Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeśli chodzi o konwertery Goldena, to powiem ... leć i kupuj! Naprawdę warto... Nie mam z nimi najmniejszego problemu! Tanie, trwałe, dobre. Parametry dosyć przyzwoite! Serio... Na codzien używam ich do instalacji ... Miałem co prawda jakąś trefną partię z hurtowni ale zwróciłem , i kolejna partia zakupiona w innym miejscu jest już OK...

Sprzedaję ich około 10-15sztuk tygodniowo, i jak narazie, od wielu lat jeśli chodzi o Goldena ... zwrotów nie było...

Sam używam też Singli 0,2dB z serii Platinum Gold i jestem zadowolony... Dla przykładu:

częstotliwość 10719V HotBird (Cyfra+) antena Triax TD88 (100cm) na goldenie BER 1,0E-2 z odstępem S/N około 9,5-10dB to na Golden Interstarze GI201

po zmianie na Sharpa BER leci do 2,2 - 2,5E-2 czasem 3,0E-3 a odstęp spada do 6dB! Różnica widzialna gołym okiem (dosłownie :-)

Pomiary na DSM-100, SF2200

Jeśli chodzi o Goldena, to tak samo jak Inverto... Polecam bez zastrzeżeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cześć mam 2 pytania :

1. czy antena naziemna tv w odległości ok 4,5 metra przed moja antena sat. może być powodem pogorszeniem odbioru/sygnału (itp)?? w satelicie?? są na tej samej wysokości,

2. sąsiad piętro wyżej ma antenę sat czy ona może generować jakieś zakłócenia dla mojej (ok 2 metry )

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Anteny satelitarne nawet w bliskiej odległości nie zakłócają się. W odbiorze satelitarnym przeszkadzają przeszkody takie jak drzewa, budynki i inne, które są na trasie antena-satelita. Jeśli antena naziemna jest bezpośrednio przed Twoją anteną satelitarną to pewnie ma to wpływ na sygnał ale myślę, że niewielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jeśli są jedna nad drugą w skosie to nieraz syglał z satelity jest przechwytywany przez tą wyzej raz na montazu zdarzyła mi sie taka sytuacja ale to jest sporadyczny przypadek. odkrec ja z uchwytu i trzymając w rekach cofnij lup zrób krok do przodu próbując "na sucho" złapac sygnał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Każdy instalator gdy widzi LNB z napisem 0,1dB ma uśmiech na twarzy... no chyba że, w niedalekiej przyszłości 0,1dB pojawi sięna takim czymś jak Inverto, Golden czy Invacom... Wtedy smiech zastąpiąny zostanie przez: łaaaałłł.... Potwierdzam też słowa kolegów... z INV, Goldenami itp. nie ma problemów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, wczoraj wieczorem z mojego dachu spadła duża warstwa śniegu i przestawiła mi antenę sat. Dzisiaj próbowałem ją ustawić ale efekty niestety mizerne. Mimo że duża część kanałów działa bez zarzutu i sygnał jest zadowalający, to są transpondery które w ogóle nie odbierają, np. 10,892 więc nie mogę teraz odbierać TVP1,2, Canal+, Film, Sport. Co mam zrobić ??? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A nie ma przypadkiem jakiegoś problemu z 10892??

Kilku moich klientów (mają Polsat Cyfrowy) dzwoniło z reklamacjami że nie mają TVP1

Sprawdzałem im dekodery, i... 10892 jest bez sygnału?

Wiecie coś o jakiejś cichej awarii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sprawdzałeś im dekodery, ale na swojej instalacji, czy u nich?

Jakoś nie zauważyłem, aby sygnał z transpondera był mniejszy niż zwykle. Może delikatnie przekręć antenę na zachód, może problem w odbiorze leży po stronie zakłóceń 10,892H z satelity EuroBird 16A (16E).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ja miałem problem innej natury - połowa kanałów z CP pakiet familijny zniknęła. Nie dało rady ponowne ustawienie anteny ani przeszukanie transponderów. Po godzinie męczarni okazało sie że wadliwy był tuner. na innych dwóch (również z CP) wszystko było

mam pytanie do forumowiczów którzy zajmują się profesjonalnym montażem i ustawianiem sygnałów na antenach satelitarnych. Chciałbym nabyć miernik z który by podawał jakość i siłę sygnału oraz jaka jest dana satelita. Dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie pomaga...

Wysłałem ich z reklamacją do sklepu (nowo nabyte dekodery)... ponieważ podłączony FTA sygnał miał...

a co do kolegi który chce kupić miernik, to ... zabawa nie jest taka prosta i tania...

Zależy co chcesz tym robić?

Do czego ma to służyć i na jak długo...

Tanie ostatnio są mierniki różnych marek, ale... tak naprawdę to jest szajs... Dać za miernik 1000 czy 1200 albo i z alledrogo 800, i nie mieć pomiaru sygnałów w S2? (HD)? bo nie obsługują... to raczej bezsens...

 

Ten jest ok...

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=33&id=719

Ten akurat ma możliwość skanowania TP i pokaże Ci, jaką satelitę ustawiłeś... Jest poziom jakości i sygnału, choć to i tak mało ważne (jest C/N, BER) itp.

ale, jak byś miał zamiar myśleć o przyszłości, popatrz raczej za czymś co obsługuje MDU i światłowody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam mam problem z sygnałem na TP 11,488 MH z Cyfry + Jak oglądał z tego TP jakiś kanał np Animal Planet bądź Cinemax to mi się tnie obraz.

Oglądam a za minute przerywa i wyskakuje brak sygnału , jak przełączę na inny kanał i spowrotem przełączę na poprzedni to wszystko jest ok ale spowrotem mam ten sam problem ze brak sygnału i obraz przerywa najgorzej to na kanale Cinemax i TV Puls .

Antena mam ustawianą ok bo mi ustawiali monterzy i mam jakoś 89% a moc 80% .

Powiedzie mi co tu może być na rzeczy :?::?::?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

za stary konwerter! Talerz, jeśli jest w db stanie może zostać... Ważne by czasza nie była zardzewiała (sitko)... Konwerter na bank do śmietnika... A jest to FullBand? Podaj nazwę tego lnb... Nazwę i model... ale, szczerze mówiąc, nie ma sensu nic robić gdy w antenie jest LNB który ma 15lat od zakupu (czyli 16,17 lat od produkcji)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może ktoś mi tutaj pomoże:

Problem wygląda tak: cyfra+ (pakiet podstawowy+, canal+,hbo, filmbox) , dekoder pace, konwerter twin. Odbiór wszystkich kanałów bardzo dobry oprócz: Movies24, 4fun.TV, Planete, Mini Mini, Patio TV, CANAL+ Sport 2, CYFRA+ Info, HBO, HBO 2, HBO Comedy Central, Hallmark - w zależności gdzie stanę

w pokoju :lol2: albo czy przytrzymam w ręce kabel to programy te na chwilę pojawiają sie, ale są w formie mozaiki, albo się tną. Są to wszystkie kanały z transpordera 110 (10,719 GHz, pol. V, SR: 27500 Co może być tego przyczyną? A, długość kabla to ok 30 metrów. Wcześniej nie odbierałem więcej innych programów ale pomogło wpięcie wzmacniacza satelitarnego 20 db. Antena ustawiona b. dobrze - u ojca w innym pokoju N odbiera wszystko. Czy to może byc wina dość starego mojego kabla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...