Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiedź z Cyfry:

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, że podczas rozmowy telefonicznej 23 lutego 2010 roku wyraził Pan zgodę na kontynuację Umowy. Zgodnie z przekazanymi informacjami Umowa została przedłużona na pakiet Podstawowy + na 13 miesięczny Okres Minimalny.

 

Podstawą prawną dla uznania ustnego oświadczenia jest Art. 60 Kodeksu Cywilnego, zgodnie, z którym wola osoby dokonującej czynności prawnej, może być wyrażona przez każde zachowanie tej osoby, które ujawnia jej wolę w sposób dostateczny. Takim sposobem jest również ustne oświadczenie.

 

Informuję również, że Okres Minimalny Pana kontraktu upływa 30 czerwca 2011 roku. Rozwiązanie Umowy możliwe jest na podstawie przesłanego do CYFRY+ wniosku, listem poleconym, na miesiąc kalendarzowy wcześniej, czyli do 31 maja 2011 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja dzis zadzwonilem do c+ i przez tel . poinformowalem ze z dniem 1.04.2010 rezygnuje pakietu Canal + HBO i Cinemax ktoy mialem za darmo po podpisaniu umowy w ubieglym roku i co dziwne pani ktora przyjmowala to zgloszenie stwierdzila ze nie musze nic pisemnie informowac c+ bo wystarczy to ze dzis to zglosilem przez tel i to jest wazne . Ale tak sie zastanwaiam czy aby nie wyslac im jeszcze pisemnej rezygnacji bo z tego co tu czytam to odchodza rozne numery z ta rezygnacja . Moze cos doradzicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprawa albercika_23 jest jasna i nie ma co się na C+ oburzać, tylko następnym razem w takiej sytuacji powiedzieć, że chcesz przemyśleć sprawę i że teraz nie odpowiesz, czy zgadzasz się na warunki. Skoro została wyrażona zgoda, mają to nagrane to pewnie trzeba wypełnić umowę. Nie płacą mi za to :D ale w tej sytuacji stanę po stronię C+. Nie zrobili Cię w konia, po prostu przedstawili warunki i zapytali się o zgodę. Mogłeś odmówić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobili Cię w konia, po prostu przedstawili warunki i zapytali się o zgodę. Mogłeś odmówić...

 

Wcale nie czuje żeby zrobili mnie w konia i jest tak jak piszesz, ale jest także art. 56 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne, w którym jest mowa o możliwości odstąpienia od umowy w ciągu 10 dni bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobili Cię w konia, po prostu przedstawili warunki i zapytali się o zgodę. Mogłeś odmówić...

 

Wcale nie czuje żeby zrobili mnie w konia i jest tak jak piszesz, ale jest także art. 56 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne, w którym jest mowa o możliwości odstąpienia od umowy w ciągu 10 dni bez podania przyczyny.

 

 

Masz racje tylko to prawo mówi o zawarciu umowy. A to co jest nagrane w rozmowie z konsultantem jest aneksem do umowy.

Poza tym Cyfra plus nie podlega pod prawo telekomunikacyjne, bo nie jest nadawcą programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje tylko to prawo mówi o zawarciu umowy. A to co jest nagrane w rozmowie z konsultantem jest aneksem do umowy.

Poza tym Cyfra plus nie podlega pod prawo telekomunikacyjne, bo nie jest nadawcą programu.

 

Jeśli chodzi o: "zawarcie umowy" a "podpisanie aneksu do umowy" to moim zdaniem jest to kwestia interpretacji zapisu artykułu ustawy, który wg mnie dotyczy obu przypadków.

Natomiast jeśli Cyfry nawet nie dotyczy Prawo Telekomunikacyjne to jest identyczny zapis w Art. 7.1 Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny Dz.U. Nr 22 poz. 271.

W Umowie Sprzedaży, którą zawarłem w u przedstawiciela Cyfry jest również zapis w Art. 5 pkt. 3: "Wszelkie zmiany i uzupełnienia Umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja natomiast proponuje zadzwonić na numer 22 310 4565 do cyfry+ i tam porozmawiać o możliwościach, kilku znajomych mających umowy do kwietnia czy maja juz w grudniu przedłużało takie umowy na interesujących warunkach a zawsze możesz poczekać do świąt ale myślę że warto zadzwonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam.

 

Oddalem dzis dekoder pvr hd i sie okazalo, ze nie ma plomby>! CO mamw takim wyoadku zrobic, ja jej nie zerwalem, nie wiem czy byla ona w ogole czy tez przy sprzataniu sie zerwala czy cos. Jaka kara w ogole mi grozi i czy moge od niej sie odwolywac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chce się upewnić więc wole zapytać jeżeli umowa została zawarta 02.04.2009 na 13 miesięcy to kończy się ona z dniem 31.05.2010 ?Czyli rezygnując z umowy i wysyłając pismo np: 15 kwietnia musi ono dotrzeć do cyfry do 30.04.2010 ?

Liczy się data nadania pisma. Jeśli nadasz jest 30 kwietnia, a CYFRA+ odnotuje je dopiero 5 maja to mimo wszystko wiążąca będzie data wysłania pisma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ramzes, moim zdaniem to nza szybko. Zapewne nie mają nawet oferty przygotowanej. Przedłużyć umowę można (tak mi się wydaje) na dwa miesiące przed wygaśnieciem starej. Moja mama ma umowę do końca maja 2010 i już do niej wydzwaniają z ofertami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuje konsultacji w sprawie przedłużenia umowy. Obecnie kończy mi się promocja na prestiż hd. Zostały dwa miesiące bez promocji za które musiałbym zapłacić ok 200 zł z multiroomem i philipsem pvr. Napisałem już rezygnacje, dziś dostałem telefon z ofertą nowej promocji. 117 zł za pełny pakiet hd plus ewentualnie multiroom za 15 zł przy umowie na 18 miesięcy na cały okres 18 miesięcy. I do tego nie musiałbym płacić tych dwóch miesięcy bez promocji tylko przechodzę od razu na nową. Trochę obawiam się tych 18 miesięcy. Co sądzicie, opłaca się??

Prosze o rady

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuje konsultacji w sprawie przedłużenia umowy. Obecnie kończy mi się promocja na prestiż hd. Zostały dwa miesiące bez promocji za które musiałbym zapłacić ok 200 zł z multiroomem i philipsem pvr. Napisałem już rezygnacje, dziś dostałem telefon z ofertą nowej promocji. 117 zł za pełny pakiet hd plus ewentualnie multiroom za 15 zł przy umowie na 18 miesięcy na cały okres 18 miesięcy. I do tego nie musiałbym płacić tych dwóch miesięcy bez promocji tylko przechodzę od razu na nową. Trochę obawiam się tych 18 miesięcy. Co sądzicie, opłaca się??

Prosze o rady

Pozdrawiam

 

Szczerze Kubaa.? Promocja nie jest najlepsza, ja na twoim miejscu bym poczekała przynajmniej do świąt. A tak w ogóle, to dopytaj dokładnie o promocję, od kiedy zaczną obowiązywać rabaty, bo z tego co się orientuję aktualnie nie ma ofert skracających okres minimalny, co znaczy ze zniżki naliczyłyby Ci się dopiero od czerwca 2010 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...