Skocz do zawartości

TVP1 I TVP2 Od Jesieni (Wrzesień-Grudzień) Mają być FTA


michalzgierz1989
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dzisiaj W Punkcie Cyfry + zapytać się o Przełącznik na Astre i Po Rozmowie że Polskie Radio Z Cyfry + jest Niekodowane .Pan Powiedział że Od Jesieni Również TVP1 I TVP2 z Astry Będą niekodowane nie wiem czy cały program czy tylko część :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michal Tybura

 

Pytałeś się którego roku? :wink:

 

A tak poważnie - raczej tylko część. Niektóre pozycje po prostu nie mogą pójść FTA z uwagi na spore koszty wykupu praw na Europę...

 

PS: Nie ufałbym raczej informacjom od przedstawiciela Cyfry+ - przypuszczam, że raczej zgadywał (ale może trafić - jak w lotto ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo uruchomią TVP1 Europa i TVP2 Europa całkowicie niekodowane.

 

przyznam ze to ciekawa teoria a zarazem bardzo dobra, banalna do wykonania dla nadawcy. pamietam ze bodajze polsat tak swego czasu dzialal (mniej wiecej). mysle ze wielu nadawcow europejskich tak robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP powinna dostać medal za niegospodarność.

Za nasze pieniądze wynajmuje transponder na najdroższym satelicie (przy okazji dublując go na innym, równie bezsensownym), HB byłby bardziej ekonomiczny ale kogo to na Woronicza interesuje.

Przedstawiam sobie taki scenariusz.

Chcecie oglądać TVP?

Proszę bardzo, płaćcie za abonament a my wam sprzedamy karteczkę lub dopiszemy uprawnienia do karty, którą macie płacąc za oglądanie którejś z PL platform.

Nasza TVP ma to w głębokim poważaniu, raz na jakiś czas co prawda przypomni sobie i poruszy temat słabej ściągalności abonamentu RTV, wtedy jak jej brakuje kasy na odprawy lub premie dla członków zarządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty się @Wanderer nie bój. Zrobi się nową ustawę( ta o połączeniu rachunku za prąd i abonamentu) i ściągalność abonamentu będzie stuprocentowa. Będzie kasa na tą bezsensowną Astrę i na inne marnotrawstwa w TVP.

Mnie tylko nachodzi taka wątpliwość, pytanie raczej. Czy jak nie będę płacił za abonament, co miesiąc odejmując odpowiednią kwotę na rachunku za energię( bo TVP nie oglądam, nie zamierzam a rachunki płacę przelewem)to elektrownia odetnie mi prąd?:lol:

Ciekawe czy wogóle będą chciały się bawić( zakłady energetyczne) w pilnowanie interesów TVP i ewentualnie ile sobie za to policzą? Bo za darmo kasy do TVP przelewać nie będą. To jest pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Offtopic kto mi wyjaśni dlaczego Astra jest droższa od HB a na HB nie dość że jest 98% programów polskich to jest to najbardziej zapchany satelita chyba na całej orbicie i chyba jest do niego największa kolejka klientów żeby wynająć następne częstotliwości więc czemu jest tańszy??

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie

https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=332

Pan Janusz Sulisz podaje cenę wynajęcia (chyba jakiejś części z transpondera na Amosie)

a tutaj

http://mojafirma.infor.pl/rynki-trendy-firmy/36598,Nowa-platforma-cyfrowa-rusza-po-klientow.html?strona=1

podana jest informacja ile ITI zapłaci za HB (150 mln zł).

Kalkulatory do rąk i liczyć. :lol:

PS- cen Astry z wiarygodnego źródła na razie nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tez coś mi się przypomina, że za darmo lub z jakimś tam rabatem :) Astra chce przyciągnąć nowych klientów (Polaków) i TVP załapała się na tą promocję.

 

Co do stworzenia wersji kanałów na Europę - dobre poczucie humoru ;) Już chyba rok czasu bujają się ze zorganizowaniem niekodowanych okienek na TVP1 i 2, więc stworzenie innej wersji jest nierealne. Nadal nie mogę pojąć, dlaczego na Astrze nie umieszczą pakietu "Polskiego Radia"? Przecież miejsce jest. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się tak gorączkujecie, już pisałem parę razy: Z tego co pamiętam to TVP dostała od Astry transponder za darmo, aby wypromować tą pozycję satelitarną w Polsce a może i skłonić platformy do wybrania tego satelity (pamiętajmy były to czasy fuzji Wizji z Cyfrą). To drugie jak wiadomo się nie udało a według mnie szkoda...

A co do TVP Europe to już jest Polonia która pełni taką samą rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wy chyba nie rozumiecie co poniektorzy...

 

tu chodzi o np. TVP1 Europa, która była by klonem TVP1 normalnej, tylko w czasie audycji na które nie ma praw satelitarnych leci coś innego. Proste. I tak np. o 19 tu i tu wieczorynka, dalej wiadomosci, sport, pogoda, a potem np. daja jakis mecz. Zatem normalnie leci owy mecz, a na satce leci teatr telewizji. Proste, łatwe technicznie do realizacji i... i pewnie sie tego nie doczekamy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Astra powinna być tańsza bo z tego co wiem to tam trochę jeszcze luzu zostało... A na HB to zapałki nie włoży...

Jak by Astra miala byc tansza, to nie rozumiem dlaczego male niemieckie stacje (z mala kasa) emitowaly na HB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mateo.poznan o to właśnie chodzi. To jest najprostsze rozwiązanie dla nadawcy.

 

Poza tym uniemożliwiłoby to rezygnację z Eutelsata 7E.

Przecież 7E jest stosowany do dosyłów. Dlatego pozostaną na ten pozycji. Chyba, że na Astrze TVP1 E oraz TVP2E będą mieć małą rozdzielczość i słaby bitrate,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu krajach nadawane są programy dla zagranicy i dodatkowo satelitarne mutacje kanałów głównych.

 

Rozumiem, ze masz tu na mysli np. austriacki ORF 2 Europe, ale oni nie maja takiego opdowiednika naszej TV Polonia.

 

 

Nadal nie mogę pojąć, dlaczego na Astrze nie umieszczą pakietu "Polskiego Radia"? Przecież miejsce jest.

 

Tez tego w pewnym sensie nie rozumiem. Programy publicznego radia i tv powinny byc dostepne "razem", tj przynajmniej z tego samego satelity, tak akurat w Europie jest.

 

Mimo wszystko nadal uwazam, ze wybor Astry to bardzo dobra decyzja podjeta przez TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...