Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj Vectra odsłonila kawałek "tortu" jaki planują uruchomić z oferty HD:

Będą to: kanały HD o tematyce sportowej, filmowej, dokumentalnej i przyrodniczej.

CZAS: Drugi kwartał 2008 roku.

Coś się ruszyło. Ciekawe jakie to kanały? Macie już swoje typy:

a) sportowy: np. ?

B) filmowy np. NONSTOP KINO HD

c) dokumentalny np. NG HD / HISTORY CHANNEL HD

d) przyrodniczy np. NG HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie:

a) sportowy: np. Canal+Sport HD

B) filmowy np.Canal+Film HD

c) dokumentalny np. Discovery HD

d) przyrodniczy np. ?

 

Nie wypisywałem tych co Ty bo typy miałem takie same, dodałem tylko te, których mi "brakowało" wiadomo, że może być więcej, ale te bardziej realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 sa\kąd masz takie info?

po 2 na rynku w polsce dokumentalne/przyrodnicze kanały są tylko dwa w HD:NG i Discovery więc..

1. Gazeta Prawna podała takie informacje.

2. No napisałem tylko te, których on nie napisał. Te realne, bo tylko te są, może być więcej jeśli jakieś firmy zechcą inwestować w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnieliście o Polsat Sport HD, no i HBO HD, które ma chyba w marcu wystartować. Do wyboru jest jeszcze Voom HD, który już jakaś sieć w Polsce wprowadziła. Ponadto na start czeka Polsat HD i BBC HD. Jako wypełniacz dorzucą pewnie Luxe TV HD. Tak więc w drugim kwartale oferta może być już całkiem bogata.

A odnośnie filmowych, czy MGM HD jest na wyłączność w N? Chyba tak, bo nie słyszałem, żeby go jakaś sieć retransmitowała, ale może o czymś nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hIstory channel hd?czy takowy istnieje ?

Obecnie w Polsce są:

kanały sportowe:C+SPORT HD,POLSAT SPORT HD,NSPORT HD

kanały filmowe:C+FILM HD,NON STOP KINO HD,TVN HD(kanal ogólny),MGM HD

kanały dokumentalne./przyrodnicze:DISCOVERY HD,NG HD.

i pewnie wsród nich będa te 4 kanały-choć może zdarzy sie jak chyba w Multimedi,że kanał będzie zagraniczny(NG) w HD choć mam nadzieje,że takiego czegoś nie zrobią,poza tym może jakiś kanał w HD dojdzie

Zobaczymy czy CV wprowadzi pakiet HD z 4 kanałami.W ten sposób raczej oferta C+SPORT HD i C+FILM HD nie będzie w niej,bo trzeba byłoby zakupić wtedy ofertę C+ a C+HD nie będzie z innymi kanałami w pakiecie HD(o ile taki to będzie).Poza tym zobaczym czy Non Stop Kino będzie,bo to kanał premium a w N sprzedaje pakiet również z innymi kanałami w specjalnej pacze za 15 złotych,więc nie pasuje do pakietu HD.Więc z filmowych zostaje MGM,bo TVN nie jest kanałem filmowym do końca.Ze sportowych wychodzi,że Polsat Sport HD bo choćby jest w ich ofercie anologowej,a wiadomo,że NSPORT trudno byłoby wyciągnąc(ja chciałbym ten właśnie kanał).Z dokumentalno/przyrodniczych zostają 2:NG HD i DISCOVERY HD.Poza tym cena za pakiet pewnie będzie w granicach max. 15 zł.(ankieta na stronie CV i było zaptanie o cene pakietu HD-5,10,15 były opcje) więc ani NonStopKiNO ani C+FILM i SPORT raczej do tego nie pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie można nazwać premium.Jakie są tam filmy?najnowsze prosto z kina?Nie są tam filmy w przedziale 1960-2000 może troche nowsze czasami są ale napewno to nie są kanały premium najwyżej kanały fimowe super.Jest to tylko opcja dodatkowa w cenie 15 zł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale po co ludzie będą płacić za kanały HD jeżeli ich nie odbierają i znowu narażać złoty pakiet podwyżkę abonamentu? :P

 

Przenoszę tutaj info z media2.pl z poprzedniego postu:

 

Vectra: Wkrótce kanały w jakości HD

 

W 2008 roku telewizja kablowa Vectra chce zainwestować ponad 100 mln złotych, czytamy w Gazecie Prawnej. Użytkownicy cyfrowej telewizji Vectra mogą spodziewać się m.in. telewizji wysokiej rozdzielczości (HD), usług wideo na żądanie oraz opcji nagrywania.

TVK VectraInwestycje sieci Vectra mają na celu ulepszenie oferty internetowej, telewizji cyfrowej oraz zdobycie nowych klientów. Jak czytamy w Gazecie Prawnej , w drugim kwartale 2008 roku Vectra wprowadzi pierwsze programy w jakości HD. Abonenci mogą liczyć na kanały HD o tematyce sportowej, filmowej, dokumentalnej i przyrodniczej.

 

Kolejnymi krokami operatora, w drugiej połowie 2008 roku, będzie wprowadzenie cyfrowej nagrywarki (PVR) oraz – na przełomie 2008 i 2009 roku - usług wideo na życzenie (VOD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku mówili że będzie HD,PVR,VOD. A starają się już od wakacji :P wtedy se wyznaczyli sobie plan co zrobić do końca roku, udało się im osiągnąć 100 kanałów, ale HD jak planowali nie udało im się :P a VOD i PVR mówiło się o początku tego roku. Więc generalnie się trochę wszystko opóźnia ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę off-top, ale myślę, że się nikt nie obrazi :wink:

Tak ale po co ludzie będą płacić za kanały HD jeżeli ich nie odbierają i znowu narażać złoty pakiet podwyżkę abonamentu? :P

Podwyżki i tak będą, bo TVN24 zażyczyło sobie wyższych opłat od operatorów:

W nowym cenniku operatorzy kablowi zamiast 25 centów amerykańskich będą musieli płacić 45 eurocentów od gniazdka. Największe sieci już zaakceptowały nowe stawki.

 

Mniejsze twierdzą, że nie stać ich na podwyżkę. TVN24 nie zniknie z ekranów telewizorów UPC, Aster czy Vectra. Inaczej może być w małych kablówkach. Problem dotyczy około stu operatorów. Termin wypowiedzenia umów z TVN minął im w zeszły piątek.

źródło: wirtualnemedia_pl

 

Poza tym nie wiadomo do końca jak to z tym Eurosportem jest, bo ponoć też życzą sobie większych stawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co to ma do rzeczy? :> to że teraz rośnie, to oznacza że HD można walnąć do złotego by było jeszcze drożej? ;p

Pakiet HD to jedyny sensowny pomysł w Vectrze, bo abonenci z Technisatami nie będą chcieli płacić za to co nie mogą odbierać, to chyba proste do zrozumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe chodziło mi zupełnie o HD. Ja też jestem za tym żeby było w oddzielnym pakiecie, bo i tak już jest drogo. Gdybym miał dopłacać za to, żeby inni mogli odbierać i oglądać telewizję wysokiej rozdzielczości a ja nie (Technisat, słaby telewizor) to chyba bym Vectrze podziękował. Chodzi mi po prostu o to, że będą chcieli (niezależnie od HD) podnieść stawki abonamentowe bo telewizje żądają coraz większych opłat za gniazdko. A przy przytoczonych kilka postów wcześniej inwestycjach, to wątpie żeby pozostawili miesięczną opłatę taką jaka jest teraz. Ale oczywiście cuda się zdarzają :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież podwyżka miesiąc temu już była (przynajmniej w niektórych miastach) i w nią wliczane są między innymi wyższe koszty retransmisji poszczególnych kanałów.

 

Mam pytanie jakie w tym roku są plany odnośnie nowych kanałów zagranicznych na licencji słyszałem że będzie Nickelodeon i History channel. Wiadomo coś o innych ????

 

Nickelodeon już jest, tyle że bez polskiej wersji językowej. Jeżeli takowa ścieżka sie pojawi, to pewnie abonenci Vectry pierwsi będą mogli z niej skorzystać. A co do History Channel... kiedyś w którymś z serwisów poświęconych mediom napisano, że Vectra prowadzi rozmowy z nadawcą, a takimi newsami nie ma co się za bardzo interesować, bo przecież rozmowy można prowadzić z byle kim i nie zawsze z nich coś mądrego wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...