Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie to żadna rewelacja bo już od prawie 3 lat mam nagrywarkę z twardym dyskiem. Wątpię żeby dekoder z możliwością nagrywania Vectra dawała za free, pewnie z około 10 zł za dzierżawę miesięcznie trzeba będzie bulić. Drugi minus to że nie będzie można wypalić na płytkę tego co się nagrało, no chyba że podepniesz nagrywarkę. Więc lepiej chyba liczyć na siebie i kupić sobie nagrywarkę, są tanie i coraz tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale nie do końca (wiem bo sam tak mam). Dekoder masz jeden, nie wszystkie kanały są w kablu/analogu. Jakość sygnału analogowego też nie jest super. A jak chcesz coś nagrać z kanału nadawanego z dekodera - blokujesz go i nic innego nie obejrzysz. Ot co. Myślę, że PVR mogłoby w tym nie co pomóc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien że dekoder z możliwością nagrywania potrafi jeden program nagrywać a drugi możesz oglądać? Nie zaprzeczam bo technicznie spoko wykonalne ale tez nie mam sprawdzonej wiedzy na ten temat.

Bez przesady tez ze nic nie obejrzysz "blokując" dekoder dla nagrywarki bo "od bidy " pozostaje jeszcze ok 70 kanałów analogowo, jakość jeszcze ujdzie, gorzej mają ci którzy mają tylko platformy cyfrowe :) Faktem też jest że byłoby przydatne jedno nagrywać drugie oglądać bo w tej TV to jak leci wielkie g*wno do oglądania to na wszystkich kanałach a jak jest coś ciekawego to czasem na 2-3 kanałach równolegle. Pamiętam jak kiedyś o jednej godzinie leciały 3 pozycje które chciałem obejrzeć:) ale dałem rade jeden oglądałem, drugi nagrywałem na nagrywarce a trzeci nagrywałem na kompie:) Vectra jest ok brakuje mi tylko więcej kanałów HD w rozsądnej cenie ale może kiedyś doczekamy.

 

A i przypomniało mi się, można mieć drugi dekoder za chyba 10zł/miesiąc dodatkowo :) wtedy można nagrywać i oglądać cyfrowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nasza droga vectra będzie oryginalna i wprowadzi nagrywarkę z jednym tunerem, która nie będzie pozwalała na takie zaawansowane operacje ;)

A na poważnie - z pewnością będzie się dało nagrywać jedno, a oglądać drugie. Poza tym podstawowa przewaga PVR nad zwykłą nagrywarką to opcja zatrzymania programu lecącego "na żywo" (zwykła nagrywarka z jednym tunerem nie ma tej możliwości) oraz możliwość planowania nagrań wraz z synchronizacją dekodera. Mając zwykłą nagrywarkę, żeby zaplanować kilka nagrań na różnych programach, musiałbyś wcześniej ręcznie przełączać dekoder na właściwy kanał (opcja przypominania w naszych dekoderach nie zmienia kanału, tylko wyświetla przypomnienie na tym, który aktualnie oglądamy).

Nie wspomnę już o możliwości nagrywania programów HD - za zwykłą nagrywarkę z taką możliwością trzeba już chyba trochę kasy wysypać? No i jeszcze ważna rzecz - modlić się aby Vectra dała duuuuże dyski, bo w nce jest taki problem, że są co prawda dyski 250GB, ale większa część jest zarezerwowana na VOD (nawet jeśli nie korzystamy z niego) a użytkownik na nagrania dostaje miejsca na niewiele ponad 20 godzin. 10 filmów i koniec.

 

 

No chyba że mówimy o nagrywaniu z analoga - wówczas sugerowałbym zwykły magnetowid VHS ze względu na zbliżoną jakość :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki dysk to z technicznego punktu widzenia to samo, co nagrywarka chyba nie? Nadal nie da się oglądać jednego, a nagrywać innego programu i nie da się zaplanować kilku nagrań z różnych kanałów.

 

Jedyna przewaga to możliwość zrzucenia nagrań do kompa czy na płytę - dobra sprawa. Ale z drugiej strony, to skoro sygnał przesyłany przez HDMI ma jakieś tam mechanizmy zapobiegające piraceniu (HDCP), to nie wiadomo jak by się zachował dekoder po wykryciu połączenia po HDMI z taką nagrywarką. Wie ktoś może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pyt.odnosnie cyfrowej Vectry. Wlasnie ja wprowadzili w moim miescie - rozdaja dekodery Technisat - chyba takie, jak wszedzie. Wiem, ze jest na nich taka dziwna numeracja kanalow - od 100 wzwyz, wiem tez, ze mozna ulozyc wlasna liste ulubionych - mam w zwiazku z tym pytanie - czy te kanaly mozna poukladac w dowolnej kolejnosci pod dowolnymi numerami kanalow? Czyli np. TVP1 na kanale 1 a nie 101, TVP2 na kanale 2, itd.? Czyli, ze chcac ogladac TVP1 naciskam tylko '1' i juz ogladam? Czy mozna zrobic liste ulubionych (niestety) tylko tak jak w telewizji 'n', ze mozna kanaly jedynie posortowac, ale numeracja zostaje taka sama? Z gory dziekuje za pomoc, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można ułożyć po swojemu, z tym, że ich listy nie ruszysz. Możesz z niej zaimportować do swojej listy ulubionych np. Lista B , które ustawiasz od nr 1 do ilu chcesz kanałów po kolei. Ja tak zrobiłem i korzystam tylko ze swojej Listy uzupełniając ją tylko od czasu do czasu o ewentualne nowe lub odkodowane kanały.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

kupiłem nowy tv i jako że w vectrze miałem do tej pory sygnał analogowy teraz na telewizorze full hd głupio korzystać z analoga. i stąd mam do was kilka pytań.

jaki jest koszt przejścia na tv cyfrową (instalacje, dekoder, itp, itd...)?

jaki jest koszt przejścia na pakiet złoty?

jaki jest miesięczny abonament za ten pakiet?

interesuje mnie canal+ zwłaszcza c+ sport. jaki jest koszt dołączenia tego programy do pakietu złotego i jakie będą koszty całkowite miesięcznego korzystania z tych wszystki usług.

jeśli to ważna informacja to jestem z Elbląga.

pozdrawiam wszystkich serdcznie i dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy od tego, czy chcesz korzystać tylko z TV, czy z tzw. 'paczki' np. internet +TV lub ewentualnie jeszcze telefon.

Jeśli chodzi o tzw. 'paczki' to mają teraz promocje - ceny całkiem niezłe - zobacz na stronie: http://vectra.pl/pakiety-cyfrowe,4,1,0.html

 

Przy interesującym Cię pakiecie 'Złotym' i internecie 521 kB/s - miesięcznie za wszystko zapłacisz 78 zł (przy umowie na 24 miesiące)

 

Przejście na tv cyfrową to koszt wynajmu dekodera - 9,91 (jeśli chodzi o dekoder SD) - płatne przy pierwszej fakturze

Przejście z niższego na wyższy pakiet najczęściej jest bezpłatne

Jeśli chodzi o kanały sportowe - zobacz porównanie pakietów - http://www.vectra.pl/platinum/porownanie_pakietow.php

tam masz ceny i zawartość - ale najpewniej będzie Cię interesował pakiet VIP za 149,90 - tam jest Canal+Spoort.

 

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania zadzwoń na infolinię Vectry - 0801 08 08 08

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo :)

Po kolei:

- instalacja się nie zmienia przy przejściu na cyfrówkę. Jeśli masz kabel już w domu (analog), to kosztów przejścia nie ma.

- z tego co się orientuję, koszt pakietu złotego w analogu i cyfrówce jest taki sam i mieści się w przedziale od 50zł do 64zł w zależności od miasta. Samego kosztu przejścia z tego co się orientuję, nie ma.

- na pakiet Canal+ jest promocja: lojalna na 12 miesięcy, przez 6 miesięcy niecałe 20zł, potem 30zł. Jeśli chciałbyś dodatkowo HD, dochodzi 6zł miesięcznie do tego, no i koszt dekodera HD (dekoder HD w pakiecie złotym 9,90zł, w pakiecie platynowym 5,90zł, aktywacja w obu przypadkach 49zł).

 

Reasumując: koszt pakietu złotego z pakietem canal+ to cena złotego (50-64zł) + 20zł przez pierwsze pół roku, później (50-64zł) + 30zł.

 

Przejście na tv cyfrową to koszt wynajmu dekodera - 9,91 (jeśli chodzi o dekoder SD) - płatne przy pierwszej fakturze

 

vizir chyba ktoś Cię oszukuje, bo za dekoder SD nic się nie płaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...