Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli kabel HDMI kosztuje min. 60 zł to jest lepszy od tego tańszego?

Na tak zadane pytanie odpowiedź brzmi TAK.

Jeśli natomiast zadać pytanie:

"jeżeli kabel HDMI kosztuje min. 60 zł to na TV będzie ładniejszy obraz niż przez kabel za powiedzmy 15zł" to odpowiedź brzmi nie ;)

Jakość kabla ma znaczenie, ale różnice pojawiają się dopiero przy dłuższych kablach. Wtedy przy tańszych/gorszych egzemplarzach może występować zanikanie obrazu.

W kablach do 1.5m ten problem z reguły nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz na dekoderach Sd czy HD jest do du... i ktoś kto tego nie widzi albo ma problemy ze wzrokiem albo nie zna się na tv cyfrowej przy dynamicznej zmianie obrazu występuje wczesny yu tube (min TVN24 TV DISCO etc) a na superstacji pojawiają sie kwadraciki zielone jak jakieś biedronki i tak jest w całym moim mieście bo byłem u znajomych i widziałem więc niech ludzie nie ściemniają że obraz jest super no w HD jest super ale na kanałach sd to katastrofa vectra idzie na dno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko. Byłem dziś w salonie vectry i dostałem taką ofertę:

pakiet platynowy(w tym 19HD) z internetem 16mb+wifi - to wszystko za 96 zł z umową na 36 miesięcy

plus pakiet canal+ za 33zł(przez 12 m-cy). Łącznie wychodzi 129zł+100zł za aktywację.

Dodam, że byłbym nowym klientem u nich. Da się wyciągnąć coś więcej lub taniej jeśli jestem początkującym? Pytam bo mam teraz cyfrę i po prostu chcę zobaczyć co wyjdzie korzystniej.

P.S. Nie mam zbyt dużego doświadczenia na tym forum w związku z czym mam nadzieję, że pytanie w odpowiednim dziale..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę że obecnie jakość cyfrowych kanałów Vectry pisząc delikatnie jest bardzo kiepska. Jeśli chcesz przejść z C+ do Vectry musisz liczyć się ze znacznym obniżeniem jakości (artefakty na obrazie). Problem nie dotyczy kanałów HD. Cały bałagan trwa już ponad miesiąc i nie ma perspektyw że to się szybko zmieni, chociaż Vectra twierdzi że nad tym pracuje. Niestety efektów brak. Jeśli nie zwracasz uwagi na jakość ( większość abonentów niestety nie zwraca) to OK.

Ja wziąłbym tylko internet z Vectry i dał sobie spokój z TV.

Acha - jako nowy klient aktywację powinieneś dostać gratis. 100 zł to zdzierstwo w biały dzień !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tez trzeba wiedzieć, że w Vectrze nie ma takiego czegoś jak pakiet premium np Canal + na dwa TV w cenie jednego abonamentu. W Cyfrze masz pełną oferte na dwa TV i jakość o wiele lepszą 8) Tak jak mówi Robert03 brać sam internet z Vectry i nie bawić się z nimi w żadne TV czy telefony co wsciskają każdemu w paczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko. Byłem dziś w salonie vectry i dostałem taką ofertę:

pakiet platynowy(w tym 19HD) z internetem 16mb+wifi - to wszystko za 96 zł z umową na 36 miesięcy

plus pakiet canal+ za 33zł(przez 12 m-cy). Łącznie wychodzi 129zł+100zł za aktywację.

Dodam, że byłbym nowym klientem u nich. Da się wyciągnąć coś więcej lub taniej jeśli jestem początkującym? Pytam bo mam teraz cyfrę i po prostu chcę zobaczyć co wyjdzie korzystniej.

P.S. Nie mam zbyt dużego doświadczenia na tym forum w związku z czym mam nadzieję, że pytanie w odpowiednim dziale..

Po pierwsze jeśli masz jakiegoś znajomego posiadającego Vectrę- obejrzyj w jakiej jakości są programy, akurat u mnie problemy z jakością obrazu nie występują, ale czytając forum warto sprawdzić jak jest u Ciebie. Po drugie nie piszesz ile miałbyś płacić za dekoder- polecam dekoder z możliwością nagrywania, postaraj się o jak najniższą cenę wynajmu(mnie udało się dostać za darmo, ale w momencie przedłużenia umowy). Po trzecie nie sprecyzowałeś co Cię interesuje, jeśli jesteś fanem sportu warto dokupić sport na ostro, bo od października wchodzą kanały sportowe Polsatu(wreszcie!). Długością umowy się nie przejmuj na pewno będzie wiele możliwości renegocjowania umowy przy zmianie oferty programowej. Podstawową wyższością Vectry nad Cyfrą, N-ką czy CP jest to, że tu masz dostęp do programów ze wszystkich platform! Powodzenia w negocjacjach i bądź twardy- Ty rządzisz! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pchaj się w VECTRĘ !! W Nowym Sączu jakość jest tragiczna. Sam o tym myślałem ale zostałem z CYFRĄ +.

 

Jak byłem w BOK VECTRA to sama konsultantka mówiła że np pakiet platynowy z HBO i CANAL + tu nie chodzi.. Awarie co kilka dni. Mam tylko neta i wiem co mówię, Nie pchaj się w to !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zadzwoniła do mnie pani z Vectry i zaproponowała zwiększenie internetu do 24 Mbps (mam 16 Mbps) oraz modem wi-fi w cenie 15 zł dodatkowo miesięcznie oraz 100 zł za aktywację. Jak powiedziałem, że to za drogo, to cena obniżyła się do 10 zł/mies. i 49 zł aktywacji, więc polecam negocjować jak ktoś będzie zainteresowany :) Poza tym ten modem podobno nie jest ruterem i umożliwia podłączenie tylko dwóch urządzeń (chyba jednego kabelkiem, drugiego przez wi-fi), więc i tak trzeba mieć ruter, jeśli ktoś ma więcej urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modem to nie tylko modem obecnie w Vectrze- Chyba że czepiamy się szczegółów...

 

Modem z wifi od Vectry odradzam- chyba że za darmo ewentualnie za złotówkę. W moim wypadku na stale jest podpiety router i jeden komputer po kablu. Dodatkowo do tego można podpiąć jedno urządzenie przez wifi. W dzisiejszych czasach to stanowczo za mało tym bardziej że urządzenia nie mogą się ze sobą komunikować- zero opcji konfiguracji sieci (pobierana z serwera vectry). Jedyny plus wifi od vectry to to że każde podpięte urządzenie ma swoje publiczne IP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym ten modem podobno nie jest ruterem i umożliwia podłączenie tylko dwóch urządzeń (chyba jednego kabelkiem, drugiego przez wi-fi), więc i tak trzeba mieć ruter, jeśli ktoś ma więcej urządzeń.

 

Przez kabelek do modemu przy prędkości 24 Mb/s można podłączyć nawet 6 urządzeń! http://beta.vectra.pl/pakiety/internet -zajrzyj do zakładki parametry techniczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modem to nie tylko modem obecnie w Vectrze- Chyba że czepiamy się szczegółów...

 

Być może mamy rózne urządzenia na myśli.

Ja od Vectry mam modem i on żadnej innej funkcji nie pełni. Zwykły kablowy czarny, Atlanta, wejście antenowe, wejście 12V, wyjście RJ 45. Można podłączyć jedno urządzenie (komputer) tylko po kablu. To najlepsze rozwiązanie dla tych którym nie zależy na publicznym IP i nie chcą się ograniczać tylko do jednego urządzenia i tylko do kabla. Na tym zakończę swą wypowiedz :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz inny modem bo urządzenie jakie daje Vectra zależy od prędkości internetu jaką chcesz. Teoretycznie do każdej prędkości mogliby dawać ten sam model, ale Vectra robi to celowo. Bierzesz większą prędkosć, musisz wziąć nowy modem a co za tym idzie zapłacić znowu aktywacje i to tu chodzi, aby tylko od ludzi pieniądze wyrwać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz inny modem bo urządzenie jakie daje Vectra zależy od prędkości internetu jaką chcesz. Teoretycznie do każdej prędkości mogliby dawać ten sam model, ale Vectra robi to celowo. Bierzesz większą prędkosć, musisz wziąć nowy modem a co za tym idzie zapłacić znowu aktywacje i to tu chodzi, aby tylko od ludzi pieniądze wyrwać...

Zmienialem prędkość z 6 na 24 i nie było mowy o żadnej opłacie aktywacyjnej.

Być może ale ja mam tem modem już kilka lat i miałem na nim różne prędkości (1, 2 teraz 8 Mb/s) i nie płaciłem od nowa aktywacji. Być może zależy to też od polityki danego BOK.

Te starsze modemy obsługują prędkość do 30mbit. Jak ktoś bierze 24mbit to powinien dostac nowy modem żeby w taryfie nocnej mógł korzystać z pełnej prędkości łącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz inny modem bo urządzenie jakie daje Vectra zależy od prędkości internetu jaką chcesz. Teoretycznie do każdej prędkości mogliby dawać ten sam model, ale Vectra robi to celowo. Bierzesz większą prędkosć, musisz wziąć nowy modem a co za tym idzie zapłacić znowu aktywacje i to tu chodzi, aby tylko od ludzi pieniądze wyrwać...

Ja też zwiększałem prędkość internetu z 8 na 16, dostałem nowy modem Cisco i nie było żadnej opłaty aktywacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim mieście od wczoraj mamy nowe atrakcje.

Prócz niezbyt dobrej jakości kanałów SD i artefaktów występujących na obrazie doszły nowe: Zacinają się wszystkie kanały HD ( tak średnio co 5-10 sek. następuje "zamrożenie obrazu" na okolo 1 sekundę, dzwięk idzie płynnie). W tym samym czasie na kanałach SD występuje rwanie dzwięku i szatkowanie obrazu. :-). Zjawisko występuje na wszystkich programach w całym mieście a problem leży podobno gdzieś "wcześniej" przed miastem.

Cała akcja trwa od wczoraj i nie wiadomo kiedy się skończy.

Trafili z tą cyfrą jak kulą w płot. I pomyśleć że jeszcze kilka miesięcy temu byłem zadowolony z tej usługi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...