Skocz do zawartości

Szkodliwość telefonu komórkowego


michcio
 Udostępnij

Szkodliwość komórki  

32 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Szkodliwość komórki

    • Szkodliwe
      13
    • Obojętne
      22


Rekomendowane odpowiedzi

A może to celowe działanie producentów? Przecież gdyby tego dowiedziono... Na pewno nie wyszło by to im na dobre. Telefon wypromieniowywuje do 2 W, co nie jest straszną mocą, ale w odległości powyżej metra. Telefon zazwyczaj trzyma się przy głowie (podczas rozmowy).

 

Podobno nie jest dobre trzymanie telefonu w kieszeni spodni (szczególnie mężczyźni). Mogą wystąpić problemy... Takie informacje usłyszałem w pewnym programie, nie pamiętam już kiedy.

 

Ale to, że tego nie dowiedziono nie znaczy, że takie zagrożenie nie istnieje. Widziałem na ten temat wiele audycji, artykułów. Niektórzy już podobno odkryli, że telefon powoduje zmiany w DNA.

 

Ale niech wypowiedzą się inni userzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem, że szkodzą, bo widziałem co naukowcy gadają. Zgadzam się z ludźmi, którzy pisali przede mną (dwóch ostatnich). Teraz telefony komórkowe i tak są znacznie mniej szkodliwe niż te z przed kilku lat. Ale nigdy nie będzie tak, że będą nie szkodliwe całkowicie. Takie jest moje zdanie i nie tylko moje

 

james_b 8):wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że szkodzą. Poza tym nie powinno się trzymać telefonu przy sercu, np. w kieszeni blisko serca..

:wink:

 

Ale to chodzi o pole elektromagnetyczne i jego bliskie źródło co na mięśnie ogólnie może mieć wpływ np. stymulować je co w wypadku mięśnia sercowego nie jest dobrym pomysłem, a same fale z tego co słyszałem o tej częstotliwości mogą wnikać na max 3mm pod skórę więc w sumie niewiele. Patrząc w ten sposób to przestańmy używać mikrofalówki która jestem pewien że 10 razy tyle sieje w promieniu 10 razy większym niż komórka albo dojdziemy do wniosków że w ogóle pozbywamy się elektryczności z domu bo głupi przewód elektryczny jest źródłem pola magnetycznego... A no i zamiast pustaków to użyjmy ołowiu bo przecież nadajniki TV czy Radia też sieją dużym polem magnetycznym, a no i nie zapominajmy o wszechobecnym Wi-Fi.... To też przecież jakoś pewnie oddziały wuje. Telewizor CRT czy monitor to przecież działo elektronowe to dopiero sieje dokoła nawet ściana potrafi ściemnieć....

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zróbmy z domu klatkę faradaya, używajmy tyko sygnału z kablówki, zmieńmy telewizor i monitor na LCD lub plazmę, nie używajmy mikrofalówki (w końcu takie smaczne z niej to wszystko nie jest). :D

Przewody elektryczne sieją polem magnetycznym przecież w takim małym stopniu, że... WiFi to najwyżej 100mW, i to przy antenie, pare metrów dalej jest prawie nic. Telefon to do 2W. :D:D:D:D:D:D:D:D:D

 

Ale na poważnie, to na pewno nie są obojętne, istnieją na rynku od kilku-nastu lat. Tak więc jeśli szkodzą, to wyjdzie to do wierzchu dopiero za kilka-kilkanaście-kilkadziesiąt lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dla wyjasnienia, umieja sie przystosować, to jest ewolucja a to jest proces powolny nie to co rewolucja i może trwać full czasu. Rewolucja jest procesem szybkim.

 

Proszę nie kasować tego posta, wiem, ze nie mozna pisać postów (nie licząc odp na pyt w ankiecie) w tym temacie... no chyba, że to będzie konieczne no to trudno

 

james_b :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja uważam ,że fale komórkowe są obojętne, przecież fale różnego pochodzenia np. radia i tv też są i jakoś od nich sie nie choruje... takie jest moje zdanie... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oparciu o posiadaną przeze mnie wiedzę medyczną jedno jest pewne, że nawijanie przez komórę dłużej niż 2-3 godziny dziennie (zwłacza dłużej niż 30 min jednym ciągiem) ma zły wpływ na organizm ludzki. Po za tym nie na to większego wpływu na funcjonowanie naszego organizmu. Zresztą tak jak z każdą rzeczą zwaną używką - wszystko jest dla ludzi, ale w normie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...