Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam, mam mały problem. Nie potrafię poradzić sobie z ustawieniem anteny u znajomego. Ma C+, ustawiłem mu antenę na HB, ba moim mierniku wykazuje poziom sygnału 75%, jakość w granicach 38%-44% BER na poziome 2-15%/1000000. Czy jest możliwe że tylko tyle się uzyska jakości sygnału?? Czasza jest nowa wzięta z C+ "HD" 80-tka. W odległości około 15 - 20 m rosną świerki które teoretycznie na moje oko nie powinny mieć wpływu, ale są dosyć wysokie. Dodam, że po uzyskaniu jakości 40% sygnału kanały FTA odbierały aż miło ale po podłączeniu do dekodera (nowy PACE 500Gb i stary Philips) ciemność. Proszę o poradę jak wybrnąć z tego problemu. PS> Antena jest zamontowana na elewacji przed świerkami na wys. od ziemi około 2,5m.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

Jestem początkujący w technice tv-sat. Dotychczas używałem analogowego tunera ustawionego na Aster 19 i wszystko działało. po zamianie tunera na cyfrowy sygnał znikł. Myślałem że konwerter jest za stary i nie jest uniwersalny wiec zakupiłem nowy i ten również nie działa.

 

tuner to Smart MX 04 a konwerter sharp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Wymieniłem konwerter uniwersalny pojedynczy na Twin JTU21 Linkbox

o taki:

http://allegro.pl/konwerter-twin-linbox-jtu21-0-2db-radom-i1310441871.html

I niestety na dekoderze Ariva 200(+karta C+) ciągle brak sygnału Siła/Jakość mam 45/10. Antenę mam starą jeszcze z czasów Wizji TV :) chyba 60cm. Próbowałem regulować pozycję konwertera, ale niestety nic się nie poprawiło. Do konwertera wymieniłem też kabel koncentryczny na nowy(pisze na nim RG6 CCS 750HM).

W czym może być problem, na co zwrócić uwagę żeby śmigało jak dawniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak już kiedyś wspominałem w tym wątku mam problemy z zakłóceniami poprzez przelatujące samoloty ( chwilowe zakłócenia ), od tego czasu regulowałem antenę dwa razy ( amatorsko ) osiągając na tunerze cyfry sygnał ok 4,8 a na fergusonie ariva 200 75-76 jakość na kanałach hd 81-84 ale niestety problem pozostał może trochę mniej nasilony ale jest. Zastanawiam sie czy nie zmienić konwertera na jakiś lepszy może przy okazji na monoblocka upatrzyłem takie coś http://sklep.contrazet.pl/pl/konwerter- ... k-pro.html albo może jednak dalej twin ale taki http://sklep.contrazet.pl/pl/konwerter- ... ultra.html Głównie chodzi mi o likwidacje tych zakłóceń ale może przy okazji może warto zwiększyć o odbiór Astry. Czy może ta zmiana nie ma sensu. Dodam jeszcze, że konwerter to jakiś od cyfry chyba MTI twin Gray Line AP82-T2F 0,3dB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

U Mnie akurat takie problemy nie występują mimo, że mieszkam ok. 2 km od lotniska i samoloty często przelatują, ale co do konwerterów które wymieniłeś to są bardzo dobre i na pewno przy prawidłowo ustawionej antenie poprawią Ci jakość i moc sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To chyba nie jest kwestia bliskości lotniska bo u mnie to jest jeszcze dalej ale niestety chyba na linii odbioru jest to czasami u[beep]liwe bo np. nie zawsze ale zdarza się że PVR cyfry przerwie nagrywanie (timeship).Nasila się wieczorem na szczęście nie reaguje na wszystkie samoloty ale jednak na dłuższą metę jest uciążliwe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam kolegów.

Mam mały orzech do zgryzienia. Ustawiłem antenę sat (z cyfrowego Polsatu) podłączyłem wszytko jak powinno - Siła sygnału 90%, jakość 65%, BER 0/1..0. Po 3 dniach nastąpił zanik kanałów (części) a po kolejnych 2 dniach nie było żadnego kanału. Po podłączeniu miernika Siła 90%, jakość 65% BER 0/1...0. Po ponownym podłączeniu anteny do dekodera kanały wszystkie wróciły i znów po 3 dniach nie było 3/4 kanałów. m.in. TVP 1,2, Polsatu , Discovery itp. Dodam ze zostaw jest nowy (konwenter Golden Interstar, dekoder HD5000 (polsatowski) Jak może być przyczyna ze kanały znikają. Ja sądziłem ze może dekoder szwankuje, ale "uprzejma" Pani z Telefonicznej Obsługi Klienta powiedziała że antena jest źle ustawiona. Nadmienię że talerz jest solidnie zamocowany i nie kręci się.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nowy dekoder HD 5000 po 2 dniach dał komunikat " brak sygnału, sprawdź połączenie lub skonfiguruj dekoder". Włączyłem i wyłączyłem , poruszłem przewodem Eurozłącza i wrócił. Naczym polega prakyczna konfiguracja dekodera?. Ktoś pomoże ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

Mam dekoder N z nagrywarką. Posiadam antenę 110 lub może 120 cm i konwenter twin. Od jakiegoś tygodnia lub dwóch zanika mi sygnał na niektórych programach np. N hd, N sport, discowery hd. Najdziwniejsze jest to, że Siła sygnału na obydwu wyjściach jest prawie 100% na jednym wyjsciu jakość jest koło 50 a na drugim jakość 0. Antena nie była ruszana i jakieś miesiąc temu było wszystko ok. Przypominam sobie, że w tamtym roku w grudniu i styczniu miałem podobną sytuację a potem było wszystko ok. Co może być problemem i czy można poprawić sygnał obracając konweter w uchwycie wokół jego własnej osi???

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Problem może być prozaiczny. Na przykład śnieg! Śnieg na czaszy lub śnieg, który obsuwając się z dachu napiął kabel (kable) tak mocno, że wykonał minimalne „skrzywienie” konwertera lub samej czaszy. Po całkowitej odwilży wszystko ustąpi i pewnie wróci do normy? Sprawdź to! Tylko ostrożnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Witam kolegów.

Mam mały orzech do zgryzienia. Ustawiłem antenę sat (z cyfrowego Polsatu) podłączyłem wszytko jak powinno - Siła sygnału 90%, jakość 65%, BER 0/1..0. Po 3 dniach nastąpił zanik kanałów (części) a po kolejnych 2 dniach nie było żadnego kanału. Po podłączeniu miernika Siła 90%, jakość 65% BER 0/1...0. Po ponownym podłączeniu anteny do dekodera kanały wszystkie wróciły i znów po 3 dniach nie było 3/4 kanałów. m.in. TVP 1,2, Polsatu , Discovery itp. Dodam ze zostaw jest nowy (konwenter Golden Interstar, dekoder HD5000 (polsatowski) Jak może być przyczyna ze kanały znikają. Ja sądziłem ze może dekoder szwankuje, ale "uprzejma" Pani z Telefonicznej Obsługi Klienta powiedziała że antena jest źle ustawiona. Nadmienię że talerz jest solidnie zamocowany i nie kręci się.

Proszę o pomoc.

To nie wina konwertera.Jaki masz przewód koncentryczny tj.jaką on ma żyłę-miedzianą,czy stalową pomiedziowaną?Bo jeżeli stalową pomiedziowaną,to prawdopodobnie w czasie dużych mrozów zbyt mocno się kurczy i "wypada" z wejścia konwewrtera,a przez to do konwertera nie dociera impuls /sygnał/ z dekodera,a ten nie wysyła go do satelity,a tym samym i nie odbiera żadnego przekazu lub nie wszystkie i w słabej jakości.Najlepsze koncentryki to te z żyłami miedzianymi bardzo cienkimi,droższe,ale bardzo dobre,bo nie ulegają korozji i nie są łamliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...