Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie...

 

Otóż dzisiaj zmieniłem analogowy pakiet Złoty na cyfrowy pakiet Złoty z pakietem Multiroom.

 

Odebrałem dwa dekodery SD (STB TechniSat DIGIT MF4-K) i pierwszy działa doskonale, odbiera wszystkie programy, jakość bardzo dobra, jak na wysłużony telewizor CRT. Jednak drugi z dekoderów, po zastosowaniu identycznej procedury instalacyjnej, dla wszystkich programów wyświetla komunikat : "Program jest kodowany". Powrót do ustawień fabrycznych nie pomógł.

 

Punkt, w którym odebrałem urządzenia jest zamknięty, więc może tutaj ktoś będzie mógł pomóc ? Inaczej czeka mnie ponowna wyprawa do punktu Vectry lub obdzwanianie infolinii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ReksioX

 

Zadzwoń na infolinię Vectry. Będzie szybciej i bez nerwów. Uprawnienia do karty powinni wysłać w ciągu kilku godzin.

 

Nie wiem dlaczego nie wziąłeś HD lub PVR jako główny dekoder ( miałbyś wszystkie kanały HD w złotym pakiecie a jest tego sporo ) a jako drugi dekoder wziąć Technisata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam taki problem zauwazylem ostatnio ze przy nagrywaniu dwoch kanałow jednoczesnie to wyskakuje mi ta czerwona kropka oznaczająca nagrywanie i znak zapytania , potem jak sprawdzam nagrania to sie okazuje ze nic sie nie nagrało wyswietla dwa czerwone krzyzyki i pisze ze program nie zostal nagrany .Czego to może byc wina?Miał ktoś taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń na infolinię Vectry. Będzie szybciej i bez nerwów. Uprawnienia do karty powinni wysłać w ciągu kilku godzin.

Niestety, nie pomogło. Dzwoniłem dwukrotnie i mimo zapewnień, że za X czasu wszystko będzie działać, nadal wyświetlany jest komunikat o kodowanym programie. Pechowo, że jest już piątkowy wieczór i dopiero w poniedziałek będę mógł zapakować ów dekoder i udać się do punktu Vectry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie...

 

Otóż dzisiaj zmieniłem analogowy pakiet Złoty na cyfrowy pakiet Złoty z pakietem Multiroom.

 

Odebrałem dwa dekodery SD (STB TechniSat DIGIT MF4-K) i pierwszy działa doskonale, odbiera wszystkie programy, jakość bardzo dobra, jak na wysłużony telewizor CRT. Jednak drugi z dekoderów, po zastosowaniu identycznej procedury instalacyjnej, dla wszystkich programów wyświetla komunikat : "Program jest kodowany". Powrót do ustawień fabrycznych nie pomógł.

 

Punkt, w którym odebrałem urządzenia jest zamknięty, więc może tutaj ktoś będzie mógł pomóc ? Inaczej czeka mnie ponowna wyprawa do punktu Vectry lub obdzwanianie infolinii ;)

To proste nie aktywowali Ci jeszcze multiroom musisz trochę poczekać albo napisz na Facebooku może coś przyspieszą. Aktywacje za drugi dekoder płaciłeś? była kiedyś taka sprawa na Facebooku to facet napisał i na drugi dzień po przyjściu z pracy miał odbiór na obu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas obu rozmów z konsultantami podałem numer seryjny dekodera oraz karty. W pierwszej rozmowie powiedziano mi, że należy pozostawić dekoder włączony, aby "sparować" (tak przynajmniej zrozumiałem) kartę i problem zostanie rozwiązany w czasie do trzech godzin. Odczekałem (w sumie) pięć godzin i zadzwoniłem ponownie. Przełączono mnie do technika. Ponownie podałem numery seryjne, zgodnie z poleceniem wyłączyłem dekoder na pięć minut i pozostawiłem włączony na kolejną godzinę. Ten czas, według technika, miał wystarczyć do rozwiązania problemu. Jednak efektów brak.

 

Aktywacje za drugi dekoder płaciłeś?

 

Opłata za drugi dekoder oraz aktywacyjna usługi Multiroom ma zostać uwzględniona w nowej książeczce opłat.

 

 

Może spróbuję zadziałać coś na Facbooku, chociaż nie uśmiecha mi się zakładanie tam konta... Zresztą i tak mamy weekend, więc nie sądzę, aby przed poniedziałkiem coś zmieniło się :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem ale zauważyłem dziwną rzecz jak nastawie na nagrywanie dwóch programów przed południem to nagrywa obydwa no a jak wieczorem to nagra tylko jeden przy drugim programie jest tez czerwona kropka ale ze znakiem zapytania i nagrany jest jeden program .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robert03: Nie przesadzaj z tak świetną jakością Polsat News, ponieważ jeśli miałbym się już czepiać do ten kanał postawiłbym na jednym miejscu z TVN24 - ostatecznie obie stacje nie powalają, zresztą tak jak wszystko transmitowane przez Vectrę. Być może to wina samego operatora, bo nie zdziwiłbym się (chociaż przekonany nie jestem), gdyby dostawali sygnał od nadawców światłowodem, a to powinno gwarantować najlepszą możliwą jakość obrazu. Co do TVN24 HD - wiadomo, że nie będą w stanie sobie zagwarantować wszystkich zewnętrznych źródeł obrazu w wersji HD, ale to samo było w momencie przejścia z 4/3 na 16/9. Poza tym obraz z Ravena II już na bank będzie dostępny w HD, R44 być może też został już zmodyfikowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość obrazu to zawsze ocena subiektywna. Co dla jednych jest dobre dla innych będzie słabe.

Ja preferuję obraz bez pikseli i artefaktów a tych jest zdecydowanie więcej w TVN 24 ( porównuję obraz ze studia. Materiały filmowe z terenu nie podlegają porównaniu). Nawet na paskach informacyjnych TVN24 mamy artefakty chociaż jeszcze miesiąc temu było duuuuuużo gorzej. Na Polsat News jest pod tym względem lepiej. Oba kanały oglądam na telewizorze panoramicznym kineskopowym 32 cali. Na innym może byc inaczej. Tak naprawdę jakość kanałów informacyjnych ma drugorzędne znaczenie. Oczywiście obraz powinien być bardzo dobry i pozbawiony artefaktów. Ale czy musi być HD ? Ja wolałbym w HD oglądać TVN Meteo.

Problem TV cyfrowej polega niestety na tym że dobrze jest tylko na światłowodzie wychodzacym ze studia. Potem to już każdy kompresuje i przetwarza.

Vectra wiekszość kanałów pobiera z satelity a tam już obraz jest skompresowany. Vectra kompresuje ponownie i przerabia z MPEG4 na MPEG2 a MPEG2 jak wiadomo dużo bardziej uwidacznia niedoskonałości i uwypukla artefakty. HD jest pewnym rozwiązaniem ale to proteza a za kilka lat będzie tak samo kastrowana jak dzisiejsze SD. Gdyby przekaz SD był na odpowiednim poziomie bitrate na satelicie a Vectra nie obcinałaby po stojej stronie to większa rozdzielczość byłaby zbędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem ale zauważyłem dziwną rzecz jak nastawie na nagrywanie dwóch programów przed południem to nagrywa obydwa no a jak wieczorem to nagra tylko jeden przy drugim programie jest tez czerwona kropka ale ze znakiem zapytania i nagrany jest jeden program .

Jaki masz dekoder?

Czy nagrywasz te same programy?

Czy nagrywasz 2 programy i chcesz oglądać trzeci czy po prostu wyłączasz dekoder na czas nagrywania tych 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale otwiera się szansa dla tych co chcą wypowiedzieć umowę. Zniknie kanał SPICE i jeśli ktoś ma pakiet sport na ostro będzie mógł takowe wypowiedzenie złożyć...

A jak sądzisz Jacku, będzie coś do ugrania z vectrą przy okazji wycofania kanału?:). Nie wiem jak działa Vectra przy wypowiedzeniach bo nigdy jeszcze takowego nie składałem. Chodzi mi o to czy dzwoni dział utrzymania tak jak ma to miejsce np. w upc, czy ma to totalnie gdzieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...