Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Nie widzialem innego tematu z tym TV Smart 4K BOX to zapytam tu
Pakiet z vectry jest przypisywany do urzadzenia po SN/Mac? Nie trzeba sie nigdzie logowac (ja nie znalazlem nigdzie opcji do logowania), po factory reset nie strace dostepu do kanalow z vectry?
Czy bede mial dostep do TV Vectry po instalacji innego launchera np wolf launcher? Nie widzialem nigdzie osobnej apki do TV, to jest jakos zintegrowane z systemem?
W jaki sposob wymusic calkowite wylaczanie boxa 1 nacisnieciem przycisku power (nie chce standby/sleep mode). W Canal + boxie mam taka opcje do ustawienia a tutaj nie widze ;/

Edytowane przez Michaelred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, CureMar napisał:

Raczej nie. Z tego, co wiem, to karta jest parowana z dekoderem 

Sama karta nie jest parowana z telewizorem. Mogę ją przenieść na inny telewizor i działa. Skoro dają sam moduł z kartą a miałbym dekoder z wejściem na moduł CL( to nie działałoby? I jaki aktualnie najlepszy dekoder z nagrywaniem posiada vectra? Umowa się kończy....

 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł dostajesz razem z kartą do niego przypisaną.  Bierzesz albo dekoder z kartą  albo moduł z kartą na jeden abonament. 

 

Jak chcesz moduł jako dodatkowy to tylko pytać u dostawcy  i brać moduł dodatkowo w multiroom.

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Ktosiu napisał:

Moduł dostajesz razem z kartą do niego przypisaną.  Bierzesz albo dekoder z kartą  albo moduł z kartą na jeden abonament. 

Miałem na myśli kupić własny prywatny dekoder z PVR z wejściem na moduł CL+. Czy to zagra?

 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. 

Moduł dekoduje tylko jeden kanał. Nawet jak ma tuner dwu głowicowy czy FBC ( 8 głowic) nie oglądnie czy  nagra więcej niż jednego programu chyba że nie jest kodowany. 

 

Dekoder operatora nie ma ograniczeń, PVR ma dwie niezależne głowice i można oglądać jednocześnie nagrywając. 

Edytowane przez Ktosiu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się na dekoder Smart4K od Vectry. Nigdy więcej!. Problem zaczął się już przy montażu. Brak możliwości oglądania programów 4K w rozdzielczości 4K. Przez 2 tygodnie wydzwaniałem na pomoc techniczną Vectry i stosowałem się do zaleceń specjalistów, wymieniałem kable na coraz droższe, a 4K jak nie było, tak nie ma. W końcu dowiedziałem się, że seria dekoderów z nr rozpoczynającym się na 8519R03 jest wadliwa i trwają prace nad usunięciem tej niedogodności. I teraz najlepsze: Poprosiłem o wymianę na pozbawiony wad i usłyszałem "nie, bo nie- nie da się, proszę czekać na aktualizację" a kiedy ona nastąpi" "NIE WIEMY".
Czyli opłacam abonament 4K, teoretycznie mam sprzęt do odbioru 4K z małą wadą, która uniemożliwia odbiór w 4K i mam czekać nie wiadomo do kiedy na naprawienie oprogramowania. Nie wiedzą czy do Mundialu to nastąpi. Tylko Vectra!

 

Edytowane przez chopard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bgmnt napisał:

Czym to się objawia

 

Przy wyborze 2160p obraz się ścina od połowy i leci poklatkowo, lub co sekundę staje i rwie się. Przy ręcznym ustawieniu z automatu na 2160p/50 obraz jest gorszy niż w HD

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chopard napisał:

Skusiłem się na dekoder Smart4K od Vectry. Nigdy więcej!. Problem zaczął się już przy montażu. Brak możliwości oglądania programów 4K w rozdzielczości 4K. Przez 2 tygodnie wydzwaniałem na pomoc techniczną Vectry i stosowałem się do zaleceń specjalistów, wymieniałem kable na coraz droższe, a 4K jak nie było, tak nie ma. W końcu dowiedziałem się, że seria dekoderów z nr rozpoczynającym się na 8519R03 jest wadliwa i trwają prace nad usunięciem tej niedogodności. I teraz najlepsze: Poprosiłem o wymianę na pozbawiony wad i usłyszałem "nie, bo nie- nie da się, proszę czekać na aktualizację" a kiedy ona nastąpi" "NIE WIEMY".
Czyli opłacam abonament 4K, teoretycznie mam sprzęt do odbioru 4K z małą wadą, która uniemożliwia odbiór w 4K i mam czekać nie wiadomo do kiedy na naprawienie oprogramowania. Nie wiedzą czy do Mundialu to nastąpi. Tylko Vectra!

Niezłe perypetie. Zapisz się do tej grupy, opisz swój problem, może coś zaradzą: https://www.facebook.com/groups/vectratvsmart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, chopard napisał:
7 godzin temu, bgmnt napisał:

 

Przy wyborze 2160p obraz się ścina od połowy i leci poklatkowo, lub co sekundę staje i rwie się

Czy w menu telewizora na pewno włączone jest HDMI 2.0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chopard To tak nieprawdopodobna sytuacja, że aż wierzyć się nie chce. W takiej sytuacji pozostaje skontaktować się z rzecznikiem praw konsumentów, ewentualnie z radcą prawnym. Oczywiście o ile nie ma dziwnych zapisów w umowie abonenckiej dotyczących Twoich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2022 o 21:13, vectriusz napisał:

@chopard To tak nieprawdopodobna sytuacja, że aż wierzyć się nie chce. 

Nie, to jest zwykła życiowa sytuacja. Nieprawdopodobną opiszę teraz. 8 lat temu wymieniałem wysłużoną plazmę na nowy i wybór padł na Thomsona 55UA9806 . Miał 3d, UHD, 4K, fajny duży, dobre opinie i testy. UHD/4K oczywiście przyszłościowo, bo nikt w kablówkach jeszcze nie nadawał w tym formacie. Po chyba 4 latach Vectra zaczęła nadawać 4K, więc wymieniłem dekoder na 4K z nagrywarką. I tu zdziwienie. Ten TV nie odbiera 4K z tej prostej przyczyny, że technicznie nie da rady mając HDMI tylko w wersji 1,4. Po dwóch latach korespondencji z producentem przyjechał serwis, zabrali TV i po tygodniu przywieźli z wymienioną (nie wiadomo po co) płytą główną tego samego modelu, dalej z HDMI 1,4. Kontakt się urwał, nie odpisują na maile, a ja już nie mam do nich siły. Mam więc w sypialni TV 55UA9806 4K, który nigdy nie był w stanie odebrać 4K, a w salonie taki który potrafi odebrać, ale  nie odbiera bo dekoder ma feler. Zaczynam wątpić, czy to 4K istnieje, czy to może tak jak z Yeti?
Pozdrawiam

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2022 o 11:11, chopard napisał:

W końcu dowiedziałem się, że seria dekoderów z nr rozpoczynającym się na 8519R03 jest wadliwa i trwają prace nad usunięciem tej niedogodności.

 

W dniu 30.10.2022 o 14:13, chopard napisał:

Już się wpisałem, ale nawet tam nic więcej nie mogą

Dobrze, że napisałeś na forum, niech będzie przestrogą dla innych. Ciekawe ile im zejdzie z usunięciem tej "niedogodności". Znając życie, to może swoje potrwać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2022 o 21:32, Zuzia napisał:

 

 Ciekawe ile im zejdzie z usunięciem tej "niedogodności". Znając życie, to może swoje potrwać.

 

Dobra wiadomość. Dostałem jakieś nowe oprogramowanie na dekoder i zaczyna to normalnie funkcjonować tzn. programy 4K są już akceptowalne. Przycięcia obrazu się jeszcze pojawiają przy dynamicznych scenach szczególnie na Eleven, ale już jest olbrzymia różnica między tym co było, a tym co teraz jest. Poinformowano mnie również, że pracują nadal nad tym problemem i ma być coraz lepiej. Będę dawał info jak to będzie wyglądać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2022 o 14:13, chopard napisał:

Już się wpisałem, ale nawet tam nic więcej nie mogą

 

2 godziny temu, chopard napisał:

Dobra wiadomość. Dostałem jakieś nowe oprogramowanie na dekoder i zaczyna to normalnie funkcjonować tzn. programy 4K są już akceptowalne. 

 

2 godziny temu, chopard napisał:

Poinformowano mnie również, że pracują nadal nad tym problemem i ma być coraz lepiej. Będę dawał info jak to będzie wyglądać. 

Podejrzewam, że to jednak z inicjatywy tej magicznej grupy, chyba warto tam pisać :)

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2022 o 13:07, Michaelred napisał:

Nie widzialem innego tematu z tym TV Smart 4K BOX to zapytam tu
Pakiet z vectry jest przypisywany do urzadzenia po SN/Mac? Nie trzeba sie nigdzie logowac (ja nie znalazlem nigdzie opcji do logowania), po factory reset nie strace dostepu do kanalow z vectry?
Czy bede mial dostep do TV Vectry po instalacji innego launchera np wolf launcher? Nie widzialem nigdzie osobnej apki do TV, to jest jakos zintegrowane z systemem?
W jaki sposob wymusic calkowite wylaczanie boxa 1 nacisnieciem przycisku power (nie chce standby/sleep mode). W Canal + boxie mam taka opcje do ustawienia a tutaj nie widze ;/

 

Instalowalem wolf launcher, ale niestety na nim nie ma mozliwosci ogladania TV, bo vectra nie oferuje takiej aplikacji, wszystko jest jakos wgrane w dekoderze. 

Edytowane przez WiD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...