Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jaki masz konwerter, ile lat? Zmień antenę na 80cm i problem zniknie albo próbuj na tej osiągnąć lepsze wskazanie jakość przez lepsze ustawienie anteny i kąta skręcenia konwertera.Konwerter który pamięta początki platformy Wizja lub c+ powinien zostać wymieniony.

Na małej antenie występuje mocny związek jakości sygnału z propagacją fal, stąd dla emisji SD z HB zalecane są anteny min 70cm a dla HD 80cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witajcie. Mam takie głupie pytania bo nie mam pewności. Czy drzewo zakłóca odbiór sygnały z satelity? Zaraz przy oknie mam spore drzewo i nie wiem czy nie zakłóci to pracy anteny. Pytam bo kompletnie nie ogarniam tematu telewizji satelitarnej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli nie masz możliwości ominięcia drzewa instalując antenę np. w oknie innego pomieszczenia lub na innym końcu balkonu, to odbioru nie będzie.

Pozostaje instalacja anteny na dachu. W tym wypadku rozmiar anteny nie powinien być mniejszy niż 90cm, ponieważ przesłanie sygnału będzie wymagało kabla o znacznej długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Jeśli nie masz możliwości ominięcia drzewa instalując antenę np. w oknie innego pomieszczenia lub na innym końcu balkonu, to odbioru nie będzie.

Pozostaje instalacja anteny na dachu. W tym wypadku rozmiar anteny nie powinien być mniejszy niż 90cm, ponieważ przesłanie sygnału będzie wymagało kabla o znacznej długości.

Tylko czy spółdzielnia na to pozwoli?No nic, pójdę się dowiedzieć wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam! Mam problem z odbiorem kilku kanałów w TNK ( Discovery, Nsport, TVPsport, kino polska). Kręciłem anteną w różne strony, ale zachodzi dziwne zjawisko, ponieważ gdy na tych kanałach jest dobry sygnał to za to na reszcie jest beznadziejnie i odwrotnie czyli gdy reszta jest dobra to te nie odbierają. Jest jakieś wyjście z tej sytuacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Mam problem z odbiorem [...] zachodzi dziwne zjawisko, ponieważ gdy na tych kanałach jest dobry sygnał to za to na reszcie jest beznadziejnie i odwrotnie czyli gdy reszta jest dobra to te nie odbierają.

Jesteś kolejną osobą, która sygnalizuje na forum tego typu problem w ciągu ostatnich kilku dni. Generalnie nikt nie podał jeszcze rozwiązania.

 

Czynności, które można wykonać za darmo to:

-próbowałbym podregulować ułożenie konwertera w uchwycie, kąt skew, odległość od zwierciadła anteny;

-skontrolowałbym kabel, szczególnie końcówki; oraz konwenter, pęknięcia itp.,

-dokonałbym korekty częstotliwości transpondera w odbiorniku na plus i na minus o kilka (2-3) MHz.

 

Jeśli nic nie pomoże pozostaje chyba tylko wymiana sprzętu - ja innych pomysłów nie mam. Zacząłbym od wymiany konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja natomiast wykręcił bym konwerter i wylał z niego wodę, to samo miałem z LMP-01F, elektronika owszem jest zabezpieczona (nie wiem na ile skutecznie ale zwarcia nie robiło) ale przez pokrywkę "rożka" dostawała się woda i tam zalegała, po wykręceniu konwertera odwróceniu go sporo wody wykapało, sechł trochę na słońcu, później tylko przeźroczysty silikon poszedł w ruch dla uszczelnienia wszystkich łączeń plastikowej osłony łącznie z pokrywką "rożka" i działa. Wprawdzie nie wiem jak długo pociągnie bo być może korozja nie dobrała się do elektroniki ale wtedy już nie będzie niespodzianki bo wiadomo co padnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

przez parę dni mam kłopoty z sygnałem z transpondera 10834 na HB, a mianowicie odbierałem Eskę Tv bez problemu i nagle kanał zaczął się przycinać, skanowałem satelitę ale on nie znalazł żadnego kanału na tym tp.Usunąłęm ten tp z odbiornika i chciałem na nowo zeskanować ale bez skutku, podobnie jest z tp 10911 też nie mam sygnału-co jest przyczyną? dodam że posiadam odbiornik Ariva HD Combo,mam antenę 80 cm i monoblok Globo Gold Edition. Dodatkowo w menu "intalacja" wybrałem z ostatniej pozycji w tym menu (chyba automatyczny wybór programów), ustawiłem na kanały HD i zniknęły mi wszystkie kanały dodane do ulubionych z Astry. Po przeskanowaniu tego satelity nie mam sygnału ARD HD, ZDF HD, SERVUS HD I ARTE HD, natomiast Einsfestival HD odbiera dobrze. Transponder mtv unlimited także po tej operacji ma zanik sygnału. Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
na jakimś konkretnym kanale mam ustawiać antenę?czy ustaweinia ma dokonywać na wyczucie?rozumiem że u Ciebie po tym ustawieniu wszystkie kanały działają bez zarzutu......

 

 

brałem dowolne kanały z astry 1 i HB co do Astry 2 i 3 nie mam tych satelit u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

Mam dekoder Strong 6880 od Cyfry, odbieram Astrę i HB na monoblock-u bez najmniejszych problemów, ustawiałem w niedzielę konwerter i parametry odbioru są bardzo dobre (Astra siła 100/100 jakość 9/10, HB bardzo podobnie).

Dziś wystąpił problem z odbiorem kanałów z Astry: tp. 59 (10,862 GHz, pol. H, SR: 22000, FEC: 7/8; DVB-S/QPSK) ... czyli sławne zmiany z tp.53 na 59. Inne kanały mam, dekoder wykrywa ponad 700 kanałów z Astry i odbiór jest ok.

Więc co mogło się stać ? Parametry wpisałem poprawnie po kilka razy, także skanowałem Astrę kilka razy i nic, nie wykrywa mi tych kanałów, tylko ciągle te stare, więc nie mogę odbierać tych kilku kanałów.

Może ktoś ma jakiś pomysł co się mogło stać i dlaczego dekoder nie wykrywa nic "po nowemu" od dziś ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...