Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

To ja odpowiem na trzecie pytanie: cena kabla HDMI nie ma znaczenia. Pewnie zaraz zaatakuje mnie tutaj kilka osób, którym "doradcy" z marketów zrobili wodę z mózgu, ale w przypadku HDMI przesyłany jest sygnał cyfrowy, w związku z tym sygnał albo jest, albo nie ma. Złote końcówki i filtry są dobre dla kabli EURO i tam poprawiają jakość sygnału, natomiast w przypadku sygnału cyfrowego nawet kabel za 20-30zł da Ci taki sam obraz, jak "złoty" kabel za 500zł. Nie daj się doić naciągaczom :)

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki Szymon1999 i dzięki scorpion za odpowiedzi.

 

A czy ktoś ma z was dwa dekodery w domu i wie, jak to wygląda w praktyce - jeżeli wezmę drugi dekoder to płacę jednocześnie za dodatkowe gniazdko i wynajem dekodera.

Obecnie mam telewizję analogową z Vectry i Internet 8Mbps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś ma z was dwa dekodery w domu i wie, jak to wygląda w praktyce - jeżeli wezmę drugi dekoder to płacę jednocześnie za dodatkowe gniazdko i wynajem dekodera.

Z tego co się dowiadywałem to za dodatkowy dekoder SD jest dodatkowo miesięczna opłata 9,90 zł.

 

PS Zawsze możesz zadzwonić na infolinię Vectry i się wszystkiego dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale te 9,90zł/mies. za dekoder SD to w przypadku Pakietu Złotego Cyfrowego. Więcej można się dowiedzieć o multiroomie na stronie Vectry: http://www.vectra.pl/telewizja/telewizj ... multiroom/

 

____________________________________________

PS Jakby co to sorki, że dziś już w tym temacie trzeci mój post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem, że podobno można, ale nie jestem w 100 % pewny. A tak na marginesie - gdzie mieszkasz? Bo u nas w Żarach zrobiono tak w ich salonie firmowym - są 3 stoiska obsługi: jedno tylko do podpisania umowy i wzięcia dekodera, drugie do problemów i pytań w sprawie oferty, a trzecie - slyszalem, że gdy jest tłok, to też otwierają i tam także można odbierać dekodery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie czy można zamówić telewizję cyfrową z dekoderem HD przez telefon? Zamawiał ktoś?Byłem dzisiaj w biurze obsługi i były tłumy.

 

Można, ja zamawiałem przez telefon u przedstawiciela, podajesz numer telefonu, adres, pesel, oferta jaka cie interesuje i przedstawiciel sie z toba umawia i wysyła serwis. na miejscu serwisant sprawdza poprawnosć danych, podpisujesz przygotowaną umowe i serwisant zaczyna działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja odpowiem na trzecie pytanie: cena kabla HDMI nie ma znaczenia. Pewnie zaraz zaatakuje mnie tutaj kilka osób, którym "doradcy" z marketów zrobili wodę z mózgu, ale w przypadku HDMI przesyłany jest sygnał cyfrowy, w związku z tym sygnał albo jest, albo nie ma. Złote końcówki i filtry są dobre dla kabli EURO i tam poprawiają jakość sygnału, natomiast w przypadku sygnału cyfrowego nawet kabel za 20-30zł da Ci taki sam obraz, jak "złoty" kabel za 500zł. Nie daj się doić naciągaczom :)

Pozdro!

 

To nie jest żadne robienie "wody z mózgu". Jedno dobrze powiedziałeś: w sygnale cyfrowym sygnał jest albo go nie ma, tylko nie wiem dlaczego uznałeś, że to wyjaśnia temat. Przez przewód HDMI przesyłane są potężne ilości informacji (zwłaszcza dla sygnału HD) i to właśnie w kablach marnej jakości spora część tego sygnału nie dociera do odbiornika. Telewizor korzystając z korekcji błędów (przesyłana równolegle tym samym kablem HDMI), męczy się jak może żeby "naprawić" sygnał ale przy dużej ilość utraconych informacji nie zawsze mu się to uda. Objawiać się to będzie zniekształceniami obrazu lub dźwięku. Dobra jakość przewodu jest tym ważniejsza im dłuższy jest przewód.

Pisząc powyższe nie namawiam do zakupu przewodów za kilkaset zł ale uważam, że trzeba wszystko robić z głową i unikać tych najtańszych i zarazem najgorszych, w myśl przysłowia "kto kupuje tanio - kupuje dwa razy".

 

To tak na szybko, bo zainteresowani na pewno znajdą w necie wiele artykułów w temacie jakości przewodów HDMI, wraz z pomiarami i co najważniejsze: z naocznymi dowodami na skutki zastosowania słabych przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mu nie każę kupować 3 metrowego kabla HDMI za 4,99 na allegro. Napisałem, że taki za 20-30zł będzie działał tak samo, jak taki za kilkaset złotych. Gdy kupowałem TV, sprzedawca dał mi "w prezencie" kabel za 150zł. Potrzebowałem jeszcze jednego kabla do drugiego urządzenia i kupiłem w Auchan kabel HDMI z Manty za 23zł. Działają tak samo, kolego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii kabla HDMI zgadzam się z tym co pisze @scorpion. Mam w domu dość drogi przewód a drugi za około 30 zł i daje ten sam efekt co przewód za około 100 zł. Do tego mam przewód dwumetrowy kupiony za 30 zł i też nie widzę żadnych zniekształceń obrazu lub dźwięku. Zresztą przy jakości kanałów HD z Vectry ciężko będzie rozróżnić, czy zauważona gorsza jakość kanału HD w danej chwili jest wynikiem przewodu, czy Vectry :lol2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podaje internetowy serwis media2.pl, jeszcze w tym roku Vectra planuje włączyć do swojej oferty canal+ Gol. Prawdopodobnie kanał wejdzie do paczki canal+ i będzie dostępny bez dodatkowych opłat. Padały w tym wątku pytania kiedy to nastąpi, więc wiemy już więcej na ten temat, jest to dobra informacja dla posiadaczy tego pakietu premium w Vectrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...