Skocz do zawartości

Cyfrowy Polsat – Internet


Rekomendowane odpowiedzi

Z tym żalem to oczywiście Pańska subiektywna ocena, bo nie wszyscy mieszkają w Lublinie.

Ja na przykład nie mam szans na kablowy internet i tak do maja korzystałem z oferty 4GB za 49 PLN w BlueConnect.

Jeśli już coś dostaję za sam fakt opłacania abonamentu za TV to mnie to pasuje, a za dodatkowe pakiety mogę coś tam dopłacić.

Oczywiście idealnie byłoby, gdyby nie było podziału na szczyt i poza szczytem, ale dla abonenta TV CP dobre i to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LTE w testach:

Ja mam siłę sygnału -113 dB.

Czasami - 111 dB i wtedy jedną niebieska belkę.

Ale łapię z odległości 4 200 m od BTS (Serock) na antanie pokojowej z parapetu.

Czy kominowa da istotne wzmocnienie ?

Szybkść 20 - 23 Mbps.

YouTube filmy 1080p ściąga 12 Mbps. Odtwarzanie płynne, beż żadnych artefaktów.

LTE REWELACJA !!!

Taaaaaa... podaj dzienny limit na poziomie 165 MB między 8:00 a 0:00... to faktycznie jest MEGA PASZTET!! :lol2:

 

A jak jeszcze będziesz chciał dyskutować o HD bo widze że wiedza twoja jest równa ZERU... to trailer jeden w HD... choćby "Johnny English Reborn" w 1080p zajmuje dokładnie 166MB... :lol2: nawet na trailer ci nie starczy :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limit ma wiaderko (pojemności), ale internet mobilny Cyfrowego Polsatu nie ma limitu tylko pakiet danych w ramach oplaty abonamentowej. Po wykorzystaniu pakietu objętego abonamentem powoduje naliczenie opłaty za dane pobrane i wysłane zgodnie z cennikiem. Parametry usługi nie ulegają zmianie.

W Waszym rozumowaniu abonamentowe minuty w telefonii też są limitem a przecież możecie rozmawiać przez telefon abonementowy po wygadaniu minut w abonamencie.

 

Proponuję nie mylic pojęć. Niezaprzeczalne jest jednak, ze w obecnej formie konkurowanie internetu mobilnego z internetem "kablowym" jest bez szans.

 

Dlaczego są pakiety danych pisałem już wcześniej. Wystarczy zerknąć w pierwszy post na tej stronie. I pakiety danych będą u operatorów internetu mobilnego tak długo, aż sieć nadajników będzie na tyle duża, aby liczba użytkowników nie spowodowała "zapchania" nadajników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wogóle nie rozumiem chęci zestawiania internetu przez kabel z internetem bezprzewodowym.

Przeznaczenie tego drugiego jest kompletnie inne i raczej szanowni panowie darujcie sobie takie porównania, bo jesteście niepoważni.

To jest identycznie sensowne jak porównanie laptopa z "blaszakiem".

 

W moim przypadku, gdy brak słupów należących do TP nie ma pytania który lepszy - kablowy czy bezprzewodowy, ale tylko od kogo ten bezprzewodowy brać?

Jedyne zastrzeżenie jakie do CP mam to podział limitu, a tak to jeśli zasięg się wogóle ma i mało ludzi wisi na BTS to można brać.

Miałem kiedyś BC i transfery często dochodziły mi do limitu przepustowości modemu - dość powiedzieć, że pomijając kwestię limitu to pliki ściągałęm szybciej w domu niż w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to ująłeś to tak jak porównywanie laptopa z blaszakiem. Kiedyś każdy miał blaszaka dzisiaj sprzedaż nowych blaszaków wśród klientów indywidualnych W EU to zaledwie 15% sprzedaży komputerów osobistych (nie uwzględnia się składaków). Internet mobilny wcześniej czy później wypchnie kablowy, jest wygodniejszy tak samo szybki, jedynie blokuje go transfer. Wiecie ile miała limitu Neostrada 10 lat temu? 4GB.

 

Poza tym na forum jest tak że przyjmuje się iż każda opinia wyraża zdanie tylko piszącego. Jeśli ktoś chciałby pisać że dla Polaków internet w CP to żal, to powinien zebrać co najmniej opinie reprezentatywnej grupy Polaków (180 tys. przypadkowych osób z rożnych części kraju, jeśli 50% stwierdzi tak samo to można). Ale nikt czegoś takiego nie twierdzi. Chociaż jeśli robimy sondy to też tak sądzę. Raczej powinno się powiedzieć nie żal a żart.

 

Ale jeśli wyłączy się te śmieciowe reklamy, korzysta się z Internetu do poczty, forum, gadu-gadu, skype'a, to wystarcza 2GB od Orange Free za 50zł lub 2GB od Playa za 19zł. Sprawdzone, przetestowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się z tobą nie zgodzę... formuła czysta jak ze szkolenia CP :? Myślisz że wypchnie... może jak na stacjonarny wróci limit to tak ale nie w tej sytuacji. Internet mobilny jest dla ludzi którzy jak piszesz:

wyłączy się te śmieciowe reklamy, korzysta się z Internetu do poczty, forum, gadu-gadu, skype'a...

Czy tak wygląda u ciebie internet... no to nie ma czego zazdrościć bo to nie jest internet :!: Internet to: video (teledyski, kabarety, trailery, informacje itp), muzyka (wrzuta i tym podobne strony), skype, radio internetowe, gry online, nie wspominając o aktualizacjach programów i sterowników (Windows, Office, antywirus itp). Czasy o których mówisz już dawno się skończyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat u mnie tak wygląda internet. Na kabarety chodzę do Rotundy, informacje wliczyłem, muzykę kupuję, w gry nie gram od pięciu lat, aktualizacja windows i nortona to miesięcznie 100-500MB. Office'a mam starego 2003.

 

W życiu jest tak że czasy ograniczonego internetu sie kończą, a potem człowiek idzie do pracy i zaczynają na nowo. Internet bezprzewodowy w aktualnej formie nie jest przeznaczony dla osób szukających strumieniowania wideo na najwyższym poziomie ale dla osób potrzebujących go do pracy w terenie, ew. takich którzy potrzebują go do kontaktów we własnym domu, bo nie mają innego dostawcy. Kto nie ma dostępu do kabla nie ma co szukać strumienia HD w sieci. Ale technologia ma przyszłość. Teraz to co daje CP to moim zdaniem testy na ludziach. Co z tego wyjdzie? Na pewno coś dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są ludzie, którzy od internetu nie wymagają wiele (poczta, informacje jakieś gg), ale są ludzie, którzy od internetu wymagają bardzo wiele (youtube, streamy, oprogramowanie, filmy). A Cyfrowy Polsat na dzień dzisiejszy reklamuje LTE w taki sposób, że na raz możesz oglądać kilka filmów HD, więc ta reklama do kogo jest kierowana? Do tych mniej czy bardziej wymagających? Jak na moje do tych drugich i stąd ta krytyka, bo internet LTE na dzień dzisiejszy kierują nie do tych, co powinni. Co z tego, że prędkość do 100 Mb/s, jak limit jest śmiesznie niski.

Na dzień dzisiejszy LTE nie ma szans z kablem. Co będzie później, po zniesieniu limitów, czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję nieco wyhamować koledzy. ;)

 

Mówicie o pakietach internetu HSPA+, a o usłudze LTE. Poczekajcie na oficjalną ofertę Cyfrowego Polsatu na usługę LTE. Nigdzie przecież nie jest powiedziane, że pakiety zostają jak w HSPA+.

Za kilka dni wszyscy poznamy szczegóły oferty komercyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież już jest oficjalna oferta LTE. Na stronie CP czytamy o końcu testów konsumenckich a tam: http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/inte ... ich-lte.cp

 

Mogą Państwo nadal korzystać z Internetu LTE na zasadach określonych w podpisanej przez Państwa Umowie. Przypominamy jej warunki:

 

wysokość opłaty abonamentowej będzie wynosiła 1 zł z VAT/miesięcznie w ramach tej opłaty przyznawany jest pakiet danych 200 MB,

aktywowany zostanie stały pakiet danych 55 GB w cenie 49 zł z VAT/miesięcznie, w tym

- pakiet 5 GB do wykorzystania w godz. 08.00-00.00,

- pakiet 50 GB do wykorzystania w godz. 00.01-07.59,

pojawi się możliwość modyfikacji usługi "Limit Internet 0 zł", blokującej transfer danych poza aktywowanymi pakietami. Dostępne są cztery poziomy limitu: 10 zł, 25 zł, 50 zł, 100 zł. Określają one maksymalną wysokość dodatkowych wydatków na Internet (wszystkich opłat za Internet poza abonamentowymi). Szczegóły w Regulaminie korzystania z usługi promocyjnej "Limit Internet".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla konsumentów będą pewnie jeszcze gorsze. Nie ma, co się spodziewać wodotrysków. :wink:

 

Kilka filmów HD? Film HD = 10 do 20GB, kilka filmów to nawet 100GB. Jeśli reklamują się że można oglądać HD a nie zapewniają dziennego limitu na poziomie 100GB, to faktycznie są śmieszni.

Dokładnie mówią to tak go reklamowali przy wprowadzaniu testów konsumenckich w polsatowskich serwisach informacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cierpliwością czekamy na oficjalny start sprzedaży LTE. ;-)

Tylko co z tego, że wystartują skoro i tak nie mają zasięgu. Kto to kupi? Przecież wiadomo do kogo CP kieruje swoje usługi, a nie nie są to mieszkańcy dużych miast, gdzie LTE jako tako jest dostępne. Nie ma co mówić o prowincji.

Chyba wszyscy pamiętają jak CP przedstawiał internet HSPA z okazji startu? Jako Internet, który będzie dostępny tam, gdzie do tej pory go nie było. Czyli reklamowali się jako misjonarze, którzy likwidują białe plamy, a przecież do tej pory tam, gdzie był problem z internetem tam jest nadal. Wiem, bo mieszkam w takim regionie. W sumie to wystarczy spojrzeć na mapki z zasięgiem polsatowskiego internetu. Tam gdzie jest problem z internetem to na mapkach z zasięgiem polsatowskiego internetu także są białe plamy.

CP to jedna wielka ściema, a szczególnie jest to widoczne w przypadku internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktokolwiek liczy na brak limitów w LTE to jest po prostu naiwny i nie ma pojęcia o czym mówi.

Do zapewnienia 100Mbps ta technologia potrzebuje ~20MHz pasma czyli, mniej więcej tyle samo co 3 multipleksy DVB-T.

Pasmo radiowe niestety nie jest z gumy więc zapewne jeden maszt bedzie wykorzystywał jedno,góra dwa takie pasma.

Teraz zastanówcie się ilu użytkowników musi płacić abonament żeby opłacalne było postawienie i utrzymywanie dla nich takiego masztu?

Gdyby LTE miało być jakąkolwiek alternatywą dla kabla to Musiałoby zapewnić ok 10Mbps dla każdego użytkownika. Przy takiej szybkości mamy ok. 10 użytkowników na maszt. W tej sytuacji albo będą bardzo wysokie opłaty albo limity dzięki którym da się obsłuzyć wielokrotnie więcej klientów przy pomocy pojedyńczego masztu.

LTE to naprawdę dobra technologia ale nie jest i nigdy nie będzie alternatywą dla stałego łącza tam gdzie można je zastosować. Opowiadanie o tym jak szybko można tej technologii ściągać filmy HD to zwykłe robienie wody z mózgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek LTE odpaliłem w dziale:

NOWE TECHNOLOGIE

Forum specjalne poświęcone nowym trendom w rozwoju technik przekazu treści multimedialnych - High Definition, Video on Demand, IPTV, DVB-H, Internet via Sat

viewtopic.php?f=27&t=22157

Test redakcyjny LTE we wrześniowyn numerze Sat Kuriera.

Apeluję o zakup tego miesiecznika.

I to mimo, że:

- moderatorzy tego forum "śmietnikują" temat LTE-POLSAT, ale równocześnie reklamują test w nowym wydaniu SK.

- redakcja witryny SAT-Kurier udaje, że nie widzi zjawiska mimo wejscia Solorza w tym celu 20 mld zł ( przypomnę: zakup grupy TVN/N/Onet = 3 mld. Tj. jedna siódma kapitału))

Cyniczne działanie.

LTE to możliwość dostawy treści HD Video w czasie rzeczywistym.

To trzeba zrozumieć. A nie "ssanie" torentów typu *.mkv, BD rip itp.....

Życzę redakcji szybkiego skumania co się dzieje i o co w tym wszystkim chodzi.

POZDRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...