Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnie doniesienia mówią, że Cyfra+ zaczyna modyfikowac podejście do co bardziej "zapobiegliwych" abonentów i nie pozwala na podpisywanie nowych umów tym samym osobom, które są aktualnymi abonentami. Mówie to na podstawie kilku ostatnich wpisów na tym forum. Jak tak dalej pójdzie, to niewykluczone, że zablokowana zostanie możliwość podpisania nowej umowy niedługo po zerwaniu poprzedniej. Np. przez pół roku. Tak np. robi TP.

 

A to nie jest przypadkiem niezgodne z konstytucją RP ?

 

 

Dlaczego miało by to być niezgodne z konstytucją? C+ jako firma nie ma odgórnego obowiązku podpisywania umów z każdym. Dlatego swobodnie może nałożyć pewne ograniczenia, przez które pewna grupa osób nie będzie mogła podpisać umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy wybiera to co mu pasuje, identyczna dyskusja jest na temat sieci komórkowych. Konkurencja jest więc bierze to co mu pasuje, u mnie N wogóle nie wchodzi w grę, pakiety są całkowicie źle dopasowane, typowy przykład, nie oglądam sportu ale za to lubię kanał tvn turbo w n muszę kupić pakiet razem z kanałami sportowymi.

 

Także wchodzi w tylko wybór Cyfry lub Polsatu, chciałbym płacić jak najmniej a mieć to co mnie interesuje, więc biorę pod uwagę tylko pakiety do 40zł Cyfra nie oferuje mi kanału Animal Planet w tym pakiecie, a często go oglądam, więc najlepszym kompromisem jest Polsat, ma paczkę Tvn, Polsat, Tvp i BBC, jest dobrze za 38zł, mam nadzieję że dadzą więcej miesięcy bez płacenia abonamentu jak to było rok temu.

 

Przedstawiłem mój typowy profil użytkowania, jak widać każdy ma inne wymagania, a ja nie mam duże, liczyłem na platformę TVP, ale na to wygląda że nic z tego nie będzie do tego koszty sprzętu. Jestem ciekaw co Cyfra da, mam nadzieje że będzie tak jak rok temu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C+ jako firma nie ma odgórnego obowiązku podpisywania umów z każdym. Dlatego swobodnie może nałożyć pewne ograniczenia, przez które pewna grupa osób nie będzie mogła podpisać umowy.

 

Czyżby wracały czasy socjalistyczne i reglamentacja ... może będą kartki na umowy z Cyfrą+ ? Przypomniał mi się w tym momencie film Miś - "tego Pana nie obsługujemy" i ładne zdjęcie w salonie Cyfry+ na ścianie ... niestety za dużo wyłudził abonamentów w promocji. :lol::lol::lol: Albo: obsługujemy tylko lojalnych abonentów Cyfry+ ... pozostali won.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie awansowałem do elitarnego grona kombinatorów, którzy co roku wyłudzają zgodnie z regulaminem promocji, od Cyfry+ nowe odbiorniki satelitarne. Dziękuję za opinię. W takim razie w telefoniach komórkowych większość ludzi to nienormalni bo posiadają po kilka numerów i z jednych rezygnują a inne kupują jak im się tylko podoba oczywiście zgodnie z regulaminem. Nowe karty użytkownicy kupują po to żeby mieć nowe telefony a przede wszystkim po to żeby mieć drogi kolego Marku76 korzystniejsze warunki np. ceny rozmów. Nie zauważyłem żeby jakiś operator telefoniczny nie pozwalał mieć wiecej niż jedną kartę SIM. A co do kart Cyfry+ za przeproszeniem guzik to kogoś obchodzi ile potrzebuję kart czy jedną czy też 10. Stać mnie to mam 10 kart nie stać mnie to mam 1. To jest sprawa wlaściciela Cyfry+ jakie warunki promocji oferuje w regulaminie promocji abonentom. Sam wprowadził na własne ryzyko umowy 13-to miesięczne i prowadzi przede wszystkim złą politykę w stosunku do stałych abonentów. Gdyby oferował tak jak telefonie komórkowe starym abonentom te same warunki i ceny co nowym to większość osób nie rozwiązywała by umów po 13-tu miesiącach i nie brała by nowych promocji. Dlaczego w Cyfrze + nie ma uzależnienia abonamentu od stażu i np. co dwa lata nowy odbiornik ? To jest proste jak konstrukcja cepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpie , czy stracą. Tak naparwdę 90% odbiorców cyfry + to akurat klasa średnia. To ludzie, których stać na tak wysoki abonamnt. Płacą bo chcą mieć jakość i tV na wysokim poziomie. Placą maksymalny abo a oglądaja TV 30 minut dziennie. Znam wielu takich ludzi. Wszyscy maja cyfre nie N-ke. I stad taka a nie inna polityka platformy. Zreszta myslicie ,że to idioci? Uwierz, kazde dzialanie jest poprzedzone dokladnymi badaniami. Jak wplynie na sprzedaz itp. Skoro cos robia, to znacz, ze wyszlo iz sie oplaca.

Zreszta cyfra + chyba jako jedyna nie probuje oszukiwac abonentow. Tutaj, jak skonczy sie promocja, mozesz sobie wszystko od razu powylaczac. A zrob to w n-ce: jak przeoczysz koniec promocji na pakiety, to za wylaczenie kazdego bedziesz musial placic okreslona kwote i dodatkowo bedzie ci wolno wylaczyc jeden pakiet w miesiacu. To jest dopiero czyste naciaganie na kase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krispl, masz rację pisząc, że każdy ma prawo miec tyle abonamentów ile mu sie podoba. Tym bardziej, że można chcieć obsłużyc więcej niz jeden telewizor bez splitera, czy multiroomu. Ale, powiedz szczerze, widzisz tu ludzi, którzy podpisują kolejną umowe z takim zamiarem? Jeśli podpisujesz kolejną, a rezygnujesz z poprzedniej, to jak to nazwać? Juz widac, że Cyfra zaczyna myślec o bieżących klientach. Na razie tylko o tych, którzy maja umowy na czas okreslony, ale zawsze.

 

Porównanie do sieci komórkowych nie ma sensu. Ludzie kupuja tez telefony dla swoich dzieci itd.

 

ArtS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he to ja też jestem kombinatorem bo już wysłałem wypowiedzenie i skorzystam z następnej świątecznej promocji. A wiecie czemu? Bo mam do tego "święte prawo" a Cyfra na tym na pewno nie traci! Takie podejście nie narusza regulaminu a powoduje, że mniej płacę i będę się tego trzymać. Lojalki dożywotniej nie podpisywałem, a jak się Cyfrze coś nie będzie podobać to jest parę innych platform...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mam do tego "święte prawo" a Cyfra na tym na pewno nie traci!

Z pierwsza częścią się zgodzę. Co nie jest zabronione, jest dozwolone. Z drugą już nie. Twój zysk na niższych opłatach jest jednocześnie stratą Cyfry+. Jedyną korzyścią jest przekoanie, że w przeciwnym przypadku mogliby stracić w Tobie klienta. Ale tego nie wiedza na pewno.

 

ArtS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój zysk na niższych opłatach jest jednocześnie stratą Cyfry+.

 

A od kiedy brak zysku jest stratą?

 

Cyfra nic nie traci na tych zaradniejszych klientach. Tylko mniej ich ogoli -> trafił swój na swego :smile:

Nazywanie ich kombinatorami (określenie pejoratywne) to duże nadużycie. Równie dobrze ja mogę nazwać Cyfrę kominatorską platformą, bo podniosła mi opłaty w trakcie trwania umowy. Ale nie nazywam, bo podpisałem umowę i wiedziałem co podpisuję. To działa w dwie strony. Cyfra też wie co podpisuje, dlatego przestańcie Panowie obrażać ludzi, którzy potrafią te umowy odpowiednio wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest jak pisze kolega Pawik. Natomiast porównanie do telefonii komórkowych jest jak najbardziej na miejscu. Aktualnie mam numer telefonu na czas nieokreslony i już nie pamiętam ile razy sam operator do mnie dzwonił żebym przedłużył umowę na bardzo korzystnych warunkach i z ofertą za 1 zł całkiem niezłego telefonu. Czy do kogoś kiedyś po okresie podstawowym i z własnej woli i bez wypowiedzenia zadzwoniła Cyfra+ po to żeby zaproponować przedłużenie umowy o abonament ze zniżką ? Platformy cyfrowe cały czas walczą o to żeby mieć jak największą ilość abonentów. Aby to się udało trzeba przede wszystkim utrzymać starych abonentów a po drugie zdobywać ciągle nowych. Co za problem dać 5 % zniżki w abonamencie za każdy rok stażu w Cyfrze+ aż do 50 % po 10 latach. Ludzie z zarządu Cyfry+ - zastanówcie się, nie sądzę żeby wasza platforma na tym straciła a wasz program lojalnościowy jest beznadziejny. Nowy abonent, biorący abonament w promocji w grudniu płaci średnio znacznie obniżony abonament na poziomie 2/3 abonamentu standardowego (przy umowie 13-to miesięcznej) a zatem obniżenie abonamentu "starym" klientom to żadna strata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1 ) nie jest korzystniejszy, bo sam również mam N-ke i uważam,

Ad2)Generalnie mam oba rekordery i mi osobiscie pasuje lepiej rekorder Cyfry+. (...) ( gdy raz awaryjnie przez kilka tygodni krzystałem z jednego, to uzytkowanie recordera N-ki było piekłem- wykrywał sygnał , ale nie chciał go uznać, bo był pojedyczy).

 

Ad3)Pc ma rozbudowaną siec dystrybucji w małych miejscowościach, fakt. Ale cyfra + jest skierowana do kalsy średniej, a ci ludzie, nawet na prowincji sa mobulni, posiadaja dostep do netu, więc zamówienie Cyfry + nie stanowi dla nich żadnego problemu. I co z tego,że CP ma dzieki temu 3 miliony abo, skoro średni zysk z jednego jest 20 -30 krotnie mniejszy , niz w przypadku cyfry??

 

ad4) Ta usluga nie wypali. Znam sferie. Internet, ktory oferuja, jest najgorszy w Polsce. A uwierz na terenach wiejskich sa swietne radiowki.

 

Odpowiadam:

Ad1) - Dobrze, że napisałeś "uważam" - nie ukrywam, że przestawiam SUBIEKTYWNE zdanie. Ty na szczęście również. Moim zdaniem układ pakietów w "n" jest lepszy - ale naturalnie to kwestia gustu. No i nie zmienia to faktu, że uważam iż Cyfra+ ma lepszą ofertę programową, w szczególności: Ale Kino, Planete i MiniMini, które są nie do przebicia.

 

Ad2) - jak wyżej, subiektywnie mi bardziej pasuje dekoder 'n' - jest SZYBSZY, stabilniejszy (nie zawiesza mi się, nie "gubi" sygnału).

Niestety nie jest prawdą (jak piszesz), że n-rekorder nie może pracować na pojedynczym kablu - może, trzeba go tylko poprawnie skonfigurować - ja właśnie mam go niejako "na stałe" na pojedynczym kablu. Jedyna niedogodność, to że przy nagrywaniu nie można zmienić transpondera (a w zasadzie "pasma"). Z tym, że taka sama niedogodność występuje w dekoderze Cyfry+

 

Ad3 oraz 4) - Z tym 20/30 razy niższy to bym był ostrożny. Nie rozumiem też co ma do tego zamawianie Cyfry+ przez internet? Polsat i 'n'-kę też można zamówić. Ja pisałem o tradycyjnej sieci dystrybucji. W mojej miejscowości jest tylko 'n' i polsat. Jeżeli dodamy do tego problemy z dostępem do internetu (brak infrastruktury) - to przyszła oferta polsatu TV+internet) MOŻE spowodować dalszy napływ nowych abonentów. W okolicy nie ma żadnej radiówki, więc się nie wypowiem - ale żeby mieć internet korzystam z usług.... Sferii właśnie - i nie narzekam. Przez pewien czas miałem internet z Orange i oceniam Sferię jako dużo DUŻO lepszą. Więc nie mogę jej określić jako najgorszej w kraju.

Nie wiem, czemu zatem przesądzasz, że usługa Polsatu nie wypali ... jakieś podstawy do takiego twierdzenia poza tym, że nie lubisz polsatu ?(ja zresztą też, to jedno nas łączy). Kombinacja CDMA i HSDPA raczej wróży powodzenie a nie porażkę, ale... może wiesz coś, czego ja nie wiem.

 

Zresztą, jakbyś nie doczytał, ja UBOLEWAM nad tym, że Cyfra+ może przegrać walkę o widza - i podaję powody, dla których moim zdaniem może się tak stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to idż do tych platform? Ktos ci broni :lol::lol::lol: ??? Kogo Wy chcecie takimi postami nastraszyć? Platformę?? :)

Nikogo nie chcę straszyć. Rybka mnie to, czy Cyfra się boi czy nie, czy jest konkurencyjna czy nie, chciałem podkreślić swój wolny wybór i dbanie o własne interesy! Interes platformy mnie nie interesuje! Nie moja broszka! Są tam odpowiedni ludzie, którzy biorą za to pieniądze. Przestańcie się ludzie unosić sentymentem i róbcie co dla was korzystniejsze (w granicach prawa i regulaminu oczywiście). Pozdrawiam! Kombinator.

Z drugą już nie. Twój zysk na niższych opłatach jest jednocześnie stratą Cyfry+.

Jeszcze raz powtórzę. Cyfra nie działa charytatywnie. Nawet wprowadzając super-mega-hiper promocję ma z tego zysk. Choć, jak wspomniał poprzednik, trochę mniej wydoi klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy brak zysku jest stratą?

Nie pisałem o zysku, jako pojęciu ekonomicznym. Miałem na myśli korzyść, jaką uzyskuje abonament uzyskujący zniżke w abonamencie. Ta zniżka oznacza oczywiście uszczuplenie przychodu po stronie Cyfry+. To chyba oczywiste. Podobnie, gdyby zaproponowano Ci obniżenie pensji. Firma by zyskała, a Ty byś stracił.

 

Rachunek jest chyba prosty. Powiedzmy, że abonent płaci miesiecznie 50 zł. Nastepnie sugeruje operatorowi, że chce wysłac umowę o rozwiązanie umowy. Operator proponuje mu np. 50% zniżki. Co to oznacza? Otóz co miesiąc operator będzie inkasował 25 zł zamiast 50. Oczywiście może się zdarzyć, że abonent rzeczywiście chciałby tę rozmowę rozwiazać i gdyby operator nie skusił go na zniżke, to zamiast tych 25 zł otrzymałby 0. Ale my rozmawiamy tutaj o pierwszym przypadku.

 

Polak zawsze był zapobiegliwym stworzeniem, co widac na tym forum aż nadto. ;)

 

Zreszta, z ekonomii wiadomo, że brak zysku jest stratą.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,rozwiązanie umowy z dniem 30.09.2009r zwrot karty w ciągu 30 dni od daty rozwiąznia umowy czyli karte należy oddać do dziś czy do jutra?

 

Masz czas do konca miesiaca... a nie lepiej porpostu isc i oddac niz sobie glowe zawracac do czy do dzis czy do jutra?

 

Jezeli nie zdazysz w centrum cyfra+ mozesz anulowac kare za nieterminowy zwrot sprzetu (300zl), masz na to kilka dni po terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,rozwiązanie umowy z dniem 30.09.2009r zwrot karty w ciągu 30 dni od daty rozwiąznia umowy czyli karte należy oddać do dziś czy do jutra?

 

Masz czas do konca miesiaca... a nie lepiej porpostu isc i oddac niz sobie glowe zawracac do czy do dzis czy do jutra?

 

Jezeli nie zdazysz w centrum cyfra+ mozesz anulowac kare za nieterminowy zwrot sprzetu (300zl), masz na to kilka dni po terminie.

Nie było mnie w kraju a dziś poprostu nie moge jej oddać.interesuje mnie czy do jutra tj piątek 30 pażdziernika nie będzie zapóżno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawiaj sie, tylko idź do punktu Cyfry+. W liście, jaki zapewne otrzymałes od operatora było napisane, ile masz na to czasu. Mnie zastanawia to, że nie można pozbyć się karty oprzed datą rozwiazania umowy. Zmieniałem ostatnio adres zamieszkania. W nowym miejscu jest juz Cyfra+, więc wysłałem wypowiedzenie umowy. Konczy sie ona z koncem listopada, ale karty nie przyjmują przed tym terminem. Dziwne. W moim przypadku, karta nie jest mi już potrzebna. Powiem więcej, płacę za niewykorzystany abonament. Na szczęcie nie miałem wypasionego pakietu :)

 

ArtS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...