Skocz do zawartości

Cyfrowy Polsat – Internet


Rekomendowane odpowiedzi

Ping niczego chyba sobie przy takich jak to okresliles kiepskich warunkach.

 

Szkoda tylko ze konkretow ciagle brak. spory minus ze ten modem jest tylko lte i nie bedzie mozna sie poratowasc hspa+ przy trudnosciach z nowa siecia. Jestem ciekaw ile za niego krzykna. No i jestem ciekaw czy po wlozeniu karty sim do modemu 3g bedzie mozna korzystac w swojej ofercie abonamentowej z hspa+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HSPA+ się rozwija...

 

http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/aktualnosci/aktualnosci-ofertowe-nowe-stacje-bazowe-kolejne-miejscowosci-w-zasiegu-cp-28012011.cp

 

Jedna rzecz zwróciła moją uwagę. Popatrzcie na liczby: w zasięgu internetu jest 11 tys. miejscowości, klientów tego internetu 25 tys.. To jakieś dwie osoby na miejscowość !!! Jest się czym chwalić... :jupi: Zaraz napiszę petycję żeby mi postawili maszt we wiosce. Może uda mi się namówić jakiegoś sąsiada i będzie komplet :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co z tego że ci pokryli HSPA+ "prawie całą" (73% do końca marca) Polskę skoro ograniczą jet z 21Mbps do 2Mbps

Play dzięki ograniczeniu prędkości może podłączyć do nadajnika więcej odbiorców a dzięki temu w jednej lokalizacja stawia mniej nadajników a co za tym idzie szybciej stawia nadajniki w kilku lokacjach

Po xzatym Polsat sam nie stawia nadajników, nadajniki stawia Mobyland, Centernet i Aero i oni się z tym opier dzie la ją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zablokowanie na pół roku wdrożenia ultraszybkiego internetu przez spółki powiązane z Solorzem-Żakiem, a nawet całkowita zmiana układu sił na polskim rynku telekomunikacyjnym - takie konsekwencje może mieć wyrok, który zapadł w piątek w WSA

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,909 ... osci_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zablokowanie na 6mc to lipa straszna i tylko opóźnianie. Wątpię aby ktoś z W3 lub P4 dał więcej niż oni. Tym bardziej że przetarg ma się odbyc kwotami jak poprzednio i na takich samych zasadach.

Więc i tak wygrają, a ucierpi na tym tylko klient ktry wiecznie dostaje wszystko z opóźnieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozmumiem tej akcji z ponownym przetargiem, skoro i tak beda zainteresowani przedstawiać te same oferty pieniężne, więc wynik będzie ten sam.

ewidentnie wina spółek zależnych od Solorza. Jak zwykle prezes kombinował i przekombinował. A teraz odbiło mu się czkawką .Pewnie to nic nie zmieni ale konkurencja zrobi wszystko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@abonentCP

to pytanie jest w stylu. Czy warto kupić pepsi 1 litrowe czy 2 litrową fantę.

Moim zdaniem do przeglądania netu i poczty warto wziąć Play z obecnymi promocjami. Zasięg Play ma chyba lepszy od CP. Ceny modemów niskie ( w przeciwieństwie do CP ) oraz rozsądne limity za rozsądna cenę.

Za 49zł masz 14 GB oraz nocny transfer bez limitu.

http://www.telepolis.pl/news.php?id=20836

Minusem jest tylko prędkość 2 Mb/s . Ale o tym pisałem wcześniej. Do przeglądania stron i poczty w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w komórce Operę Mini. Wystarcza mi pakiet 300 MB (nie korzystam z multimediów) na miesiąc. Chciałbym zainstalować internet CP w laptopie, wykorzystując darmowy 1GB w pakiecie Familijnym HD. Czy mógłby mi ktoś z Szanownych Forumowiczów poradzić, czy pakiet 1 GB w laptopie 15,6" wystarczyłby mi również. Niestety w żadnym salonie CP gdzie chciałem wykupić bardzo drogi (dla mnie) modem, nikt nie potrafił mi poradzić a nie chciałbym ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Janusz1945

musisz kupić modem od Cyfrowego Polsatu lub na wolnym rynku ( np allegro ) Ceny modemów są dość drogie,więc i tak ci się nie opłaca.

np taki http:// :censored:

Ten ich internet z pakietem 1 giga właśnie taki jest. Może z 5 [beep]ów złapali na to . Bo jak zsumujesz cenę modemu i abonament np a Play to wyjdzie Ci taniej właśnie w Play ( a będziesz miał 3 giga zamiast 1 giga)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję każdemu kto jest zainteresowany internetem mobilnym GSM a nie wie czy mu limity starczają a ma obecnie dostęp do innego rodzaju łącza i chce sprawdzić transfer to polecam program Net Limiter, on będzie mierzył ilość MB wysłanych jak i odebranych i na koniec miesiąca będziesz miał zestawienie ile czego wykorzystałeś.

 

http://www.instalki.pl/programy/downloa ... 2_Pro.html

 

A tak swoja droga 300MB to tak jak pół litra na trzech a więc nic.

300MB wykorzystuje w kilka godzin lub jak oglądam JuTjuba to kilkanaście minut lub mniej, do telefonu komórkowego starczy spokojnie ja w swoim Galaxy S mam pakiet 1GB co miesiąc i starcza do codziennego przeglądania wiadomości, sprawdzania poczty oraz do navigacji. Ale to w telefonie, realnie w PC gdzie mamy więcej reklam, Windows nam się bez wiedzy aktualizuje, niektóre programy w tle wysyłające pliki to wszystko sprawia że realnie na PC 1GB starczy na ok. 3-5 dni.

Mobilny net to nie mniej jak 10GB. W poprzedniej firmie jak pracowałem to maiłem netbooka firmowego z netem od Orange 7GB i cieżko było cały miesiąc na tym ujechać a korzystałem tylko w trasie w czasie pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że się opłaca. Podziel sobie cenę modemu CP przez cenę najtańszego abonamentu na internet bezprzewodowy.

Po tylu miesiącach zwróci Ci się zakup modemu w CP.

Z tego co się orientuję, to CP nie sprzedaje samych kart SIM, ale komplety z modemem, więc zakup przez Allegro sobie odpuść.

 

Ja nie mam szans na kablowy internet i nie ma dla mnie lepszej oferty niż internet CP. Biorę sobie pakiet Prestiż i mam wszystkie kanały TV + 4GB w cenie.

Aktualnie korzystam z Blueconnect'a 4GB, monitoruję przesył Networxem i jakoś 1GB dla poczty, Allegro i paru stron wystarcza w zupełności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S_beast

Cyfrowy Polsat:

299 + 29 = 328zł /12 = 27zł ( cyfrowy Polsat za 1 Giga )

opcja nr 2 z tańszym modemem

199 ( tańszy modem ale moim zdaniem szajs straszny ) + 29 ( aktywacja ) = 19zł

Play:

modem ze zwykłego telefonu 0zł + 15zł ( abonament miesięczny ) ( Play za 4Giga ) = 15zł

 

Widzisz różnicę 12zł lub 4 zł ? Aha w Play masz umowę na rok. Moim zdaniem to wielki plus ,bo ceny spadną a limity wzrosną w przeciągu tego roku. Ale abonenci CP wolą chyba umowy na 36 lub 29 miesiecy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...