Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uważam, że Cyfra+ przez swoją [beep]ość może obudzić się z ręką w nocniku. Bossowie z tej platformy chyba nie doceniają potęgi Internetu, nie doceniają Forum Sat-Kuriera, na którym można czerpać ogromną wiedzę w zakresie poruszania się w świecie mediów. Na co dzień widzimy dziesiątki anten satelitarnych na elewacjach budynków, na balkonach itd. (w skali Polski są ich miliony). Na większości z nich jest logo dostawcy usług (darmowa reklama !). Mało kto z nas zastanawia się z jakich pakietów i opcji korzystają nasi sąsiedzi, ile za nie płacą…. ? A płacą słono i to za pakiety w ramach zawartych umów sprzed lat. Posiadają stare dekodery SD za które pewnie też płacą dzierżawę. Niektórzy wymienili telewizory CRT na takie co mają wejścia HDMI, ale oni dalej korzystają z połączeń analogowych. Konsultanci z Cyfry+ do nich nie dzwonią, nie proponują im nowszych dekoderów HD, bo i po co , - przecież płacą i cicho siedzą. Konsultanci dzwonią do tych…, co mają wiedzę !, - a tych ile może być... ?

1 % z łącznej ilości Abonentów C+, a może mniej. Dlatego C+ zaryzykowała podwyżkę od 1 marca 2012 r. Jeżeli nawet ten 1 % wypowie umowę, to Cyfra+ dalej będzie miała się dobrze, zgarnie podwyżki od „niewtajemniczonych” a do „wtajemniczonych” zadzwonią ich wytresowani konsultanci i coś tam korzystnego zaproponują.

Jak dotrzeć do tej ogromnej ilości „niewtajemniczonych” ???., jaki przedział wiekowy mogą reprezentować ? Uważam, że może to być przedział: 40 – 70 lat. Część z tego przedziału wiekowego korzysta z internetu (na portalach społecznościowych mają swoje konta), a ci co nie mają lub lub nie korzystają z internetu, mają sąsiadów (takich jak my z tego forum), większość ma dzieci, mają też wnuki w internecie.

Wyobraźcie sobie tych „niewtajemniczonych”, jak znajdują na swoich profilach zdjęcia lub linki do ciekawych wątków na stronach forum Sat-Kuriera z nagłówkami np. „ Nie daj się rżnąć C+”, lub rady i wskazówki od sąsiadów oraz bliskich z rodziny. Może dojść do sytuacji, że skrytka pocztowa nr 8 zacznie „pękać w szwach” i jeżeli zamiast 1 % procenta wpłynie 10% lub więcej wypowiedzeń, to w cyfrze mogą „polecieć głowy”.

Jestem z grudniowej „akcji powrót”: C+optimum + HDpromo + MR = 70 zł a po niedzieli będzie akcja „Żegnaj Cyfro” (nie ma co oglądać: same powtórki na C+, pseudo HD kanały przerywane reklamami… i za co ta podwyżka ?)

Kanały FTA i NTC górą !!!

P.S. powyższe pisałem przy rytmach „eskaTV” (kanału FTA z mojego rodzinnego miasta) – trzeba się oswajać z darmową TV !

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuje mnie to. Mam komuniktat taki a nie inny. Jezeli nie moge to znaczy ze zostalem wprowadzony w blad i po co mi to zostalo przyslane skoro cena nie zmienia sie?? Wypowiedzialem umowe na podstawie otrzymanego aneksu na ktory nie wyrazam zgody. Cyfra nie bedzie robila z ludzi idiotow skoro mam na dole taka zmianke. Dla osob ktore nie moga wypowiedziec umowy nie powinny otrzymac takiego listu.

 

Trudno jest mi powiedziec. Skoro mozesz to dobrze bo daje ci to pole manewru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacek_m_11

Myślę, że jeszcze nie pęka. Aneks z podwyżkami i uzasadnieniem dostałem 12.01.2012. Taki Aneks z możliwością wypowiedzenia umowy do końca lutego 2012 to super okazja by uwolnić w 2 tygodnie, zamiast 3 m-cy przy umowach na czas nieokreślony.

Najwyższy czas wstrząsnąć cyfrą aby się opamiętali i zaczęli szanować Abonenta i wychodzić naprzeciw jego oczekiwaniom, zamiast ciągle kombinować z zawyżaniem rachunków o 10, 15 lub 20 zł a po interwencji przepraszać za pomyłkę i tak w kółko licząc, że nie zauważy lub da sobie spokój. Ja ma dość tej zabawy w kotka i myszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę wysłać wypowiedzenie a później z niego zrezygnować w ostatnim dniu i telefonicznie je wycofać?? Chciałbym wypowiedzieć umowę w związku z podwyżką i otrzymanym aneksem, ale liczę się z tym że mogę nic nie zyskać na tym w związku z tym chciałem wiedzieć czy mogę np. w ostatnim dniu zadzwonić i powiedzieć że chciałem wycofać moje wypowiedzenie i zostać w cyfrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast ciągle kombinować z zawyżaniem rachunków o 10, 15 lub 20 zł a po interwencji przepraszać

Nie narzekajcie na naliczanie faktur przez cyfrę+ :D

Pod tym wzglęðdm znacznie gorsza jest N-ka ;

w zeszłym roku nie przysyłali wielu użytkownikom fatur przez pół roku a potem przysłali np mi rachunek zawyżony o ... 80 zł.

Za "karę" wytargowałem od nich 1 darmowy miesiąc .

A w cyfrze już 2 stycznia pojawiło mi się w ICA 4 zł do apłaty za Mezzo .

Kliknąłłem na " zapłać " wybrałem ikonkę banku , przekierowanie

na stronę banku i po chwili 4 zł poszło a po 3 dniach w ICA pisze ;

zerowe saldo konta . Tak że na system płatności w cyfrze+ nie ma co narzekać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytanka:

1. Czy można wysłać list polecony z potwierdzeniem odbioru na adres ze skrzynką pocztową (02-100 Warszawa skr. pocztowa 8 ), czy na adres który widnieje w umowie (02-100 Warszawa Al. gen. w. Sikorskiego 9)

2. Na jaki adres wysyłacie e-mail w kontakcie z Cyfrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyse tak, jak najbardziej - o ile się gdzieś nie zgubi czy nie zapodzieje... miałeś szczęście. często jeśli wysyła się na siedzibę, to potrafi takie pisemko być w systemie po miesiącu albo i lepiej.... albo w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisalem maila do cyfry z ICA ze rozwazam rezygnacje z umowy na podstawie ostatniego aneksu, ale zlozylem tez propozycje renegocjacji obecnej. Umowa konczy mi sie w sierpniu. otrzymalem taka wiadomosc:

 

"Szanowny Panie,

 

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, że przedstawienie oferty

promocyjnej będzie możliwe w 3 miesiącu przed zakończeniem Okresu

Minimalnego Umowy (czerwiec 2012 roku) lub po zarejestrowaniu wypowiedzenia

na Pana kontrakcie."

 

czyli co, slac wypowiedzenie poleconym i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...