Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Antenę masz oczywiście zamontowaną w dobrym miejscu i nic jej nie zasłania?

1) Podłącz do instalacji inny odbiornik i sprawdź czy będzie działał. Lub sprawdź swój odbiornik na innej instalacji. Jeśli nie masz możliwości tego zrobić przejdź od razu do punktu 2, ale szkoda by było bo jeśli odbiornik jest zapsuty do dalsze kroki są bezcelowe.

2) Poruszaj minimalnie anteną: prawo, lewo, góra, dół. Obserwując czy jest poprawa. Jeśli tak - musisz ustawić antenę.

3) Jeśli z punktami 1 i 2 jest wszystko OK pozostało Ci tylko: wymienić konwerter, ewentualnie wymienić kabel.

 

Antena jest zamontowana oczywiście w sposób prawidłowy i nic nie przesłania w prawidłowym przekazie sygnału...

 

Nie mam tymczasowo możliwości sprawdzenia i podłączenia drugiego tunera...

 

Delikatnie poruszałem anteną we wszystkich kierunkach ale niestety bez żadnego rezultatu...

 

1. możliwe ze antena ci się przesunęła (ostatnio nawet sporo wiało), podłącz inny tuner i przy okazji wyeliminujesz problem z tunerem a potwierdzisz przesunięcie satki.

2. problem z konwenterem (może już nastał jego czas) spróbuj podłączyć inny.

3. Jeśli konwenter jest cały i dalej masz problem z odbiorem (pomijam pkt 1) może być wadliwy kabel. Ostatnio miałem tak u mojej "kochanej" teściowej.

Wziąłem się za robotę od d...y strony - ustawienie talerza + wymiana konwentera i nic to nie pomagało. Dopiero wymiana kabla na nowy wszystko poprawiło.

 

Może faktycznie coś się stało z konwerterem.Konwerter wraz z tunerem kupiłem w grudniu 2007 roku.Do tej pory wszystko było OK... :)

 

Co do kabla to ma długość około 6 m i może faktycznie coś się z nim dzieje nie tak... :?:

 

Bardzo dziękuję Wam za te rady i gdybyście mieli jeszcze jakieś pomysły to bardzo proszę o pomoc.Dam oczywiście znać,jak rozwiązał się ten problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jeśli łapiesz sygnał z Astry lub HB to odpada głowica,, zostają: kabel: podłącz na krótko innym kablem swój tuner (ewentualnie wykluczysz kabel) lub wymień konwenter ( wykluczysz konwenter)

na gorąco zostaje do poprawy ustawienie anteny.

PS> spróbuj podłączyć inny tuner a zobaczysz co będzie się działo. (jeśli brak sygnału to wina anteny, jeśli jest sygnał na innym tunerze to walnięta głowica na twoim)

po tym wszystkim napisz co i jak a ci podpowiemy

pozdro

rossini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

mam mały problem z odbiorem telewizji N. mam antenę 70 (jajko) + twina HD 0,3dB. podłączenie z 1 kablem. problem polega na zaniku kilkunastu kanałów (3x ANX, Movies 24, Animal Planet, ESPN, CN, HBO 2, Comedy, Eska TV,itp). wszystkie dostępne kanały w HD maja poziom sygnału 75% górny pasek, 100% dolny. na w/w kanałach mam 75% górny, 0% dolny. byla aktualizacja firmware 19.04.2010 i powiem, ze pomogło bo mam juz 75% do ok 40%. wczoraj podczas deszczu sygnału zabrakło, albo "brak kabla" albo "wiadomość CA - brak dostępu". czy to wina samej N i transpondera, dekodera czy anteny ? dodam, ze miałem to samo na 60cm czaszy od Cyfry (brak paczki kanałów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Antena paraboliczna niestety nie sprawdza się. Powodem problemów są bardzo słabe parametry sygnału, które osiągnąłeś przy jej ustawieniu.Ustaw na kanale AXN w nbox menu diagnostyka i posłuż się wskazówkami z tego postu http://nhdtv.pl/forum/showpost.php?p=64988&postcount=21 Reguluj na maksymalne wskazanie jakości sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Transponder z AXN (10834 V tp 116) jest najsłabszy jeśli chodzi o siłę wiązki sygnału.

W przypadku niskiej sprawności zestawu antenowego, od niego zazwyczaj zaczynają się problemy.

Aneta paraboliczna dobrze się sprawuje przy zachodniej granicy naszego kraju, im bliżej wschodniej, tym ciężej będzie uzyskać stabilny odbiór.

Bez regulacji anteny i konwertera nie uzyskasz poprawy.Proponuje wymianę na antenę 80cm, Konwerter możesz zostawić.

Dodatkowo dla uspokojenia własnego punktu widzenia możesz sprawdzić nbox na innej instalacji np. w APS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Też na to patrzę od wczoraj i wytrzeszczam oczy, tym bardziej, że anteny paraboliczne a konkretnie paraboliczne offsetowe (nie mylić z parabolicznymi symetrycznymi) są najbardziej popularnymi antenami w Polsce. Tutaj chyba zaszła pomyłka z anteną tzw. eliptyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem jaką mam antenę/konwerter - nie mam jak wejść na dach a antena jest wspólna.

Problem wygląda następująco, miałem pożyczony dekoder Echostar CP i łapało kanały na 10773. Teraz pożyczyłem wyżej wymieniony dekoder Fergusona i on już niestety nie znajduję mi kanałów na TP 10773 i zastanawiam się czy coś wyłączone zostało przez ostatnie 72 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dodaj nowy transponder, lekko zmodyfikuj częstotliwość, np. 10,722, może zaskoczy.

Zerknij do wątku o tym tunerze (dział Ferguson oczywiście) i właściwie tam było by lepsze miejsce do rozwiązania takiego problemu.

Jak z odbiorem innych kanałów, transponderów z Astry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam problem z odbiorem HB: na antence 60cm mam zamontowany konwerter twin a do niego dwa dekodery philipsa i echostara odpowiednio kablami o długości 20m i 5m. Gdy na dworze świeci słońce na echostarze przestaje odbierać praktycznie wszystko z paczki polsatu natomiast na philipsie c+ programy z tych samych częstotliwości działają ok. Sytuacja jest dziwna bo po zamianie miejscami jest ok - na echostarze jakość 60% moc 50-60% (DSB-717). Wymieniłem ten dłuższy kabel bo myślałem, że może z nim jest coś nie ok zwłaszcza iż część była zatynkowana ale to nic nie pomogło. Czy to może być wina konwertera, który nagrzewa się od słońca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...