Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.01.2023 o 22:39, sikor18 napisał(a):

 

 

Przy okazji pytanka:
3. Czy u Was też na ADB 3770CFX catchup działa tylko parę godzin do tyłu? Innych dni nie pokazuje. W dodatku nie wszystkie programy można przewijać.

 

o możliwości przewijania decydują nadawcy. Bez względu na dekoder np. na kanałach Grupy TVN Warner Discovery nie przewiniesz. Na TVP kanałach tak (przez chwile było lecz słabo działające catchup na obecnie jedynym najlepszym kanałem TVP, i obok Kultura jedynym na którym często zatrzymuję się, mianowicie TVP Dokument). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pod jednym adresem mogę wybrać z modułem CAM, a pod drugim adresem tylko oferta z dekoderem. 
 
W mojej lokalizacji jest możliwość wybrania oferty tylko z dekoderem. 
Jeśli vectra w danej lokalizacji pracuje na gpon to nie skorzystasz z modułu CAM. Tylko na sieciach HFC wydają CAMy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że przy przedłużeniu umowy (składałem wcześniej wypowiedzenie) zaoferują mi coś więcej, ale udało się tylko przyspieszyć internet z 300 na 600 i wymienić modem z CGA2121 na CGA4236. Proponowali jeszcze HBO na pół roku, ale akurat nie potrzebuję.

 

Mam jeszcze pytanie z innej beczki - czy powodem braku połączenia z VOD, catchup, a nawet z aktualizacją dekodera 5830CDX może być słaby sygnał? To jest dodatkowy dekoder i jest połączony kilkunastometrowym kablem (nie chciałem nowej instalacji, wybrałem stary kabel, który był już w ścianie). Jakość sygnału waha się tam w okolicach 40-60%, siła - 30-40%.

Kiedyś łączył się z VOD i catchup'em na tym samym kablu, nie było żadnych zmian, a teraz ma problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kfm877 napisał(a):

Ewidentnie masz coś skopane z DS i nie masz US dlatego nie działa vod. 

Tak, napisał że sam podłączył stary kabel który ma puszczony w ścianie. Wzywanie technika Vectra do własnej instalacji nie jest dobrym pomysłem.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest atechniczny. Nie musi się znać. Płaci abonament do vectry a ma problem z odbiorem, po to jest infolinia i technicy.
Wiadomo, że technik nie ma czasu żeby się cackać. Na starym kablu nie bedzie stabilnego sygnału to zaproponuje ułożenie nowego i przewiert. Nie otrzyma zgody to zamknie zlecenie z winy klienta i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanie - jak powinno wyglądać prawidłowe połączenie ze splitterami?
Bo mam dwa dekodery i jeden modem.
To wszystko jest połączone z wykorzystaniem dwóch splitterów Technetix TRIS-2002FIN.
Nie ma na nich napisów DATA ani TV, więc czy wszystkie wyjścia można traktować tak samo? Czy jednak ma znaczenie w które wyjście wepniemy modem a w które dekoder?
Technik podłączał to wiele lat temu, a po drodze był remont i rozpinane było wszystko. Teraz niby wszystko działa, tylko jest problem z tym VOD w drugim dekoderze, chociaż z rok temu to działało.

 

Czy poprawne jest takie połączenie:
pierwszy splitter rozdziela sygnał na główny dekoder (wyjście 4,5 dB) i drugi splitter (wyjście 4 dB);
drugi splitter rozdziela na modem (wyjście 4,5 dB) i drugi problematyczny dekoder (wyjście 4 dB)

 

Czy trzeba coś poprzestawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tris to zwykły splitter bez filtrów, tyle że z separacją mas.
Połączenie jest takie że na pierwszym splicie masz urządzenie pracujące z niższym tłumieniem 4dB a na drugim dwa po 8dB. Jeśli sygnał na wejściu do mieszkania jest już lipny to po elementach pasywnych i kiepskich kablach wytłumiłeś go do wartości krytycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyspieszyli mi dzisiaj internet z 300 na 600 (po wypowiedzeniu), prosiłem wcześniej w rozmowie o Technicolora CGA4236, a zamontowali mi Arrisa TG6441 (niby Technicolorów zabrakło).

Nie wiem czy ten Arris ma słabsze anteny niż mój poprzedni Technicolor CGA2121, ale nie odczułem żadnego przyspieszenia na Wifi. Nawet powiedziałbym, że w pokoju sąsiednim za zamkniętymi drzwiami było lepiej na starym routerze. Siedząc przy samym routerze Wifi rozpędza się tylko do niecałych 300 Mb na tym Arrisie.

Czy ma ktoś jakieś porównanie siły sygnału Wifi tych dwóch urządzeń - TG6441 i CGA4236?

Bo nie wiem czy ten CGA4236 jest jednak lepszy i warto jeszcze reklamować czy nie będzie różnicy między tym Arrisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twoja karta wifi ma max 433Mb to więcej jak 300 na niej nie wyciągniesz. Do 600Mb zalecane są urządzenia z Wifi6. Zarówno Arris jak i Technicolor obsługują nowy standard, ale jeszcze twoje urządzenie musi być zgodne. Osobiście uważam modemy od technicolor lepsze niż arris. Ale obydwa są docsis 3.1 i technik jeśli nie ma cga to musi dac arrisa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 600Mb spokojnie wystarczy WiFi5 (802.11ac), w pasmie 5 GHz przynajmniej teoretycznie sięga do 1,69 Gbps w zależności od konfiguracji MIMO. Mało tego przy zagregowaniu: 1.69 Gbps, potrafi sie rozpędzić, aż do 6.77 Gbps (MU-MIMO). Można uzyskać, aż 8 niezależnych strumieni - 8x8:8 MIMO.

 

Oczywiście WiFi6 otwiera w ogóle skrzydła na maksa i jeśli ktoś ma taka możliwość wyboru sprzętu to jak najbardziej zalecane, ale przy 600/60 to jest spokojnie nad wyrost..

 

@sikor18 napisz jaki posiadasz sprzęt i jaką kartę. Silne sygnału WiFi możesz u siebie sprawdzić na kompie, jeśli masz 802.11ac lub wyżej to powinnaś spokojnie osiągać większe prędkości, chyba ze względu np na odległość schodzi Ci sygnał na 2,4 GHz i wtedy już więcej nie osiągniesz.. 

Edytowane przez escapers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na dekoderze arris 4120 chyba padł dysk bo nie ma nawet w opcjach menu DYSK no i nie nagrywa. Pojawia się tylko okienko że nie mam wykupionej opcji USB PVR. Wymienić dysk na własną rękę  czy oddać do salonu z wymianą na ten sam model? Nie chce innego bo ten jest stary ale jary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kfm877, @escapers Dzięki za odzew. Moja karta sieciowa (główny komp) jest wystarczająca do 600 Mb: Wi-Fi 5 (802.11ac), 866/866 (Mbps). Komórkę mam na Wifi6, ale też możliwe, że dojdą nowe urządzenia.

Bardziej chodzi mi o to, że przy tych samych warunkach (ten sam kanał na 5 GHz) stary CGA2121 dawał mocniejszy sygnał wifi niż ten Arris. Zauważyłem też, co dla mnie bardzo istotne, że nie jest stabilny - musiałem parę razy resetować połączenie na lapku, bo obniżała się prędkość do kilku Mb. Przy starym routerze tego nie było.

Wnioskuję z tego, że Technicolor ma lepsze anteny i ten CGA4236 powinien mnie zadowolić. Tylko muszą mi wymienić, w końcu umawiałem się na ten konkretny model.

 

 

Edytowane przez sikor18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Internauta napisał(a):

Dziś w nocy zauważyłem jak chciałem Igę oglądać w robocie.... 

To chyba przyczyną: https://satkurier.pl/news/224753/eurosport-player-zakonczyl-dzialanie.html

3 minuty temu, sikor18 napisał(a):

@kfm877, @escapers Zauważyłem też, co dla mnie bardzo istotne, że nie jest stabilny - musiałem parę razy resetować połączenie na lapku, bo obniżała się prędkość do kilku Mb. Przy starym routerze tego nie było.

Może być wiele powodów.. od miejsca.. ścian.. zakłóceń.. i sygnał nie może się przebić i musi wtedy obniżać prędkość, dzieje się tak jak piszesz.. może jest już gęsto na tym kanale na którym działa obecny router.. możesz spróbować go zmienić.. to że masz ac z 866 to raczej masz słabszą kartę, może tez być słaba antena.. do 600 możesz mieć cieżko dobić ale 400 powinneś przebijać, jak jesteś przy routerze też masz taki problem z prędkością? Na telefonie działa Ci dobrze czy tez źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...