Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

To, że zaczynają z platformami satelitarnymi ma swoje uzasadnienie, bo platformy mają stosunkowo atrakcyjny zasięg dla nowego nadawcy i miejsce na nowy kanał.

Cyfrowe sieci kablowe docierają wciąż do nielicznych, chociaż to się zmienia. Łatwo jest tam wejść, ale dopóki nie zacznie się proces wyłączania kanałów analogowych, to ich rozwój nie będzie bardzo szybki. Słyszałem od przedstawiciela Cyfrowej Vectry, że zaczyna jej brakować miejsca na transponderach, stąd np. do tej pory nie ma kanałów nadawanych w wysokiej rozdzielczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem przelicznika, ile wolnych pojemności ma Vectra (w Białymstoku).

 

64 kanały przeznaczone na ofertę analogową,

12 kanałów przeznaczonych na ofertę cyfrową,

6 kanałów naziemnych, na których Vectra nie umieszcza swoich przekazów (powstawały by zakłócenia). Jeszcze nie zdążyłem sprawdzić, czy transpondery też są umieszczone na kanałach, na których nadają stacje naziemnie. Ale pewnie jest podobnie.

 

Dzisiejsze telewizory pozwalają na odbiór kanałów w paśmie od 110 MHz do 862 MHz obejmującym 94 kanały. A więc naliczyłem, że Vectra w moim mieście dysponuje jeszcze 12 wolnymi częstotliwościami.

 

Czyli z tego wynika, że mają jeszcze trochę miejsca. Ale to miejsce znajduje się głównie w paśmie tzw. "hyper band", kanały S18-S38. W tym zakresie jest najwięcej wolnych kanałów. Natomiast, w zakresie od K21-K69 na pewno są dwa wolne miejsca. Tutaj jeszcze będę musiał sprawdzić, bo nie mam pewności. W sumie ratunkiem będzie przenoszenie części kanałów analogowych do pasma "hyper band", w którym nadają kanały dostępne w pakiecie "Srebrnym" (tym tańszym). Ale to już będzie chyba odległa przyszłość. Do tej pory wyłączą ofertę analogową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 kanałów naziemnych, na których Vectra nie umieszcza swoich przekazów (powstawały by zakłócenia)

 

Heh, u mnie się tym nie przejmują, na K21 mam CNN (TVP2 z mocą 450,000 H 30 KM odemnie, efektu chyba nie muszę opisywać :shock: ), na K32 Civilisations (TVN z Katowic, efekt podobny), na K60 Sportklub (TVP Info z Katowic z mocą 100,000 H), Discovery T&L na K26 (TVP1 z Cz-wy z mocą 800,000H :shock: ), jeszcze pewnie inne na których nadają czeskie i słowackie stacje. W dodatku przy moich warunkach odbioru tv naziemnej nie mogę stosować nawet wzmacniacza, więc kablówka analogowa nie ma się zbyt dobrze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówimy o częstotliwościach walne tu mapę transkoderów Vectry, kolejność zgodnie z SID, (xxyy, xx numer traspondera, yy numer kanału na tp) , w miejscu (wolny) jest luka w numeracji ;p na TP 1 podejrzewam że są też niewidzialne kanały serwisowe (lista transponderów by automatyczne szukanie szybo działało, oprogramowanie do technisatów itp.)

 

TP 1 266MHz S13

:arrow: TVP 1,TVP 2,TV Polonia,TVP 3 Warszawa,TVP Kultura,TV Trwam,National Geographic,Edusat,Disney Channel

 

TP 2 650MHz K43

:arrow: TVN,TVN Siedem,TVN 24,TVN Turbo,TVN Style,TVN Meteo,TVN Gra,Mango 24,CNN,Hallmark,TVN CNBC Biznes

 

TP 3 658MHz K44

:arrow:TV: Zone Europa,Zone Romantica,Boomerang,Cartoon Network/TCM,Zone Reality,Jetix Play,Travel,Zone Club

:arrow:Radia: RMF FM,Radio Zet,RMF Classic,RMF Maxxx,Radio Plus,Radio Dla Ciebie,Radio Maryja,Radiostacja

 

TP 4 666MHz K45

:arrow: Polsat,Polsat 2,TV 4,TV Biznes,Polsat Sport,Polsat Spoer Extra,Polsat Zdrowie i Uroda,RTR Planeta,Superstacja

 

TP 5 674MHz K46

:arrow: Eurosport,(Wolny),BBC World,EuroNews,MTV Polska,VH1 Polska,VIVA Polska,RTP,France 24

 

TP 6 698MHz K49

:arrow: HBO,HBO 2,Cinemax,Cinemax 2,AXN Crime,AXN SciFi,DW TV,TV 5,HBO Comedy,Al Jazeera

 

TP 7 706MHz K50

:arrow: Canal+,C+ Film,C+ Sport,Ale Kino!,Jetix,Zigzap/Hyper,Viasat History,Viasat Explorer,Spice

 

TP 8 714MHz K51

:arrow:TV:Kino Polska,Planete,(Wolny),Mini Mini,4 fun TV,Polonia 1,Tele 5,iTV,TV Puls

:arrow:Radia: Dwójka,Radio Bis,Jedynka,Trojka,Radio Polonia

 

TP 9 722MHz K52

:arrow: MTV Two,MTV Base,MTV Hits,AXN,RTL,RTL 2,Kuchnia TV,F man,Luxe TV

 

TP 10 730MHz K53

:arrow: VOX,Super RTL,Fashion TV,Discovery Channel,Disc. Civilization,Disc. Science,Disc. Travel & Living,Animal Planet

 

TP 11 738MHz K54

:arrow: SAT 1,PRO 7,SportKlub,E!,EWTN,KidsCo,Comedy Central,Nickelodeon

 

TP 12 690MHz K48

:arrow: The Style Network,TVP Historia,Podróże TV

 

Z tego co nasz kablówkowy god PiotrG mówił w większości miast jest tak samo, lecz w niektórych może się różnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zainteresowany byłbyś możliwością ponownego obejrzenia programu TV, który już został wyemitowany (program jest nagrywany centralnie a później istnieje możliwość jego odtworzenia)

 

Wiedziałem, że będą coś kombinować z PPV (patrz 22 strona) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będzie to Technisat :> jedyny odbiornik HD Technisata to słynny DigiCoder S2 HD, jest z niestety dyskiem i dodatkowo nie ma jeszcze wersji dla DVB-C (K2 HD), ale pasował by idealnie jako PVR vectry.

STB do HD został już chyba wybrany :> te tajemnicze testy EPG ;p prawdopodobnie nazwa modelu wycieknie od testerów ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko było by pięknie, gdyby nie okres lojalnościowy, który trwa 12 pełnych miesięcy i to po okresie darmowym. Czyli na dobrą sprawę powinien on obowiązywać od lutego 08' do stycznia 09' , a nie dopiero od kwietnia. AKTYWACJA . Dobra cena :D . Życzę miłego oglądania :)

 

AHA! Zapomniałbym. Ile czekałeś na aktywację paczki C+? Pytałeś się może, czy można zwiąć pakiet premium na okres próbny? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15:48 - podpisanie umowy, 15:50 - odkodowane :D

Co do tego okresu umowy to jest raczej tak jak piszesz, w umowie jest zapis, że 10 miesięcy od 1 kwietnia, okres próbny raczej chyba nie przejdzie (chyba że po normalnej cenie)

 

7ffb93ffbfb42b05m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sxd miałbym do Ciebie prośbę. Zrobił byś 3 zapy kanałów canal+. Chciałbym zobaczyć jak się prezentują? Czy nadal mają loga kanałów przesunięte bardziej ku środkowi. Dzięki serdeczne...

 

Ja dla odmiany wziąłem sobie dzisiaj SUPER PACZKĘ. he he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...