Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Sorry, ze post pod postem, ale zaciekawiło mnie dlaczego na stronie vectry w zakładce "pogram telewizyjny" jest zakładka kanału TNT.

piszą również, że oferta programowa Vectra jest zróżnicowana w zależności od pakietów, a także uwarunkowań lokalnych i formalnoprawnych. Zaprezentowana na stronie lista obejmuje wszystkie programy dostępne w sieciach grupy VECTRA, a tego kanału nie ma w ofercie. O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizja Cyfrowa Vectra ma już 100 programów i pierwsze urodziny.

 

Tak to już rok jak jesteśmy razem. Dlatego w najbliższą sobotę 24 listopada od godziny 13:00 zapraszamy do Galerii Plaza w Rudzie Śląskiej na imprezę urodzinową.

 

Gwarantujemy moc atrakcji, konkursów z cennymi nagrodami i wielki tort urodzinowy.

 

Przyjdź, a na pewno miło spędzisz czas z Vectrą.

 

ZAPRASZAMY

 

Źródło: Forum ŚTK

 

Idealny moment by przedstawić ofertę HD ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to gdzies było ale nie wiecie co z tym drugim dekoderem czy sie coś zmienilo nadal jest ta opłata z tego co pamietam 30 zł do abonamentu? bo na forum śtk tam widziałem ze za aktywacje drugiego dekodera 59,90 a co poźniej?

 

Aktywacja: 79 zł., Abonament: 29.90 zł. - Pakiet Złoty, oferta dotyczy tylko sieci Vectra - ŚTK (Boki w Zabrzu, Rudzie Śl., Świętochłowicach, Rybniku, Żorach i Tarn. Górach). Czy to obowiązuje to nie sprawdzałem, mieli wprowadzić tą ofertę 1 sierpnia tego roku.

 

@Andrzej: Spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dochodzą słuchy z Rudy Śląskiej, miała być tam super impreza z okazji 1-wszej rocznicy cyfrowej vectry. Tym czasem odbywały się tam zabawy dla dzieci, a główną atrakcją imprezy był prowadzący. Podobno Piotr Szwedes. :lol: Niestety nie doczekalismy się ukazania planów jakie vectra zamierza wprowadzić. WNIOSEK: Albo ich nie ma i lecą w kulki z abonentami robiąc im niezły apetyt na tv, albo trzymają przysłowiową "[beep] na kłódkę" i chcą zrobić prezent na gwiazdkę. Już jeden uczynili: podwyżka abonamentu do kwoty 57,90,- / mies. . Nic tylko się radować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a główną atrakcją imprezy był prowadzący. Podobno Piotr Szwedes. :lol:

Piotr Szwedes był też główną atrakcją fety w Białymstoku, na rzecz otwarcia galerii i hipermarketu "Carrefour" :lol: I działo się to całkiem niedawno ;)

 

 

 

No to może zmienię temat i napiszę o ekspansji Cyfrowej Vectry do Białegostoku :wink:

Usługę tą uruchomiono na początku listopada, dowiedziałem się o tym dopiero kilka dni temu :lol: To taka mała ciekawostka :wink:

 

 

"Pakiet Złoty" w Analogowej Vectrze: 60 kanałów - cena: 43PLN

"Pakiet Złoty" w Cyfrowej Vectrze: ok. 80 kanałów - cena: 43PLN

 

Każdy abonent, który odbiera analogową ofertę, może stać się odbiorcą cyfrowego pakietu. Wystarczy złożyć wizytę w Biurze Obsługi Klientów. Abonent otrzymuje za darmo dekoder TechniSat DIGIT MF4-K, aktywacja to jedyne 9.91PLN. Instalacja odbywa się bezpłatnie przez technika Vectry!!! Jeżeli klient sobie zażyczy.

Nie wiem jak to jest, gdy ktoś jest abonentem "Pakietu Srebrnego" - ok. 30 kanałów. W ofercie cyfrowej taki "zamiennik" nie istnieje. W tym wypadku pozostaje chyba przejść na pakiet wyższy, tj. "Złoty". (nie dopytałem w BOK)

 

W przypadku, gdy ktoś nie jest abonentem analogowej Vectry, a chce zacząć korzystać z Cyfrowej Vectry.

Nie ma żadnych problemów. Wystarczy przyjść do BOK, podpisać umowę. Klient otrzymuje za darmo dekoder, którego aktywacja wynosi również 9.91PLN. Pozostaje jeszcze podłączenie kabla - koszt: 1PLN.

 

Pakiet Złoty w Cyfrowej Vectrze jest oczywiście bogatszy (w moim przypadku: TVN CNBC, MTV2, Comedy Central, TVP Historia, Zone Europa, CN, TCM, SportKlub, Disney, E!) Te wszystkie dodatki są oferowane w ramach nie zmieniającego się abonamentu. Aha, jeszcze dochodzi kilkanaście stacji zagranicznych, w tym parę niemieckich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafix - zasady korzystania z Cyfrowej Vectry są wszędzie niezmienne. Jak na razie różni się znacznie cena abonamentu (my za tą samą ofertę płacimy obecnie 52,90 a od stycznia 57,90) No i poza tym to my rok temu nie płaciliśmy żadnej aktywacji. Wszystko było prowadzone pod hasłem "telewizja cyfrowa bez żadnych dodatkowych opłat". Koszty dopiero odbiją sobie teraz podwyższając abonament o 5zł.

 

Aha, żeby rozwiać twoje wątpliwości - dekoder nie jest dostępny dla abonentów pakietu srebrnego. By korzystać z oferty cyfrowej trzeba przejść na pakiet złoty i wtedy automatycznie ma się pakiet Złoty Cyfrowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie po długiej nie obecności:

 

powiem wam że w Białej Podlaskiej mieszkam i nie było wiadomo kiedy cyfrowa vectra będzie u mnie teraz już wiem bo doszedł list od kolesia z vectry informujący że dochodzą nowe usługi takie jak try-play (telewizja Internet telefon) oraz że w 2008 roku zostanie uruchomiona cyfrowa vectra dodał też ze mają się pojawić dwa kanały tvp historia oraz comedy central tylko że nie wiem czy będziemy mieli je w analogu bo w cyfrówce na pewno napisane jest o tym w tym liście :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... przede wszystkim trzeba brać pod uwagę stan sieci (stacje czołowe, światłowody...) Nie znam się na tym, ale domyślam się, że aby uruchomić przekaz cyfrowy trzeba mieć odpowiednie możliwości techniczne.

 

Ważna jest też oczywiście liczebność abonentów w danym regionie i ich zapotrzebowania :)

 

Edycja RafiX: Skasowałem zbędne cytowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Jak na razie różni się znacznie cena abonamentu (my za tą samą ofertę płacimy obecnie 52,90 a od stycznia 57,90) (...)

Tego nie wiedziałem :wink: W BIałymstoku na razie nic nie wspominano o podwyżce, być może jeszcze za wcześnie, ale dobrze wiedzieć, bo jest to na pewno nieuniknione. Najpierw nazbierają sobie abo cyfrowych, a potem wyjadą z podwyższeniem cen :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Chciałbym prosić Was o pomoc i odpowiedź na poniższe pytania (wątpliwości). Jako, że jestem lamerem w sprawach TV cyfrowych etc. proszę o wyrozumiałość ;)

 

Dostałem tuner od Vectry.... na poczatku nie chciałem, ale Pan z Vectry mowił, ze mogę tylko zyskać ;)

Więc mówię - OK, instalować.

Szybko okazało się jednak, że moj odbiornik tv nie będzie współpracować z tunerem Vectry bo nie żadnego wejścia poza antenowym :wink: Pan z Vectry powiedział ze pierwszy raz ma taki przypadek i faktycznie to mam stary TV. Mówię ok, niech Tuner zostanie, ja podpiszę że sobie go sam podłącze (aż takim lamerem nie jestem ;).

I tutaj zaczyna się część właściwa - kwestia telewizora LCD przed którymi tyle się broniłem :). A konkretnie chodzi o proporcje boków takich telewizorów i wynikające z tego problemy.

 

1. Większość LCD ma 16:9

2. Większość kanałów nadawanych jest w 4:3? (może się myle proszę mnie poprawić. Czy może te same programy nadwane w formacie cyfrowym są w 16:9?)

3. W instrukcji tunera z Vectry znalazłem opcje która pozwala wybrać format odbrazu 4:3, 16:9. Cytując instrukcję

 

Przy pomocy klawiszy „prawo/lewo”, ustawić

odpowiedni do posiadanego telewizora format obrazu:

4:3 lub 16:9. Dzięki tej funkcji format obrazu jest

automatycznie dopasowany do telewizora.

 

 

Odbyłem krótką wizyte w MM. Na telewizorach leciał jakiś kanał (jak się zaraz okaże z anteny analogowej) Był rozciągnięty więc od razu mowię - format 4:3. Mowię do kolesia z obslugi - czy można przeskalować zeby był obraz o prawdziwych proporcjach a nie taki rozciagniety. Oczywiscie. Klik i jest. Pojawiły się z boku pionowe pasy. Git.

Mówię: a teraz proszę zrobić to samo ale z kanałem cyfrowym... koleś przełaczył na jakiś TVN24 z tunera N-ki tam leciało. Klik - opcja niedostępna bla bla bla...

Koleś się trochę zmieszał, faktycznie w N-ce z poziomu tunera wybiera sie proporcje.

Myślę sobie (to chyba podobnie jak wyczytalem w instrkucji z Vectry). Ale myślę sobie no to skoro tak jest że ja na poziomie tunera wybieram jaki jest format kanału to w tym momencie wszystkie super, hiper systemy (algorytmy) przeskalowujące wbudowane w telewizor są zupelnie zbędne. Bo TV dostaje sygnał z tunera ze obraz jest 16:9 i nic z tym nie robi tylko leci...

Czy może jest inaczej?

Wogóle to myślałem że przy cyfrowym nadawaniu można umieścić informacje o tym w jakim formacie w danym momencie jest sygnał i Tuner... czy telwizor mogą same się przełącząć w dany tryb.

Jak wogóle ogolądacie kanały z cyfrowej Vectry? Tzn rozciągniete? Czy z pasami? Etc.

 

Jeżeli ktoś doczytał do końca i mógłbym sie wypowiedzieć na poruszony tutaj temat będe wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta opcja dostosowująca to opcja czy ma robić letterbox z 16:9 (jak wybierzemy 4:3) czy nie i będzie przez AV wysyłać obraz w formacie 16:9 jeżeli dany kana tak nadaje (jak wybierzemy 16:9) ;> tylko do tego ta opcja.

Opcje skalujące formatem powinien mieć telewizor a nie tuner ;> telewizory 16:9 domyślnie rozciągają obraz i to w taki sposób że tego nie widać aż tak ;> tuner zmienia napięcie w jednej nóżce kabla SCART, w ten sposób telewizor wie kiedy jest 4:3 a kiedy 16:9, to co z nim zrobi to już jego sprawa ;p informacje o sygnale kanału masz naciskając dwa razy zielony ;p dodatkowo jak kanał nadaje 16:9 pojawia się ikonka w rogu (tam gdzie kluczyk itp.) aktualnie jedyne kanały gdzie mozna zobaczyć 16:9 w Vectrze to Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Canal+ Film i Sport, czasami RTL i SAT.1 (przy meczach sportowych szczególnie) ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeszcze raz będę musiał spytać się w obsłudze klienta oto czy mają zamiar w najbliższych miesiącach wprowadzić, albo jak wcześniej usłyszałem dopiero za 2 lata. Wiadomość w postaci listu jest sprzeczne z tym co powiedzieli mi w obsłudze klienta, wydaje mi się, że pracują tam osoby nie kompetentne w swoim zawodzie nie wiedząc o tym co dzieje się w ich firmie.

 

Pozdro. :wink:

 

Polecam ci zapoznać się z wiadomością:

http://www.nowiny.pl/artykul.php?a=show_arch&ida=30541&PHPSESSID=f1cca84

 

Ja jednak zdecydowałem pozostać w kablówce. Przez chwilę zastanawiałem się nad telewizją n , ale jednak zostaję, chociaż z treści artykułu nie wygląda to zbyt optymistycznie dla Raciborza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...