Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam,

 

Od tygodnia dosłownie próbuje ustawić antenę i nic ;/

Robiłem to używając instrukcji, z forum jak i z kilku stron google.

 

Dziś nawet doszedł do mnie wskaźnik Linboxa Satellite Finder Digital i również nie było nawet małego skoku o 1% w jakości.

1. Moje pytanie jest więc czy konwerter ma być bliżej czaszy czy dalej czy może na środku ustawiony(nie chodzi mi o prawo/lewo tylko przód/tył.

2. Skręcając kable według jakiś instrukcji było napisane żeby najpierw te druty zagiąć, potem folie i nałożyć na nią końcówkę <-- gdy tak robię to poziom sygnału jest zawsze pomiędzy 0-3% i czasem są dziwne chwilowe skoki do 100%.Na 200% nie dotykają się te druciki do głównego przewodu w antenie(sprawdzałem kilka razy).

Gdy montuje kabel ale obcinając te małe druciki i folie to Sygnał mam koło 80% a jakość i tak zero. w obu przypadkach jakość nie drgneła nawet o 1% podczas ustawiania. Więc moje pytanie czy te druciki muszą koniecznie zostać czy nie są potrzebne a jeśli są to co może powodować tak słaby sygnał.

 

Kabel kupowałem na hollex ten za 1.5zł/ Stojak pod antenę jest równo ustawiony(sprawdzone poziomicą).

To co przytrzymuje konwerter nie jest przekrzywione.

W odległości 50-100metrów nic nie zasłania anteny.

Sprawdzałem nawet jak sąsiad ma ustawioną na tym samym piętrze co ja klatkę obok mnie.

 

Już nie wiem czy mam takiego pecha czy może coś walnięte jest.

 

Pozdrawiam i Dziękuje za odpowiedzi.

 

EDIT: Dekoder + antene i konwerter kupiłem tydzień temu w cyfrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki. Tak właśnie jak podany jest opis robię i w tym momencie jakość jak i poziom są zawsze na zero (czasem są dziwne skoki poziomu do 100% i szybki powrót do zera);/ Miernik wskazuje to samo, zero skoku nawet o 1%.

No nic. Dziś przed ostatni dzień próby i będzie trzeba szukać montera w Poznaniu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
ja mam mały kłopot gwałtownie spadła jakosć na czestotliwosci 11.508 z 60 na 30 % inne programy sa ok . Nigdy nie było kłopotów z odbiorem ?

 

Również mam spadek jakości na C+. Co się mogło stać? Czyżby naprawdę coś stało się z osią Ziemi po ostatnich trzęsieniach ziemi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dzięki. Tak właśnie jak podany jest opis robię i w tym momencie jakość jak i poziom są zawsze na zero (czasem są dziwne skoki poziomu do 100% i szybki powrót do zera);/ Miernik wskazuje to samo, zero skoku nawet o 1%.

No nic. Dziś przed ostatni dzień próby i będzie trzeba szukać montera w Poznaniu :(

Może być konwerter uszkodzony (to nic, że nowy), a może być coś w tunerze poprzestawiane. Odbiornik sprawdzałeś na jakiejś innej instalacji, np. u sąsiada? Dobrze byłoby wstawić fotki całej instalacji, może pomogłyby w rozwiązaniu problemu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ustawienia dekodera na 200% są poprawne/ sprawdzałem przed i po kombinacjach i używałem tego forum jak i google i zgadzają się. Instalacji nigdzie nie sprawdzałem bo nie mam gdzie a sąsiada klatkę obok raczej nie zapytam ale nie będę mówił dlaczego. Co do instalacji nie mam czym zrobić zdjęcia ale na 100% jest ok. Poprawiana kilka razy i sprawdzana poziomicą itd itp. Jutro jadę do sklepu po nowy lepszy konwerter niż ten cyfrowy, a jak to nie jego wina to zamawiam fachowca. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Ustawienia dekodera na 200% są poprawne/ sprawdzałem przed i po kombinacjach i używałem tego forum jak i google i zgadzają się. Instalacji nigdzie nie sprawdzałem bo nie mam gdzie a sąsiada klatkę obok raczej nie zapytam ale nie będę mówił dlaczego. Co do instalacji nie mam czym zrobić zdjęcia ale na 100% jest ok. Poprawiana kilka razy i sprawdzana poziomicą itd itp. Jutro jadę do sklepu po nowy lepszy konwerter niż ten cyfrowy, a jak to nie jego wina to zamawiam fachowca. :)

 

Problem Rozwiązany. Tak jak wcześniej moderator powiedział konwerter uszkodzony. Wymieniłem i ustawienie anteny trwało z 5minut.

Dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jaki masz dokładnie dekoder? Jeśli masz możliwość sprawdzenia czy Twój pilot ewentualnie dekoder jest sprawny(np. prosząc o to sąsiada) to ją wykorzystaj,wtedy będziesz wiedział co Ci nawaliło dekoder czy pilot.

W każdym razie nie jest to konwenter tak jak mówili Ci na infolinii CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Samsunga DSB 305 G he jestem jedyny w bloku który ma antene CP a slyszalem ze jest mozliwy test na sprawdzenie czy pilot działa tzn aparatem telefonu komorkowego robi sie zdjecie w momencie naciskania guzika i widać podobno jak dioda świeci zna ktoś szczegóły tego testu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

Dekoder masz na gwarancji czy już nie? Bo jeśli jest na gwarancji to do APS z nim. Nawet nie można sprawdzić na tym dekoderze czy jest zepsuty, czy tylko to pilot, ponieważ nie ma żadnych przycisków na obudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Koledzy forumowicze.

Mam pytanko odnośnie tv "N". Parę dni temu pomagałem sąsiadowi ustawić antenę w TV "N". Wziąłem swój miernik SF-9000 i heja. Przy antenie na mierniku wszystkie kanały FTA ładnie się ładują poziom sygnału 90%, jakość 76%, BER 0/1000000 i tu teraz zaczynają się schody. Podłączam miernik w domu aby mieć pewność ze wszystko jest OK i jest OK. podłączam tuner n-boxa i kaszana. kanały FTA wprawdzie się znajdują, poziomy i jakość tak jak w mierniku, BER 1/1000000 czy jakoś tak; nie wyszukuje mi kanałów kodowanych "n" a jak wyszuka to wyskakuje komunikat ze jest słaby sygnał. albo mi znajdzie i szatkuje obraz. Po podłączeniu miernika jest OK. Podłączam swój tuner - FERGUSONA ( z TnK) - wszystko idzie. W innych przypadkach ustawiałem C+, CP, TnK, czy ORANGE i wszystko szło bezproblemowo.15 min i sygnał złapany. i koniec roboty. A u sąsiada 3 godziny i dalej problem. Obiecałem mu ze dziś dokończę sprawę ale aż nie wiem co mu poradzić.

PS> Nic nie zasłania mu sygnału/anteny. antenę ma oryginalna sygnowaną z "N". 80-tkę Jak podłączyłem swój talerz też 80-tkę jeszcze gorzej się po[beep]yło.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

Ja mam problem z TVP1 w platformie Cyfrowego Polsatu.

Talerz od CP, konwerter -4, podłączone 3 kable a czwarty zaślepiony koreczkiem.

Antena ustawiona przez montera. Poziom sygnału 95-99% jakość 67-70%.

Czyli wydaje się że wszystkie parametry OK.

OD samego początku po zamontowaniu występowały problemy z HBO i TVP1. Albo "Brak sygnału na LNB1" albo pikseloza.

Wejście na dach i obrócenie konwertera o 2 mm spowodowało że jakość sygnału podskoczyła z wcześniejszych 54-60 na wymienione wyżej 67-70%.

Od tamtej pory HBO się poprawiło, TVP z reguły jest OK ale rano ok 6:00 jak włączam to przez sekundę widzę"Brak sygnału na lnb1" a po chwili pojawia się obraz ale piksele nie dają oglądać.

Przywracanie ustawień fabrycznych, ponowne skanowanie kanałów nic nie daje. Obracając konwerterem wyższych parametrów nie osiągnąłem.

Gdzie szukać przyczyny?

Instalacja ma ok 2 tygodni, więc wykluczam problemy ze starymi kablami.

Tuner to Echostar 7400, jaki konwerter nie pamiętam (trzeba zdobyć klucze na dach i sprawdzić :/ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...