Skocz do zawartości
  • 0

Astra 28,2 E lub Sirius 5,0 E


Ozzy666
 Udostępnij

Pytanie

Obecnie mam antenę 90 cm skierowaną na Hotbirda i przy użyciu konwertera monoblock quad zrobionego zeza na Astrę 19,2 E to wszystko podpięte do dekodera Wifipremium box od NC+. Teraz jednak kupiłem nowy telewizor z wbudowanym tunerem satelitarnym i myślę aby go wykorzystać. Zastanawiam się nad zezem na Astrę 28.2 E lub na Syriusa. Z Astry 28,2E interesował by mnie kanał Horror Channel o ile w województwie Warmińsko Mazurskim dobrzy by odbierał (okolice Nidzicy). I pytanie czy da radę zbudować takiego zeza albo na ww Astrę lub na Syriusa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Horror Channel nie jest dostępny z 28,2°E z anten o takiej średnicy w Polsce. Samego zeza można zbudować. Na 4,8°E (obecnie jest tam już nie Sirius, tylko Astra 4A i bliziutko SES 5) prościej o tyle, że ustawienie anteny mogłoby zostać bez zmian, tylko dołożyłbyś kolejnego LNB z drugiej strony oraz zmienił przełącznik DiSEqC na większy. Natomiast gdybyś chciał zez na 28,2°E, to jednak sugerowałbym przestawić antenę na 19,2°E i zezować z jednej strony na 13°E, a z drugiej na 28,2°E. Z dwóch poowodów: po pierwsze dlatego, że w obecnej sytuacji musiałbyś zamontować zeza do zeza - mała stabilność. A po drugie - każdy zez bardziej oddalony od ogniska widzi coraz mniejszą część anteny i w efekcie sygnał z 28,2°E przy zezie prosto z 13°E byłby już dość słaby, tym bardziej że w ogóle obecnie nawet transpondery wiązki europejskiej mają dość różne poziomy sygnału.

 

Do odbioru z 28,2°E u Ciebie przy takiej antenie tylko transpondery oznaczone jako "Europe Ku" po lewej: http://www.lyngsat.com/Astra-2E-2F-2G.html (pierwszy - 11,082 GHz, pol. H).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z Astry 4A to głównie kanały ukraińskie są niekodowane. Jakieś filmowe chyba są, kiedyś oglądałem. Masz na forum kilka tematów o tym satelicie -> https://forum.satkurier.pl/forum/75-48°e-astra-4a-ses-5-50°e/.Np przejrzyj temat "Ciekawe kanały".

 

Aktualna lista kanałów http://pl.kingofsat.net/pos-4.8E.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do Monoblocka? To trzeba było od razu pisać, bo np. DiSEqC do niego nie dodasz. To trochę zmienia postać rzeczy. Z uchwytów to chyba tylko coś takiego: http://www.hollex.pl/anteny-satelitarne/multifeed/136-multifeed-uniwersalny-na-drugi-konwerter (o ile się zmieści). Ale niezmiennie uważam, że na 28,2°E powinieneś przestawić antenę na 19,2°E, przełożyć monobocka za drugi promiennik i dodać zez do anteny, bo jadąc z zezem prosto z Astry straty będą za duże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Gdyby mnie ktoś zapytał jak w tytule wątku" czy Astra czy Sirius to zdecydowanie Astra28,2.Oglądam często tę pozycje satelitarną- paczka kanałów muzycznych jest rewelacyjna i to za free! Obecnie gdy nie ma już muzycznych kanałów na hot birdzie w wersji sd to warto dac zeza na angielska Astrę.Mieszkam też tak jak patryk92 niedaleko Sokołowa ale centralnie mam ustawioną Astre19,2.Próbowałem centralnie HB ale nie umiałem chyba ustawić.W kazdym razie na mojej antence 80 w "ognisku"Astra 19,2 odbieram tez niekodowaną Vive angielską :brawo: .A ty patryku92 tez odbierasz bezproblemowo?

Edytowane przez krzych897
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A ty patryku92 tez odbierasz bezproblemowo?

 

Tak, sygnał mam bardzo silny, w zasadzie porównywalny z sygnałem z 13E, czy też 19.2E. Najsłabszy transponder u mnie to ten, gdzie nadaje kanał Pick, czyli 11.914 H, ale mimo tego nie powoduje to problemów z oglądaniem. Nie odbieram jedynie 12.266 H, gdzie nadaje Sky News Arabia. Mowa oczywiście wyłącznie o wiązce europejskiej.  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...