Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A ja ustawiłem n w sposób taki że mam jakość w przedziale od 52-60 proc i z pakietu info wszystkie progr działają , a już kultura nauka discovery hd idzie bez zakłóceń a cała reszta nie idzie , nie rozumiem tego kiedyś miałem 42proc jakość i wszystko szło a teraz jak jest ponad 50to mało co idzie chyba że to teraz jakis mankament maja . . ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Mała uwaga: przy nowych, dobrych konwerterach, z dużym wzmocnieniem satfinder nie daje rady. Ustawisz "pokrętło" na 0 a on dalej ze wskazówką na max. Ogólnie jeśli masz konwerter ze wzmocnieniem powyżej 55 dB to mogą dziać się cuda.

 

Z tego względu, że zakres działania miernika Sat Finder wynosi 52~60 dB (wzmocnienie LNB), to w takim przypadku należy zastosować tłumik 5 dB.

Tłumik stosuje się wtedy gdy wzmocnienie LNB jest w granicach 60~65 dB.

Jako tłumik należy zastosować 20 stóp kabla RG-59U (czyli 6,1 metra :wink: )

Przykładem może być konwerter Inverto Black Ultra Single 0,2dB (wzmocnienie wynosi 62 dB)

6319.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hej. Jak w temacie: problem z odbiorem sygnału, tylko jakby to powiedzieć – w połowie.

Zakupiłem zestaw składający się z Fergusona FX7600 2CR, anteny Telesystem (85x75), Monoblock’a Maximum (obecnie założony jest konw. pojedynczy), kabel Conotech – 13m. I do tego TNK + Multipakiet C+.

Po podłączeniu i ustawieniu anteny bez problemu odbieram kanały C+,C+Film,C+Sport a z pakietu TNK tylko TVP1,2,Info. Poziom sygnału na odbieranych kanałach wynosi 97 a jakość 65~75 (wg. wskazań na paskach w Fergusonie). Nie odbieram C+Sport2 (nie dla tego że akurat nie nadaje), TVN, TVN24, NSPORT, TVPSport, TVNTurbo, Lingua, Meteo… czyli brak prawie wszystkich z TNK (karta jest aktywna). Dzisiaj rano pojawił się szczątkowy obraz na tvn i tvn24, na tyle, że zobaczyłem znaczek tvn’u. Na tvn’ach jak i pozostałych programach nieodbieranych (C+Sport2 też) pojawił się program EPG na dzisiejszy dzień, poranek właściwie.

Z tego co zauważyłem, to nie mam kanałów które są w polaryzacji V - pionowej. Wszystkie programy które odbieram, są w polaryzacji H, czyli poziomej. Sytuacja dotyczy również kanałów niekodowanych, zarówno z Hotbird’a jak i Astry – odbierane są tylko te w pol. H.

Nie mam już pomysłu jak sobie z tym poradzić :? . Wymieniłem monobloka na pojedynczy konwerter, żeby być pewnym konwertera, ale sytuacja bez zmian. Mam w bliskiej odległości dwa drzewa i na wiosnę to pewnie będzie problem ale raczej ogólnie z brakiem sygnału a nie tylko jednej polaryzacji. Nie wiem co jeszcze… czy dalej próbować z anteną :?:

Proszę o pomoc i jakieś wskazówki.

 

p.s. Poradnik Jak odnaleźć satelitę. Czyli prosta instrukcja na temat ustawiania anteny satelitarnej przeczytałem ale nie pomogło :(

Nie ma znaczenia czy w czytniku jest jedna czy druga karta, czy obydwie razem - współpraca bezproblemowa, soft V2.03 z 27.11.2008r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Umiesz liczyć, licz na siebie. Stara dobra maksyma :roll: . Poradziłem sobie. Po wykonaniu różnych pomiarów i ustawień, niewiele się zmieniło. Postanowiłem zmienić miejsce anteny. Zamontowałem z kłopotami (niezbyt wygodne miejsce do montażu) na "czyste niebo", ustawiłem i problemy skończyły się :).

Nie wiem czy faktycznie te drzewa były problemem ale teraz wszystko śmiga idealnie; poziom sygnału niezmiennie 97 a jakość 86~90. Polaryzacje są obie i programy oczywiście też, zarówno z Astry jak i HotBird'a.

Problem z głowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli zimą w godzinach południowych dało się zauważyć na powierzchni anteny satelitarnej cień padający z tych drzew, to drzewa jak najbardziej mogły zasłaniać pole widzenia antena-satelita. Mimo to fajnie, że problem się rozwiązał :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, jesli mozna to sie podepne ;-)

Mam cyfre (mutipakiet) i n-ke, problem polega ma tym ze od 2dni (dokladnie po tym jak znikneły kanały tvn ale moze o przypadek) moge odbierac tylko jedna platforme , zeby zmienic na drugą musze delikatnie przekrecic antene. jak to [beep]stwo mozna wyposrodkowac ? dodam tylko ze jak na ence mam jakosc 100% to mam jakosc zero na cyrze i odwrotnie (siła i tu i tu pelna). Nie posiadam miernika i macham sztyca (antena jest na wysiegniku 3.5 metrowym) na oko ale obawiam sie ze to nie kwestia samego ustawienia tego masztu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam!

 

Poprosze powiedzcie co moze byc nie tak z kablem co prawda ma 10 lat ale przy sprawdzaniu miernikiem kabel podlaczony do dekodera miernik dzwonil ze jest prad.Jednak mimo dochodzenia pradu i nowego konwertera nie bylo napiecia u gory (echostar 717) zastosowanie krotszego kabla rozwiazalo sprawe.Po najlepszym z mozliwych ustawien anteny sprawdzajac pozniej na starym thomsonie bylo 45% sygnalu i 85% jakosci.Wiec jak na 12188 mhz i polaryzacje v nie bylo tak zle.Po poodlaczeniu starego kabla znow sygnal zanikl.Pytanie takie jaksprawdzac kabel skoro mimo ze jest uszkodzony daje prad do konwertera?.A moze to dlugosc ma znaczenie.Ile max moze byc odleglosci miedzy dekoderem a antena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Pamiętaj, że maszt musi być sztywny. Przy takiej wysokości, musi być odpowiednio gruby. Jak nie masz miernika, to sygnał ustaw na którymś z dekoderów, ale zrób to dokładnie.

własnie problem w tym ze jak ustawię sygnał na jednym z dekoderow idealnie to trace kompletnie sygnał na drugim ;/

sam maszt jest ok bo smigało wszystko przez 1/2 roku cacy i nagle taki rympał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...