburg) (1:1) - remis w Zagrzebiu, ale myślę, że Dinamo się zmobilizuje w rewanżu, mimo wszystko uważam, że Lech by sobie z nimi poradził

NK Maribor (Słowenia) - FK Astana (Kazachstan) (1:0) - spośród drużyn rozstawionych Maribor jest rywalem marzeń Kolejorza w mojej opinii

 

Lech trafił w II rundzie chyba najgorzej jak mógł, więc liczę, że teraz szczęście dopisze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladamy! 3 mecze o praktycznie tej samej porze - Legia startuje zaraz, narazie w 20. minucie Slask i Jaga 0:0 :D

===

Odnosnie wypowiedzi Ezequiela - streszcze to:

Basel = śmierć

Red Bull, Viktoria, Steaua, Celtic = wymagajacy rywale, jednak w zasiegu jezeli Lech sie postara

BATE, Maribor, Ludogorets, APOEL, Dinamo Zagrzeb = absolutnie w zasiegu, nie ma sie czego bac

===

90 min. w meczu Jagi - Gajos co zrobil ... No sorry, nie ma szans na awans jak z 10 metrow dostaje pile niekryty i strzela 20 metrow nad bramka :censored:

TUszynski jeszcze w 92. minucie - to co zrobil to kryminal i skandal! ... :censored:

===

Wow, wreszcie Legia wcisnela brame :brawo: Ehh ludzie, co za drama.

 

 

Ojjj, Jaga i Slask beda mialy trudna przeprawe w rewanzach - bez strzelenia gola, to ciezko cos bedzie wskorac, granie na 0:0 i dogrywke to raczej nie jest dobry pomysl :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że Legia strzeliła tego gola, powinna wygrać wyżej, bo Rumuni fizycznie siedli w końcówce. W rewanżu Legia powinna bez problemu strzelić gola i mieć spokojny awans.

 

Szkoda, że Jagiellonii nie udało się nic strzelić, na Cyprze będzie piekło. Nie widziałem meczu Śląska - obawiałem się, że przegrają, nie stracili gola. W rewanżu nawet jakiś przypadkowo strzelony gol i nasze drużyny będą blisko kolejnej rundy, więc nie ma tragedii. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogladalem wszystkie mecze na raz - Jaga powinna tego jednego gola chociaz strzelic, miala kilka setek. Slask cisnal, ale grozniejsze akcje stwarzal Helsingborg - niemniej Slask mogl wygrac. Musza isc polskie druzyny po gole w rewanzach, inaczej kiepsko to sie moze skonczyc.

 

Jednak z punktowego punktu widzenia - 6 zwyciestw i 2 remisy - to narazie calkiem niezly wynik - warto jednak miec w kolejnej rundzie 3 lub 4 druzyny zeby miec kim te pkt dalej nabijac. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to Lech nie musi pokonać następnego przeciwnika, żeby zakwalifikować się do grupy LE?

Ja oglądałem tylko Legię i po pierwszej kiepskiej połowie, w drugiej gra wyglądała dużo lepiej. Ciekawe czy to drużyna z Warszawy łapie lepszą formę, czy przeciwnik tak słaby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej teraz przez jakis czas bedzie mozna ogladac Ekstraklase ze świadomością, że "coś tam grają" :)

W tym sezonie mamy 7. współczynnik w Europie (tak na serio to Liechtenstein ma tylko 1 drużyne - Vaduz - wiec troche latwiej im klepac punkty - nie dziela sie, no ale OK) na ten moment (wiem, ze to dopiero poczatek i nie wszystkie kraje jeszcze grały, no ale mimo wszystko nieźle). Srednio trzeba zdobywac ok. 6 pkt na sezon (wazne, zeby to robic regularnie, w kazdym sezonie), zeby miec dobre miejsce w rankingu i zespoly z danego kraju od razu w grupach lub w tych ostatnich fazach eliminacji - teraz mamy 1.750 pkt.

 

Swoja droga taka ciekawosta - gdyby Vaduz (to wbrew pozorom juz teraz mocny zespol, utrzymuja sie w Suisse Super League) startowalo co sezon w europucharach i wygrywalo po 6 meczow w eliminacjach a nastepnie odpadalo, to za te 5 sezonow Liechtenstein bylby w rankingu bardzo blisko miejsca dajacego gre w fazie grupowej LE (gdyby sie zdecydowali na wystawienie zespolu w LM, to byliby blisko fazy grupowej LM) 8)

 

Powiem tak - zebysmy mieli taki wspolczynnik jak z tego najlepszego sezonu EVER (6.625 pkt) ktory notabene Nam wlasnie odpada (po tym sezonie, to mam na mysli) a co za tym wysoka pozycje, to co roku minimum dwa polskie kluby musza grac co najmniej w grupie LE, a pozostale dwa odpadac dopiero w III rundzie lub Play-OFF eliminacji, z mocnymi zespolami na jakie pewnie trafia ze wzgledu na slaby wspolczynnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Swoja droga taka ciekawosta - gdyby Vaduz (to wbrew pozorom juz teraz mocny zespol, utrzymuja sie w Suisse Super League) startowalo co sezon w europucharach i wygrywalo po 6 meczow w eliminacjach a nastepnie odpadalo, to za te 5 sezonow Liechtenstein bylby w rankingu bardzo blisko miejsca dajacego gre w fazie grupowej LE (gdyby sie zdecydowali na wystawienie zespolu w LM, to byliby blisko fazy grupowej LM) 8)

 

Nie wiem, czy Vaduz może grać w LM kiedykolwiek, ponieważ ta drużyna występuje w europucharach, dzięki Pucharowi Liechtensteinu, nie jest mistrzem. Ciekaw jestem, co by było gdyby Vaduz zajęło w lidze szwajcarskiej miejsce gwarantujące udział w europejskich pucharach. Jaki kraj reprezentowałby wtedy ten klub?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to Lech nie musi pokonać następnego przeciwnika, żeby zakwalifikować się do grupy LE?

Oczywiście, że musi, ale żeby odpaść z pucharów musiałby po wyeliminowaniu FK Sarajevo przegrać dwa dwumecze pod rząd, a w ostatniej rundzie el. LE powinien być rozstawiony, więc myślę, że do tej grupy nie ma za daleko.

 

Potencjalni rywale Lecha po podziale na grupy:

FC Basel 1893 (SUI)

FK AS Trenčín (SVK)/FC Steaua Bucureşti (ROU)

Celtic FC (SCO)/Stjarnan (ISL)

PFC Ludogorets Razgrad (BUL)/FC Milsami Orhei (MDA)

NK Maribor (SVN)/FC Astana (KAZ)

 

Trafić na kogoś z dwóch ostatnich par i będzie dobrze. Oby szczęście dopisało. ;)

 

Potencjalni rywale Legii:

Vitesse (NED)

SK Sturm Graz (AUT)

R. Charleroi SC (BEL)/Beitar Jerusalem FC (ISL)

FK Vojvodina (SRB)/FK Spartaks Jrmala (LVA)

Shamrock Rovers FC (IRL)/Odds BK (NOR)

FK Kukësi (ALB)/FK Mladost Podgorica (MNE)

 

Potencjalni rywale Śląska:

FC Kbenhavn (DEN)/Newtown AFC (WAL)

AS Saint-Étienne (FRA)

NK Lokomotiva Zagreb (CRO)/ PAOK FC (GRE)

CF Os Belenenses (POR)

Hapoel Beer Sheva FC (ISR)/FC Thun (SUI)

KR Reykjavík (ISL)/Rosenborg BK (NOR)

 

Potencjalni rywale Jagiellonii:

ŠK Slovan Bratislava (SVK)/University College Dublin AFC (IRL)

SCR Altach (AUT)

PFC Beroe Stara Zagora (BUL)/Brndby IF (DEN)

FH Hafnarfjördur (ISL)/nter Bak PK (AZE)

FK Mladá Boleslav (CZE)/Strmsgodset IF (NOR)

FK Jelgava (LVA) v FK Rabotnicki (MKD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...