Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Ta opcja dostosowująca to opcja czy ma robić letterbox z 16:9 (jak wybierzemy 4:3) czy nie i będzie przez AV wysyłać obraz w formacie 16:9 jeżeli dany kana tak nadaje (jak wybierzemy 16:9) ;> tylko do tego ta opcja.

 

 

Dzięki za odpowiedz. Czyli rozumiem to tak, że co sobie ustawie na tunerze to jedno a skalowanie (zmienianie formatu - rozciaganie) bede mogl realizowac z poziomu telewizora? Pytam dlatego ze widzialem podlaczony tuner N i w telewizorze opcja zmiany formatu nie działała. Natomiat przy sygnale analogowym w tym samym telewiozrze opcje w zakresie zmian formatu działały.

Moje obawy są tylko takie ze jak podłacze cyfrowa vectre to nie bede mogl zmieniac opcji formatu (rozciagania etc) ktore ma telewizor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smallville jeśli w twoim miejscu zamieszkania Cyfrowa Vectra ma plany wprowadzić w przyszłym roku modernizacje, zostań i poczekaj. W moim przypadku to się nie opłaca jak wcześniej przeczytałeś u mnie mają zamiar najwcześniej za 2 lata a nawet za 3 lata. Smallville nie wiem jak u ciebie ale u mnie podwyższyli abonament o 5 zł., więc trudno trzymać się kurczowo przy Vectrze, i pozostaje przejść do innego operatora. A tak na koniec nie wahaj się zostań przy Vectrze, gdyby sytuacja u mnie wyglądała lepiej również poczekałbym na rozwój sytuacji :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie u mnie w Białej podlaskiej dopiero od 2008 r będzie cyfrowa vectra więc sie tym nie martwię ale mam pytanie jak jest podłączany tuner do telewizora przez wejście euro złącze

Tak ^^ przez SCART (czyli eurozłącze) lub innym wyjście jeżeli owy tuner posiada np. HDMI który będzie w tunerze z obsługą HD ;p

 

@absolon, może skrócę żebyś bardziej zrozumiał, bo trochę wylałem wody ;p tuner wysyła albo 4:3 albo 16:9 i daje znać o tym telewizorowi, i to on decyduje co z tym obrazem dalej robić ;p niektóre stare modele telewizorów 4:3, nie radzą sobie z obrazem 16:9 (obcinają obraz) i po to ta opcja by jak puści 16:9 to tuner generuje letterbox i wysyła obraz w normalnym 4:3 ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ominą mnie news o kanałach BBC (we wrześniu ;p) gdzie wymieniono Vectrę (możliwe że ogólnie chodziło o kablówki cyfrowe), taki mały unoffical ;p

 

http://www.mojehdtv.info/telewizja_hdtv ... sce__.html

 

Ten news powtarza ię w identycznej treści w większości serirów ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smallville jeśli w twoim miejscu zamieszkania Cyfrowa Vectra ma plany wprowadzić w przyszłym roku modernizacje, zostań i poczekaj. W moim przypadku to się nie opłaca jak wcześniej przeczytałeś u mnie mają zamiar najwcześniej za 2 lata a nawet za 3 lata. Smallville nie wiem jak u ciebie ale u mnie podwyższyli abonament o 5 zł., więc trudno trzymać się kurczowo przy Vectrze, i pozostaje przejść do innego operatora. A tak na koniec nie wahaj się zostań przy Vectrze, gdyby sytuacja u mnie wyglądała lepiej również poczekałbym na rozwój sytuacji :cry:

 

Hmm..., wszystko się zgadza, tylko ja też z tego miasta jestem :D choć wcale mi nie do śmiechu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smallville to ty też jesteś z racka, więc sam dobrze wiesz jak stoi nasza Vectra :wink:. Mnie też nie jest do śmiechu :cry: , więc w takiej sytuacji radziłbym ci przejść do innego operatora i nie czekać marnując 57,90 zł (zdzierstwo :evil:) na szajs analogowy. Zrobisz jak będziesz uważał, ja już podjąłem decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hulek21, a ty zamierzasz do jakiego operatora odejść. Dla mnie Cyfra+ odpada, bo aby mieć konkretną ofertę to trzeba wziąć pakiet komfortowy (58 zł) nie mówiąc o dodatkowych kanałach premium. Za drogo. Cyfrowy Polsat to oferta mówiąc łagodnie mało ciekawa, tyle że w wydaniu cyfrowym. Oprócz Cinemaxa tam nic nie ma, choć moim skromnym zdaniem Cinemax to nie kanał premium, żeby za niego dodatkowo płacić, a jeśli jest to w takim razie Ale Kino! i Hallmark też powinny być premium. Ja rozważałem przejście do platformy n, dużo kanałów filmowych, bodajże 19, jest też sport (m.in. Bundesliga), no i za rozsądną cenę (jak dotychczas), ale jednak postanowiłem zostać, bo w cenę abonamentu jest wliczone HBO i HBO2, a w n będzie trzeba dokupić, więc wyjdzie to samo lub więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodali Comedy Central, to jest ok program tylko, ze wkurzaja mnie te same seriale puszczane codziennie. Wiem ze sa to nowe odcinki, ale dlaczego mialbym codziennie widziec 2 razy z rzedu Raymonda, Gotowe na wszystko itd ? Ja wole South Park i Family Guy, ktore sa puszczane dosc pozno... Te serie powinny leciec wczesniej i dominowac na tym kanale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzis odebralem dekoder Cyfrowej Vectry, jednak mam z nia maly problem. Po wyszukaniu kanalow i sciagnieciu EPG nie moge uzyskac dostepu do zadnego kanalu - przy kazdym jest kluczyc i komunikat "brak dostepu". Czy spotkal sie ktos juz z czyms takim? Pisalem do BOK-u, jednak ich rada mi nie pomogla (mam jutro przyjsc z dekoderem jesli mi nie bedzie dzialac).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie skorzystałeś z możliwości zainstalowania tego dekodera przez doświadczonego instalatora? Przecież Vectra daje taką możliwość bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

 

@bonzai, mieszkamy od siebie bardzo niedaleko, napiszę, dzielą nas może tylko metry :lol: Bierz telefon i dzwoń szybko na Starobojarską i wzywaj intalatora :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz poczekać dostarczenie uprawnień trochę trwa, włącz go i zostaw na chwile :>

Możesz zobaczyć status uprawnień w Menu/Dostęp Warunkowy/Conax/Statut Zamówienia, jeżeli jest dzisiejsza data oznacza że jest ok, jak obydwa mają napisane że na styczeń to oznacza ze uprawnienia nie doszły ;p wpis posiada też maskę uprawnień (taki kod w systemie szesnastkowym) jeżeli masz wszystkie kanały aktualnie powinieneś mieć na końcu tej maski "efc" jak się nie mylę ;p

 

RafiX instalacja jest tak prosta jak podłączenie magnetowidu ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie skorzystałeś z możliwości zainstalowania tego dekodera przez doświadczonego instalatora? Przecież Vectra daje taką możliwość bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Sam sobie jestem 'doswiadczonym' instalatorem ;-).

@bonzai, mieszkamy od siebie bardzo niedaleko, napiszę, dzielą nas może tylko metry :lol:

Chodzi o miasto, czy faktycznie mieszkasz blisko mnie :-P ?

Musisz poczekać dostarczenie uprawnień trochę trwa, włącz go i zostaw na chwile :>

Za trzecim razem sie udalo ;-). Widocznie cos wczesniej zle robilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shadowriver, niestety w Białymstoku Vectra nie jest aż tak hojna. Miejmy nadzieję, że przygotują jakieś promocje świąteczne na swoje cyfrowe "dodatki" :wink:

 

.
@bonzai' date=' mieszkamy od siebie bardzo niedaleko, napiszę, dzielą nas może tylko metry :lol:[/quote']

Chodzi o miasto, czy faktycznie mieszkasz blisko mnie :-P ?

Oj jeszcze byś się zdziwił, korzystamy z tej samej sieci. Ale to nie jest temat o tym :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...