Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem wczoraj e-mail do Cyfry+ z prośbą o wyjaśnienie powodu wyłączenie dostępu do kanałów oraz do ICA.

Odpowiedź dzisiejsza brzmi mniej więcej: jeśli chce pan kontynuować umowę proszę napisać podanie z prośbą o kontynuowanie umowy

z własnoręcznym podpisem. Odpisałem że zgodnie z informacjami przesłanymi z ICA umowa nie została zakończona a jeśli nawet została zakończona to miała być przygotowana oferta przedłużeniowa której nie dostałem.

Czuje się potraktowany jak klient który się o coś upomina to trzeba go odstawić na bok.

Skoro nie zależy im na kliencie który od 2 lat przynosi im w ząbkach co miesiąc 80zł to ich problem.

 

Dostałem identyczne info, czy ktoś wie o co tu chodzi ?

 

Dział relacji z abonentami nie wznawia umów, może tylko, na podstawie wniosku, przekazać numer abonenta do innego działu i tam oddzwaniają.

 

Jeśli chcecie wznowić od razu umowę, bez wniosku, trzeba skontaktować sie pod numerem 22 3104565. Tam od ręki dostaniecie ofertę (można negocjować, a nie od razu sie obrażać :wink: ) i przedłużycie kontrakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) ok Koleżanko, wypowiadałem z powodu TVN, dodatkowo dowiedziałem się chwilę temu że taka prośba skutkuje powrotem do standardowej oferty i nie ma możliwości otrzymania oferty promocyjnej jakiejkolwiek :) super podejście do klienta tak między nami.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowalem z cyfry lipiec wypowiedzenie poniewaz daja bardzo zlo oferte przedluzeniowa kompakt ,placilem 33zl kompakt + 5 can hd dodatk.+pace 500 na wynajem za 0zl .Teraz dzwonili do mnie za wszystko sobie kazali placic rachunek wynosi 82,90gr.Ladna mi promocja dla przedluzajacych umowe .CYFRA przegina i lekcewazy glijentow .Trzeba pomyslec o innej platformie :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okres Minimalny mojej umowy obowiązuje do 31.08.2011 r. i z dniem 1.09.2011 r. chciałbym zakończyć współpracę z Cyfrą+.

 

W związku z powyższym miałbym pytania:

 

1) Do kiedy najpóźniej mogę wysłać wypowiedzenie, aby umowa została zakończona w dniu 1.09.2011 r.? Czy jeżeli wyślę wypowiedzenie 30.07.2011 r. (sobota) to będzie OK, czy muszę wysłać wypowiedzenie tydzień/dwa tygodnie wcześniej?

Wiem, że obowiązuje miesięczny okres wypowiedzenia, ale interesuje mnie czy liczy się czas od momentu wysłania (data stempla pocztowego) wypowiedzenia przez Abonenta, czy jednak od momentu otrzymania i zarejestrowania wypowiedzenia przez Cyfrę+.

 

2) Jeżeli piszę w wypowiedzeniu "Wypowiadam umowę wraz z zakończeniem Okresu Minimalnego", tj. napisać z dniem 31.08.2011 r. czy 1.09.2011 r.?

Chodzi mi o to, że jeżeli podam datę 31.08.2011 r. to czy przypadkiem nie zakwalifikują mojego wypowiedzenia jako rezygnacji w ostatnim dniu Okresu Minimalnego, naliczając mi karę umowną. Z kolei jak podam datę 1.09.2011 r. to czy nie zakończą umowy dopiero 30.09.2011 r., naliczając w dodatku za wrzesień pełną opłatę abonamentową.

 

Dziękuję za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Wypowiedzenie ma dotrzeć do nich 1 miesiąc przed końcem umowy, ale jak wyślesz 2-3 miesiące wcześniej to też nic się nie stanie (okres wypowiedzenia liczy się w przypadku zrywania umowy lub wypowiedzenia z jakiś innych powodów np. brak TVN WARSZAWA)

2. "Wypowiadam umowę wraz z zakończeniem Okresu Minimalnego", tj. napisać z dniem 31.08.2011 r., nie naliczą żadnej kary gdyż piszesz wyraźnie: "Wypowiadam umowę wraz z zakończeniem Okresu Minimalnego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie, z tym że zostanie rozwiązana po 3 miesiącach (miesięczny okres wypowiedzenia obowiązuje do miesiąca przed końcem okresu minimalnego). @Tim, możesz podać nawet datę 11.08.2011 i tak rozwiążą pod koniec miesiąca, bez naliczenia kary, tak samo jak podasz późniejszą datę. Od daty wpływu rozwiązania liczy się okres wypowiedzenia zgodny z regulaminem, a nie tym co zapiszesz w piśmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo,wypowiedzenie powinno być wysłane w miesiącu poprzedzającym zakończenie okresu minimalnego,gdy się wyśle w miesiącu,w którym kończy się umowa, przechodzi ona na kolejny m-c z ceną bez wszelkich ulg i rozwiązanie następuje po tym dodatkowym miesiącu.Przy przejściu umowy na czas nieokreślone obowiązuje 3 miesięczne wypowiedzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Wypowiedzenie ma dotrzeć do nich 1 miesiąc przed końcem umowy, ale jak wyślesz 2-3 miesiące wcześniej to też nic się nie stanie (okres wypowiedzenia liczy się w przypadku zrywania umowy lub wypowiedzenia z jakiś innych powodów np. brak TVN WARSZAWA)

W tym przypadku, który podał kolega @Tim jako czynnik decydujący przyjmuje się datę nadania listu poleconego z wypowiedzeniem umowy, a nie datę doręczenia takiego listu do adresata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zgodnie z regulaminem liczy się data dotarcia do Operatora:

 

§ 4. Oświadczenie o wypowiedzeniu Umowy wywiera skutek na koniec miesiąca

kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym oświadczenie doszło do drugiej strony

w taki sposób, że mogła zapoznać się z jego treścią.

 

Przy czym oczywiście C+ może pójść na rękę i uznać datę stempla ale nie musi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co jest napisane w regulaminie jednak przytoczony przez Ciebie punkt regulaminu nie jest praktykowany przez operatora. Zupełnie tak samo jak w przypadku opłat cząstkowych (niepełny miesiąc) za opcje premium i opcje dodatkowe czyli regulamin swoje, a życie swoje. Po prostu napisałem jak sprawa wygląda w praktyce czyli, że w takim przypadku decyduje data stempla pocztowego. To wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeśli saldo na koncie poprzedniej umowy będzie na 0 zł oraz zdasz karty (i wynajmowany dekoder jeśli masz) 8) No i oczywiście jeśli nie jesteś wpisany to rejestrów dłużników to bez problemu podpiszesz nową umowę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...