Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Ale teraz nawet w Cyfrze i CP za dekodery HD nie płacisz dodatkowo, myślę że podobnie będzie w Vectrze. Poza tym wielu ludzi w Polsce kupuje 40 calowe TV HD, do których podpina eurozłączem dekoder SD- sam mam wielu takich znajomych, ale na szczęście coraz więcej osób widzi różnicę w jakości na korzyść kanałów HD. Postęp jest nieunikniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się mnie kanały HD nie interesują po drugie dekoder HD jest dodatkowo płatny wiec myślisz ze ludzie będą płacić za niego? Jak sobie wyobrazasz wyłaczenie Polsatu, TVN ,TVP 1 i 2, TVN7. Póki co to można co najwyżej Ale Kino+ SD wycofać od stycznia no i może Fox Life czyli kanały z platyny

Jakoś N-ce udało się spowodować, że jej abonenci mają dekodery HD. A w Vectrze przy przedłużaniu umowy możesz spokojnie dostać dekoder HD gratis.

Informacja Vectry z facebooka: Już w najbliższą niedzielę CANAL+ cały dzień w otwartym oknie. Zobaczyć będzie można m.in. dwa premierowe odcinki nowego serialu "Misja Afganistan".

 

Tylko ze N od początku oferowała tylko HD i ludzie idą tam głownie z powodu tych kanałów. I jak widać szału nie ma bo nawet 1 mln chyba nie maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się mnie kanały HD nie interesują po drugie dekoder HD jest dodatkowo płatny wiec myślisz ze ludzie będą płacić za niego? Jak sobie wyobrazasz wyłaczenie Polsatu, TVN ,TVP 1 i 2, TVN7. Póki co to można co najwyżej Ale Kino+ SD wycofać od stycznia no i może Fox Life czyli kanały z platyny

Ano wyobrażam sobie. Kanały SD się wyłącza i pozostawia tylko HD. Wszyscy użytkownicy posiadają dekodery HD w standardzie i nie ma problemu. Dekodery HD stają się standardem bo SD zostają wycofane. Mało tego. Wycofanie obecnych dekoderów SD daje mozliwość rozpoczęcia nadawania pozostałych w sieci kanałów SD w standardzie kodowania MPEG4 a to oznacza zdecydowaną poprawę jakości WSZYSTKICH kanałów SD w sieci Vectra obecnie kodowanych w archaicznym, muzealnym MPEG2. Obraz byłby bardziej ostry i mniej podatny na artefakty ze względu na mniejszy rozmiar klastra przy kodowaniu MPEG4.

Oczywiście to oznaczałoby dla Vectry ogromne koszty i jak widać na razie oddala od siebie wymianę dekoderów w nieokreśloną przyszłość i kisi kanały SD po 15 sztuk w transporcie. Jest trudniej technicznie, gorzej jakościowo ale taniej.

 

Jeśli Ciebie nie interesują HD też nie ma problemu. Oglądasz sobie w SD bo dekoder HD to umożliwia ( ja tak mam obecnie i pewnie jeszcze długo tak będe miał). Wierz mi że warto. HD lepiej wygląda nawet przy ustawieniu dekodera na 576i w telewizorze kineskopowym 29-32 cali (czyli SD) bo ze względu na większą przepływność nie pikseluje tak jak SD i jest ostrzejszy. Róznica widoczna gołym okiem bez wpatrywania się w szczegóły.

 

Kwestię opłat za dekodery pozostawiam bez komentarza gdyż nie rozumiem obecnej polityki Vectry i nie wiem dokąd ona zmierza. Obecnie dekoder HD należy się każdemu abonentowi Vectra jak psu micha i nie rozumiem jak można płacić i pobierać opłaty za coś co jest niezbędne do podstawwowego oglądania TV. Dekoder HD obecnie jest podstawowym urządzeniem gdyż tylko on zapewnia dostęp do wszystkich kanałów oferowanych w pakiecie złotym (SD nie zapewnia więc Vectra winna obniżyć abonament wszystkim abonentom którzy go posiadają)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfryzacja też jest i sobie muszą kupić dekoder do odbioru, jak nie posiadają i nie ma psioczenia.

 

Wystarczy wycofać STB SD (czy jak się te dekodery) i zapewnić wymianę do HD, jest to wykonalne jak najbardziej, tylko trzeba chcieć. Za darmo przy podpisywaniu umowy też się da dekoder HD od nich wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mam 3 letnie zobowiązanie. Właśnie dostałem fakturę z podwyższonym abonamentem. Szybko zajrzałem do umowy i klops:

par. 7

2. Dostawca usług zastrzega sobie prawo do zmian Opłat Abonamentowych określonych w par. 4.

Jednak dalej czytam:

6. Abonentowi przysługuje prawo odmowy przyjęcia obu zmian o których mowa w pkt. 2 i 3 niniejszego paragrafu lub cofnięcia zgody na te zmiany, w każdym dniu OKRESU ZOBOWIĄZANIA. Oświadczenie w tej sprawie może zostać złożone Dostawcy Usług w dowolnej formie. W tym przypadku Dostawca Usług rozpocznie świadczenie Usług na warunkach obowiązujących w dniu podpisania umowy na warunkach promocyjnych.

 

Uff. Mam rozumieć, że jak nie akceptuję podwyżki to otrzymam cenę z cennika na dzień podpisania umowy? Czy ktoś już to wałkował? Dajcie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfryzacja też jest i sobie muszą kupić dekoder do odbioru, jak nie posiadają i nie ma psioczenia.

 

Nie ma psioczenia bo nie ma porównania.

Odbiór DVB-T jest darmowy i możesz sobie używać tunera jak chcesz. Za Vectrę płacisz i to słono abonament a to istotna i fundamentalna różnica.

W DVB-T nie masz ograniczeń w użytkowaniu tunera i nie musisz płacić extra za użytkowanie USB. Każdy tuner DVB-T umożliwia nagrywanie na dowolnym nośniku materiału z telewizji do woli. Materiał nagrany jest Twój możesz go kopiować, przenosić, edytować.... Dodatkowo możesz używać tego tunera do odtwarzania swoich materiałów multimedialnych (filmów, zdjęć, muzyki).

Ja sam bardzo chętnie kupiłbym od Vectry ich dekoder za 100 PLN na wyłączność bo tyle dokładnie kosztuje tuner DVB-T ale musiałby mieć te funkcje które posiada DVB-T. Kupiłbym nawet 3 żeby móc oglądać cyfrę od Vectry w 3 pokojach.

Niestety u Vectry wychodzi sporo drożej i jest to opłata za nic bo dekoder nigdy nie będzie twój. W dodatku obligatoryjnie nie są dostępne funkcje o których pisałem a roczna opłata to prawie 200 PLN !

Jedyna zaleta takiego rozwiązania jest taka że nie musisz się martwić w przypadku gdy dekoder się zepsuje. Opłata za dekoder to nic innego jak drugi abonament za możliwość oglądania TV.

Na szczęście mozna wynegocjować dekoder bez opłat ale większość buli albo wybiera SD.

Oczywiście zawsze mozna się nie zgodzić na opłaty i wybrać innego opratora. Każdy wybiera ofertę atrakcyjną dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo N-ka startowała od razu tylko z dekoderami HD. Vectra w początkowym etapie rozwoju DTV rozdawała dekodery cyfrowe za darmo wszystkim abonentom pakietu Złotego.

Dalej tak jest, jak Vectra uruchamia w nowym mieście telewizje cyfrowa, to oferuje dekoder SD za darmo w cenie pakietu złotego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://media2.pl/media/96852-Juz-941-ka ... owych.html

Jak widać kanałów HD przybywa(na szczęście!) i naprawdę nie rozumiem osób, które nie chcą oglądać TV w duuuużo lepszej jakości. Nikt mi nie wytłumaczy, że dekodery HD są drogie w utrzymaniu, bo nic nie stoi na przeszkodzie wynegocjować DARMOWE użytkowanie nawet dekodera pvr(ostatnio była ku temu świetna okazja po wycofaniu niektórych kanałów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie jest to że ludzie nie mają dekoderów hd, tylko to że dekodery sd nie obsługują mpeg-4 i w związku z tym kanały SD muszą pochlaniac większą część przepustowości. Inna sprawa że gdyby wszyscy mieli dekodery hd można by pozbyć sie dublujacych kanałów sd/hd.

 

Poza tym vectra mogłaby pójść sladem netii i włączyć obsługę vod tvp, tvn player, iple i inne w dekoderach hd. Może to by skłoniło ludzi do zmiany dekodery na hd, bądź wogóle zakup oferty cyfrowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest cena multiroomu do platyny?

Tylko 5,90, nawet HD, różnica jest tylko w cenie aktywacji HD kosztuje 99 zł, ale mnie udało się wynegocjować zniżkę:-).

 

Według cennika aktywacja multiroom kosztuje 99,90 jeśli bierzesz dekoder SD.

Jeśli decydujesz się na dekoder HD aktywacja kosztuje 149,90 PLN. Dodatkowo płacisz miesięcznie 10 PLN za dzierżawę tego dekodera. Te opłaty są obligatoryjne bez względu na pakiet jaki się posiada.

 

Zdarza się iż można coś wynegocjować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Robert 03, nie masz racji. STANDARDOWA aktywacja multiroom HD dla pakietu platynowego wynosi 99 złotych, a miesięczna cena 5,90 zł. Ostatnio aktywowałem tę usługę i dostałem e-fakturę. Mnie udało się uzyskać niższą aktywację w ten sposób, że za platynę i internet przez pierwszy miesiąc płacę...

2 zł:-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne co piszesz bo na stronie Vectry jest tak jak pisałem. Aktywacja 149,90 za HD i 99,90 za SD. Ale być może coś się zmieniło na plus dla klientów a informacja w necie jak zwykle nieaktualna :-)

Dla mnie 99 złotych to nadal cena zaporowa chociaż już lepiej niż kosmiczne 150 PLN. Oczywiście zawsze można negocjować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...