Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam

czy może ktoś mi podpowiedzieć: mam taki problem na tunerze Ferguson ariva poziom sygnału jest 90% a jakość 70% - 71% wydaje mi się że to już jest sygnał odpowiedni aby móc coś oglądać. Niestety jak włączę jakiś kanał jest zakodowane. i tak około 5 kanałów z pakietu TNK.

Powiem jeszcze: kabel ma długości około 10 metrów wiec długość nie powinna wpływać.Ale zaciekawiła mnie jedna rzecz. kabel który idzie od konwentera jest tak cienki że na wtyku "F" jest po 1mm luzy w średnicy,

Czy to może mieć wpływ na to że nie kanały są zakodowane a sygnał jakość jest przyzwoita?? Z góry dzięki za wszelkie sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

no mniej więcej tej grubości jest kabel. jutro wymienię na właściwy i przy okazji wrzucę foto. Swoją drogą ciekawy jestem ze sygnał z konwentera do tunera szedł i ładnie wskazywał poziom i jakość a jak przyszło do włączenia kanału nic się nie pojawiło (wg mnie nawet nie powinno być żadnego sygnału z takiego kabla)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kabel o którym mowa był swego czasu sprzedawany w marketach albo przywożony z Niemiec. Jego średnica miała jakieś 3,5mm i miał zwykłe F-ki zalane plastikiem aby się trzymał na kablu. Był naprawdę bardzo kiepskiej jakości i stosowany w czasach analogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, mam następujący problem. Mam dekoder Philips pvr, antenę 80-tke , konwerter inverto black twin. Wydaję mi się, że antena jest dobrze ustawiona , ponieważ poziom sygnału mam max - 5, kolor zielony czyli jakość sygnału też dobra. Ustawienie sygnału sprawdzone tez na takim profesjonalnym mierniku elektronicznym jaki mają instalatorzy :) Niestety nie odbiera żadnego programu. Ani płatnych cyfry ani nawet tv polonia. Pojawia się komunikat: "Brak sygnału , sprawdz antenę". Wszystkie opcję w menu dekodera sprawdzone mam z tymi jakie podał mi konsultant z cyfry przez tel. Niby wszystko dobrze a niedobrze. Dzisiaj byłem tez w punkcie cyfry z dekoderem. Podlaczyli i ruszyl bez wiekszych problemow, choc zgubil na początku kilka programow ale potem je wyszukal. U mnie niestety nie znajduje zadnego. Moze ktos cos moglby mi poradzic? Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam najłatwiej złapać sygnał z Astry bo jest najmocniejszy i podejrzewam ze to Astra ,stojąc za talerzem pomału obracaj w prawo i w dekoderze ustaw kanał TVP Polonia i na nim ustaw antenę ,potem przełączna TVP1i sprawdz czy chodzi ,stojąc przed anteną konwerter dołem skręć lekko w lewo.Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Skontaktowalem się z człowiekiem ktory mi to ustawiał wg tego miernika i twierdzi że tam jest taka opcja że ustawia się na wyszukiwanie Hotbird 7A (teraz to juz jest chyba Hotbird 9) i nie da rady sie pomylić. Jest on w 100 % pewien że jest dobrze ustawione i.... podejrzewa dekoder. Sprawa jest jeszcze taka że dekoder ten sprobowalem uruchomić na jeszcze innej antenie w innym miejscu w ogóle i miał trudności z załapaniem sygnału ale ostatecznie się udało. Może byc cos z nim ze ma takie humory? :) Czy to jednak nie dekoder :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

miałem podobny problem że wg miernika i innego tunera łapał HB, jak podłączyłem philipsa poziom sygnału max a brak kanałów. Pomogło ponowne ustawienie anteny - chodzi o drobne korekcje. tak jak wcześniej w postach wspominali został złapany sygnał z innej satelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
jest taka opcja że ustawia się na wyszukiwanie Hotbird 7A i nie da rady sie pomylić.

Nie wiem jak działa ta opcja wyszukiwania, ale Hot Bird 7A obecnie jest na pozycji 9°E. Teraz satelita ten nazywa się Eurobird 9A.

Zobacz jakie programy odbierasz na tak ustawionej antenie i porównaj z wykazami, jeśli np. na 11804MHz V 27500 3/4 odbierasz C Music TV to już masz odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Witam, mam następujący problem. Mam dekoder Philips pvr, antenę 80-tke , konwerter inverto black twin. Wydaję mi się, że antena jest dobrze ustawiona , ponieważ poziom sygnału mam max - 5, kolor zielony czyli jakość sygnału też dobra. Ustawienie sygnału sprawdzone tez na takim profesjonalnym mierniku elektronicznym jaki mają instalatorzy :) Niestety nie odbiera żadnego programu. Ani płatnych cyfry ani nawet tv polonia. Pojawia się komunikat: "Brak sygnału , sprawdz antenę". Wszystkie opcję w menu dekodera sprawdzone mam z tymi jakie podał mi konsultant z cyfry przez tel. Niby wszystko dobrze a niedobrze. Dzisiaj byłem tez w punkcie cyfry z dekoderem. Podlaczyli i ruszyl bez wiekszych problemow, choc zgubil na początku kilka programow ale potem je wyszukal. U mnie niestety nie znajduje zadnego. Moze ktos cos moglby mi poradzic? Z góry dzięki.

 

 

Masz ustawioną antenę na pozycję 16E! Wielu instalatorów popełnia taki błąd! Na satelitach z pozycji 16E jak i 13E powtarzają się dokładnie dwa takie same transpondery! 10719V dla Cyfry + jest i na 13 i na 16, tyle że na 16E nie należy do C+! Sprawdź! Dlatego dekoder który ma ustawiony TP startowy 10719 pokazuje że jest sygnał OK! Musisz przekręcić antenę w prawo po malutku, aż zniknie sygnał (pasek) i kręcić tak długo w prawo, aż pojawi się raz jeszcze! Kiedyś też się nabrałem, gdy na szybkiego instalowałem antenę, popatrzyłem na miernik DSM-100, sygnał się pojawił (tp testowy miałem właśnie 10719V) no i w pośpiechu ustawiłem facetowi zamiast HB to Eutelsata z 16E....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam zakupiłem sobię ostatnio konwerter Quattro i mam pewien problem cyfra + działa mi bez problemu a jak podłącze cyfrowy polsat

nie mam kilku kanałów takich jak tvn polsat tv4 , ale mam za to tvp 1, tvp2 , viva polska, gdy podłacze stary konwerter wszystko jest oki są wszystkie kanały na polsacie co jest tego przyczyną że nie mam tych nie których kanałów???? czy to jest wina konwertera?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
-Częstotliwość wejściowa - 10.70 - 12.75GHz

-Częstotliwość wyjściowa - 9.750 - 10.60GHz

Skąd to przepisałeś? To jakaś bzdura jest.

W dolnej linii to są wartości oscylatora.

Mniejsza o to.

Albo kupiłeś Quatro zamiast Quad, albo Quad jest uszkodzony.

Musisz podłączyć pierwszy odbiornik do wyjść konwertera od 1 do 4 i sprawdzić czy na wszystkich wyjściach pracuje poprawnie.

To samo robisz z drugim odbiornikiem (itd.).

Podaj nam jaka była reakcja na taki test.

Następnie sprawdzasz co się dzieje gdy podłączasz więcej jak jeden odbiornik, sprawdzasz w różnych konfiguracjach wyjść konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...