Skocz do zawartości

Cyfrowy Polsat – Internet


Rekomendowane odpowiedzi

Oskary Telekomunikacji rozdane!

 

Już po raz dziewiąty rozdano „Wirtualne Telefony” – nagrody dla liderów polskiego rynku teleinformatycznego, za wyjątkowe osiągnięcia oraz produkty i usługi wprowadzone na rynek w 2009 roku. Nagrody wręczono podczas gali magazynu „Mobile Internet”, która odbyła się 25 lutego 2010 roku w warszawskim klubie Dekada.

 

Jak co roku uroczystość zgromadziła wielu znakomitych gości, wśród których znaleźli się członkowie zarządów największych firm teleinformatycznych w Polsce oraz przedstawiciele izb gospodarczych, świata biznesu a także agencji PR i mediów. Galę, tradycyjnie już, poprowadził Rafał Bryndal.

 

Nagrody w poszczególnych kategoriach otrzymali:

...

15.ROZWIĄZANIE ROKU 2009 - INTERNET SZEROKOPASMOWY: Cyfrowy Polsat - za rozwiązanie problemu dostępu do internetu na terenach pozbawionych infrastruktury technicznej.

...

http://www.mobile-internet.pl/Wydarzeni ... ji-rozdane

Taka drobna nieścisłości bo internet CP wprowadził 1 lutego 2010. No ale gdyby tę nagrodę przyznano za rok CP nie mógłby się chwalić już teraz, kiedy startuje z usługą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Internet CP nie jest szerokopasmowy (bo wtedy Era, Orange, Plus i Play też miałyby internet szerokopasmowy a wszyscy wiemy, że jest on mobilny).

2. Nie rozwiązał problemu dostępu do internetu na terenach pozbawionych infrastruktury (bo zasięg Ery, Orange, Plusa i Playa pokrywa prawie całą Polskę a CP tylko wybranych regionów).

3. Internet został wprowadzony dopiero w 2010 roku a nie w 2009.

 

TRZY EWIDENTNE KŁAMSTWA!!! Oskary Telekomunikacji - chyba decydujący głos miały czytelniczki Tele Tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na myśli miałem zdroworozsądkowe podejście do szerokopasmowości internetu i nie wiedziałem, że jest to określone przepisem. Biję się w piersi przyznając do błędu ale nie zamierzam CP przepraszać bo nadal ta nagroda została przyznana w oparciu o DWA EWIDENTNE KŁAMSTWA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem tutaj uwagę na temat zasięgu. @ jarek999 Uwierz mi, że np. z Orange też kłamią. U mojej siostry to niby jest cała wioska pomarańczowym pokryta, a wystarczy, ze jak odbierze w domu telefon i przejdzie do innego pokoju to już zasięgu nie ma. Tak samo było z internetem. Niby miał być piękny zasięg a co. Gdy pół roku temu moja siostrzenica chciała mi pokazać naszą-klasę, to się godzinę ładowała. Co więcej moja siostra nie mogła wypowiedzieć im umowy i do grudnia musiała płacić, za coś za co i tak nie korzystała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jarek999, post przeczytałem uważnie. ale akurat znam przypadek, w którym klient nagle stracił sygnał. w sumie może nie wynika to ze zmniejszenia zasięgu tylko inny powód jest, ale mapy i tak nie są doskonałe. zresztą sprawdzałem jak zasięg ma się w praktyce z tym co jest na mapie. no i np. tam gdzie obecnie nie ma zasięgu według mapy jeszcze kilka dni temu było ok. teraz już mi się nie chce tego weryfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jest wykonać w 100% zgodną z prawdą mapę zasięgu a wręcz nie jest to możliwe. Mapy pokrycia sygnałem przez satelity też nie zawsze są zgodne z prawdą. Cartoon Network z 42E w moim miejscu zamieszkania powinienem odbierać dopiero na 150 cm antenie a u mnie odbiór jest już na 110 cm. To akurat pozytywny przykład. Co do zasięgu sieci komórkowych to kiedyś w Erze miałem ogromne problemy z korzystaniem z komórki ale co kilka tygodni atakowałem ich telefonami. Po dwóch latach chyba mieli mnie dosyć bo w mojej miejscowości stanął maszt i zasięg jest maksymalny. To chyba jedyny sposób na poprawę sytuacji a ich więcej osób ich z danego regionu atakuje tym większa szansa na działania ze strony operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat działa na dwóch częstotliwościach ze swoim netem - 850 i 900 Mhz, a to jest znacząco lepsze od 2100 np. u plusa z uwagi na zasięg. Zasięg z nadajników o niższej częstotliwości jest większy. A co do mapy to i tak prezentuje się nieźle - naprawdę spory obszar pokrycia i co najważniejsze polsat już zapwoiedział dalsze inwestycje w infrastrukturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat nadaje na 2 częstotliwościach ponieważ z jednej częstotliwości korzysta sieć nadajników Sferia w Warszawie a druga częstotliwość jest Areo na pozostałym obszarze Polski.

Co do częstotliwości, fakt że tym wyższa częstotliwość tym zasięg zmniejsza się ale porównywać 900 Mhz z 2100 Mhz jest złym przykładem bo bo kwestia tylko kilku metrów.

Takim tokiem myślenia można powiedzieć że 850,900Mhz jest gorsze ponieważ jest bardziej narażone na zakłócenia.

Oczywiście to też jest częściowo błędne.

Infrastruktura ?? Polsat na dzień dzisiejszy poza mostami między sektorami nie ma żadnej infrastruktury co niestety raczej się nie zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że różnica w zasięgu 900MHz i 2100MHz to "tylko kilka metrów"? Czy może chodziło Ci o porównanie 850MHz i 900MHz? :)

Co do częstotliwości: 850MHz jest wykorzystywane w Warszawie i Ostrołęce przez Sferię w innej technologii (CDMA2000) i dlatego na tych obszarach dostępna jest jedynie sieć Aero2 (na 900MHz). Na pozostałym obszarze kraju wykorzystywane są obydwie częstotliwości jednocześnie (a także pasmo 1800 w technologii GSM należące do Mobylandu, wkrótce być może też 1800 Centernetu), przy czym infrastrukturę buduje Aero2 - mają umowę ze wszystkimi pozostałymi spółkami telekomunikacyjnymi z portfolio Solorza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że porównuje 850/900 z 2100 Mhz

Zapraszam do wujka google, masz tam wszystko bardzo ładnie wyjaśnione.

Wiadomo też że są też inne czynniki np przeszkody gdzie np 2100 radzi sobie gorzej jak 900 ale to nie świadczy że to jest be a to dobre.

Druga sprawa to koncesja na MOC nadawania więc gadanie ze na 2100 będę mieć gorszy zasięg niż na np 800 jest bzdurą do potęgi.

Następna sprawa to szerokość pasma ale tego nie będę poruszać bo zaraz jakiś fonboy polsatu zacznie pisać że to nie prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzieliscie material wydarzen , na urodziny cp co pokazywali stara babcie i dziadka zadowolonych z internetu cp i cieszacych sie ze mają?

 

Wlasnie dla takich ludzi jest skierowana ta oferta nikt normalny nie bedzie z niej kozystac limit 1,2gb powinien byc na 1 dzien , to moze by mi starczylo , ale nie na mies , to jest parodia oferty przytakiej szybkosci ja bym w kilka godzin straclil caly limit nawet nie sciagajac tylko przegladajac stronki. Tak na powarznie to limit wskazany powinien byc - 10 gb za 1 zl , 50 gb za 30zl , 100 gb za 50zl i 200 gb za 70zl

, do tego oferta triple play za okolo 120 zl z netem bez limitu ,full ofeta cp i kilkoma godszinami w abo kom. wtedy moga walczyc a tak to co syf syfu syfem pogania net jest w prawdzie szybki ale limity sa smieszne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama IPLA zżera kilkaset mega na 1 film. Więc z czym do ludzi panie Zygmunt Solorz-Żak vel Zygmunt Krok vel Piotr Krok lub Piotr Podgórski - jak kto woli ;)

 

Nie powinni tego nazywać szerokopasmowy do zasobów multimedialnych ale internet do przeglądania ( od czasu do czasu ) stron i gg ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta triple ma się pojawić niebawem - prawdopodobnie przed wielkanocą. Co do limitów i cen to były one zawsze w mobilnym necie i tu polsat nie dostaje od konkurencji. Trzeba mieć nadzieję że w miarę wzrostu popularności ceny spadną a limity wzrosną. Przecież z TV było na poczatku tak samo - kilkanaście kanałów i płaciło się 29 pln. Dzisiaj pakiet mini ma dwa razy więcej kanałów i kosztuje 9,99.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...