Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już dostałem nowy regulamin w dniu dzisiejszym- okres wypowiedzenia 14 dni od daty doręczenia.

Jak dobrze skumałem te zawiłości ,to skończyło się "bezpłatne" dołączanie opcji premium drugiego miesiąca .

np Canal plus :

 

34.90 zł a włączając drugiego danego miesiąca 28 zł , od 11-tego 21 zł ,od 21-ego 14 zł i od 27-ego 1 zł

 

Pakiety :

PRESTIŻ HD - 179 ZŁ

OPTIMUM HD + 123 ZŁ

OPTIMUM HD 91 ZŁ

KOMPAKT HD + 96 ZŁ

KOMPAKT HD 59 ZŁ

KOMPAKT 46 ZŁ

START 21 ZŁ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuję:

"Jak dobrze skumałem te zawiłości ,to skończyło się "bezpłatne" dołączanie opcji premium drugiego miesiąca .

np Canal plus"

 

Zdaje się, że takie zapisy w regulaminie były ZAWSZE. Ważna będzie praktyka tzn. czy regulamin będzie traktowany literalnie. Sądzę, że te niepisane ulgi były dobrą wolą operatora. (zgłaszając 2. dnia chęci zakupu opcji zastrzeżenie było , że najpóźniej ruszy 1 , ale nigdzie nie było napisane, że od ręki. To , że startowało od zaraz było gestem C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dostałem nowy regulamin w dniu dzisiejszym- okres wypowiedzenia 14 dni od daty doręczenia.

Jak dobrze skumałem te zawiłości ,to skończyło się "bezpłatne" dołączanie opcji premium drugiego miesiąca .

np Canal plus :

 

34.90 zł a włączając drugiego danego miesiąca 28 zł , od 11-tego 21 zł ,od 21-ego 14 zł i od 27-ego 1 zł

I to jest argument (jak dla mnie), który przeważy i jednak rozwiążę umowę. Mój dotychczasowy kontrakt opiera się właśnie o ten myk, a sam pakiet bez C+ mnie zupełnie nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dostałem nowy regulamin w dniu dzisiejszym- okres wypowiedzenia 14 dni od daty doręczenia.

Jak dobrze skumałem te zawiłości ,to skończyło się "bezpłatne" dołączanie opcji premium drugiego miesiąca .

np Canal plus :

 

34.90 zł a włączając drugiego danego miesiąca 28 zł , od 11-tego 21 zł ,od 21-ego 14 zł i od 27-ego 1 zł

 

Nie ma żadnej zmiany jeżeli chodzi o tą kwestię :!: Takie zapisy dotyczące opcji były zawsze w regulaminie.

 

P.S. Poczytajcie sobie Artykuł 9 Regulaminu , a później dopiero zaczynajcie siać panikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania do abonentów dobrze znających zasady rezygnacji:

1. Korzystam z dekodera HD na własność. Czy wypowiadając umowę i oddając kartę, przy ewentualnym podpisaniu kolejnej umowy muszę zapłacić ponowne za aktywację karty 99 zł?

2. Czy w zaistniałej obecnie sytuacji mogę przejść na niższy pakiet nie wypowiadając umowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nowa umowa, nowa aktywacja, nowa opłata

2. Dobrze byłoby żeby cyfra się zgodziła na przejście na niższym abo i by nie zrywać umowy po przejściu z polsatu na początku marca. Ja na początku marca podpisałem na Optimum HD za 65 zł jako promocja jak się z polsatu przychodziło i już 7 marca wysłałem wypowiedzenie ze względu na zmiany w regulaminie i żona podpisuje nową umowę do 17 marca ale Optimum tylko za 50 zł. Dobrze, że nastąpiła zmiana regulaminu to mam 100% pewności, że umowę mi rozwiążą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj wysłałem rezygnację z powodu zmiany regulaminu :] możne i bym nie wysyłał ale rano wszedłem do sklepu znajomego który prowadzi sprzedaż n-ki i jest teraz promocja w n-ce wszystko za 48 zł. Stała cena do końca umowy, dekoder HD za 0 zł. Promocja dla przechodzących z innych platform. Teraz płacę 57,90 w N-ce bym płacił 48 zł. Zawsze to parę złociszy zostaje w kieszeni, tylko ta długość umowy mnie zniechęca 24 miesiące.... :cry: . W każdym bądź razie rezygnacja wysłana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, karta (o ile nie w prepaid) jest własnością Cyfry i jeśli nie zwrócisz jej w ciągu 30 dni to chyba płacisz karę 300 zł.

 

Zdaje się, że umowa skończy się wraz z obowiązywaniem starego regulaminu.

 

Ja przed chwilą dostałem rachunek i regulamin, wypowiedzenie już wydrukowane, jutro zostanie wysłane. Wiele zależy od tego czy C+ zdobędzie prawa do ekstraklasy, to może zdecyduję się na multipakiet. Bo jeśli nie, to uciekam do platformy na którą bluzgałem przez ostatnie 1,5 roku ;) Al Jazeerę mam, więc stracę ewentualnie tylko Premier League i NBA. Polsat od 31.07 z DVB-T więc jakoś przeżyję :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w UOKIK z zapytaniem o możliwość zrezygnowania z Umowy (bez kary umownej), gdy zakupiłem (a nie wydzierżawiłem) TV LG w listopadzie 2008r.za 1zł. Powiedzieli mi, że mam rację i że mam zgłosić reklamację, a w przypadku odrzucenia, skierować sprawę do UKOIK. Przekazano mi, że Regulamin Aneksu z TV jest nakładką na główny regulamin, ktory zmienia sie i ktory mam prawo niezaakceptować. Podkreslam,ze nie powoluje sie na zmiane cen, a na zmiane w Regulaminie.

Ponadto-nowy regulamin nie mowi nic o tym, ze nie zmieni sie on dla osob korzystajacych z TV. Jestem tak samo podlegly pod ogolny Regulamin jak kazdy inny uzytkownik C+. Inaczej byloby, gdyby TV byl mi wypozyczony na okres umowy, ale ja go kupilem. Przypomne, ze pierwsze wersje umow zawieraly informacje,ze jest to zakup za 1zł, a dopiero pozniej zapis zmienili na "wynajem"... oczywiscie mialo to swoje powody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, czy jeśli okres wypowiedzenia to 1 miesiąc, to czy z chwilą rezygnacji po 2 tygodniach po otrzymaniu nowego regulaminu jest szansa załapać się na nowe pakiety (które pojawią się w kwietniu)? Szczerze mówiąc nie chce mi się płacić w późniejszym okresie (za kilka miesięcy): 178 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy reg nie będzie nawet wysyłany do osób z umową z tv więc ich nie obowiązuje.

 

zgadza się dzisiaj dostałem list i jest w nim tylko: magazyn C+,kartka z saldem i karta z drukami do zapłaty, koniec dyskusji dla klientów "promocja z TV"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak u kolegi Mobo40 poszedl dzisiaj list z wypowiedzeniem umowy. Teraz czekam na koniec przetargu o E-klase jak i oferte jaka zaproponuje mi Cyfra. Jak nic ciekawego nie bedzie to sie usmiechne do ktoregos z trzech operatorow TV kablowej ktorzy sa w moim bloku i po sprawie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w końcu można rozwiązać umowę ?

 

dostałem emalia:

Szanowna Pani,

 

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, że nowy Regulamin Umowy o

Abonament wchodzi w życie 1 maja 2011 roku. Wspomniany dokument został

przekazany do wysyłki 7 marca 2011 roku.

 

Jednocześnie wyjaśniam, iż zgodnie z Pani aktualną promocją nowe ceny

będą Panią obowiązywały po jej zakończeniu, czyli od 1 grudnia 2011

roku.

 

W przypadku nie zaakceptowania nowego Regulaminu, ma Pani prawo do

pisemnego odstąpienia od Umowy w terminie 14 dni od daty otrzymania

zawiadomienia o opisanej powyżej zmianie.

 

Rozwiązanie kontraktu nastąpi z końcem obowiązywania dotychczasowego

Regulaminu i będzie możliwe na podstawie wypowiedzenia przesłanego

listem poleconym pod adres: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...